ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Опис конструкції великого проектора

Проекторами називають оптичні прилади, які дають на екранах збільшену тінь вимірюваного виробу. Залежно від способу освітлення виробу розрізняють проектори, які працюють у прохідних променях і у відбитих променях На машинобудівних підприємствах найчастіше використовують проектори першого типу, до яких відноситься великий проектор БП.

Великий проектор БП використовують для вимірювання та контролю лінійних і кутових розмірів невеликих виробів із складним контуром кулачків, пуансонів, матриць, інструментів із фасонними лезами, дрібно модульних зубчатих коліс.

Вимірювання на великому проекторі виконується безконтактним методом, прямим або непрямим методами залежно від конструкції вимірюваної деталі, поелементно або комплексно залежно від складності контуру деталі.

Контроль виробів виконується шляхом порівняння тіні деталі з кресленням контуру деталі, виконаним у масштабі, який дорівнює збільшенню поля зору проектора.

Великий проектор БП, який зображено на рисунку 5.1, складається з таких основних частин: стояка 1, вимірювального стола 4, освітлювача З, екрана 11.

Стояк 1, вилитий із чавуну, є основною несучою частиною проектора. Тіло стояка є порожистим. Посередині висоти стояка передбачено масивний кронштейн із отвором великого діаметра, в якому є різьба з прямокутним профілем. По цій різьбі монтується і переміщається вверх або вниз вимірювальний стіл 4. Частина оптичної системи приладу розміщена над предметним столом всередині порожнини стояка, зокрема, головне дзеркало і поворотна призма.

Вимірювальний стіл 4 приладу має поздовжню і поперечну каретки, на напрямних яких при допомозі мікрогвигтів 7 і 8 можна переміщати предметний стіл 5 у двох взаємно перпендикулярних напрямах з метою вимірювання лінійних розмірів.

Мікрогвинти 7 і 8 мають шкали з ціною поділки 0,005 мм (границі вимірювання 0 - 25 мм). Шляхом встановлення міри довжини відповідного розміру між кінцем мікрогвинта 7 і вимірювальним упором на (столі границі вимірювання у поздовжньому напрямі можуть бути збільшенні до 150 мм. Границі вимірювання у поперечному напрямі мікрогвинтом 8 можна збільшити де 50 мм аналогічно.

Вимірювальний стіл має круглу поворотну частину із скляною пластиною - так званий предметний столик 5. На цей столик виставляють вимірювану деталь при тіньовому способі вимірювання в прохідних-променях від освітлювача. Столик 5 можна крутити маховиком 6. Цей поворот використовується для вимірювання кутів в межах від 0 до 360°. Кут повороту визначається по шкалі 9, яка має шкалу-ноніус із величиною відліку 3 .

Перед вимірюванням проводять фокусування проектора (установлення на різкість зображення). Фокусування виконується штурвалом 10 зміною віддалі між виробом і об'єктивом приладу при допомозі переміщень колони стола 4 відносно різьбового отвору стояка 1. Положення стола фіксується гальмом 12.

Освітлювач 3 винесений за межі стояка і стола проектора, що покращує умови охолодження. Він складається із труби, в яку монтується оптична система освітлення і оправа з лампою Труба освітлювача монтується в отвір вимірювального стола 4, і спрямовує 1 промені на поворотну призму і головне дзеркало стояка .

Екран 11 проектора розташований на рівні стола 4 і кріпиться на кронштейні стояка 1 в горизонтальному положенні. На поверхні екрана, яка покрита білою емаллю, нанесені штрихами координатні осі. Осі координат екрана 11 служать базами при виконанні вимірювань безконтактним методом. Переміщення предметного стола з об'єктом вимірювання мікрогвинтами 7 і 8, має викликати ковзання тіні деталі паралельно до відповідних осей.

Рисунок 5.1 - Великий проектор БП

 

Оптична схема проектора складається з двох частин (освітлювальної і проекційної) і представлена на рисунку 5.2)

Світло від лампи 1 проходить через лінзи постійного конденсора 2. через теплоізолююче скло і, через лінзи змінного конденсора 4, в систему якого входить регулююча діафрагма. Промені від змінного конденсора, спрямовані паралельним пучком, відбиваються дзеркалом 5 і потрапляють знизу на скло предметного стола, на яке встановлюється вимірювана деталь. Далі промені, відбившись від дзеркала 7, направляються в проекційну частину оптичної схеми, в склад якої входить об'єктив проектора 8, призма 9 і головне дзеркало 10. Головне дзеркало спрямовує промені на екран 11. Об'єктив 9 є змінним: можна встановлювати об'єктиви із збільшенням І0х.20х або 50 Кожному об'єктиву відповідає свій змінний конденсор 4, який забезпеч1,( рівномірне освітлення поля зору об'єктива.

Основні технічні характеристики проектора БП: збільшення в полі зору екрана - 10х,20х,50х; ціна поділки мікрометричних -границі вимірювання шкал мікрометричних, гвинтів - 25 мм; границі вимірювань приладу; вздовж осі X- 150 мм, вздовж осі Y- 50 мм; граничні переміщення стола приладу вздовж осі Z—100 мм; ціна поділки шкали предметного стола - ; границі вимірювання кутів на шкалі предметною стола - 0...360°; гранична похибка мікрометричних гвинтів при прямому методі вимірювання ±0,003 мм

 

Рисунок 5.2 - Оптична схема великою проектора БП

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти