ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Лазіння по гімнастичній лаві

Спочатку учнів знайомлять зі способами захвату руками за кінці лави (великий палець зверху, решта – знизу лави) і з положенням тіла в упорі стоячи на колінах (Рис. 29). За командою учні сідають верхи на лаву, захоплюють її кінець, потім, спираючись на прямі руки, почергово ставлять ноги на лаву і приймають положення упору стоячи на колінах. Вправа повторюється 2-4 рази. Аналогічно вивчається положення упору лежачи ззаду (Рис. 30).

Рис. 29 Рис. 30

Лазіння по гімнастичній лаві в упорі на колінах і в упорі лежачи ззаду виконується таким чином. Прийнявши положення упору, учні починають рухатись, переставляючи одночасно ліву ногу і праву руку, і навпаки. Інша більш складна вправа – лазіння в упорі лежачи ззаду по похилій лаві, яка встановлена під кутом 20˚, вверх і назад. Звичайно, лава одним кінцем кріпиться за другу знизу поперечину гімнастичної лави.

Лазіння по гімнастичній стінці

Спочатку учням пояснюють спосіб захвату поперечини руками (великий палець знизу поперечини, решта - зверху). Потім переходять до виконання вправ: лазінню вгору до вказаної висоти і вертання назад, наступаючи на кожну поперечину спочатку обома ногами, а потім – почергово, перехоплюючись руками за наступну поперечину; лазінню з почерговим перехватом спочатку руками, а потім ногами, стаючи на поперечину однією ногою.

Учням пояснюють, що під час спуску вниз дивитися на нижню поперечину не можна. Під час початкового навчання висоту підйому обмежують серединою стінки, забороняють спускатися на самих руках або зістрибувати з гімнастичної стінки.

Лазіння по гімнастичній стінці вбік виконується приставними кроками. Спочатку вивчають пересування на невеликій висоті (друга – третя поперечина знизу) вправо, після того – вліво, потім – на більшій висоті (шоста – сьома поперечина).

Перелізання через перешкоду

Серед способів перелізання через перешкоду (дві горизонтальні та похилі гімнастичні лави) в 1-му класі вивчається лише переступання з опорою руками. Виконується воно таким чином. Стоячи правим боком до лав, треба, спираючись на них, переносити на іншу сторону спочатку праву, а потім ліву ногу.

 

Танцювальні вправи

Танцювальні вправи впливають на формування правильної постави, легкої і невимушеної ходи, виразності й граціозності рухів.

Кроки з підскоком

Кроки з підскоком виконують так: на рахунок «раз» - невеликий крок вперед правою ногою, ліва нога злегка піднята позаду; на рахунок «і»- легко підстрибнути вперед на правій нозі, ліву ногу, зігнуту в коліні, підняти вперед, носок відтягнути; на рахунок «два» - невеликий крок вперед лівою ногою, права – злегка піднята позаду; на рахунок «і»- легко підстрибнути вперед на лівій нозі, праву ногу, зігнуту в коліні, підняти вперед, носок відтягнути.

Приставні кроки з притоптуванням

Приставний крок вперед, вбік, назад виконують у танцювальному ритмі. Приставний крок вправо починається з правої ноги, вліво – з лівої, вперед і назад – з будь-якої ноги: на «раз» - крок ногою в будь-який бік, на «два» - приставити іншу ногу.

Притопом закінчують той або інший танцювальний рух, його застосовують в кінці музичної фрази.

Крок галопу

Крок галопу - приставний крок на носках з підскоком. Нога приставляється коротким, швидким рухом під час незначного підскоку з прямими ногами й витягнутими носками. Після цього інша нога виноситься для наступного кроку. Виконується з легкістю в різних напрямах, про що (окрім руху вперед) необхідно вказувати.

Рухливі ігри

Спритність – одна з основних якостей, потрібних учням для засвоєння гімнастичних вправ. Здатність швидко орієнтуватися в просторі і часі, уміння керувати своїми рухами розвиваються за допомогою спеціальних вправ. В початкових класах це краще здійснювати в процесі рухливих ігор відповідної спрямованості.

«Стань правильно»

Задачі: розвиток швидкої реакції на сигнал, кмітливості; вдосконалення вміння орієнтуватися.

Місце проведення: спортивний зал, площадка.

Зміст: за першим сигналом вчителя гравці команд розбігаються в різні сторони, за другим – всі мають вишикуватися в зазначеному місці.

Варіанти шикування: а) взявшись за руки в командах, що були визначені викладачем, в шеренгах; б) в загальному колі або окремих колах; в) в окремих колонах у вигляді квадрата.

Правила: команда, що зуміє першою зайняти своє місце, перемагає.

ОМВ (організаційно-методичні вказівки): заздалегідь слід ознайомити гравців із сигналами, вихідним положенням, формою строю і місцем, де необхідно знаходитися.

«До своїх прапорців»

Задачі:розвиток уваги, пам’яті, слуху, реакції на сигнал; вдосконалення вміння орієнтуватися.

Інвентар:різнокольорові прапорці.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: в центрі кожного кружку – ведучий з прапорцем у піднятій руці. За першим сигналом ( оплеск, свисток) всі гравці, окрім ведучих, розбігаються по площадці. За другим сигналом – присідають і заплющують очі. Ведучі з прапорцями міняються місцями. За командою вчителя «Всі до своїх прапорців!» гравці розплющують очі, шукають свій прапорець, біжать і шикуються навколо ведучого.

Правила: перемагає команда, яка зуміла найшвидше зібратися навколо свого ведучого.

Варіанти шикування:а) взявшись за руки в шеренгу; б) в колону, гравців з прапорцями ставити першими; в) з музичним супроводом. Ті, що грають, рухаються по колу або за керівником, повторюючи різні рухи. За сигналом всі стають на свої місця біля своїх прапорців.

ОМВ: прапорці слід використовувати різних кольорів. Гравці не повинні домовлятися, підглядати, коли ведучі міняються місцями.

«Заборонені рухи»

Задачі: виховання уваги, спостережливості; розвиток координації зорового, слухового й моторного аналізаторів.

Місце:спортивний зал, площадка.

Зміст: вчитель пропонує учням виконувати всі рухи, окрім забороненого (наприклад, руки на пояс).

Правила:хто виконає заборонений рух, робить крок вперед.

Варіанти шикування: вишикуватися по колу і вибрати помічника для контролю за дотриманням правил.

ОМВ: після 3- 4 хв. гри підводять підсумки і заохочують найуважніших гравців.

«У хлоп’ят порядок строгий»

Задачі: розвиток уваги, слуху, орієнтування у просторі, виховання дисциплінованості, навичок стройової підготовки.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: гравці стоять у шерензі за зростом за лінією. За командою вчителя учасники гри розходяться по площадці. Далі викладач командує: «Шикуйсь!». Граючі за зростом шикуються в шеренгу на зазначеному місці, виконують стройові вправи: «Рівняйсь!», «Направо!», «Струнко!», «Кроком руш!». Після команди «Розійдись!» гра повторюється.

Правила: під час шикування в шеренгу забороняється штовхатися і силою займати своє місце. Виконувати всі дії треба за командою вчителя.

Варіанти шикування: а) взявшись за руки, за зростом; б) загальне коло, дотримуючись шикування за зростом.

ОМВ:стройові команди виконуються у відповідності з вимогами, які пред’являються в 1-му класі.

«Швидко по місцях»

Задачі: розвиток вміння орієнтуватися у просторі, координації рухів, бистроти реакції на сигнал.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: за командою вчителя «Розійдись!» гравці розбігаються по площадці, стрибають і грають. За командою вчителя «Швидко по місцях!» всі гравці повинні зайняти свої місця в шерензі.

Правила: виграє той гравець, який найшвидше стане на своє місце.

Варіанти шикування: взявшись за руки, утворюючи: а) коло, б) півколо,

в) квадрат, г) дві шеренги обличчям одне до одного.

ОМВ:шикування учнів може супроводжуватися рахунком «раз», «два» і т.д.

«Флюгер»

Задачі: розвиток координації рухів, уміння орієнтуватися на місцевості, уваги, швидкості реакції, тренування вестибулярного апарату.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: гравці шикуються в шеренгу. Вчитель називає сторони світу і для кожної з них визначає свою дію: північ – руки на пояс; південь – руки на голову; схід – руки вгору; захід – руки вниз.

Правила: за кожну помилку гравець отримує штрафне очко. Гра триває впродовж обумовленого часу (3-4 хв.). Перемагає той, хто набере меншу кількість штрафних очок.

Варіант:гравці рухаються по площадці, а за командою вчителя зупиняються і виконують умови гри.

ОМВ:гру необхідно попередньо випробувати.

«Товариш командир»

Задачі: розвиток уваги, координації рухів, вміння зберігати правильну поставу, рівновагу.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: вчитель подає команди, віддає розпорядження, пропонує виконати вправи. Учні виконують їх тільки в тому випадку, якщо чують слова «Товариш командир».

Правила: гравець, який помилився, стає на лівий фланг.

ОМВ: слід оцінювати якість виконання вправ.

«Кіт прокинувся»

Задачі: виховання творчої уяви, уваги, пам’яті,

розвиток спритності, швидкості, координації.

Інвентар: мотузка, крейда.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: з однієї сторони площадки за лінією – домівка кота, з іншої, за лінією – домівка мишей.

Всі мишки утворюють в середині площадки коло. Руки мишки тримають за спиною, долоні разом і відведені назад, це – хвостики. В центрі кола – кіт, він спить, сидить на п’ятах. За командою вчителя «Кіт прокинувся!» кіт піднімається і наздоганяє мишок, що тікають. Спійманих мишок кіт відводить до свого дому. Гра закінчується, коли кіт спіймає обумовлену кількість мишей (наприклад 4-5). Під час повтору гри з числа неспійманих гравців обирається новий кіт.

Правила: а) мишки, яких наздогнали в їхній домівці, спійманими не вважаються; б) кіт має право ловити мишей і без команди вчителя.

Варіант: миші мають право визволити своїх співбратів, які знаходяться в домі у кота, доторкнувшись до них.

ОМВ: перед грою дітям слід нагадати, що торкатися можна лише злегка долонею до плеча. Відмітити кращу мишку і кращого кота.

 

«Кішки-мишки»

Задачі: розвиток спритності, бистроти реакції, координації і швидкості руху, виховання витривалості.

Місце: спортивний зал, площадка.

Зміст: гру розпочинають за вказівкою вчителя. Кіт починає ловити мишку, яка, втікаючи від кота, забігає в круг і вибігає з нього.

Гравці, що стоять в крузі, дають можливість мишці підлазити під руки, але заважають робити це коту.

Варіанти: а) в одному місці гравці відпускають руки, утворюючи «ворота»; кіт і мишка мають право вбігати в круг і вибігати з нього, підлазячи під руки і через ворота, б) гравці опускають руки в 2-3 місцях, утворюючи кілька воріт, в) гравці утворюють два концентричних кола з ворітьми чи без них.

Правила: гравцям дозволяється усіма способами заважати коту в той час, як він намагається підлізти під руки. Мишка і кіт не мають права розривати зчеплені руки гравців, а також перестрибувати через них.

ОМВ: якщо кіт тривалий час не може впіймати мишку, обирають іншого кота.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти