ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Неспроможність розвивати креативність, як основу для самореалізації і адаптації у соціумі.

Уникання відповідальності і несміливість,боязнь ініціативи, боязнь незадоволення однолітків, боязнь зробити помилку, боязнь бути не таким як всі – це ознаки дитини, яка позбавлена можливості себепрояву та самоствердження у соціальному середовищі. Це не дає можливості здобувати досвід, який потрібен для адаптації.

Школа, на жаль, за період одинадцятирічного навчання пропонує лише 2% творчих завдань. Це в свою чергу позбавляє можливості учнів творчо себе проявити і розвивати. В умовах дефіциту творчої самопрезентації учні схильні вдаватися до протесту, до втечі у комп’ютерні клуби, до часопроведення у неформальних групах, вуличних угрупуваннях. Учні, які мають заряд творчості знаходяться у пошуку тієї сфери, де можна її проявити. Відповідно, створення умов для прояву дасть змогу навчити учнів соціально-прийнятним формам творчості (робота у групі по малюванню, танцю, співу).

Учні і так дезорієнтовані щодо адаптативних потреб та цінностей, а коли система позбавляє їх творчості це означає,що, в першу чергу, вона позбавляє їх самопізнання і саморозвитку. Через неможливість проявити творчість, учні схильні вдаватися до деструктивних, асоціальних форм поведінки. До них відносимо протест, ауто- та гетероагресивні прояви поведінки, фізичну та вербальну агресію, крадіжки. Школярі вдаються до таких дій, як до можливості швидко досягнути бажаного результату. Швидко можна отримати мобільний телефон, якщо його вкрасти, погасити гнів, якщо когось вдарити, щось зламати.

Щодо розв’язання даної проблеми, то кожен учень здатний розвинути творчість у своєму пріоритетному типі інтелекту (лінгвістичному, математичному, музичному, просторовому, тілесно-кінестезичному, інтерособистісному та інтраособистісному.)

Варто зауважити, що на основі творчості формується самооцінка, знижується рівень тривожності, особистість самостверджується. Творчі особистості володіють умінням виходити із ситуації оригінальним, нестандартним способом, найбільш оптимально вирішують проблеми, мають повноцінний емоційний розвиток. Творчі люди не вигідні суспільству тому, що вони мають заперечувальне мислення, наприклад, щодо теореми можуть припустити наступне: „а що якщо це не так”. Втім, поруч із запереченням старого, вони несуть нові прогресивні ідеї, наприклад, впровадження нової форми занять з учнями замість уроків. З творчими учнями важко проводити урок, до таких учнів учителю самому треба бути творчим і нестандартним. Відповідно, провести нестандартно урок – важко, треба генерувати ідеї та володіти стилем подачі нестандартного заняття.

Творчість – це акт свободи. Пропонуємо вам потренувати творче мислення.

Одна із засадних позицій творчого мислення – відсутність установки на пошук лише однієї правильної відповіді, творчість – це свобода.

Знайдіть якомога більше засобів, способів використання цих предметів: цегла, газета, олівець, цвях, парасоля, капелюх. (Ви легко можете додати ще багато прикладів, підібравши будь-який предмет).

Запишіть як можна більше іменників, в однині. Не можна тільки називати власні іменники та ті, які позначають речі, що розташовані в кімнаті, де ви зараз знаходитесь, а також ті об’єкти і речі, які видно крізь вікно цієї кімнати.

Робота має тривати 3-5 хвилин. Критерії аналізу:

- загальна кількість слів; вона визначає обсяг продуктивної пам’яті (норма пересічної пам’яті: за 5 хв – 56 слів, за 3 хв – 42 слова);

- системність (система класифікації слів за ознакою).

Задумайтеся, чи вчить школа дитину не тільки пам’ятати відповіді, але й ставити влучні запитання?

Запропонуйте дітям таку гру: спочатку наведіть цілу низку відповідей, а потім запропонуйте їм поставити запитання, відповідями на які, були б запропоновані вислови.

Відповіді: Завжди. Радість. Пісня. Наступного тижня.

Знайдіть різницю, а потім подібність двох явищ, речей, об’єктів, образів:

Телефон і браслет; трактор й автомобіль; штани і туфлі, театр і школа; сонце і квітка; зошит і поле.

Творче мислення руйнує усталені правила, здатне по-новому подивитися на ситуацію і побудувати нові знання. Творче перетворення – це завжди пошук нового.

Пропонуємо Вам змоделювати ситуацію, в якій представлені несумісні речі, і відповісти на просте запитання: «Що трапилося б, якщо…?»

Люди не мали б календаря?

Земля була б плоскою?

Ніколи не йшов дощ?

Людям не треба було б їсти?

Тварини вміли розмовляти?

Всі казкові герої ожили?

Не винайшли б електрику?

Сніг можна було б їсти?

Існувала б машина часу

Всі люди жили по 1000 років?

Вправи для тренування творчого мислення

1. Ви мандруєте степом. Погода кепська, йде дощ зі снігом, віє сильний вітер. Нарешті ви бачите поодаль хатинку. Ви підходите до дверей, відчиняєте їх, входите до хати. Всередині напівтемрява. Але ви, оглядаючись навкруги, бачите піч, гасову лампу, олійний світильник і декілька свічок. Ви згадуєте, що у вас десь в кишені є коробка сірників, яка загорнута у целофан. Ви шукаєте її і знаходите, але в коробці тільки один сірник. Що ви запалите першим?

Що залишається мокрим після витирання ?

Чи можливо, щоб ви стояли за батьком, а батько, одночасно, стояв за вами?

Син мого батька, але мені не брат?

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти