![]() |
Будинок культури Таврійської міської ради
Клуб залізничників був введений у експлуатацію у листопаді 1955 року з кіноустановкою і глядацьким залом на 225 місць. У 1995 році він був реорганізований у Будинок культури міста Таврійська. У минулому тут розміщувалася бібліотека та кінозал, в якому щодня демонструвалося по чотири сеанси художніх фільмів. На базі Будинку культури діють хореографічні студії «Грація» (кер. О.Вахтель) і «Розмаїття» (кер. О.Марінець), вокальна студія «Маленькі зірочки» (кер. І.Зінченко), ляльковий гурток і Клуб за інтересами«Натхнення» (кер. Р.Бирючинська), гурток акторської майстерності (кер. Е.Клюс). Працює спортивно-оздоровча група «Здоров'я» (кер. О.Вахтель). Художні колективи беруть активну участь у всіх міських заходах Таврійська та Нової Каховки, виїзних концертах на підприємствах та організаціях міста. Хореографічні колективи та учасники вокальної студії систематично демонструють свою творчість на різноманітних оглядах-конкурсах, мають лауреатів та дипломантів різних ступенів. Протягом останніх п'яти років заклад було реконструйовано. Очолює колектив Штефан Зоя Андріївна. З метою активізації роботи по попередженню дитячої злочинності значна увага приділяється організації дозвілля молоді та заняттю спортом. У місті є футбольне, баскетбольне, волейбольне поля та легкоатлетичний майданчик. Діють спортивні секції для дітей і дорослих. Залізнична станція «Каховка»
Згідно з постановою Ради міністрів СРСР в 1950 році почалося будівництво Каховської ГЕС. Початок масштабного будівництва в 1946-1949 роках у степу в районі с. Цукури була закладена залізнична станція. Станція заснована 10 лютого 1951 року і мала назву «Єрмаки Сталінської залізниці», куди прибували вантажі для будівництва ГЕС. Нова залізнична станція з'єднала Таврійські степи з розвиненими регіонами та великими станціями колишнього Радянського Союзу. На станції було 3 шляхи. З часом станція розвивалася, додавалися приймально-відправні колії, розвивався і наш регіон, з'явилися великі промислові підприємства, які почала обслуговувати станція. Станції було присвоєно 1-й клас,вона стала вузловою і через неї стали йти поїзди з Донбасу до Одеси. У 1956 році чисельність штату працівників перевищувала 200 осіб. В 90-х роках у період розвалу економіки залізничні перевезення значно знизилися, скоротився штат працівників. Починаючи з 2006 року робота станції почала стабілізуватися. Починаючи з 2006 року робота станції почала стабілізуватися. У даний час станція змінилася: зроблений євроремонт вокзалу, робочі місця комп'ютеризовані. Для працівників покращені умови праці, організовано санітарно-побутове приміщення. Працівники станції з гордістю носять звання залізничників. Горошко Віктор Іванович є наразі директором станції.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради Історія школи починається з 1953 року, коли для дітей залізничників станції Каховка була відкрита семирічна школа № 72. З 2012 року заклад функціонує як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради. У школі навчається 427 учнів у складі 20 класів. Провідна ідея школи - це створення позитивного навчально-виховного та соціокультурного середовища життєдіяльності, ефективного розвитку компетентної особистості. Для реалізації цих положень в школі відкриті курси в початковій школі на вибір: «Основи споживчих знань», «Сходинки до інформатики», «Основи риторики» «Права дитини»; в основній школі: «Основи споживчих знань», «Практикум з правопису української мови», в старшій школі: «Ми -громадяни країни», «Побудова кар'єри». У школі відкрито класи з поглибленим вивченням української мови. 31995 року діє самодіяльна дитяча організація «Козачата», де діти вивчають і продовжують козацькі звичаї та традиції. 31985 року очолює школу Нестерович Віктор Йосипович - «Відмінник освіти України» Залізнична лікарня
Для надання стоматологічних послуг у місті функціонує 4 стоматологічних кабінети. У 1956 році був відкритий фельдшерський пункт на станції Каховка. 4 вересня 1957 року на базі фельдшерського пункту почала свою роботу Залізнична лікарня на ЗО ліжок (терапія, хірургія, пологовий будинок), грязелікарня і поліклінічне відділення, що обслуговували залізничників. У1958 і 1960 році були відкриті дитяче та неврологічне відділення. При лікарні відкрито допоміжні служби - пральню, харчоблок, гараж, котельню. Дружній колектив, кваліфіковані спеціалісти повсякденно виконують свою місію з охорони здоров'я людини. Очолює колектив залізничної лікарні Лопачук Володимир Михайлович.
|
|
|