ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Дайте характеристику торговельним банківським операціям

Міжнародні розрахунки здійснюються в трьох загальноприйнятих формах:

1. банківським переказом;

2. інкасо;

3. акредитивом.

Вибір форми розрахунків залежить від того, як має проходити сам розрахунок, про що обумовлюється це в угоді на купівлю-продаж товарів, виконання робіт, надання послуг.

Банківський переказ – просте доручення банку своєму своєму банку-кореспонденту виплатити кошти за дорученням та за рахунок переказодавця іноземному одержувачу(бенефіціару) з вказівкою способі відшкодування виплаченої суми. Переказ здійснюється безготівковим способом за допомогою платіжних доручень одним банком іншому.

Після укладання контракту між імпортером і експортером, імпортер направляє в банк платіжне доручення в іноземній валюті; поставка товару може передувати переказу, або відбуватися за ним, що визначається контрактом та валютним законодавством країни. Банк імпортера, прийнявши платіжне доручення від імпортера направляє від свого імені платіжне доручення у відповідний банк експортера. Одержавши платіжне доручення, банк експортера перевіряє його справжність та завершує операцію щодо зарахування коштів на рахунок експортера.

Інкасо-доручення експортера(крадитора) до свого банку одержати від імпортера(платника) безпосередньо або через ін.. банк певну суму, або підтвердження(акцепт) того, що сума буде виплачена у визначений термін.

Два види інкасо: чисте(тільки фінансові документи), документальне(комерц.).

Учасниками інкасо є: довірити та банк-ремітент, банк-інкасатор, репрезентуючий банк.

 

 

12. Розкрийте конверсійні операції та упр.валютою…

Конверсійні це операції обміну між учасниками валют- операції ного ринку грошових сум у валюті однієї країни, на валюту іншої країни за певним курсом на певну дату. Здійснення конверсійних операцій в банку займається відділ конвертації валют, який складається з двох підрозділів. Конверсійні угоди бувають таких типів:

1 — угода з поставкою водночас

2 — угода типу «ТОД» — конверсійна операція з датою валютування в день укладення угоди;

3 — угода типу «ТОМ» — операція з датою валютування на наступний за днем укладення угоди робочий день;

4 — угода типу СПОТ — операція з датою валютування на другий за днем укладення угоди робочий банківський день; опе­рація, що здійснюється за погодженим сьогодні курсу, коли одна валюта використовується для купівлі іншої валюти зі строком кі­нцевого розрахунку на другий робочий день, не враховуючи дня укладення угоди;

5 — строкова (форвардна угода) — більше ніж на 2 робочих банківських дні.

— угоди з «аутрайтом» — з умовою поставки валюти на пев­ну дату;

— угоди з «опціоном» — з умовою нефіксованої дати поста­вки валюти.

— угода СВОП — угода, що складається з двох протилежних операцій на однакову суму, що заключаються в один і той же день.

Для вираження валютних курсів застосовується пряме і не­пряме котирування.

Валютна позиція банку - залишки на рахунках в іноземній валюті, які формують активи та пасиви (з урахуванням позабалансових вимог та зобов'язань за незавершеними операціями) у відповідних валютах. Валютна позиція банку буває закритою і відкритою. Валютна позиція банку визначається щоденно і окремо стосо­вно кожної іноземної валюти.

 

 

13. Дайте характеристику оцінці інвестиційних проектів…..

Оцінка інвестиційних проектів – найвідповідальніший момент проектного циклу банку, який полягає в оцінці перспектив одержання додаткового доходу від від інвестування. Обєктом оцінки є документація, що належить проекту:

· бізнес-план;

· фін. звітність;

· дод. дослідження;

· контракти;

· дозволи та ліцензії держ. Органів;

· ін. док-и та матеріали.

Модель оцінювання терміну окупності – найпростіший і часто використовуваний метод, який дає можливість розрахувати період, коли проект окупиться.Якщо термін задовольнятиме інвестора, проект може бути ухвалений.

Модель оцінювання дохідності – відношення доходу до витрат проекту. Дохід обч після подю відрахувань та амортизації. До витрат належать початкова вартість проекту і робочий капітал.

 

14. Висвітліть сутність та форми кредиту…..

Кредит - це економічні відносини між економічними партнерами з надання грошей або товарів у борг на умовах терміновості, зворотності, платності.

Кредитні відносини діють між кредитором та позичальником. До кредиторів відносять: кредитні (банківські та небанківські установи), кредитні кооперативи і спілки, ломбарди, каси взаємодопомоги. Обєктом є: вартість яка надається в позику з метою отримання прибутку.

Функції кредиту: перерозподільча, заміщення грошей в обігу, стимулююча, контрольна.

Форми крадиту:

• Банківський кредит. Кредитором в угоді виступає банк. Мета кредитування може бути самою різною. Є найпоширенішою формою кредиту.

• Державний кредит. Однією зі сторін кредитної угоди виступає держава. Державний кредит може бути: внутрішнім і зовнішнім; централізованим і децентралізованим.

• Комерційний кредит - кредитна угода між двома господарюючими суб'єктами - продавцем (кредитором) і покупцем (позичальником), при якій підприємство продавець надає відстрочення платежу за свій товар, а покупець передає продавцю вексель як боргове свідоцтво і зобов'язання платежу.

• Споживчий кредит. Позичальником виступає населення. Споживчий кредит надається: торговими компаніями банками, спеціальними кредитно-фінансовими інститутами. Метою споживчого кредиту може бути житлове будівництво або придбання житла.

• Іпотечний кредит - надання позик під заставу нерухомого майна. Позичальником виступають головним чином фізичні особи. Кредит видається під заставу житлових будинків, квартир, виробничих будівель, споруд, складських приміщень, земельних ділянок.

• Міжнародний кредит - рух позичкового капіталу в сфері міжнародний економічних і валютно-фінансових відносин, в якому одним із суб'єктів виступає особа, яка проживає або зареєстрована в іншій державі, а також іноземна держава.

Кредитний портфель — це сукупність усіх позик, наданих банком з метою одержання прибутку. Розмір кредитного портфеля оцінюється за балансовою вартістю всіх кредитів банку, у тому числі прострочених, пролонгованих, сумнівних

 

 

Охарактеризуйте процес банківського кредитування.

Початковим етапом процесу кредитування є розгляд заявки клієнта на кредит. Для одержання кредиту позичальник звертається до банку з обґрунтованим клопотанням, до якого додаються певні документи.

У клопотанні, як правило, йдеться про: суму кредиту, строк користування ним, сутність та економічний ефект від заходу, що буде прокредитований, та ін. До клопотання додаються інші матеріали, перелік яких залежить від конкретних обставин.

Клієнт, як правило, подає банку бізнес-план; техніко-економічне обґрунтування проекту, що кредитуватиметься; копії контрактів, угод та інших документів стосовно об’єкта кредитування; документи, що підтверджують забезпечення повернення кредиту (договір-застава, гарантійний лист тощо); балансову і фінансову звітність. Банк може вимагати іншу документацію і матеріали для оцінки обґрунтованості потреби в позичці, фінансового стану і кредитоспроможності потенційного позичальника.

Другий етап процесу кредитування . Він полягає у вивченні кредитоспроможності потенційного позичальника й оцінюванні ризику за позичкою.

Банк здійснює глибоке і ретельне вивчення фінансового стану позичальника й оцінює його можливість і здатність повернути позичку.

Третій етап процесу кредитування полягає у підготовці до складання кредитної угоди. Він можливий за умови позитивного для клієнта завершення попереднього етапу, тобто оцінювання кредитоспроможності і ризику. У процесі структурування банк визначає такі параметри по- зички: вид кредиту, суму, строк, забезпечення, порядок видачі і погашення, ціну позички тощ

 

Розкрийте форми забезпечення повернення банківських

Кредитів.

Застава — це спосіб забезпечення зобов'язання. Найпоширенішою є застава, обумовлена договором, коли боржник добровільно віддає майно в заставу і оформляє це згодою з кредитором (додаток в).

Заставне майно мусить мати:

— високу ліквідність, тобто здатність до конвертації в грошові кошти;

— здатність до тривалого зберігання (як правило, протягом строку користування кредитом);

— стабільну ціну;

— низькі витрати щодо зберігання і реалізації;

— легкий доступ для контролю.

 

 

Якщо позичальник не повертає у встановлений строк борг, забезпечений гарантією, несплачена позичка стягується у безспірному порядку з рахунку гаранта.

Якщо позичальник має поточний рахунок у певному банку, угоду про пере-відступлення можна не складати, а обумовити умову (цесію) в кредитній угоді.

Іпотека — це різновид застави нерухомого майна (головним чином землі та будівель) з метою одержання позички в банку. Іпотека надає право банку переважного задоволення його вимог боржника в межах вартості зареєстрованої застави.

У разі неплатоспроможності боржника вимоги кредитора задовольняються за рахунок виручки від реалізованого майна.

Банк може самостійно застрахувати позичку, що надається, шляхом укладання зі страховою компанією угоди про добровільне страхування кредитного ризику (додаток 7). У цьому разі сума страхових внесків додається до плати за користування позичкою.

Формою забезпечення виконання зобов'язань є також стягнення пені та штрафів.

Однією з форм страхування кредитного ризику е створення банком резервів для покриття можливих втрат від кредитних операцій.

Резерв під кредитні операції — спеціальний резерв банку в національній та іноземній валютах.

Для створення резерву під кредитні операції використовуються такі норми резервування в розрізі окремих категорій кредиту:

— стандартні кредити — 2 %;

— під контролем — 5 %;

— субстандартні — 20 %;

— сумнівні — 50 %;

— безнадійні — 100 %.

 

 

18. Розкрийте загальну характеристику та види нетрадиційних…

Загальна характеристика та види нетрадиційних банківських операцій та послуг

Виникнення та подальший розвиток нетрадиційних банківських операцій та послуг зумовлені багатьма причинами. Зокрема це:

- зниження рівня дохідності традиційних банківських операцій та послуг;

- загострення конкуренції між банківськими та небанківськими фінансово-кредитними установами,;

- необхідність підвищення якості обслуговування своїх клієнтів.;

- диверсифікація банківських доходів, зокрема шляхом збільшення в них частки непроцентних доходів, включаючи комісійні доходи;

- необхідність підвищення ліквідності та платоспроможності комерційного банку;

- необхідність зменшення ризиків, пов’язаних зі здійсненням традиційних операцій і наданням традиційних послуг;

- залучення нових клієнтів з метою розширення та вдосконалення структури ресурсної бази комерційного банку.

 

Наголосимо, що банківським послугам притаманні такі ознаки:

- для надання банківських послуг банкам не потрібні додаткові ресурси;

- доходи від надання послуг банки одержують у вигляді комісії. Комісійні доходи обчислюються банками пропорційно сумі активу чи зобов’язання незалежно від часу або є завчасно фіксованими.

Залежно від обліку послуг у балансі банку їх поділяють на:

- послуги, що обліковуються на балансових рахунках. Ці послуги, у свою чергу, можуть бути активними та пасивними;

- послуги, що обліковуються на позабалансових рахунках.

За критерієм стягнення банками плати за надання послуг розрізняють платні та безоплатні послуги. За ознаками, які характеризують юридичні наслідки укладення окремих договорів, можна виокремити такі групи цивільно-правових договорів, якими оформляються нетрадиційні банківські операції та послуги:

- договори про передачу майна у власність, повне господарське відання або оперативне управління (договори купівлі-продажу іноземної валюти, акцій; біржові та позабіржові угоди тощо);

- договори про передачу майна у тимчасове користування (договір оренди, договір лізингу тощо);

- договори про надання послуг (договір доручення, договір комісії, кредитний договір, договір схову, договір про посередницькі послуги тощо).

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти