ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Головною ідеєю моєї підприємницької діяльності є видавництво комп’ютерних ігор(а саме - українізація ігрового інтерфейсу)на основі ліцензій, взятих у фірми «1С» за договором, а другою – є роздрібна торгівля цієї продукції на території міста Львова за тією ж самою ціною, що спостерігається у інших видавничих компаніях комп’ютерних ігор, оскільки конкуренція в цьому випадку не загрожує отриманню прибутків від реалізації продукції, адже ,на відміну від русифікованої продукції, попит зросте на українізований товар вдвічі:динамічно підніметься цікавість деякої частки населення, що цікавиться ігровою індустрією.

Даний інвестиційний проект передбачає здійснення діяльності у сфері видавництва та продажу ліцензійних комп’ютерних ігор(дисків) фірми «1C.UkrGameZone» для зацікавленого в цій сфері населення. Це повинно збільшити товарообіг і дати прибуток. Торгівля і видавництво комп’ютерними іграми буде здійснюватися в орендованому приміщенні власної новоствореної фірми «1C.UkrGameZone», яке є легкодоступне, адже знаходиться в центрі міста Львова. В майбутньому планується розширення самої фірми по видавництву комп’ютерних ігор, а також - створити мережу магазинів комп’ютерних ігор видавництва фірми «1C.UkrGameZone» по місті Львові, якщо прибуток на значний термін залишиться стабільним і власне бізнес не зазнає серйозної конкуренції з боку інших видавничих компаній.

Метою заняття підприємницькою діяльністю є укладання договорів з стабільною видавничою фірмою «1C» про дозвіл на видавництво ліцензійних компютерних ігор під їхнім керівництвом та наглядом власною фірми «1C.UkrGameZone», а також – власне видавництво і роздрібна торгівля українізованою продукцією для забезпечення потреб ринку та для отримання прибутку. При укладанні договорів, я нестиму відповідальність за кожен товар перед фірмою, оскільки буду співпрацювати з ними як з посередником. Основним напрямом підприємницької діяльності є укладення договорів з фірмою-посередником, а також, видавництво модифікованих(українізованих) ліцензійних дисків і їх продаж на тимчасовому місці оренди приміщення зацікавленій частині населення. Українізований тип товару дасть мені змогу впевнено конкурувати і ефективно впроваджувати свої ідеї.

Для досягнення мети вибираю стратегію контролювання витрат, яка ґрунтується на зменшенні витрат за рахунок організації продажів через інтернет-ресурс, а також збільшення клієнтської бази за рахунок українізації комп’ютерних ігор, що в певній мірі зацікавить всіх охочих.


АНАЛІЗ РИНКУ

За останні роки в ігровій індустрії спостерігається значний бум. З розвитком сучасних технологій – розвивається й ігровий світ. Як бачимо за всі ці роки (починаючи з першими винаходами комп’ютерів і аж до сьогодні) попит на комп’ютерні ігри ніколи не впаде, оскільки підростаюче покоління й подекуди навіть доросле – не в змозі відмовитися від так званої “віртуальної подорожі”. Хоч зараз в ХХІ столітті це вважається серйозною проблемою як і для здоров’я, так і для психіки, все ж ігрова індустрія зараз одна із найприбутковіших діяльностей серед всіх інших видів діяльності. Щодо України – то тут ця справа не так поширена як за кордоном. Відсутність спеціалістів, інвесторів не дасть змогу вийти Україні на рівень розширених сучасних технологій. Але з року в рік спостерігаємо значний розвиток в цій сфері і в нашій країні. Але яким би той розвиток не був, високим чи низьким, висувається на передній план інша проблема:реалізація неякісної продукції у вигляді так званих “піраток”. Це робить вбивчим засобом для розвитку легального бізнесу ігрової індустрії по всьому світі. Так чи інакше ситуацію змінити нереально, але є можливість зацікавити населення дещо іншим і цікавішим. Плануючи модифікувати комп’ютерні ігри з російських на українські версії, це збільшить попит і дасть змогу серйозно конкурувати з іншими видавництвами. На фоні цього цікаво простежити розвиток даного ринку.

Територіально мій бізнес буде організований в історичному центрі міста Львова за адресою: м. Львів, вул. Галицька, 12.

Провівши власний аналіз ринку збуту оригінальними(ліцензійними) копіями комп’ютерних ігор, на даній території було виявлено декілька потенційних конкурентів, які реалізовують товар в цих межах(див. Рис. 1). Одним із найбільших конкурентів серед даного виду діяльності, який був мною запропонований, вважається мережа магазинів «Меломан», оскільки вона реалізує не тільки продукцію, яка є аналогічна продукції запропонованого мною бізнесу, а саме – комп’ютерні ігри, але й збувають ліцензійні копії дисків із музикою та фільмами.

Рис. 1: Територіальне розташування пропонованого в проекті бізнесу(жовтий прямокутник) та основних конкурентів(синій).

 

Також, в межах міста Львова функціонують і інші видавничі фірми чи магазини збуту аналогічного товару, але зважаючи на їхню віддаленість та непопулярність(стереотипи видання) – вони не будуть конкурувати з моїм запропонованим бізнесом. І це ще не єдина причина таких міркувань.

Щодо фірми «Меломан», то зрештою спостерігатиметься незначна конкуренція, але в нашому випадку вона єдина на даній території. Певна річ – ми все ж таки бачитимемо конкуренцію з її боку, але ця конкуренція буде дуже мізерною. Цей факт виходить з двох причин:

по-перше – фірма «1С» вже представила себе на міжнародному ринку(як в Росії, так і в Україні) і довела свою першість з поміж інших розвинутих видавничих фірм;

по-друге – конкуренція з боку інших аналогічних видавничих фірм різко знизиться, оскільки запропонований мною бізнес буде реалізовуватись на основі виключно українізованої продукції, якої в місті Львові(і по всій території України) майже немає чи спостерігається її повна відсутність. Це не дасть змогу сильно конкурувати іншим видавничим фірмам(в тому числі і фірмі «Меломан») з нашою фірмою, оскільки товар українського видання буде в значно більшому попиті, на відміну від іноземної продукції.

 


МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН. СТРАТЕГІЯ МАРКЕТИНГУ

Продаж ігровими дисками буде здійснюватися за роздрібними цінами, аналогічними, як і в конкурента. Це можна пояснити тим, що відбуватиметься мінімізація витрат через роботу інтернет-ресурсу, а також часткове одноосібне ведення бізнесу. Також таку стратегію ведення бізнесу можна пояснити ще тим фактом, що продукція, яка буде реалізовуватися в ході розвитку запропонованого бізнесу, буде мати переваги не тільки в використанні оригінальних ліцензій, взятих за основу для виготовлення продукції, але й буде українізованою, на яку в населення збільшиться інтерес, а за ним – і попит. Прогнозований обсяг продажу можна змінити залежно від тієї мети, яку буду спостерігати на ринку. Оригінальні ліцензійні диски, які буду використовувати за основу у власній продукції запропонованого мною бізнесом, за договором буду брати у посередника, сплативши певний аванс. Надалі планується їх брати у того ж самого посередника, але вже після виходу на ігровому ринку певної кількості новинок і за умови, що запропонований мною бізнес буде давати змогу вчасно реалізовувати продукцію і отримувати беззбитковий прибуток. Я власноруч буду проводити опитування серед зацікавленої частини населення в цьому виді діяльності для задоволення їхніх потреб і отримання прибутку. Незважаючи на конкуренцію, яка в помірній кількості для мене все ж таки існує, переваги мого бізнесу заключаються у використанні українізованої продукції, якої на ринку України практично немає. Це і є головним визначальним чинники у моїй справі, що дає мені гарантії на отримання прибутку і задоволення потреб споживача. Клієнтів буду привертати за допомогою використання реклами.

Використання інтернет-ресурсу для розвитку моєї справи є доволі доцільним явищем, оскільки він служить для мого бізнесу рекламою, так і засобом для швидкого придбання товару(оскільки кількість товару є обмежена, а зацікавлених в товарі доволі таки багато). Це вочевидь збільшить швидку реалізацію продукції, що допоможе розвинути систему переваг саме запропонованого мною бізнесу. Щодо залучення великої клієнтської бази, то питання здавалося б вирішене, але враховуючи те, що даний інтернет-ресурс буде «нерозкручений» або ще не зовсім сформований , планується проінформувати зацікавлених клієнтів про власну діяльність за допомогою реклами(стандартної). Також, планується укласти договір з фірмою «1С» про те, щоб від їхньої сторони клієнти також мали б змогу отримати інформацію про власний запропонований бізнес(про фірму).

Провівши власне дослідження маркетингу можу зробити висновок, що запропонавиний мною бізнес матиме в подальшому попит і зацікавленість клієнтів до продукції. Оскільки даний вид підприємницької діяльності зараз є не у великому попиті серед клієнтів і зацікавлених осіб(наявність «піратської» продукції в інтернеті та її ціна на тіньовому ринку), для себе можу сказати, що запропонований мною вид діяльності таки буде в попиті й приноситиме прибуток, адже власна ідея модифікації продукції з русифікованої в українізовану принесе перш за все інтерес з боку зацікавлених осіб, що є головним чинником у розвитку будь-якого виду підприємницької діяльності.


ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН

 

Основним напрямом діяльності в ході реалізації проекту є видання та реалізація ліцензійних ігрових компакт-дисків для зацікавлених осіб, а також – для простого населення(переважна більшість якого будуть молоді особи) від фірми «1С.UkrGameZone», що за договором буде співпрацювати і реалізовувати свої плани разом з відомою видавничою фірмою «1С». Враховуючи те, що асортимент запропонованої продукції є досить великим, варто представити основні групи ігрових компакт-дисків (див. табл. 1).

 

Таблиця 1

Номенклатура та асортимент продукції, що пропонується до реалізації в ході виконання проекту

№ з/п Номенклатурна група Номенклатура/асортимент
Екшн(Action) · GTA IV · Just Cause 2 · Saints Row 2 · Mafia 2 · F.E.A.R. 3 · S.T.A.L.K.E.R. – Call of Pripyat · Far Cry 2 · Call of Juarez 3 · Bioshock 2 · Flashpoint 2 Dragon Rising · Duke Nukem Forever · Battlefield 3 · Call of Duty: Modern Warfare 3 · RAGE · Left 4 Dead 2 · Call Of Duty.Black Ops · Hard Reset · Dead Island · Mirror's Edge · Battlefield: Bad Company 2 · Crysis 2 · Метро 2033 · Deus Ex: Human Revolution · Arma 2 · Medal of Honor (2010) · Prototype
Стратегії(Strategy) · Stronghold 3 · StarCraft II: Wings of Liberty · C&C:Red Alert 3 · C&C4: Tiberian Twilight · R.U.S.E. · Total War.Shogun 2 · Warcraft 3 Frozen Throne · Pirates of Black Cove · Cities XL 2012 · Tropico 4 · Might & Magic: Heroes VI · Civilization IV · Medieval 2: Total War · The Settlers VI · Anno 1404 · Warhammer 40k Dawn of War 2 · STAR WARS: Empire at War · World in Conflict · Age of Empires III · Europa 1400 · Jurassic Park: Operation Genesis
Ролеві(RPG) · Fallout New Vegas · Sacred 2 Fallen Angel · The Elder Scrolls IV: Oblivion · Two Worlds II · Dungeon Siege 3 · Mount & Blade: With Fire & Sword · Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura · Mass Effect 2 · Venetica · Mass Effect · The Witcher 2.Assassins Of Kings · Dragon Age II · Fable 3 · Fallout 3 - Fate of Wanderer · The Witcher - Gold Edition · ArcaniA: Gothic 4 · Risen II · Pirates of the Caribbean · Assassin's Creed: Revelations · Avatar: The Last Airbender
Симулятори(Sim-ulators) · 3D Iнструктор 2.2. · The Hunter 2012 · Euro Truck Simulator · Tom Clancy's H.A.W.X · The Sims 3:Pets · Trainz Simulator 2012 · F1 2011 · Need for Speed: Hot Pursuit 2010 · NFS Shift 2 Unleashed · Split Second.Velocity · Race Driver: GRID · Wheelman · Дальнобойщики 3.Покорение Америки · IL-2 Sturmovik · Driving Simulator 2011 · FIFA 12 · Pro Evolution Soccer 2012 · NBA 2K12 · Colin McRae: DiRT 2 · Colin McRae: DiRT 3 · F1 2010 · 18 Wheels of Steel · Blur
Онлай-ігри(Online) · EVE Online: INCARNA · League of Legend: Dominion · Counter-Strike Source · Call of Duty 4: Modern Warfare - Multiplayer · Allods Online · Iris Online · CrossFire · Operation 7 · Battlefield Play4Free · U.N.I.T. Online · Need For Speed World · World of Tanks · Aion · Lineage II The 2nd Throne Freya · Heroes Of Newerth · World of Warcraft: Cataclysm · CrimeCraft: Bleedout · Minecraft · Perfect World: Legends of the Seas · Battlefield 2142 · Dragonica · Company of Heroes Online · Perfect World

 

В ході реалізації інвестиційного проекту, графік виконання робіт буде відповідати наступному календарному плану, а саме – див. табл. 2. Наступним етапом реалізації інвестиційного проекту є вкладення коштів у основні засоби, а також підписання відповідних договорів щодо отримання прав на використання відповідних приміщень для реалізації проекту. Детальний перелік, вартість зазначених робіт наведена в таблиці 2.

 

Таблиця 2

Кошторисна вартість та календарний план інвестиційного проекту (грн.)

Найменування витрат Сума витрат Період здійснення
Витрати на придбання обладнання, усього, в т.ч.: 1 кв. 2012 р.
  • Меблі
1 кв. 2012 р.
  • Комп’ютерна техніка
1 кв. 2012 р.
Витрати передінвестиційного періоду(740+20*6) 4 кв. 2011 р.
Укладення договорів щодо оренди приміщення 1 кв. 2012 р.
Інвестиції в оборотний капітал 1 кв. 2012 р.
Рекламні заходи 1 кв. 2012 р.
Договірний аванс за ліцензію і підоснову продукції фірмі-посереднику(фірма «1С») 4 кв. 2011 р.
Всього  

 

При плануванні власної підприємницької діяльності варто визначити товар (серед інших), який високо користується інтересом, має великий попит і ціну, яка б задовольняла як покупця, так і підприємця. Для визначення товару, який користується досить значним попитом, я буду уважно вивчати кон’юнктуру ринку, робитиму власні опитування на рахунок найпопулярніших видів(груп) запропонованого мною товару, який користується попитом на даний термін, та брати до уваги обсяги попиту і пропозиції.

Для визначення оптимального рівня цін я буду зважати на закон попиту та пропозиції, а також – на їх еластичність. Щодо ціни на товар, моєю головною стратегією в ході реалізації власного проекту буде стабілізований рівень над цінами, аналогічний, як і в конкурентів, оскільки перевагою мого бізнесу над іншими аналогічними видами діяльності буде якраз той аспект, що товар, яким я буду керуватися в ході реалізації власного бізнесу, буде українізованим. Для забезпечення отримання прибутку в подальшому розвитку власного бізнесу планується збільшити лише обсяг товару для збуту, але це відбуватиметься при тій умові, що запропонований мною бізнес буде успішний і приноситиме значний прибуток без зміни рівня ціни на даний товар. Також планується при вдалому розвитку власної справи розширити асортимент даної продукції, оскільки з року в рік її стає більше і даний товар з кожним новим днем стає все більш розвинутим, цікавішим і оригінальним в першу чергу для самого ж клієнта, який спостерігає за новинками ігрової індустрії. Даний товар зберігатиметься частково в складському(підсобному) приміщенні, але основна його частина буде розміщена на полицях орендованого мною приміщення.

Щодо внутрішньої структури мого запропонованого бізнесу, то тут вона буде в цілому спрощеною. На період започаткування власного бізнесу я змушений буду залучити одну людину до роботи на фірмі для власне видання і копіювання продукції. Так як я буду виконувати функції керівника проекту і заодно для зменшення витрат – буду власне продавцем, на певний термін не змінюватиму внутрішню структуру бізнесу, аби переконатися в ефективності розвитку даної справи. В подальшому планується залучити ще декількох спеціалістів для збільшення видавництва ігрових дисків та їх кількісного зростання (шляхом копіювання). Також на деякий термін планується залучити до власної справи декотрих членів сім’ї(на громадських засадах), які допомагатимуть мені на ранньому етапі розвитку запропонованого мною бізнесу.


ФІНАНСОВИЙ ПЛАН

Почати запропонований мною бізнес планую з взятої безповоротної допомоги у розмірі 25 000 грн., власних заощаджень – 6 072 грн., а також – наявного майна. Підприємницька діяльність буде здійснюватись за спрощеною системою шляхом сплати єдиного податку. Такий порядок дає можливість максимально спростити облік та зменшити власні витрати, разом з тим досягти максимального прибутку.

З метою аналізу економічної ефективності реалізації інвестиційного проекту наведемо аналіз наступних економічних показників:

· планові показники обсягів реалізації продукції в ході реалізації проекту, в н.о. (таблиця 3);

· прогноз доходів в ході реалізації проекту (таблиця 4);

· матеріальні витрати (на закупівлю сировини, матеріалів, комплектуючих і т.д.) (таблиця 5);

· Витрати періоду (за квартал), які необхідні для реалізації проекту (тис. грн.) (таблиця 6);

· Прогноз доходів, витрат та фінансових результатів в ході реалізації проекту (тис. грн.) (таблиця 7);

· Дані про необхідні засоби праці, які необхідні для реалізації проекту (грн.) (таблиця 8);

· Прогноз фінансових результатів діяльності виконавця проекту (рисунок 2, рисунок 3, таблиця 9).

 

Таблиця 3

Планові показники обсягів реалізації продукції в ході реалізації проекту (н.о.)

Асортимент продукції (товарів, робіт, послуг) 2012 рік
1 кв. 2 кв. 3 кв. 4 кв.
Екшн(Action)
Стратегії(Strategy)
Ролеві(RPG)
Симулятори(Simulator)
Онлайн-ігри(Online)

Таблиця 4

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти