ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ОЦІНКА ЯКОСТІ ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«Кримінальне процесуальне доказування»

Контроль за засвоєнням знань з цієї дисципліни здійснюється декількома способами: застосовуються різні форми опитування і написання контрольних робіт на семінарських заняттях, а також систематичне проведення рубіжного контролю, складання іспиту.

Методологія вивчення дисципліни і оцінювання знань студентів заснована на індивідуально-диференційованому, компетентнісно-орієнтованому навчанні.

Для оцінки якості засвоєння студентами навчального матеріалу, що вивчається під час аудиторних занять і в процесі самостійної роботи, передбачено поточний та підсумковий контроль успішності, який здійснюється шляхом опитування, написання контрольних робіт на семінарських заняттях, виконання реферативних завдань, рубіжних контрольних робіт і складання іспиту. Успішність засвоєння курсу визначається за допомогою ухваленої шкали оцінювання.

 

УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ РОБОЧОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ

 

Всі види занять навчальної дисципліни «Кримінальне процесуальне доказування» повинні проводитися в навчальних аудиторіях з використанням відповідних дидактичних і технічних засобів навчання.

При проведенні семінарських занять створюється інтерактивне середовище, яке сприятиме розвитку у студентів творчого мислення, уміння вирішувати інноваційні завдання за допомогою вирішення навчально-проблемних ситуацій, що відповідають особливостям майбутньої професійної діяльності студентів.

 

ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ ЛЕКЦІЙНИХ ЗАНЯТЬ

 

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ФАКУЛЬТЕТ №2

КАФЕДРА КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін факультету №2 НАВС, доктор юридичних наук, професор

_______________В.Я.Горбачевський

____ _______20__ р.

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

ТЕМА №2 «Поняття і суть кримінального процесуального

Доказування».

З навчальної дисципліни:«Кримінальне процесуальне доказування»

Категорія слухачів: студенти магістратури.

Навчальна мета: ознайомити студентів магістратури з основами теорії кримінального процесуального доказування, елементами доказування.

Виховна мета: сприяти формуванню професійних якостей магістра правоохоронної сфери діяльності.

Розвивальна мета: розвинути інтелектуальні здібності до аналізу вихідного щодо теорії кримінального процесуального доказування.

Навчальний час: 2 годии

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни:криміналістика, кримінальне право, кримінологія, логіка, психологія.

Забезпечувані дисципліни: спецкурс «Кримінальне процесуальне доказування», кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність.

План лекції (навчальні питання):

1. Поняття і сутність кримінального процесуального доказування. Кримінальне процесуальне доказування як різновид пізнавальної діяльності.

2. Встановлення об’єктивної істини як мета кримінального процесуального доказування. Зміст об’єктивної істини у кримінальному процесі та співвідношення з абсолютною і відносною істиною.

3. Елементи процесу доказування та їх характеристика. Внутрішнє переконання слідчого, прокурора, слідчого судді і суду, та його значення для доказування у кримінальному процесі.

Література

Конституція України: Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст. 141.

Кримінальний процесуальний кодекс України: науково-практичний коментар /Гончаренко В. Г., Нор В. Т. та ін. – К., Юстініан, 2012. – 1224 с.

«Про прокуратуру» Закон України від 5 листопада 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1991. -№ 53. - Ст. 793.

«Про міліцію» Закон України від 20 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради України. -1991.-№4.-Ст. 20.

«Про Службу безпеки України» Закон України від 25 березня 1992 р. // Відомості Верхов­ної Ради України. - 1992. - № 27. - Ст. 382.

«Про судоустрій і статус суддів» Закон Українивід 7 липня 2010 р // Відомості Верховної Ради України, 2010, N 41-45, ст.529.

Постанови Пленуму Верховного Суду України:

«Про судову практику по застосуванню примусових заходів медичного характеру» від 19 березня 1982 р. № 2 // Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах (1973-2004): Офіційне виданий / За заг. ред. В. Т. Маляренка. - К., 2004.

«Про виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України з питань судового розгляду кримінальних справ і постановлення вироку» від 29 червня 1990. - № 5 // Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах (1973-2004): Офіційне видання / За заг. ред. В. Т. Маляренка. - К., 2004.

«Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві» від 24 жовтня 2003 р. № 8 // Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах (1973-2004): Офіційне видання / За заг. ред. В. Т. Маляренка. - К., 2004.

«Про практику призначення судами кримінального покарання» від 24 жовтня 2003 р. № 7 // Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах (1973-2004): Офіційне видання / За заг. ред. В. Т. Маляренка. - К., 2004.

«Про практику застосування судами законодавства, яким передбачені права потерпілих від злочинів» від 2 липня 2004 р. № 13 // Вісник Верховного Суду України. - 2004. - № 8.

Вапнярчук В. В. Кримінальний процес України (в схемах і таблицях) : навч. посіб. / В. В. Вапнярчук. – Х. : ФІНН, 2011. – 294 с. – (Бібліотека юриста).

Король В.В. Судові стадії провадження у кримінальних справах: Навч. посібник. – Івано-Франківськ: Гостинець, 2006. – 240 с.

Кримінальнийпроцес : підручник / Нац. ун-т «Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого» ; за ред.: В. Я. Тація [та ін.]. – Х. : Право, 2013. – 824 с.

Лобойко Л. М. Кримінальний процес : підручник / Л. М. Лобойко. – К. : Істина, 2014. – 432 с.

Молдован А. В. Кримінальний процес України : навч. посіб. / А. В Молдован, С. М. Мельник. – К. : Центр учб. л-ри, 2013. – 368 с.

НовийКримінальний процесуальний кодекс України : комент., роз’яснення, док. / відп. ред. В. С. Ковальський. – К. : Юрінком Інтер, 2013. – 408 с. – (Правозастосування).

Погорецький М. А.Кримінально-процесуальні відносини: структура і система. – Харків, 2002. - 160 с.

Рибалка О. В. Доказова діяльність суду за новим Кримінальним процесуальним кодексом України / О. В. Рибалка // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2013. – № 6. – С. 131–136.

Розовский Б. Г. Ненаучные заметки о некоторых научных проблемах уголовного процесса. - Луганск, РИО ЛАВД, 2004. – 600 с.

Рожнова В. В. Кримінально-процесуальне право України: Посіб. для підготов. до іспитів. – К.: Вид. Паливода А.В., 2006. – 256 с.

Удалова Л. Д. Суб’єкти кримінально-процесуального доказування : навч. посіб. / Л. Д. Удалова, О. В. Рибалка . – К. : КНТ, 2012. – 160 с.

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ

Діяльність органів досудового розслідування, прокуратури та суду по збиранню, перевірці і оцінці фактичних даних (відомостей про факти) про обставини, встановлення яких є так необхідним для правильного вирішення справи, прийнято називати доказуванням. При цьому слід зазначити, що доказування складає основний зміст кримінального процесуальної діяльності органів розслідування та суду. Звичайно, було б неправильним зводити весь кримінальний процес до доказування, але домінуюча роль доказування в кримінальному процесі не піддається сумніву.

Норми процесуального права, які регулюють мету, порядок, межі і зміст цієї діяльності називаються доказовим правом.

Аналіз практики застосування норм доказового права свідчить про те, що працівниками судових та правоохоронних органів, при провадженні у кримінальних справах, допускається ряд порушень та помилок, при формуванні доказів, їх перевірці та оцінці. А це, в цілому, негативно відбивається на стані боротьби зі злочинністю, виконанні завдань кримінального судочинства.

Студенти повинні чітко уявляти, що таке процес доказування і пам’ятати, що доказування не зводиться лише до збору, перевірки й оцінки відомостей про факти. Підсумковим етапом в цій діяльності є прийняття певного процесуального рішення і наведення аргументів для його обґрунтування.

Важливим є питання про предмет доказування у кримінальному процесі. Спочатку потрібно засвоїти саме поняття предмета доказування, а потім сукупність тих обставин, які підлягають встановленню.

З предметом доказування тісно пов’язане поняття меж доказування обставин кримінальної справи. Межі доказування визначають глибину пізнання оточуючої дійсності та обсяг доказів необхідних для встановлення істини у кримінальному провадженні.

Початковим етапом (елементом) процесу доказування є збирання (формування) доказів та їх процесуальних джерел. Знання способів збирання доказів, їх фіксації, та норм права, які регламентують що діяльність безпосередньо впливає на якість розкриття і розслідування злочинів.

Слухачам необхідно усвідомити співвідношення процесуальних та допоміжних способів збирання інформації у справі.

Наступними елементами процесу доказування є перевірка та оцінка відомостей про факти. Метою перевірки доказів та їх процесуальних джерел є визначення їх доброякісності, достовірності, повноти та законності засобів одержання.

Оцінка доказів та їх процесуальних джерел є необхідною передумовою для прийняття і обґрунтування процесуального рішення у кримінальному провадженні.

Студентам слід звернути увагу на те, що в кожній стадії кримінального судочинства окремі елементи процесу доказування мають свої особливості, які зумовлюють завданнями тієї чи іншої стадії.

Завдання норм доказового права, вміння їх правильно застосовувати в практичній діяльності допоможе слухачам стати висококваліфікованими спеціалістами у сфері боротьби зі злочинністю, сприятиме більш ефективній реалізації завдань кримінального судочинства.

Методичні рекомендації. При підготовці до даного заняття слухачам слід усвідомити, що успішне виконання завдань кримінального процесу вимагає від органів розслідування встановлення в кожній кримінальній справі обставин, які мають значення для вирішення і досягнення.

Законодавець перераховує осіб, які вправі встановлювати ці обставини, процесуальні засоби та порядок їх використання з метою встановлення вказаних обставин, межі їх дослідження тощо.

Ті норми кримінального процесуального права, які регулюють процес виявлення, збирання, перевірку та оцінку даних, необхідних для встановлення істини у кримінальній справі складають інститут доказового права.

Доказове право не слід ототожнювати з теорією доказів, оскільки, як відзначалось, доказове право - сукупність норм, що регулює процес доказування, а теорія доказів - частина науки кримінального процесу, яка вивчає процес доказування.

Основне призначення теорії доказів в тому, щоб на основі вивчення і узагальнення норм доказового права, практики їх застосування виробити наукові рекомендації для подальшого удосконалення як самих норм, так і судової та слідчої практики їх застосування.

Необхідно також пам’ятати, що теорія доказів досліджує закономірності процесу пізнання об’єктивної істини у кримінальному провадженні.

Знайти істину у кримінальному провадженні- значить виконати перше і безпосереднє завдання кримінального процесу - повністю розкрити злочин, що є необхідною умовою правосуддя.

Це означає, що під об’єктивною істиною у кримінальному процесі слід розуміти точну і повну відповідальність дійсності висновкам органів розслідування і суду про обставини кримінального провадження, правову кваліфікацію діяння та покарання винних у вчиненні злочину.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти