ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Попри те, що спека завдає значно більшої шкоди здоров’ю, ніж холод, в Україні і далі не бажають системно готуватися до спекотного літа.

Як відзначає видання, більшість українців навіть не підозрюють, що ще 1999 року Міністерство охорони здоров’я прийняло документ, який передбачає допустимий температурний режим на робочому місці. Йдеться про «Санітарні норми мікроклімату у виробничих приміщеннях», відповідно до яких максимально припустима температура на робочому місці не повинна перевищувати 19-25 С° (залежно від складності виконуваних робіт). Під час перевищення припустимих значень робочий день співробітників повинен бути скорочений мінімум на 10%, але в «Санітарних нормах» ці позиції зазначені надто розпливчасто.

Наприклад, у Росії при температурі в офісі вище 28 С° можна відпрацьовувати тільки половину робочого часу, вище 33 С° – на роботу виходити необов’язково. А от в Україні ніхто із влади навіть не згадує про можливість скорочення робочого дня, тоді як постанова уряду могла б докорінно змінити ситуацію. Якщо в комерційних структурах і не погодилися б на скорочення робочого дня, то частина підприємців, не бажаючи зв’язуватися з «охороною праці», неодмінно б розщедрилися на кондиціонери.

За європейською статистикою, дводенна хвиля низьких температур (морозу) викликає підвищення середнього показника смертності населення на 1,59%. Тоді як дводенна хвиля високих температур (спека) підвищує цей показник на 5,74%. У липні-серпні 2007 року, коли в Україні востаннє фіксували рекордно високі температури, кількість померлих (порівняно з 2006 і 2008 роками) була вищою в середньому на 2-2,5 тис. осіб.

Людське тіло – це складна “машина”, яка “працює” у режимі 24 години на добу. Коли в механізмі щось ламається, то “вмикаються індикатори”, які сповіщають про розлади. Для того, щоб людина могла “читати” ці сигнали треба гарно знати свій організм.

Одним з таких “індикаторів” є нігті. Стан нігтьових пластинок може багато що розповісти про Ваше здоров`я. Дрібні тріщини, ламкість або зміна кольору нігтів іноді бувають першою ознакою серйозних захворювань.

Про що потрібно замислитися, якщо Ваші нігті:

- мають блідий вигляд?

З віком нігтьова пластинка стає світлішою у будь-якої людини. Але якщо вам ще немає 30 років, а ваші нігті несподівано зблідли, це може сигналізувати про початок одного з наступних захворювань:

- анемії;

- серцевої недостатності;

- захворювання печінки;

- недоїдання.

- мають білий колір?

Якщо у вас білі нігті з темними лунками, відвідайте лікаря і здайте аналіз крові на печінкові ферменти. Гепатолог може виявити хвороби печінки, зокрема гепатит.

- мають жовтий колір?

Пожовтіння нігтів найчастіше буває при різноманітних грибкових інфекціях. При цьому нігтьова пластинка може товщати і кришитися, а лунка і корінь нігтя – скривлюватися. Поява жовтизни може сигналізувати і про серйозні внутрішні проблеми Вашого організму- хвороби щитовидної залози або легенів, діабет, псоріаз.

- мають блакитний колір?

Голубуватий відтінок нігтьової пластини може означати, що організму не вистачає кисню. Таке буває при інфекціях легенів, наприклад пневмонії. Ледве помітний блакитний відтінок нігтів з`являється також у хворих діабетом.

- мають нерівності?

Якщо поверхня нігтя хвиляста і зрита ямками, це може бути ранньою ознакою псоріазу або хвороб суглобів, артритів. При цьому поверхня нігтя знебарвлена, а шкіра під нею червонувато-коричнева. У 10% випадків перші ознаки псоріазу стають помітні саме на нігтях.

- тріснуті?

При сухих, ломких нігтях, на яких часто бувають тріщини, дерматологи рекомендують перевіряти стан щитовидної залози. А ось постійні тріщини або розшаровування краю нігтя разом з жовтим відтінком нігтьової пластини частіше говорять про грибкові інфекції.

- мають темні смужки?

Якщо на ваших нігтях або під ними з`явилися темні лінії, терміново йдіть до лікаря. Іноді такі смужки утворює меланома, один з найнебезпечніших видів раку.

-обкусані?

Поява звички обгризати нігті може бути одним з ознак збільшеної тривожності або наслідком стресу. Відмовитися від обкушування нігтів не можуть люди з компульсивними розладами. Тому якщо вам не вдається самостійно позбавитися неприємної звички, обов`язково обговоріть проблему з психотерапевтом.

- оточені почервонілою кутикулою?

Набряклість шкіри навколо нігтьової пластини і почервоніння означають запалення нігтьового ложа. Це можуть бути вовчак, туберкульоз шкіри або інші проблеми сполучної тканини.

Тож прислуховуйтель свого тіла та не хворійте!


______________________________________________________________________

ОЗНАКИ ПСИХОЛОГІЧНО ЗДОРОВОГО УЧИТЕЛЯ У КОНТЕКСТІ ЙОГО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Здорове тіло кожен може собі уявити. А ось як виглядає психологічно здорова людина, представити набагато важче, але все-таки можна.

Почнемо з того, що не будемо плутати психічне і психологічне здоров'я. Останнє до недавнього часу було складовою частиною психічного здоров'я, що має відношення до окремих психічних процесів і механізмів, а саме: пам'ять, відчуття, увага, сприйняття, мислення та ін

Психологічне здоров'я відноситься до особистості в цілому, це постійний розвиток сукупності психічних властивостей людини, який забезпечує гармонію між потребами індивіда і суспільства, і орієнтує індивіда на виконання свого життєвого завдання. При цьому психологічні відхилення легше виправити, ніж психічні.

А як же виглядає, психологічно здоровий вчитель? Виділяють кілька якостей, що дозволяють визначити психологічне здоров'я.

По-перше , психологічно здоровий вчитель орієнтований на реальність. Всім зрозуміло, що потрібно звертати увагу на те, що відбувається, тверезо оцінювати ситуацію і якимось чином брати участь в цьому житті. Не те вона пройде повз. Він розуміє дистанцію між моделюванням життя на уроці і реальним життям. Викладає матеріал контекстно. Розцінює урок як місце та простір для формування у дитини навичок виживання.

По-друге , психологічно здоровий учитель приймає себе та оточуючих такими, якими вони є. Погодьтеся, це дуже важко. Адже завжди хочеться, щоб люди (тим більше школярі) ну хоча б інколи бачили свої дурості і помічали у нас гарне. Такий учитель створює умови для адаптації індивідуальних ознак особистості до умов сьогодення, а не заперечує риси дитини які йому недовподоби. Він помічає і розвиває.

По-третє , спонтанність. У словнику Ожегова читаємо: "Спонтанний - виникає внаслідок внутрішніх причин, без безпосереднього впливу ззовні, мимовільний". Тобто, людина веде себе спонтанно, коли робить те, що їй захотілося. Можливо, це порушує чиї-небудь уявлення про пристойність, правила поведінки. Але без цієї важливої якості всі ми були б схожі один на одного. Адже чітко дотримуватися правил поведінки неможливо. Кожна людина повинна в першу чергу знати чого хоче сама, щоб її життя вдалося, щоб їй хотілося жити. Учитель, який відбувся у своєму особистісному та фаховому житті – основа для гармонійного розвитку особистості школяра.

По-четверте , коли виникають проблеми у психологічно здорового вчителя, то він не починає мучити своїх колег і учнів класу, не дорікає собі за потрапляння в неприємності, а розглядає свою проблему під своїм внутрішнім мікроскопом думки. І навіть якщо виникла проблема, то її причини учитель шукає в собі і ніколи емоційно не розпочне згонити злість на дітях.

По-п'яте , як не дивно, психологічно здоровий учитель має потребу в самоті. Постійно перебувати на виду просто неможливо. Можна перестати бути психологічно здоровою людиною. А самотність дає педагогу не тільки відпочинок від дитячого гаміру, суєти, колег, а й допомагає зосередитися на єдиній людині, яка завжди з нами – на собі. Такий вчитель вчить учнів культурі перебування на самоті, вчить любити самотність і використовувати її як умову для того щоб познайомитися з собою. Доносить думку, що самотність – швидше життєва потреба а не проблема відсутності когось поряд.

По-шосте, психологічно здоровий вчитель автономний і незалежний. Якщо простіше - вільний. Він не потребує постійного схвалення своїх вчинків, зовнішніх наказів і погладжувань при прийнятті рішення. Він сам може це зробити для себе, якщо починає сумніватися. Вчить школярів самодостатності і віри в свої можливості за принципом –Ти маєш бути першим хто тобі допоможе.

По-сьоме, у нього відсутня схильність сприймати людей і навколишній світ стереотипно. Так, якщо буде тільки біле і чорне, цей поганий, тому що так сказав Вася, а цей гарний, бо так вважає Саша, то можна і з глузду зїхати. Де ж тоді моя думка і право кожної людини змінюватися? Виховує в учнів здоровий самоаналіз і виступає яскравим прикладом таких міркувань.

Восьме, духовність. Духовність - пізнання, прагнення до істини. Вона передбачає гармонійне взаємодія зі світом і спрямовує людину на пошук сенсу життя, виконання життєвого завдання, без чого неможливо відчуття душевного спокою та особистого щастя. Людина - це ікона, і сенс її життя - прийти до себе, усвідомити власну цінність. Вчитель пропонує дітям відчути свою нішу у світі людей і природи. Вчить бути позитивно презентабельним і гармонійним з природою.

Дев'яте, ідентифікація з людством. Це зрозуміло. Учні мають відчути себе частиною соціуму і розуміти що власні вчинки впливають на його буття. Учитель працює в контексті приналежності до людства і показує зразки турботи як про себе так і про соціум вцілому.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти