ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Поняття підлеглих довідників

Підлеглі довідники призначені для зберігання додаткової інформації стосовно конкретного елемента довідника-власника. Наприклад, якщо контрагент має декілька банківських рахунків, то в довідник "Контрагенты" вносяться реквізити одного з них (того, який найчастіше використовується), а реквізити інших рахунків цього контрагента вносяться в підлеглий довідник "Денежные счета"

Довідник "Денежные счета" – підлеглий до довідника "Контрагенты", а довідники "Единицы измерения", "Партии ТМЦ", "Состав продукции" - підлеглі до довідника "Номенклатура".

Відповідно довідник "Контрагенты" - власник довідника "Денежные счета", а довідник - власник довідників "Единицы измерения", "Партии ТМЦ", "Состав продукции".

Для роботи з цими довідниками потрібно одночасно відкрити два довідники: довідник-власник і підлеглий довідник та виділити в довіднику-власнику той елемент, для якого в підлеглий довідник вноситься інформація.

Довідник "Грошові рахунки"

В довіднику "Грошові рахунки" зберігаються дані про р/рахунки контрагентів. Назви рахунків (реквізит "Наименование" відображаються тільки в електронних формах, тому доцільно вказувати такі назви, які однозначно характеризують рахунок. Наприклад, рахунки Місцевого бюджету для сплати податків доцільно називати по назві податку (комунальний, єдиний податок, ПДФО і т.д.)

Довідники "Номенклатура"

Стара назва довідника "ТМЦ", зустрічається і в деяких формах.

Довідник трьохрівневий, для зручності елементи (карточки контрагентів) можна об‘єднувати в довільні групи.

Наименование – відображається в екранних формах, використовується для швидкого пошуку.

Полное наименование – відображається в друкованих формах.

Артикул - доцільно використовуати при великій кількості однойменних ТМЦ, вказувати не обов‘язково.

Вид ТМЦ пов'язаний з рахунком обліку ТМЦ. Якщо неправильно вказати вид ТМЦ, то пізніше можуть виникнути проблеми з проведенням документів, напр. , якщо для продукції вказати помилково вид товар, то не вдасться створити документ "Калькуляція" для даного виду продукції.

Ціни. В даній конфігурації три типи цін: закупівельна, відпускна оптова і відпускна роздрібна. Програма зберігає тільки історію значень роздрібних цін (даний реквізит – періодичний, коригувати тільки через історію). Роздрібна ціна вказується з ПДВ. Вказувати ціни не обов‘язково. Значення цін, вказані у довіднику, по замовчуванню підставляються у відповідні накладні, однак , при необхідності, в накладних ціни можна змінити.

В формі елемента вказується базова одиниця вимірювання, додаткові одиниці вимірювання вказуються в підлеглому довіднику "Единицы измерения". Залишки на складі – в базових одиницях.

Рахунок витрат - на який на рахунок будуть списуватись витрати. напр. при передачі матеріалів у виробництво.

Вид витрат - яким чином ( на який рахунок) буде закриватись рахунок, вказаний в реквізиті "Рахунок витрат".

Для товарів, продукції вид витрат вказувати не потрібно, це визначено в плані рахунків однозначно (рах. 90). Для виконуваних нашою фірмою робіт (вихідних послуг) не потрібно вказувати вид витрат, а також виправляти рахунки обліку та витрат, оскільки облік витрат для виконуваних нашою фірмою робіт (вихідних послуг) в програмі не автоматизовано.

Кнопка управління "Печать" - Вивід всього довідника чи окремої групи залежно від виділеної групи

Кнопка управління "Открыть партии" - список всіх партій виділеного в списку ТМЦ

Довідник "Одиниці вимірювання"

Реквізит "Коефіцієнт" – вказує, скільки базових одиниць в даній одиниці вимірювання.

Довідник "Партії ТМЦ"

Для кожного новоствореного елемента довідника "Номенклатура" автоматично створюється одна партія "Партия по умолчанию".

Реквізити партії – назва, дата створення, облікова (закупівельна) ціна.

Якщо використовується метод обліку ТМЦ по партіях, то кожний прихідний документ створює нову партію ТМЦ, при цьому недоступно коригування в довіднику "Партии ТМЦ" реквізитів партії, створеної документом. Якщо на момент внесення в програму початкових залишків на складі є залишки ТМЦ по декількох різних облікових цінах, то необхідно створити відповідну кількість партій для даного ТМЦ.

Якщо використовується метод обліку ТМЦ по середньозважених цінах, то є лише одна партія - "Партия по умолчанию", в ній ведеться весь облік.

 

Довідник “Склад продукції”

В цьому довіднику для кожного ТМЦ виду Продукція зберігається список матеріальних та нематеріальних затрат, які йдуть на виробництво цього виду продукції.

Матеріальні витрати – матеріали, сировина з довідника "Номенклатура". Слід вказати точну кількість на одиницю продукції.

Нематеріальні витрати - витрати на з/плату, оренду, амортизація ОЗ та ін. (прямі виробничі та загальновиробничі) із довідника "Види затрат", кількість – умовно одиниця.

Список використовується для початкового заповнення калькуляцій. В кожній конкретній калькуляції можна робити необхідні корекції.Узагальнення інформації про довідники та принципи роботи з довідниками. Серісні можливості при роботі з довідниками (швидкий пошук, їєрархічний список, сортування, переміщення, пошук в дереві,).

Пункт "Действия" – це всі дії, які можна виконати над активним довідником. Інші команди чи кнопки активного вікна не стосуються. Опис принципів роботи з довідниками по клавіші F1.

Швидкий пошук виконується по будь-якій із граф (стобчиків) довідника : по коду, по найменуванню або по реквізиту (якщо такий присутній у формі довідника) в межах відкритої групи. Щоб виконати швидкий пошук по всьому довіднику, необхідно відключити ієрархічний режим (тобто групування елементів).

Помітка об‘єкта на видалення – перший етап знищення об‘єктів. Помітку на видалення можна в будь-який момент зняти (команда Действия/Отменить пометку на удаление). Остаточне видалення об‘єктів з інформаційної бази здійснюється за допомогою обробки "Удаление помеченных объектов" з пункта "Действия".

Переміщення елементів або груп з однієї групи в іншу: в правому вікні довідника виділити об‘єкт, який переміщаємо, в лівому вікні (деревовидній структурі) – групу, в яку переміщаємо об‘єкт, і вибрати команду Действия/Перенести в другую группу.

 

 

Лабораторна робота № 1

 

Тема: „Запуск програми „1С:Підприємство”. Ознайомлення з вікном програми і головним меню програми”

Мета:отримати практичні навики у користуванні програмою „1С:Підприємство”;

вивчити послідовність створення власної інформаційної бази;

ознайомитись з програмою.

Завдання:

1.Включення персонального комп’ютера.

2.Запуск програми 1С:Підприємство. Підключення інформаційної бази.

3.Головне вікно програми.

4.Головне меню програми.

5.Огляд команд.

6.Калькулятор. Календар.

7.Закриття програми 1С:Підприємство. Виключення комп’ютера.

Інструкції для виконання

1.Для включення комп’ютера необхідно:

-включити стабілізатор напруги;

-включити принтер, якщо він потрібний;

-включити монітор комп’ютера;

-включити комп’ютер (переключателем на корпусі комп’ютера).

 

2.1.Запуск програми „1С:Підприємство” здійснюється двома способами:

а)з використанням кнопки Пуск/Програми/1С:Підприємство;

б)запуск за допомогою ярлика на робочому столі.

 

2.2.У вікні запуску даної програми вибираємо клавішу „Додати”. При появі нового вікна вибираємо Додавання до списку уже існуючої інформаційної бази”і натискаємо клавішу „Наступна”. У вікні додавання інформаційної бази вказуємо назву власної інформаційної бази, яка складається з номера групи в якій навчається студент, номер комп’ютера, за яким працює та його прізвище.

Після створення інформаційної бази у вікні запуску повинна бути нова інформаційна база студента. З використанням кнопки “1С:Підприємство” (знаходиться з правого боку вікна запуску) здійснюємо запуск програми. Вказуємо користувача „Бухгалтер”, пароль не вводимо і ОК.

 

3.Ознайомлення з програмою з використання довідки „Швидке освоєння 1С:Підприємство”.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти