ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Опис конструкції малого інструментального мікроскопа

Інструментальний мікроскоп ММІ використовується для вимірювання лінійних розмірів і кутів та є основним засобом вимірювання різьб невеликих розмірів: різьбових калібрів, мітчиків, різьбових фрез і різних виробів з точною різьбою.

Мікроскоп є оптичним приладом, на якому виконуються вимірювання безконтактним методом, а також методами абсолютним, прямим і непрямим, поелементно і комплексно.

Основною особливістю мікроскопів різної конструкції є те, що вимірювання лінійних розмірів проводиться шляхом переміщення збільшеного зображення деталі відносно координатних осей, які спостерігаються в окулярі, а вимірювання кутів - шляхом повороту координатних осей і шкали відлікового мікроскопа.

Мікроскопи випускають таких типів: ММІ - малий інструментальний, БМІ - великий інструментальний, УІМ - універсальний мікроскоп. Усі моделі мікроскопів принципово одинакові за конструкцією і відрізняються, з основному, габаритними розмірами, діапазоном вимірювання, ціною поділок та набором приладдя.

Основними складовими частинами мікроскопа ММІ, зображеного на рисунку 3.1, є основа 1, предметний стіл З, освітлювач 14, стійка 11 і тубус 5.

Предметний стіл мікроскопа 3. Мікроскоп має чавунну литу основу /, на якій на кулькових напрямних встановлено стіл 3, який можна переміщати в двох взаємноперпендикулярних напрямах при допомозі мікрометричних гвинтів 2 і 20. Мікрогвинти мають шкали з ціною, поділки 0,005 мм і границями вимірювання 0-25 мм Шляхом встановлення міри довжини відповідного розміру, кратного 25 мм, між кінцем мікрогвинт і вимірювальним упором на столі мікроскопа, границі вимірювання можуть бути збільшені в поздовжньому напрямі до 75 мм.

Верхню частину стола мікроскопа можна повертати маховиком 17 (справа віл мікрогвинта 2) навколо вертикальної осі з метою точного суміщення лінії вимірювання з напрямом поздовжнього або поперечного переміщення стола. У центральній частині стола вставлено предметне скло, яке забезпечує можливість освітлення контуру деталі знизу для спостережень в мікроскопі на світлому фоні при вимірюваннях тіньовим методом.

Для вимірювань деталей, що відносяться до класу валів і мають в торцях центрові отвори, на предметний стіл можна встановлювати накладку з центрами (на рисунку 3.1 не показана).

Освітлювальний пристрій мікроскопа Освітлювач 14 має лампу і діафрагму, яку можна регулювати гайкою 15. Оправу з лампою винесено за межі основи мікроскопа, що покращує умови охолодження.

Стійка 11. Стійка монтується на основі 1 з допомогою циліндричного шарніра - вісі 1З. В стійці під віссю передбачено отвір, в який встановлюється кронштейн із освітлювачем 14. Систему стійка 11 - освітлювач 14 при допомозі маховика 16 можна нахиляти навколо вісі 13 на ±10° в обидві сторони від вертикалі. Вісь нахилу стійки 11 співпадає з віссю центрів, які встановлюються на столі мікроскопа для вимірювань деталей класу валів. Завдяки цьому, нахиляючи стійку разом із освітлювачем, можна направляти пучок світла вздовж витків різьби (враховуючи кут підйому різьби Y) і добиватись різкого зображення контуру бічних сторін профілю різьби.

Тубус мікроскопа. В тубусі 5 монтується оптична система мікроскопа. Тубус має кронштейн 9, який з'єднаний з стійкою 11 рейковою зубчатою передачею Обертанням маховиків 10, що розміщені з обох боків стійки 11, здійснюється вертикальне переміщення кронштейна з тубусом, необхідне для фокусування мікроскопа. Для фіксування положення кронштейна з тубусом на рейкових напрямних стійки передбачено гвинт 12.

Зверху на тубусі кріпиться головка з окуляром 7 і відліковим мікроскопом 6. В окулярі 7 при включеному освітлювачі спостерігаються координатні вісі мікроскопа, які служать базами для вимірювання, і контур вимірюваної деталі на світлому зеленому фоні. В окулярі відлікового-мікроскопа б проектуються шкали: градусна і мінутна: Переміщення градусної шкали відлікового мікроскопа здійснюється лімбом 18, який знаходиться зліва від окуляра 7, а мінутна шкала (від 0 до 60) є нерухомою.

 

 

Рисунок 3.1 - Малий інструментальний мікроскоп

Основні технічні характеристики мікроскопа ММІ: збільшення деталей – 10х, 30х, 50х; ціна поділки шкал мікрометричних гвинтів - 0,005 мм; ціна поділки шкали відлікового мікроскопа - 1; діапазон вимірювання шкал мікрометричних гвинтів - 25 мм, границі вимірювання кутів — 0...3600; границі нахилу стійки мікроскопа ±10°.

Оптична схема мікроскопа ММІ показана на рисунку 3.2.

Світло лампи 1 змінним конденсором 2 через зелений світлофільтр і діафрагму 4 дзеркалом 5 через лінзу 6 і предметне скло направляється на виріб, який кладуть на скло або закріпляють в центрах (як показано на рисунку 3.2). Тіньовий контур виробу проектується об'єктивом 7 в площину сітки 11 (пластини з координатними осями) окулярної головки. Зображення контуру деталі і координатні осі спостерігаються в окуляр 12.

Сітка 11 вмонтована в лімб 14 і може обертатися навколо вісі окуляра 12. Кут повороту сітки 11 (тобто кут повороту координатних осей) визначається по градусній шкалі лімба 14, яку спостерігають .у відліковому мікроскопі 15 Мінути відлічують по шкалі, яка нанесена на нерухомій пластині 11.

Поворотна призма 8 служить для отримання прямого зображення деталі, а скла 9 і 10 захищають оптику головки мікроскопа від бруду.

 

 

Рисунок 3.2 - Оптична схема мікроскопа ММІ

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти