ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


КВІТКОДІЛЕННЯ, ЧИ КОНВЕРТАЦІЯ RGB - CMYK

Квіткоділенням називається розкладання кольорового зображення з режиму RGB на чотири складені фарби CMYK, що потім з'єднуються при печатці, утворити багатобарвне зображення.

Багато відтінків, створені колірною системою RGB, не вдається передати при печатці. Тому нерідко прекрасні фарби малюнка на моніторі після печатки виявляються бляклими. Перехід з RGB у CMYK здійснюється через спеціальні програмні фільтри, де враховуються всі майбутні установки печатки: система основних триадных фарб, коефіцієнт розтискування крапки, баланс фарб, спосіб генерації чорного кольору, а також максимальний рівень фарби й інших установок. Квіткоділення - дуже складний процес, тому якість готового зображення багато в чому залежить від досвіду оператора, правильного калібрування всієї системи і майстерності друкаря.

ПРОСТІ КОЛЬОРИ

Як уже відзначалося, при печатці триадными фарбами відтворюються не усі відтінки. Тому для більш точної передачі якого-небудь відтінку застосовуються так називані «прості» (Spot) кольору, отримані шляхом попереднього простого змішування фарб у змішувачі. Існує кілька систем простих квітів, найбільш розповсюдженої з них є система PANTONE, у якій кожна фарба має свій цифровий код. Випускаються каталоги простих квітів, що допомагають користувачу підібрати потрібний відтінок, а потім, скориставшись кодом, замовити потрібну фарбу.

Так, зокрема, друкується золотий чи срібний колір. При квіткоділенні плівки з простими квітами виводять додатково до чотирьох основного. Самі Spot-кольори теж можна піддавати квіткоділенню, однак у цьому випадку вони втратять первісний вид. У PANTONE-каталогах для кожного Spot-кольору приводиться його четырехкрасочное представлення, що дозволяє визначити, як буде виглядати даний колір при квіткоділенні.

СТВОРЕННЯ РОБІТНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ КЕРУВАННЯ КВІТАМИ

Організація вашого робочого місця може вплинути на суб'єктивне сприйняття екранних і друкованих квітів. Щоб забезпечити стабільна і висока якість кінцевої продукції, постарайтеся виконати наступні рекомендації.

Стежите за освітленістю вашого робочого місця. На сприйняття екранних квітів можуть уплинути як сонячний, так і електричне світло. По можливості обмежте проникнення сонячного світла і забезпечте рівномірне висвітлення кімнати. Щоб уникнути появи на екрані жовтуватого відтінку, що звичайно дають флуоресцентні лампи, намагайтеся підтримувати в приміщенні освітленість з колірною температурою 5000°ДО. Дуже важливо, щоб стіни і потовк у вашому приміщенні були пофарбовані в нейтральні кольори, оскільки вони можуть уплинути на сприйняття як екранних, так і друкованих квітів. Найкраще, якщо кімната, призначена для перегляду й аналізу друкованої продукції, буде пофарбована в поліхроматичний сірий колір.

Доможіться того, щоб інтенсивність світла в приміщенні відповідала інтенсивності випромінювання екрана монітора. У такий спосіб ви зможете забезпечити рівні умови для перегляду і порівняння усіх версій зображень (тонових оригіналів, екранних зображень і друкованих відбитків).

Заберіть з екрана все текстурне тло. Дрібні текстурні чи елементи яскраві кольори, що оточують зображення, будуть заважати його нормальному зоровому сприйняттю. Задайте для робочої області екрана колірну схему, що складається з нейтральних сірих тонів. На будь-якому моніторі є два регулятори - «Контраст», що керує загальною інтенсивністю випромінювання, і «Яскравість», що визначає зміст чорного кольору на екрані. Відкрийте будь-як зображення, у якому переважають чорні тони. Настройте регулятор яскравості таким чином, щоб одержати на екрані 100-процентний чорний колір. При цьому стежите за тим, щоб інші кольори не стали надмірно темними. Зафіксуйте положення регулятора за допомогою шматочка липкої стрічки і настройте контраст за своїм розсудом з урахуванням інтенсивності світла в приміщенні.

КАЛІБРУВАННЯ МОНІТОРА

Монітор є самим інформативним інструментом, що дозволяє найбільше точно побачити ті відтінки квітів, що будуть надруковані. Кольоровий принтер, що дозволяє адекватно відображати кольору, коштує поки дуже дорого і не для усіх доступний. Тому, найкраще визначати якість майбутнього зображення по моніторі.

Калібрування монітора виконується або за допомогою зовнішньої системи, коли на екрані кріпиться фотоелемент, а потім запускається спеціальна програма, що калібрує відеокарту, або програмою, що включені в діалог Color Settings/Monitor Setup програми Adobe PhotoShop. (Більш докладно див. у статье "Калибровка")

ШРИФТ

У цій главі:

Типометрические единицы
Основные термины
Шрифт
Группы шрифтов
Пропорции шрифта
Оформительские эффекты
Размер шрифта
Емкость и насыщенность шрифта
Советы по использованию шрифтов

ТИПОМЕТРИЧЕСКИЕ ОДИНИЦІ

Піка дорівнює 12 пунктам,що ледве менше 1/6 дюйма (більшість людей округляє цю величину). Ширина і висота колонок і смуг виражаються в піках.

Пункт складає 0,353 мм. Розмір шрифту і відстань між рядками оцінюють у пунктах.

Цицеро-это одиниця, прийнята в більшості країн Європи. Вона приблизно дорівнює піку (5,62 цицеро рівні 1 дюйму).

Терміни кругла шпація, напівкругла шпація тонка шпація характеризують горизонтальні розміри шрифту. Вони відповідають ширині заголовних букв М, N і малої літери t.

Кругла шпація дорівнює розміру шрифту, напівкругла шпація складає 0,5 розміру шрифту, а тонка шпація - 0,25 розміру шрифту. Іншими словами, для 12-пунктового шрифту кругла шпація дорівнює 12 пунктам, напівкругла шпація - 6 пунктам, а тонка шпація - 3 пунктам. Ширина цифри показує, скільки місця на рядку займає цифра. Вона дорівнює напівкруглої шпації (у більшості шрифтів усі цифри мають однакову ширину, що особливо зручно при формуванні числових стовпчиків у таблицях).

У наступній таблиці приведені співвідношення основних одиниць виміру:

наступній таблиці приведені співвідношення основних одиниць виміру:

Одиниця виміру Співвідношення
з одиницями типографської системи з міліметром при наборі
Пункт 1/48 квадрата 0,353
Квадрат 48 пунктів 6,9-17
Нонпарель 6 пунктів 2,15
Петит 8 пунктів 2,82
Корпус 10 пунктів 3,53
Цицеро 12 пунктів 4,24

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ

ШРИФТ

Це набір символів визначеного розміру і малюнка (наприклад, напівжирний шрифт New Baskerville розміром 10 пунктів).

Велику частину шрифтів можна розділити на чотири групи: шрифти з зарубками, чи антиква (serif), шрифти без зарубок, чи гротески (sans serif), декоративні (decorative) і рукописні (script).

Нижче приведені зразки деяких широко розповсюджених у DTP шрифтів:

ГРУПИ ШРИФТІВ

Для кожного шрифту існує кілька варіантів накреслення: нормальне (plain), курсивне (italic), жирне (bold) і жирне курсивне (bold italic). Різні варіанти накреслення деякого шрифту всіх можливих розмірів (кеглів) поєднуються в одне шрифтове чи сімейство гарнітуру.

Нижче приведений приклад різних накреслень гарнітури Таймс:

Times Plain
Times Italic
Times Bold
Times Bold Italic

Звичайно, це далеко не всі можливі накреслення, однак ці накреслення обов'язково присутні у всіх гарнітурах. Крім них можна назвати такі широко розповсюджені накреслення, як: світле (light), суперсвітле (extra light), напівжирне (demi bold), супержирне (extra bold), стиснуте (compressed чи condensed). Існує і безліч інших, для яких іноді навіть немає загальноприйнятого найменування.

ПРОПОРЦІЇ ШРИФТУ

У залежності від пропорцій знаків шрифт може бути стиснутим (condenced), нормальним (normal) і широким (expanded). Реалізація стиснутого шрифту деякої гарнітури як окремого різновиду в DTP-системах скоріше виключення, чим правило. У переважній більшості стиснутих шрифтів виходять засобами самої DTP-системи - шляхом пропорційної деформації. Причому така деформація може являти собою не обов'язковий стиск - будуються і розтягнуті накреслення.

ОФОРМЛЮВАЛЬНІ ЕФЕКТИ

Однієї з цікавих можливостей оформлення будь-яких шрифтів є побудова контурних літер (Outline-ефект). У DTP-системах реалізована також можливість створення тіньового (Shadow) ефекту для будь-яких шрифтів.

Ці і багато інших ефектів реалізуються комп'ютером шляхом модифікації стандартних шрифтів по визначених алгоритмах.

Серед інших, часто використовуваних оформлювальних операцій, можна назвати наступні: підкреслення і подвійне підкреслення, перечеркивание, зсув тексту щодо нормального положення рядка і різноманітні їхні комбінації.

РОЗМІР ШРИФТУ

Розміром шрифту називається відстань між верхньою і нижній шрифтовими лініями. Звичайно розмір шрифту (кегль) виражається в пунктах.

Візуальне визначення розміру шрифту представляє складність тільки для починаючих користувачів DTP-систем. Навіть після нетривалої роботи користувач здобуває досвід і через якийсь час розпізнає практично безпомилкова більшість кеглів часто використовуваних гарнітур.

На наступній ілюстрації зображені кілька кеглів однієї гарнітури:

 

Існують специфічні найменування для окремих кеглів, також «успадковані з минулого»: діамант (3 пункти), діамант (4 пункти), перлина (5 пунктів), нонпарель (6 пунктів), міньйон (7 пунктів), петит (8 пунктів), боргес (9 пунктів), корпус (10 пунктів), цицеро (12 пунктів), мітель (14 пунктів), терція (16 пунктів), текст (20 пунктів).

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти