ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Небесних явищ, які варто побачити в 2015 році

У цьому році відбудеться чотири затемнення, два з'єднання планет, а також безліч метеоритних дощів.

Що так добре зберігає красу внутрішню і зовнішню? «Є дві речі на світі, які наповнюють душу нез'ясовною радістю – зоряне небо над головою і моральний закон всередині», любив говорити Іммануїл Кант. Подивіться на небо в 2015 році, щоб побачити красу небесних явищ – з'єднання планет, Місяця і Сонця, метеоритні дощі. Все це чекає нас в найближчі місяці.

Повне сонячне затемнення 20 березня

Ближче до весняного рівнодення в п'ятницю, 20 березня, тінь Місяця на кілька хвилин повністю затулить Сонце в північній Атлантиці і Арктиці. Найбільше задоволення від цієї захоплюючої небесної вистави можна буде отримати на Фарерських островах і Шпіцбергені. Приватне затемнення можна буде спостерігати в Європі, включаючи захід України, і на півночі Африки.

 

Повне місячне затемнення 4 квітня

Це місячне затемнення незвично, тому що весь диск Місяця буде перебувати в тіні Землі протягом 12 хвилин, вперше після 13 жовтня 1856 року. Його можна буде спостерігати скрізь, де в цей час Місяць буде видно над горизонтом – майже у всьому Тихоокеанському регіоні, у Східній Азії і на заході Північної Америки.

Венера на небосхилі

Найближча до Землі планета з січня по липень буде поставати в якості вечірньої зірки. Найкраще її буде видно в північній півкулі. А з лютого по червень Вечірню зірку можна буде не помітити після заходу в західній частині небосхилу.

Венера досягне найбільшого кутового відстані – 45 градусів на схід від Сонця – 6 червня. Планета яскраво освітить початок літа. А найбільшого блиску світило досягне 10 липня – 4,5 зоряної величини.

Закатне «весілля» Юпітера і Венери

Відразу після заходу Сонця на заході і південно-заході небосхилу 30 червня дві найсвітліші планети будуть перебувати в небі поруч один з одним. Видовище обіцяє бути надзвичайним.

Персеїди

12 серпня метеорний потік Персеїдів можна буде спостерігати в спекотному серпневому небі. Щасливі спостерігачі часом можуть побачити до 90 метеорів на годину під час «зоряного дощу».

Альдебаран

Остання чверть Місяця буде видно разом з однією з найбільш яскравих і "злих" зірок в Північній півкулі - Альдебараном. Її можна буде побачити на сході Північної Америки.

Кривавий Місяць

28 вересня з 2.10 до 3.23 годин відбудеться повне місячне затемнення. Сонячне світло не буде потрапляти на поверхню Місяця. Але оскільки наша атмосфера відбиває сонячні промені, місячний диск буде проглядатися навіть під час повної фази затемнення в матовому мідно-червоному світлі. Повне затемнення можна буде спостерігати у всій Європі, в Африці, Південній Америці, на сході Північної Америки і у всій Атлантиці. Часткове затемнення триватиме з 1.06 до 4.27 години всесвітнього часу.

Світанкове «вінчання» Юпітера і Венери

Восени Венера знову зустрінеться з Юпітером: 26 жовтня обидві планети знову можна буде побачити поруч в західній частині небосхилу перед світанком. Відбудеться з'єднання в 1 градус.

Гауриди

Метеорний потік Таурид досягнуть піку з 5 листопада по 12 листопада 2015 року. Американський астроном Девід Ашер зазначив, що Земля може періодично стикатися з великими хмарами частинок, які можуть виробляти болидні метеори. Так що в 2015 році варто чекати від неба «сюрпризів», на кшталт «Челябінського метеорита» 15 лютого 2013 року.

Гемініди

13-14 грудня Земля буде проходити через потік Гемінід. Одне з найяскравіших явищ нічного неба після Персеїд. Місяць в останній чверті вийде на небосхил давно а опівночі, тому є час загадати бажання, поки падає зірка: два метеора в хвилину або 120 на годину!

 

 

Історія сузір'їв

Історія сузір'їв дуже цікава. Ще дуже давно спостерігачі неба об'єднали найбільш яскраві й помітні групи зірок у сузір'я і дали їм різні найменування. Це були імена різних міфічних героїв або тварин, персонажів легенд і сказань – Геркулес, Центавр, Телець, Цефей, Кассіопея, Андромеда, Пегас і ін. У назвах сузір'їв Павич, Тукан, Індіанець, Пд. Хрест, Райський Птах був відображена поха Великих географічних відкриттів. Сузір'їв дуже багато – 88. Але не всі з них яскраві й помітні. Найбільш багате яскравими зірками зимове небо. На перший погляд, назви багатьох сузір'їв здаються дивними. Часто в розташуванні зірок дуже важко або навіть просто неможливо розглянути те, про що говорить назва сузір'я. Велика Ведмедиця, наприклад, нагадує ківш, дуже важко представити на небі Жирафа або Рись. Але якщо ви подивитеся старовинні атласи зоряного неба, то на них сузір'я зображені у вигляді тварин.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти