ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Таврійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів

«Таврійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів». Хер­сонської обласної ради був заснований для навчання дітей працівників віддалених залізничних станцій і переїз­дів у січні 1961 року У двох триповерхових спорудах створено всі умови для 211 дітей з ва­дами інтелектуального розвитку для того, щоб вони змогли жити, а в подальшому «влитися» в оточуюче середовище, у суспільство.

Окрім 18 класних кімнат до послуг школя­рів - логопедичний кабінет, елементи сенсорної кімнати, які розміщені в класній кімнаті першого класу, кабінет ЛФК, кабінет ритміки, тренажерна зала, музичний кабінет, кабінет психологічної до­помоги, кабінет СПО, комп'ютерний клас, оснащений мультимедійною технікою, інтерактивною дошкою, бібліотека, три навчальні майстерні з сільськогосподарської праці, теплиця, будівель­на, швейна та столярна майстерні, спортивне містечко та дитячий ігровий майданчик Другий рік у школі виховується 28 дітей з по­мірною розумовою відсталістю. Більшість учнів зараховуються з міських центрів реабілітації інвалідів. Для кожного з 45 дітей-інвалідів роз­роблена індивідуальна програма реабілітації. Діти одержують послуги з медичної, психолого-педагогічної, фізичної, професійної, трудової, фізкультурно-спортивної, побутової і соціальної реабілітації. Колектив очолює Мезенцева Тетяна Леоні­дівна.

Вищу освіту мають 52 фахівці, з них 29 вчителів-дефектологів. У школі діють постійні гуртки: художньо-естетичний «Натхнення», хо­ровий «Сонатка», танцювальний «Веселі чобіт­ки», секції з баскетболу, волейболу, футболу та 23 клуби за інтересами. Вихованці беруть участь у турнірах Спеціальної олімпіади України в рамках Спеціальної Олімпіади Європи, облас­них змаганнях «Повір у себе», стають перемож­цями на обласних та міських змаганнях.


Дослідне господарство «Новокаховське»

 

Попередник дослідного господарства «Новокаховське» - Новокаховський держлісорозсадник був заснований у квітні 1957 року. Спеціалізацією господарства було вирощування саджанців лісових, декоративних, плодових культур та винограду. Тоді тут був створений і чудовий дендрарій, в якому було зібрано багато красивих та рідкісних для регіону рослин. Першим директором господарства був Фалдзінський Степан Маркович.

Господарству довелося деякий час побути виноградарським у складі Херсонського радгоспвинтресту і тривалий час овочевим у складі Херсонського тресту овочево-молочних радгоспів. Від дендрарію залишилось те, що змогло вижити саме і витримати байдужість людей.

У грудні 1992 року господарство було пе­редано з комунальної власності м. Нової Ка­ховки у склад УААН як дослідне господарство НБС. В 1992 році директором НБС став доктор, професор, член-кореспондент УААН Адольф Іванович Лищук. В основному, завдяки йому і його старанням організація стала дослідним господарством і збереглася такою як є зараз.

Завдяки фінансуванню академії ДГ першими в місті провели газифікацію, побудували каналізаційний колектор, склад ядохімікатів, робили капітальні ремонти господарства.

За цей час за власні кошти господарство побудувало магазин, кілька складських приміщень для зберігання зерна, удвічі розширило зернотік, установило зерноочисний агрегат ЗАВ-30, побудувало 8 боксів для техніки, РММ. Нікітський ботанічний сад передав безкоштовно 10 автомобілів.

У цілому час перебування господарства в академії став періодом бурхливого розвитку, хоча ситуація в державі цьому не сприяла.

На сьогоднішній день ДГ «Новокаховським» керує Грабовецька Ольга Анатоліївна.

Дистанція колії

Каховська дистанція колії організована 19 листопада 1956 року на базі лінії Федорівка - Каховка та включена до складу Мелітопольського відділення дороги.

На підставі вказівки МШС з 1 січня 1961 року частина дистанції пере­дана від Придніпровської залізниці до складу Одеської залізниці зі ст. Ново-Весела до ст. Снігурівка, і включена до складу Херсонського відділення.

В обов'язок працівників входить забезпечен­ня безперебійного та безпечного руху поїздів по ділянках Ново-Весела - Снігурівка, Снігіравка -Миколаїв - Сорт.

На дистанційній ділянці розташовано 9 око­лодків, до складу яких входить 30 бригад. У дис­танції є 4 цехи:

1. Мостова бригада по ремонту штучних споруд і земляного полотна.

2. Ремонтно-будівельний цех по ремонту житлових, промислових будівель та споруд.

3. Майстерні з ремонту машин, механізмів, інструментів та обладнання.

4. Бригада дефектоскопії щодо забезпечення нагляду за рейковим господарством дистанції.

Очолює дистанцію колії Болгарин Віктор Дем'янович

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти