ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


РОЗГЛЯНУТО ТА СХВАЛЕНО кафедрОЮ

Протокол №   від «__» _____________ 201_ р.
Завідувач кафедри (підпис) В.М.Боровенко

УХВАЛЕНО ВЧЕНОЮ РАДОЮ ФАКУЛЬТЕТУ

Протокол №   від «__» _____________ 201_ р.
Декан факультету (підпис) В.К.Гіжевський

ЗМІСТ

1. Сфера застосування

2. Опис дисципліни

3. Навчальна програма дисципліни

3.1. Мета та завдання навчальної дисципліни

3.2. Зміст навчальної дисципліни

4. Робоча навчальна програма дисципліни, плани лекцій та практичних (семінарських) занять, завдання для лабораторних робіт та самостійної роботи студентів з дисципліни

4.1. Тематичний план дисципліни

4.2. Плани лекцій та практичних (семінарських) занять. Завдання для лабораторних робіт. Завдання для самостійної роботи студентів

4.3. Засоби для проведення поточного та підсумкового контролю

4.4. Перелік рекомендованих підручників, інших методичних та дидактичних матеріалів

5. Критерії оцінювання результатів навчання студентів

5.1. Схема нарахування балів з дисципліни

5.2. Умови нарахування балів

5.3. Критерії підсумкового оцінювання

6. Комплексна контрольна робота (ККР) для перевірки знань з дисципліни

7. Лист погодження комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни

8. Лист подовження дії комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни кафедрою – розробником


СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Цей комплекс поширюється на усі структурні підрозділи Вищого навчального закладу «Університет економіки та права «КРОК», в яких вивчається навчальна дисципліна.

Навчальна дисципліна «Кримінологія»

– вивчається згідно навчального плану підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки

Галузі знань Напрями підготовки
Шифр Найменування Код Назва
Право 6.030401 Правознавство

 

– вивчається згідно навчального плану перепідготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» з наданням другої вищої освіти за спеціальністю

Галузі знань Спеціальності
Шифр Найменування Шифр Назва
Право 7.03040101 Правознавство

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ

1. Шифр дисципліни (ідентифікатор) 1.3.9 (ОКР «бакалавр») 2.7 (перепідготовка ОКР «спеціаліст»)
2. Тип дисципліни обов’язкова
3. Попередні умови Кримінальне право України
4. Триместр 5 триместр (ОКР «бакалавр») 5 семестр (перепідготовка ОКР «спеціаліст»)
5. Кредити ECTS 3 (ОКР «бакалавр») 1,5 (перепідготовка ОКР «спеціаліст»)
6. Заняття з викладачем 38 год.
7. Форми підсумкового контролю екзамен
8. Методи проведення лекції, практичні (семінарські) заняття
9. Результати навчання Кожен студент повинен засвоїти знання із Загальної та Особливої частин кримінології; знати теоретико-методологічні основи кримінологічної науки; вміти формувати проблеми сучасного стану злочинності й боротьби з окремими її видами; описувати правові підстави та регламентацію профілактичної діяльності в Україні, її форми та рівні; характеризувати систему, функції та практику діяльності суб’єктів попередження злочинності; оцінювати сучасну концепцію комплексної профілактики правопорушень та головні напрями вдосконалення її законодавчої бази (здійснення соціальної профілактики правопорушень в Україні, ідеї щодо кримінологічної експертизи проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, посилення превентивної діяльності у сферах боротьби з насильницькою злочинністю, рецидивною та організованою, економічною злочинністю тощо); називати основні завдання та проблеми реформування правоохоронної системи в Україні, світовий досвід системного впливу на злочинність; аналізувати законотворчу та правозастосовну практику відповідно її кримінологічних завдань, шляхи подальшого вдосконалення превентивної діяльності; отримувати та оцінювати фактичні дані о злочинності; вивчати детермінанти конкретних злочинів та в цілому злочинності, визначаючи подальші тенденції її розвитку; самостійно поповнювати й поглиблювати свої кримінологічні знання, реалізуючи їх у подальшій практичній діяльності.
10. Зміст дисципліни Предмет, поняття і метод, система кримінології. Причини та умови злочинності. Кримінологічне вивчення особи злочинця. Детермінація конкретного злочину. Кримінологічне прогнозування і планування боротьби зі злочинністю. Основні напрями і форми попереджувальної діяльності. Кримінологічна характеристика та попередження рецидивної, професійної злочинності. Кримінологічна характеристика та основні напрямки боротьби з організованою злочинністю. Економічна організована злочинність та злочинність корпорацій. Кримінологічна характеристика та проблеми попередження насильницьких злочинів.
11. Література 1. Бібліографія (кримінологія та профілактика злочинів) : довідник / За заг. ред. Джужи О.М. ; Київський Національний університет внутрішніх справ. – К. : Атіка, 2008. – 296 с. 2. Закалюк А.П. Курс сучасної української кримінології : у 3-х кн. / А.П. Закалюк. – К. : ВД «Ін Юре», 2007 – Кн. 1 : Теоретичні засади та історія української кримінологічної науки. – 2007. – 424 с. 3. Закалюк А.П. Курс сучасної української кримінології : у 3-х кн. / А.П. Закалюк. – К. : ВД «Ін Юре», 2007 – Кн. 2 : Кримінологічна характеристика та запобігання вчиненню окремих видів злочинів. – 712 с. 4. Михайлов О.Є. Кримінологія : навчальний посібник / О.Є. Михайлов, А.В. Горбань, В.В. Міщук. – К. : Знання, 2012. – 565 с. 5. Петровский А.В. Криминология : учебно-методический комплекс / А.В. Петровский. – Краснодар : Экоинвест, 2011. – 142 с.
12. Мова українська

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ

Навчальна програма дисципліни «Кримінологія» затверджена в складі Комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни рішенням Вченої ради юридичного факультету Університету «КРОК» від «1» лютого 2012 р., протокол № 32.

Мета та завдання навчальної дисципліни

Кримінологічна діяльність правоохоронних органів представляє собою один з основних та пріоритетних напрямків боротьби зі злочинністю в Україні. Тому курс кримінології в навчальному процесі на юридичному факультеті займає провідне значення.

За своєю природою кримінологія як наука покликана дослідити та визначити соціальне значення феномену злочинності та її окремих проявів, забезпечити суспільство такою стратегією впливу на злочинність на всіх рівнях її організації, яка б дозволила з максимальною результативністю застосовувати заходи попередження, найбільш ефективно розподілити суспільні ресурси на боротьбу з цим небезпечним злом.

Основним завданням курсу є висвітлення історичної, соціальної та юридичної теоретичної бази кримінології, яка є основою для системного вивчення злочинності. З урахуванням загальної частини кримінологічної науки (вчення про злочинність та її закономірності, криміногенні детермінанти, особу злочинця та попередження злочинної діяльності) розглядаються питання боротьби з найпоширенішими категоріями злочинів.

Програма курсу «Кримінологія» підготовлена з урахуванням типових кримінологічних програм для вищих навчальних закладів. Вона передбачає висвітлення основних положень кримінологічної науки України та комплексних підходів до організації боротьби зі злочинністю. Спеціальна увага приділятиметься розгляду дискусійних питань практичної реалізації превентивної політики в Україні.

Цільове призначення програми полягає в тому, щоб максимально наблизити теоретичні знання до практичної діяльності, формування у майбутніх юристів наукового бачення сучасних проблем злочинності, озброєння вміннями оперувати кількісними та якісними характеристиками злочинності, організовувати та проводити прикладні кримінологічні дослідження на основі застосування загальнонаукових методів вивчення окремих видів злочинної поведінки, особи злочинця, загального та індивідуального прогнозування тощо. Теми і зміст робочої програми курсу спрямовані на логічність і завершеність викладання основ кримінології з урахуванням затвердженого навчального часу.

Міждисциплінарні зв’язки

Важливе значення для засвоєння учбового матеріалу має добре володіння чинним кримінальним законодавством України, а також знання, отримані в ході вивчення кримінального процесу, кримінально-виконавчого права, криміналістики та інших правових дисциплін; суміжних наук, насамперед філософії права та злочинності, соціології, психології, економічної теорії які складають загальнотеоретичну базу пізнання кримінологічних явищ.

 

Зміст навчальної дисципліни

ВСТУП

Запропоновані методичні матеріали є комплексним документом, що відображає основні напрямки та обсяги роботи студентів стаціонарної форми навчання з курсу «Кримінологія».

Таке комплексне забезпечення навчального курсу методичною документацією та своєчасне користування нею допоможе студентам 3 курсу зорієнтуватися в загальному обсязі навантаження та спланувати економічне використання свого робочого часу.

Не зважаючи на те, що до кожного заняття пропонується конкретний перелік літератури та питань, що мають розглядатися у ході семінару, студенти повинні творчо підходити до засвоєння кожної теми, аналізувати різноманітні підходи праворозуміння, формувати та обґрунтовувати своє бачення проблеми. При цьому рекомендується звертати увагу на додаткові літературні джерела, монографічні та періодичні видання.

При підготуванні методичних матеріалів враховувався науковий та навчально-методичний досвід викладення курсу «Кримінологія» в провідних юридичних вузах України.

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти