ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Тема 4. Деревообробні верстати

Круглопилкові верстати.Види обробки на круглопилкових верстатах. Технологія пиляння на торцювальних верстатах з прямолінійним переміщенням супорту. Кінцевирівнювачі. Верстати для повздовжнього розкрою з роликодисковою і конвеєрною подачею матеріалу. Технологія пиляння. Універсальні круглопилкові верстати для змішаного розкрою. Технологія пиляння. Типові несправності, причини їх появи, способи усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Круглопилкові верстати для форматної обробки і розкрою плит.Схема раціонального розкрою плит і фанери. Основні складові частини верстатів, принцип їх дії. Порядок налагодження верстатів на різні типорозміри. Вибір режимів роботи. Технологія виконання робіт. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Срічкопилкові верстати.Видиробіт, що виконуються на стрічкопилкових верстатах. Основні вузли верстатів, принципи їх дії. Верхній пилковий шків. Механізм натягу пилкової стрічки. Направляючі елементи. Захисні пристрої, їх блокування. Будова механізму подачі матеріалу. Вибір і перевірка якості підготовки пилкової стрічки в залежності від умов розпилювання. Правила встановлення стрічки на шківи. Вибір режиму роботи в залежності від видів пиляння. Технологія виконання робіт. Брак при розпилюванні, причини виникнення і шляхи попередження. Контроль якості роботи. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Повздовжньо-фрезерні верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Технічні характеристики верстатів: частота обертання ножових валів і шпинделів, швидкість різання і подачі. Принцип дії захисних пристроїв. Вивірка положення ножів в ножовому валу. Контрольно-вимірювальні пристрої для установки ножів. Порядок налагодження столів і механізмів подачі. Порядок перевірки розміщення на верстатах подаючих, притискних і противикидуючих пристроїв. Принцип дії ручних і автоматизованих механізмів налагодження верстатів. Типові механізми подачі


із зосередженим і розподіленим розміщенням тягових елементів по довжині матеріалу, що обробляється. Механізми регулювання швидкості подачі. Вибір ріжучого інструмента в залежності від профілю обробки. Оцінка якості підготовки інструменту. Порядок його установки і заміни на верстатах. Вибір режимів роботи в залежності від умов роботи. Регулювання положення притискних і захисних пристроїв. Пробна обробка заготовок. Технологія виконання робіт. Порядок перевірки точності обробки, шорсткості поверхонь деталей. Виявлення причин виникнення браку і їх усунення та попередження. Можливі несправності верстатів, усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Фрезерні верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Технічні характеристики верстатів: частота обертання шпинделя, швидкість різання і подача. Будова і принцип дії фрезерних верстатів з нижнім розташуванням шпинделя. Конструкція шпиндельного вузла. Способи кріплення ріжучого інструменту на оправці і верстаті. Вибір і перевірка якості підготовки інструмента до роботи. Конструкція і принцип дії захисних огороджень ріжучого інструменту. Будова шипорізної каретки. Привод каретки, органи керування швидкістю на її переміщення. Шаблони і пристрої для фрезерування за контуром при площинному і профільному фрезеруванні, при обробці шипів і провушин. Технологія виконання робіт.

Технічні дані одношпиндельних і багатошпиндельних фрезернокопіювальних верстатів. Механізми налагодження верстатів. Технологія виконання робіт. Контроль якості фрезерування. Причини виникнення браку при фрезеруванні, попередження. Можливі несправності верстатів, усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Свердлильні і довбальні верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Технічні характеристики верстатів. Підбір і перевірка якості підготовки свердлильного і довбального інструменту. Конструкція шпиндельного вузла вертикально-свердлильного верстата. Способи кріплення свердел на шпинделі. Будова, базування затискних пристроїв на верстаті. Будова і принцип дії свердлильно-пазувальних верстатів. Конструкція основних вузлів. Кріплення кінцевих фрез на шпинделі. Механізми налагодження верстатів на заданий режим роботи. Технологія виконання робіт.

Будова і принцип дії свердлильно-присаджувальних верстатів. Основні конструктивні частини верстатів. Багатошпиндельна свердлильна насадка і принцип її дії. Механізми настроювання і управління верстатом.

Довбальні верстати. Будова, змащування, натягування і регулювання ріжучого ланцюга. Установлювальні елементи верстатів: стіл, напрямна лінійка, торцеві упори; їх регулювання. Будова довбальної головки. Кріплення довбальних фрез на супорті верстата. Технологія роботи на свердлильних, свердлильно-пазувальних, свердлильно-присаджувальних, довбальних верстатах. Причини виникнення браку при фрезеруванні, попередження. Можливі несправності і неполадки верстатів, усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Шипорізні верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Технічні характеристики верстатів. Кількість робочих шпинделів і послідовність їх розміщення по ходу подачі матеріалу. Будова каретки для базування подачі деталей. Напрямні і притискні елементи. Будова, призначення робочих шпинделів у двобічному шипорізному верстаті. Конструкція конвейєрного механізму. Приверстатні конвейєри, завантажувальні пристрої. Вибір фрез і порядок установки їх на шпиндель. Вибір ре


жиму роботи, технологія виконання робіт. Причини виникнення і попередження браку. Можливі несправності і неполадки верстатів та їх усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Токарні і круглопалкові верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Технічні характеристики верстатів. Будова супорта токарного верстата. Способи кріплення заготовок на верстатах, центрах в патроні, на планшайбі. Будова патронів і затискних елементів. Лобові приставні пристрої. Будова і принцип роботи круглопалкового верстата. Будова шпинделя і різальної головки. Механізми подавання заготовки у верстат. Вибір типу різця для виконання чорнового і чистового точіння деревини. Вимоги до підготовки токарного різця і ножів круглопалкового верстата. Налагодження верстата. Режими точіння в залежності від різних чинників. Правила технічної експлуатації верстатів. Технологія виконання робіт. Причини виникнення браку при точінні, попередження. Можливі несправності і неполадки верстатів, усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Шліфувальні верстати.Види робіт, що виконуються на верстатах. Шліфування деревини, деревинностружкових плит, фанери, виробів, що облицьовані синтетичним шпоном, або покриті лаком, фарбою тощо.

Конструкція і принцип дії вузькострічкових одно- та двоагрегатних верстатів. Механізми привода, натягу шліфувальної стрічки. Елементи для притиску шкурки до виробу. Будова столів і конвейєрів при виконанні робіт вручну і механізованим способом. Будова комбінованих верстатів. Способи закріплення шкурки на дисках і бобінах комбінованого верстата. Принцип дії широкострічкових верстатів. Будова шліфувальних агрегатів з контактним вальцем і контактною балкою. Принцип дії притискних башмаків контактної балки в залежності від ширини і довжини деталі. Механізм налагодження верстатів. Органи керування притискними і натяжними пристроями. Будова щіток для зняття і видалення пилу. Послідовність налагодження верстатів на задану довжину деталі. Вибір режиму обробки. Технологія виконання робіт. Прийоми виконання робіт на верстатах різної конструкції. Причини виникнення та попередження браку. Можливі несправності і неполадки верстатів та їх усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Стрічкові і шпоностругальні верстати.Основні технічні характеристики верстатів. Будова і принцип дії стружкових верстатів. Кріплення ножів на робочому органі верстатів. Приверстатні механізми і пристрої для завантаження сировини. Будова і принцип дії шпоностругального верстата. Конструкція супорта і способи кріплення ножа. Привід супорта. Механізми регулювання товщини шпону. Способи видалення шпону із зони різання. Технологія роботи на стружкових і шпоностругальних верстатах. Причини виникнення браку, попередження. Можливі несправності і неполадки верстатів, усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

Складальні верстати і вайми.Види робіт, що виконуються на верстатах.Будова і принцип дії верстатів для зрощування деталей по довжині. Конструкція клеєнаносного пристрою і механізм запресовування деталей. Органи керування верстатів. Конструкція і принцип дії складальних вайм для склеювання деталей по ширині і довжині. Механізми нанесення клею і рядонаборні пристрої. Конвейєри для повертання і витримки виробів після склеювання. Конструкції і принцип дії гідравлічних вайм. Основні вузли і схема гідроприводу. Механізми налагодження вайм. Вибір


режиму роботи. Технологія виконання робіт. Контроль якості робіт. Дефекти збирання, шляхи їх попередження. Можливі несправності і неполадки верстатів та їх усунення. Вимоги безпеки праці і організація робочого місця при роботі.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти