ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ТЕМА 15. Право інтелектуальної власності.

Завдання 1

Визначити, до об'єктів якого виду права інтелектуальної власності належать: програмне забезпечення оцінювання ефективності діяльності комунальної служби району; роман Марії Матюс «Солодка Даруся»; картина Григорія Нарбута «Іван Богун»; вечірній костюм «Елегія», виготовлений модельєром Юрієм Шаком для відомої естрадної співачки; модель ділового жіночого костюму «Рюм», виготовлена модельєром Юрієм Шаком для фабрики пошиву жіночого одягу; зразки кашпо для гончарної майстерні, виготовлені народним майстром Максимом Зимоглядом; найменування товариства з обмеженою відповідальністю «Цимбали»; схема удосконалення обробки роздрібненого бурштину на підприємстві з виготовлення сувенірів з природного каменю «Яшма».

 

Завдання 2

Пояснити, чи може вважатися комерційною таємницею інформація про: репертуар драматичного театру на найближчі місяці; план гастролей відомого співака на рік; фірмове найменування ПрАТ; склад засновників товариства з обмеженою відповідальність; інгредієнти, що входять до складу популярного продукту харчування (безалкогольного напою, парфуму); кількість акцій, що належать акціонерам (приватного, публічного) АТ; технологія обробки дорогоцінних каменів, що використовується для оздоблення ювелірних виробів; прізвище автора, що публікує свої праці у популярному виданні під псевдонімом.

 

Завдання 3

На будь-якій обгортці знайдіть торговельну марку, комерційне найменування, географічне зазначення

Завдання 4

Проаналізуйте 2-3 наукові статті за питаннями теми. Зробить їх порівняльний аналіз.

 

Завдання 4

Підготуйте доповідь та презентацію за питаннями теми.

ТЕМА 16. Загальні положення спадкового права

Завдання 1

Складіть позовну заяву про усунення спадкоємція від права на спадкування

Завдання 2

Від випадкового вибуху на залізничній дорозі постраждало декілька пасажирів. Серед них виявилось і подружжя Несторенко, які доставлені у тяжкому стані до лікарні. Не витримавши операції, у ночі помер чоловік Несторенко, а через 9-ть годин після нього померла жінка. У подружжя не було спільних дітей, у чоловіка не було і батьків. Дочка жінки від першого шлюбу звернулась до нотаріальної контори із заявою про передання їй за свідоцтвом про право на спадщину як майна матері, так і майна вітчима. Вона заявила, що оскільки у вітчима спадкоємців за законом нема, його майно повинна була отримати у порядку спадкування її мати, яка померла пізніше ніж вітчим. Але її мати не мала можливості прийняти спадщину, у зв'язку із чим за правилами спадкової трансмісії робить це вона, дочка Несторенко.

Нотаріус роз’яснив дочці Несторенко, що вона може отримати свідоцтво про право на спадщину матері, але права на майно вітчима не має.

Чи відповідає закону роз’яснення нотаріуса? Яке роз’яснення повинен був дати нотаріус, якщо б було встановлено, що смерть матері Несторенко настала в наступну добу після смерті її чоловіка? Чи зміниться склад спадщини, яка передається дочці Несторенко, якщо вона доведе, що квартира, у якій проживало подружжя Несторенко, була приватизована за згоди чоловіка тільки матір’ю Несторенко.

 

Завдання 3

Проаналізуйте 2-3 наукові статті за питаннями теми. Зробить їх порівняльний аналіз.

 

Завдання 4

Підготуйте доповідь та презентацію за питаннями теми.

ТЕМА 17. Спадкування за законом

Завдання 1

Після смерті М. Соколова про свої претензії на спадщину заявили: його син від першого шлюбу - Сергій і дружина від другого шлюбу - Надія. Сергій заперечував проти вимог Надії, зазначаючи, що другий шлюб батька був розірваний 5 років тому за рішенням суду, яке вступило в законну силу. Надія посилалася на те, що ні вона, ні М. Соколов в органах РАЦСу розірвання шлюбу не реєстрували. Одночасно вона стверджувала, що Сергій не може бути визнаний спадкоємцем, оскільки шлюб М. Соколова з матір'ю Сергія свого часу був визнаний судом недійсним.

Чиї претензії на спадщину обґрунтовані?

Завдання 2

У автомобільній катастрофі помер Архипов. Його мати, яка проживала у іншому місті, приїжджала на похорони сина і заплатила його борг, пов’язаний із купівлею автомобіля. Потім вона повернулась до себе додому.

Через півтори року після смерті сина мати звернулась до жінки Архипова з пропозицією про розподіл спадщини. У листі до дружини сина мати повідомила, що окрім неї у розподілі спадщини повинна враховуватися 10-тирічна Олена, яку Архипов за життя визнавав своєю дочкою і щомісяця висилав гроші на її утримання.

Дружина Архипова послалась на те, що мат Архипова пропустила термін на прийняття спадщини і тому не може отримати нічого із його майна. Що ж стосується Олени, то хоча її мати і подала вчасно заяву про визнання Олени спадкоємницею померлого, вона народилась поза шлюбом, і Архипов не записаний у свідоцтві про народження Олени її батьком.

Мати Архипова звернулась за юридичною консультацією з питанням, чи можуть вона та Олена, яку вона вважає своєю внучкою, розраховувати на отримання спадщини, і які дії для цього їй слід прийняти.

 

Завдання 3

Богатько пред’явив позов до Клочева про вилучення майна Григор’єва, яке увійшло у склад спадщини. Свій позов Богатько назвав віндикаційним. Клочев заперечував проти позову і серед іншого вказав, що предявлений позов не може вважатись віндикаційним, так-як Богатько не набув ще права власності на спірне майно. Будучи неповнокровним братом Григор’єва по лінії батька, Богатько не надав доказів, які б підтверджували його походження від батька Григор’єва. Крім того, на думку Клочева, неповнокровне споріднення виключає можливість спадкування частини майна брата. Він ж, Клочев, має з Григор’євим спільних батька та мати. Спадкоємців першої черги Григор’єв не має, тому Клочев вважає себе єдиним спадкоємцем у мйні Григор’єва.

Розберіть докази сторін.

Чи порадите Ви Богатько змінити підстави своїх позовних вимог? Якщо так, то який позов повинен бути пред’явлений Богатько? Чим рекомендований Вами позов буде відрізнятись від віндикаційного?

 

Завдання 4

Проаналізуйте 2-3 наукові статті за питаннями теми. Зробить їх порівняльний аналіз.

Завдання 5

Підготуйте доповідь та презентацію за питаннями теми.

ТЕМА 18. Спадкування за заповітом

Завдання 1

Р. Р. Муравйов заповів усе своє майно інститутові, в якому працював. Заповіт був оскаржений обома його синами. Старший посилався на те, що він, будучи шахтарем, пішов на пенсію у 55 років і тому на день відкриття спадщини (йому до цього часу виповнилося 58 років) був вже 3 роки непрацездатним і просив визнати за ним право на обов'язкову частку. Аналогічну вимогу заявив і молодший син Р. Р. Муравйова, оскільки він, хоча і продовжував працювати, був інвалідом II гр. Представник інституту визнав у суді позов старшого з братів і просив відмовити другому позивачеві, посилаючись на те, що при заробітку в 500 грн. та пенсії за інвалідністю останній не може бути визнаний таким, що має право на обов'язкову частку у спадщині.

Завдання 2

Стародумів склав заповіт на все належне йому майно на користь Гревцова. Через два місяці після написання заповіту Стародумів впав і отримав серйозну травму ноги та руки, через що був поміщений до лікарні. За весь час перебування Стародумова у лікарні Гревцов жодного разу не провідав його. Образившись на друга, Стародумов склав новий заповіт, у якому, вклади і автомобіль передавав своєму брату, який проживав з ним протягом декількох років. Бібліотеку ще за життя він передав інституту. У якому пропрацював багато років.

Після смерті Стародумова між його братами і Гревцовим виник спір відносно того, кому повинні бути передані речі Стародумова, які знаходились у будинку. Брат Стародумова вважав, що він, як спадкоємець, який проживав спільно із спадкодавцем, повинен отримати предмети домашнього вжитку і побуту окрім своєї частини спадщини згідно із заповіту, який охопив все майно Стародумова.

Яким чином повинен бути вирішений спір?

 

Завдання 3

Попов склав заповіт, згідно якого все своє майно, включаючи і приватизовану квартиру, він передавав Гудковій, але при цьому зобов’язував її надати Єфімову право по життєвого користування кімнатою площею 20 кв. м у цій квартирі.

Через рік він склав новий заповіт, згідно якого квартира приватизована передавалась Самощинко. Обидва заповіти були посвідчені нотаріусом.

Згодом після цього Попов купив будинок. В якому поселилась його дочка із сім’єю.

Тяжко захворівши, Попов, перебуваючи у лікарні, попросив лікуючого лікаря посвідчити заповіт, у якому все належні йому вклади, нараховані гонорари і ті, які будуть підлягати виплаті після його смерті, він заповідає лікарні для оплати робіт по догляду за онкохворими. Лікуючий лікар. Який виконував у той час обов’язки завідуючого відділенням, посвідчив заповіт, складений Поповим.

Після смерті Попова виник спір. Самощенко відмовився від надання у користування Єфімову 20-метрової кімнати, посилаючись на те, що у заповіті, складеному Поповим на його користь, нема такої умови. Єфімов ж вважав, що другий заповіт тільки частково змінює перший і оскільки у другому заповіті нема скасування умови про легат, виконати її повинен спадкоємець, який отримав квартиру.

Самощенко вимагала передання їй іншого (крім квартири) майна Попова, у тому числі і будинку, придбаного Поповим незадовго до смерті. Дочка Попова, яка проживала у даному будинку, вважала, що вона має право отримати будинок у спадок, так-як є спадкоємицею за законом, і що умови заповіту Попова на будинку не розповсюджуються, оскільки він був складений ще до купівлі будинку її батьком.

Вирішіть спір.

Завдання 4

Проаналізуйте 2-3 наукові статті за питаннями теми. Зробить їх порівняльний аналіз.

Завдання 5

Підготуйте доповідь та презентацію за питаннями теми.


Методи навчання

Словесні методи (бесіда, розповідь, пояснення, лекції тощо) характерні тим, що інформацію для засвоєння студент отримує вербальними засобами, тобто через слово.

Наочніметоди — інформація для засвоєння одержується на основі сенсорно-перцептивної діяльності (демонстрування, ілюстрації).

Практичні методи. Суть їх у тому, що шляхом виконання практичних дій студент отримує деяку інформацію, яку аналізує, робить висновок і приходить до тих знань, які необхідно засвоїти. Особливість методу в тому, що діяльність з одержання знань накладається в часі на діяльність з їх застосування, що дає винятково важливий навчальний ефект.

Пояснювально-ілюстративні методи застосовуються під час проведення лекційних занять, консультацій, семінарських занять та полягають у повідомленні та роз’ясненні положень доктрини цивільного та сімейного права та змісту норм цивільного та сімейного права. Цей метод може мати такі форми вияву, як розповідь, бесіда, лекція, пояснення, ілюстрація схем, обговорення і т.д.

Пояснювально-ілюстративний метод має забезпечити правильне сприйняття матеріалу, тобто забезпечити формування уявлення про предмет вивчення і створити відповідну основу для формування понять.

Репродуктивний методполягає в тому, щоб забезпечити таке засвоєння матеріалу, при якому студенти були б спроможні відтворити його, маючи зовнішню опору у вигляді підказки (рівень розпізнавання), або вміли відтворити самостійно та застосувати одержані знання у простій, типовій ситуації (репродуктивний рівень). Ці методи застосовуються на семінарських, практичних заняттях, під час проведення контрольних заходів і полягають у відтворенні, у тому числі з творчими елементами, положень навчальної дисципліни студентами.

Проблемніметоди застосовуються при проведенні лекційних занять (для активізації уваги, мислення і зацікавленості студентів, поясненні положень навчальної дисципліни на проблемних прикладах), семінарських занять (для активізації уваги, мислення і зацікавленості студентів, перевірки здатності студентів мислити творчо, застосовувати набуті знання для вирішення конкретних проблемних завдань).

Частково-пошукові та дослідницькі методи застосовуються переважно при виконанні студентами індивідуальних завдань. Оскільки наукове пізнання включає в себе багато етапів і кожен із них сам по собі вимагає певних знань і відповідної практики, то виникає потреба достатньою мірою відпрацювати з учнями кожен пізнавальний крок, кожен етап пошуку.

Дослідницький метод навчання розв’язує завдання творчого рівня засвоєння.

Методи контролю

поточний контроль: опитування, тестування, письмові завдання, задачі;

проміжний контроль: письмові контрольні роботи з окремих блоків тем, підсумковий модульний контроль;

підсумковий контроль: залік, екзамен;

подальший контроль: «зрізи» знань, кваліфікаційні завдання.

11. Розподіл балів, які отримують студенти

Модуль 1 (М1) Модуль 2 (М2) ЗАЛІК (З)
Поточний контроль 1 (ПК1) модульний контроль (МК1) Поточний контроль 2 (ПК2) модульний контроль (МК2)
Аудиторна робота Самостійна робота Індивідуальна робота Аудиторна робота Самостійна робота Індивідуальна робота
≤30 ≤15 ≤15 ≤30 ≤15 ≤15
≤60 ≤40 ≤60 ≤40
М1=ПК1+МК1≤100 М2 = ПК2 +МК2 ≤ 100
Підсумкова оцінка (П)= М12 ≤100
Підсумкова оцінка у випадку складання заліку(П) = ПК1+ПК2 +З≤100 ≤40
                     

Критерії оцінювання

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти