ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вимоги до організації безпечного ведення польових розвідувальних робіт

Першим етапом будь-якого топографо-геодезичного виробницт­ва є польові землевпорядні розвідки, які складаються з таких етапів і видів робіт:

· підготовчі організаційно-технічні роботи;

· навантажувально-розвантажувальні та транспортні роботи;

· рекогносцирування геодезичних пунктів;

· закладання центрів, марок, реперів, побудова нових і знесен­ня непридатних геознаків;

· спостереження на пунктах тріангуляції та робота зі світло-та радіодалекомірами, електронними тахеометрами SET-500, SET-5W, GTS-220 та іншими приладами;

· встановлення віх та щогл, зйомка підземних інженерно-тех­нічних комунікацій та ін.

Польові топографо-геодезичні роботи відрізняються від ін­ших такими специфічними особливостями:

· працівники землевпорядних партій знаходяться в експеди­ції впродовж усього польового сезону і через це їх праця і побут невіддільні;

· у процесі польових розвідок на працівників можуть шкідли­во впливати численні травмонебезпечні фактори (рухомі ма­шини та обладнання, падаючі конструкції і деталі, загострені кромки і краї заготовок та інструментів, електрострум, горю­чі та вибухові речовини, хвороботворні мікроорганізми, от­руйні комахи і змії та багато іншого);

· роботи часто виконуються у складних кліматичних і то­пологічних умовах (спека, холод, гори, яри, ліси, ріки, авто-і залізничні магістралі).

Усі види польових топографо-геодезичних робіт мають про­водитися в суворій відповідності до вимог з техніки безпеки, що містяться в технічних інструкціях і технічних проектах.

Польові топографо-геодезичні роботи у важкодоступних ра­йонах у зимовий час можуть проводитися тільки з дозволу кері­вництва підприємства при забезпеченні відповідних безпечних умов праці.

Проведення робіт на відкритому повітрі при температурі нижче —25 °С, на верху геодезичних знаків і різних монтажних конструкцій при температурі нижче -1 °С допускається тільки за особливим регламентом праці, установленим адміністрацією і профкомом підприємства.

Перед початком польових топографо-геодезичних робіт на об'єкті керівники експедицій, польових партій і бригад повинні інформувати про це місцеві органи влади, а при виконанні робіт на об'єктах автомобільних і залізничних доріг, трубопроводів, об'єктах спеціального призначення і інших, крім того, організа­ції та підприємства, у підпорядкуванні яких знаходяться ці об'­єкти. При проведенні робіт у лісових районах керівники топо­графо-геодезичних підрозділів зобов'язані повідомити місцеві лісгоспи, передати їм в установленому порядку схеми маршру­тів пересування бригад із зазначенням засобів пересування, за­планованих термінів проведення робіт на маршрутах і розташу­вання місць базування бригад і партій, а також уточнити най­більш вогненебезпечні зони на ділянці робіт, наявність струмків, водоймищ, боліт, великих полян і т. д., де можна сховатися на випадок пожежі, визначити порядок поведінки, дій у зв'язку з аварійними ситуаціями.

Керівники експедицій і польових бригад у пожежонебезпеч- ний період повинні встановити ділові контакти з лісгоспами з метою отримання від них оперативної інформації про вогнища пожеж.

За наявності в районі робіт пожежонебезпечної ситуації не­обхідно переглянути проект організації польових робіт, конкре­тизувати місця знаходження бригад і маршрути їх руху, сповіс­тити всіх працівників про можливі небезпеки і затвердження відповідних заходів на випадок пожежі. У період лісових по­жеж, що загрожують життю людей, заборонити проведення польо­вих робіт і забезпечити термінову евакуацію бригад із пожежоне- безпечних зон до безпечних місць.

При підготовці до польових робіт необхідно надати особливу увагу засвоєнню правил безпечного проведення робіт у пожежонебезпечних районах, а також поведінки персоналу при гасінні лісових пожеж в екстремальних умовах.

З метою оперативного керівництва польові партії і бригади, що виконують топографо-геодезичні роботи в лісових, гірських районах, на водних акваторіях, в інших важкодоступних місце­востях, а також в обжитих районах поза населеними пунктами на відстані 5 км і більше від пунктів державного телефонного зв'язку, повинні забезпечуватися радіостанціями певної потуж­ності, або мобільним телефонним зв'язком для встановлення надійного двостороннього зв'язку з базою експедиції та між со­бою.

Для врегулювання трудових взаємовідносин між працівни­ками і керівниками польових партій та експедицій на польовий сезон повинні встановлюватися тимчасові правила внутрішньо­го трудового розпорядку баз, партій та експедицій. Правила вну­трішнього трудового розпорядку затверджуються керівництвом експедиції за погодженням з профспілковим комітетом.

Для уникнення зайвих водних переправ учасники робіт і виконавці (бригади і партії) повинні проходити переважно за напрямком річок і меж різних водоймищ.

У малонаселених і важкодоступних районах усі польові бри­гади крім звичайного запасу продовольства повинні забезпечу­ватися аварійним запасом продуктів, норми яких установлю­ються керівництвом підприємств за узгодженням з профкомом, залежно від конкретних умов і місця роботи.

У період підготовки до польових робіт керівники підпри­ємств і експедицій зобов'язані встановити через місцеві органи санітарно-епідеміологічного нагляду вогнища епідемічних захво­рювань і райони розповсюдження кліщового енцефаліту. Усі робітники, інженерно-технічні працівники і студенти-практиканти, що відряджаються на польові роботи в зазначені райони, підлягають обов'язковим протиепідемним і профілактичним щепленням у встановленому Міністерством охорони здоров'я порядку, і мають бути навчені заходам проведення особистої профілактики від ураження кліщовим енцефалітом.

До початку польових робіт на підприємствах, в експедиціях і польових партіях мають бути повністю вирішені питання орга- нізаційно-технічного порядку:

· забезпечення польових підрозділів транспортними засоба­ми, матеріалами, інструментами, спорядженням, 313 і про­довольством на весь польовий сезон, а також їх доставка на місця робіт;

· організація і облаштування польових баз і підбаз на об'­єктах робіт з урахуванням природно-кліматичних умов району робіт;

· розробка календарних планів і складання схем пересування бригад по ділянках робіт з урахуванням часу проведення робіт і місцевих природно-кліматичних умов, із зазначенням місць переправ через річки, інші водні перешкоди, важкопрохідні ділянки і ділянки підвищеної небезпеки;

· визначення і затвердження складу польових підрозділів, при­значення керівників робіт (бригад), а також відповідальних осіб за експлуатацію транспортних засобів, бурових устано­вок, механізмів та ін.;

· розробка планів заходів щодо охорони праці та пожежної безпеки на період організації та проведення польових робіт, визначення термінів завершення польових робіт і порядку повернення працівників на бази партій і експедицій.

При підготовці до польових робіт необхідно передбачити роз­робку оптимальних маршрутів пересування бригад по ділянці (з урахуванням усіх відомостей про наявність доріг, мостів, пором­них переправ, пристаней, лісоділянок, лісових кордонів, хатинок і т.д.), використовуючи матеріали аерофотозйомок, відомості ліс­госпів, інших організацій і місцевих Рад.

При проведенні робіт у районах, де можливий напад диких звірів, польові бригади забезпечуються вогнепальною зброєю. Зброя закріплюється за керівником бригади за умови отриман­ня від місцевих органів міліції персонального дозволу на право її носіння та застосування.

Видача зброї проводиться і оформляється відповідно вимог МВС України. Особи, що отримали зброю, мають знати правила поводження з нею. Забороняється передача зброї іншим осо­бам. При роботі в заповідниках забезпеченість бригад вогнепа­льною зброєю має погоджуватися з місцевими органами охорони заповідника.

При роботі в малообжитих і важкодоступних районах кож­ний працівник повинен мати індивідуальний пакет першої до­помоги, олівець, папір, компас та індивідуальний недоторканий запас продовольства, включаючи харчові концентрати, сірники в непромокальній обгортці, ніж, рибальські знаряддя для лову риби. Індивідуальна забезпеченість потрібними засобами перевіряється керівником бригади.

Перед виїздом на польові роботи з бази партії начальник партії разом із соціальним інспектором з охорони праці зобов'язані перевірити забезпеченість їх спорядженням, продовольст­вом, засобами індивідуального і колективного захисту, засобами зв'язку і подачі сигналів, дати всі необхідні вказівки керівникам бригад і встановити контрольні бази та місця зустрічі.

Тривалість польових робіт повинна плануватися з урахуван­ням конкретних умов і специфіки роботи. Продовження термі­нів польових робіт на осінньо-зимовий період допускається у виняткових випадках відповідно до існуючих Правил.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти