ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


З ЯКИМ ДОЗВОЛОМ ПОТРІБНО СКАНУВАТИ

Позначимо:

SR - вхідний дозвіл сканування (scan resolution, ppi)
PR - вихідний дозвіл принтера (print resolution, dpi)
SF - просторова чи частота линеатура (screen frequency, lpi)
GL - кількість півтонів на канал (grayscale levels, 0..256)
X - величина масштабирования (Scale)
GL = (PR / SF)^2 + 1
SF = PR / SQR(GL - 1)
SR = SF * 1.5 * X

Параметр 1.5 - оптимальний, більш точно - 1.41 (корінь з 2), але краще 1.5. Якщо поставити 2 (як багато хто роблять, буде надлишкова інформація, а значить неминуче усереднення і деяка втрата детальності).

Багато хто, коли роботу потрібно робити терміново і немає часу на обчислення, сканують усі картинки на 300 ppi - цього найчастіше цілком достатньо.

МУАР

Муар - темні плями на зображенні. Для компенсації муару розроблені спеціальні технології. Якщо вас цікавить питання, відкіля з'явився цей термін, то муар є французькою технікою упресовування хвилеподібних візерунків у тканину. (Більш докладно див. у статье "Муар")

 

 

ФОРМАТИ ФАЙЛІВ

ВЕКТОРНІ ФОРМАТИ

EPS

Формат EPS (Encapsulated PostScript) підтримується більшістю програм верстки і графічного редагування. Він створений фірмою Adobe як вихідний формат для печатки графічних зображень. Якщо вам необхідно зберегти зображення для використання їхніх програмах верстки, таких як QuarkXPress, Adobe Illustrator чи PageMaker, використовуйте формат EPS. Формат EPS часто використовують для експортування файлів цветоделенных оригіналів зображень CMYK з однієї програми в іншу. Якщо ви передаєте файл із зображенням для печатки в друкарню, то звичайно використовується формат EPS.

МЕТАФАЙЛ WINDOWS

Для векторної графіки фірма Microsoft створила формат метафайла Windows (WMF), відповідаючи на виклик фірми Apple Macintosh, що користається форматом PICT. Цей формат розуміють усі прикладні програми Windows, що дозволяє імпортувати зображення з будь-якої програми Windows у будь-яку іншу програму.

Але формат метафайла Windows не так багатий художніми можливостями, як EPS. Не застосовуйте його, якщо хочете працювати з квіткоділенням, тому що цей формат не підтримує пойменованих квітів, що вимагаються для квіткоділення малюнків (пойменовані кольори зв'язують мітку, наприклад Deep Blue, з кольором і визначають склад кольору.

Настійно рекомендуємо використовувати формат Windows Metafile для переносу простих малюнків, наприклад діаграм, створених за даними електронної таблиці.

ФОРМАТИ РАСТРИРОВАННОГО ЗОБРАЖЕННЯ

TIFF

У видавничому середовищі найбільш популярним растрированным форматом є TIFF (Tagged Image File Format), створений фірмами Aldus і Microsoft. У колірних моделях RGB і CMYK формат TIFF підтримує до 16,7 млн. відтінків (24 біт), і кожна програма редагування фотоизоб-ражений підтримує цей формат.

Існує кілька варіантів TIFF, але поки немає програми, що підтримує їхній усі. Для забезпечення сумісності ми рекомендуємо використовувати незжаті файли TIFF. Це не виходить, що при роботі зі стиснутими файлами TIFF (особливо з розширенням LZW) нічого не вийде. Виходить, але не завжди.

КОЛІР

У цій главі:

Система RGB
Система CMYK
Цветоделение, или конвертация RGB - CMYK
Простые цвета
Создание рабочей среды для управления цветами
Калибровка монитора

У теорії кольору існує кілька колірних систем, основними з який є RGB і CMYK.

СИСТЕМА RGB

У RGB-системі всі опенки спектра виходять зі сполучення трьох основних квітів: червоного, синього і зеленого (Red, Green і Blue), заданих з різним рівнем яскравості. Ця система є аддитивной, тобто в ній виконуються правила додавання квітів. Сума трьох основних квітів при максимальній насиченості дасть білий колір, а при нульовий - чорний. Червоний і зелений кольори утворять жовтий, а зелений н синій - голубой.

Ця система застосовна для всіх зображенні, видимих у минаючому чи прямому світлі. Вона адекватна колірному сприйняттю человеческою ока, рецептори якого теж «набудовані» на червоний, синій і зелений кольори. Тому побудова зображення на екранах моніторів, у сканерах і інших оптичних приладах відповідає системі RGB. У комп'ютерній RGB-системі кожен основний колір може мати 256 градацій яскравості. (Це зв'язано з особливостями обробки інформації в комп'ютері. 256 градацій відповідають 8-бітовому режиму.)

СИСТЕМА CMYK

У поліграфії приходиться мати справа з фарбами, накладеними на папір - тобто видимими у відбитому світлі. Тут кольору взаємодіють уже по інших закономірностях.

У системі CMYK у якості складених чи триадных квітів обрані блакитний, пурпурний і жовтий. Вони по черзі наносяться на папір, створюючи (у принципі) будь-який потрібний відтінок. Ця система є субтрактивной, чи поглинаючої. На практиці, однак, при накладенні трьох складених квітів виходить не чорний, а темно-коричневий відтінок. Тому до триадным квітів був доданий четвертий, чорний (black), називаний також Key color, а вся система одержала назву CMYK - Cyan, Magenta, Yellow і Key color. Білим у даному випадку є колір чи папера того матеріалу, на який наноситься фарба. Насиченість кольору в системі CMYK виміряється у відсотках, так що кожен колір має 100 градацій яскравості. Складені фарби, застосовувані в різних країнах, розрізняються відтінками. У Європі прийнята система Euro-standart, у США – SWOP

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти