ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Фінансово-кредитний механізм державного інвестування інноваційної діяльності.

Реалізація концепції державного інвестування інноваційної діяльності певною мірою знайшла своє відображення у Законі України «Про інноваційну діяльність». До джерел фінансування інноваційної діяльності, крім бюджет­них коштів та кредитних ресурсів комерційних банків, слід також включати власні кошти інноваційних підприємств, іноземні інве­стиції та кошти приватних інвесторів. Це дає змогу розширити сферу й збільшити обсяги інвестиційних ресурсів, що залуча­ються до інноваційного процесу, та виокремити такі форми ін­вестування: кредитну, лізингову, компенсаційну, акціонерну, об­лігаційну.

До складу інституціональних засад належить організаційне забезпечення, кадрове забезпечення, інфраструктурне забезпечення, моніторинг інноваційного процесу. Важливим практичним інструментом реалізації державної інноваційної політики є чіткий законодавчий розподіл повноважень, відповідальності та способів формування й використання фінансових ресурсів між різними органами управління.

Організаційну основу фінансово-кредитного механізму державного інвестування інноваційної діяльності становлять: Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері інноваційної діяльності та його регіональні відділення, державні інноваційні фінансово-кредитні установи та їх регіональні відділення, місцеві органи державної влади та самоврядування, комунальні інноваційні фінансово-кредитні установи.

Державні інноваційні фінансово-кредитні установи та їх регіональні відділення, а також комунальні інноваційні фінан­сово-кредитні установи проводять конкурсний відбір іннова­ційних проектів регіональних інноваційних програм і здійс­нюють їх фінансову підтримку у формах повного або частко­вого безпроцентного кредитування.

Фінансова підтримка державними та комунальними іннова­ційними фінансово-кредитними установами інноваційних про­ектів у формі надання кредитів чи передавання майна у лізинг.

 

62. Сутність та особливості продукту інтелектуальної діяльності.

У будь-якому товарі закладені результати творчої діяль­ності людей. Це науково-технічні, художньо-конструкторські, ор­ганізаційні, комерційні та інші рішення, завдяки яким товар на­буває необхідних споживчих властивостей, унаслідок чого він користується попитом.

Результати інтелектуальної творчої діяльності являють собою оригінальну інформацію, яка є нематеріальним об'єктом, розмі­щеним на матеріальному носії, або втілена у певну об'єктивну форму і здатна до відтворення. Включення цих нематеріальних об'єктів у господарський оборот, так само як і у випадку з мате­ріальними об'єктами, передбачає визначеність у питанні, кому належатимуть доходи від використання цих об'єктів, тобто чиїм є право власності на інтелектуальний продукт.

Право власності на інтелектуальний продукт має деякі особ­ливості порівняно з аналогічними майновими правами на матері­альні об'єкти. Це пов'язано з особливістю господарського оборо­ту інтелектуальних продуктів. Наприклад, вони не можуть бути відчужені від одної особи та передані іншій повною мірою, тобто у разі відчуження неможливе виключне володіння інтелектуаль­ним продуктом. Інформація входить до складу знань іншої люди­ни і залишається у нього. Інтелектуальна власність може бути втілена у матеріальні або віртуальні об'єкти багато разів, вона не піддається фізичному зносу, її можна використовувати до того часу, поки вона не застаріє. Регулюванню підлягає у даному ви­падку лише використання інтелектуального продукту, який пра-вовласник може дозволити або заборонити. Саме це значно усклад­нює усвідомлення сутності інтелектуальної власності.

На думку багатьох українських учених, інтелектуальна влас­ність — це умовне поняття, яке використовується для позначен­ня сукупності виключних прав на результати інтелектуальної, на­самперед творчої діяльності, а також прирівняних до них за зако­нодавством засобів індивідуалізації учасників господарських відно­син (фірмове найменування та позначення, товарний знак і т. п.) .

Матеріально-речову основу інтелектуальної власності стано­вить інтелектуальний продукт, що є результатом творчих зусиль його творців — людини або колективу. Інтелектуальний продукт може мати різні форми: літературні, художні твори, наукові від­криття й винаходи, результати технологічних і проектних робіт, зразки нової продукції, нової техніки й матеріалів, нова техноло­гія, науково-виробничі, консалтингові, економіко-фінансові, управ­лінські, маркетингові послуги тощо.

У Конвенції, яка заснувала Всесвітню організацію інтелектуаль­ної власності (ВІОВ), укладеній у Стокгольмі 14 липня 1967 р., зазначається, що інтелектуальна власність включає права на об'єк­ти, наведені на рис. 10.1.

 

7. Право на припинення недобросовісної конкуренції   8. Усі інші права, що стосуються інтелек­туальної діяльності у виробничій, науко­вій, літературній і художній сферах   1. Літературні, художні і наукові твори
\    
6. Товарні знаки, знаки обслугову­вання, торговельні найменування і позначення   Об'єктами інтелектуальної власності є права на:   2. Виступи виконавців, фоно­грамні програми ефірного мовлення
    \   Ч
5. Промислові зразки   4. Винаходи у всіх галузях людської діяльності   3. Наукові відкриття
             

 

63 . Класифікація об’ектів інтелектуальної власності та їх структура.

 

Корисна модель — це нове промислово придатне конструк­тивне виконання пристрою

Промисловим зразком визнається результат творчої діяльно­сті людини у галузі художнього конструювання.

Знаки для товарів і послуг (далі — знаки) — це зареєстрова­ні у встановленому порядку позначення, що служать для розпі­знавання товарів і послуг одного виробника від однорідних това­рів і послуг інших виробників. Знаки лише проставляються на виробі, на відміну від промислового зразка, який є складовою ча­стиною промислового виробу (форма, колір, рисунок виробу).

Фірмове найменування — це стале позначення підприємства (фірми, компанії, концерну) або окремої особи, під ім'ям якої про­водиться її виробнича або інша діяльність. Фірмове найменування вказує на підприємство без жодного посилання на товари або по­слуги, що поставляються ними на ринок

Позначення місць походження товару (далі — географічне зазначення) — це географічна назва країни, населеного пункту, місцевості, де вироблений товар.

Наукові відкриття — визнання явищ, властивостей або об'єк­тивних закономірностей матеріального світу, які вносять доко­рінні зміни у рівень наукового пізнання, до цього часу були неві­домі та не припускали перевірки

Програми для комп'ютерів — об'єктивна форма подання сукупності даних і команд, що призначені для функціонування електронно-обчислювальних машин та інших комп'ютерних при­строїв із метою отримання певного результату.

Бази даних — об'єктивна форма подання та організації сукупно Щодо ноу-хау, то воно має значно ширше застосування, ніж у промисловій власності та авторському й суміжних правах. На­приклад, ноу-хау застосовується у практиці управління організа­ціями, операціях із цінними паперами та маркетингу. У міжнарод­ній практиці ноу-хау трактується як конфіденційна науково-тех­нічна, комерційна, ділова та інша інформація, оформлена у доку­ментальній формі, а також виробничі навички й досвід їх викори­стання, необхідні для організації будь-якого виду виробничої або комерційної діяльності, але не запатентовані1.

с­ті даних, упорядкованих таким чином, щоб вони могли бути знай­дені та оброблені за допомогою електронно-обчислювальних машин.

Топологія інтегральних мікросхем — зафіксоване на мате­ріальному носії просторово-геометричне розташування сукупно­сті елементів інтегральної мікросхеми та зв'язків між ними.

Раціоналізаторська пропозиція — нове й корисне технічне рі­шення, яке передбачає зміну конструкції виробу, технології вироб­ництва або зміну складу матеріалу.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти