ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Змістовий модуль 1. Педагогічне управління системою фізичного виховання молодших школярів.

Тема 1. Нормативно-правові основи фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Поняття системи фізичного виховання в Україні. Основи системи фізичного виховання (телеологічні, нормативно-правові, організаційні, науково-методичні). Мета системи фізичного виховання в Україні. Завдання системи фізичного виховання в Україні. Сучасний стан розвитку системи фізичного виховання в Україні. Передумови і перспективи реформування національної системи фізичного виховання школярів. Загальні положення організації та управління фізичною культурою і спортом в Україні. Постанова Верховної Ради України про проголошення незалежності України. Конституція України (витяг). Закон України "Про освіту" (витяг). Закон України "Про фізичну культуру і спорт" (витяг). Закон України "Про загальний військовий обов’язок і військову службу (витяг). Закон України "Про охорону здоров’я" (витяг). Закон України "Про туризм" (витяг). Державні програми розвитку фізичної культури і спорту в Україні (різні роки). Концепції фізичного виховання в системі освіти України. Державний стандарт з предмету: "Основи здоров’я і фізична культура". Шкільна базова програма: "Основи здоров’я і фізична культура". Положення про державні тести і нормативи оцінки фізичної підготовленості населення України.

Тема 2. Педагогічне управління фізичним вихованням школярів.

Поняття “управління”, “педагогічне управління”, “педагогічне управління системою фізичного виховання молодших школярів”. Складові процесу управління. Проблеми якості підготовки спеціалістів. Модель випускника школи, як кінцевий результат педагогічно-управлінської діяльності учителя фізичної культури. Аналіз теоретичних джерел, що лежать в основі розробки моделі випускника школи (в галузі фізичного виховання). Аналіз складових моделі випускника школи, як наслідок багаторічного впливу на нього процесу фізичного виховання. Модель вчителя фізичної культури, початкових класів випускників педагогічних вузів. Наявність професійної мотивації до вирішення цілей та завдань фізичного виховання. Професійне розуміння концептуальних напрямків розвитку системи фізичного виховання та їх соціальної обумовленості. Професійне розуміння „моделі” випускника школи. Володіння управлінськими вміннями і навичками практичної реалізації „моделі” випускника школи. Конструктивні здібності та уміння. Рухові уміння та навички. Володіння уміннями мобілізаційного впливу та організації колективних зусиль у вирішенні завдань фізичного виховання. Володіння педагогічною технікою проведення різних форм занять.

Тема 3. Організація і матеріально-дидактичне забезпечення процесу фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Форми організації занять фізичними вправами учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів. Урок – основна форма фізичного виховання школярів. Загальні вимоги до уроку. Характерні риси, зміст і побудова уроку. Завдання уроку фізичної культури в школі. Шляхи удосконалення уроку фізичної культури відповідно до інноваційних технологій навчання. Форми фізичного виховання протягом навчального дня. Загальна характеристика позаурочних занять. Гімнастика перед заняттями. Фізкультурні хвилини і фізкультурні паузи. Години здоров’я. Спортивна година в групах подовженого дня. Позакласні заняття фізичними вправами. Некласифікаційні змагання школярів. Фізкультурно-художні свята. Спортивно-художні вечори. Дні здоров’я. Фізичне виховання учнів поза школою. Фізичне виховання за місцем проживання. Організація фізичного виховання в літніх таборах відпочинку дітей. Роль сім’ї у фізичному вихованні дітей. Індивідуальні самостійні заняття. Дитячі громадські організації та фізичне виховання школярів. Матеріально-технічне і дидактичне забезпечення процесу фізичного виховання школярів. Орієнтовний перелік спортивних споруд, обладнання, технічних засобів.

Тема 4. Педагогічний аналіз навчально-виховного процесу з предмету “Основи здоров’я і фізична культура”.

Контроль, планування процесу фізичного виховання школярів у ЗОШ І-ІІІ ступенів. Державні документи планування. Документи планування що складаються вчителем (річний графік, робочий план, конспект уроку). Планування позаурочної роботи. Планування спортивно-масових і виховних заходів. Контроль навчального процесу з боку адміністрації школи за процесом фізичного виховання школярів. Аналіз уроку "Основи здоров’я і фізична культура". Педагогічна оцінка уроку фізичної культури як спосіб підвищення його ефективності. Типи аналізу уроків з фізичної культури в школі. Шляхи удосконалення процесу фізичного виховання школярів в ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Тема 5. Інноваційні технології у фізичному вихованні учнів початкової школи.

Поняття “технологія”, “інновація”, “інноваційні технології”. Понятійна сутність інноваційних технологій в фізичному вихованні молодших школярів. Зміст та специфічні риси сучасних інноваційних технологій побудованих на принципах диференціації та індивідуалізацій фізичного виховання молодших школярів. Новітні форми фізичного виховання молодших школярів, як складові інноваційних технологій фізичного виховання.

Структура навчальної дисципліни

Назви змістових модулів і тем Кількість годин
Заочна форма
усього у тому числі
л п лаб інд с.р.
Модуль 1.Педагогічне управління системою фізичного виховання молодших школярів.
Змістовий модуль 1.
Тема 1. Нормативно-правові основи фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.      
Тема 2. Педагогічне управління фізичним вихованням школярів.      
Тема 3.Організація і матеріально-дидактичне забезпечення процесу фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.      
Тема 4.Педагогічний аналіз навчально-виховного процесу з предмету “Основи здоров’я і фізична культура”.      
Тема 5.Інноваційні технології у фізичному вихованні учнів початкової школи.      
Разом за змістовим модулем 1    
Усього годин    
                     

 

 

Теми семінарських занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
--------------------------------------------------------------------- --------------

 

 

Теми практичних занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
Інноваційні технології у фізичному вихованні учнів початкової школи.

 

 

Теми лабораторних занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
-------------------------------------------------------------------- -------------

 

Самостійна робота

№ з/п Назва теми Кількість годин
Тема 1. Нормативно-правові основи фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Тема 2. Педагогічне управління фізичним вихованням школярів.
Тема 3.Організація і матеріально-дидактичне забезпечення процесу фізичного виховання учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Тема 4.Педагогічний аналіз навчально-виховного процесу з предмету “Основи здоров’я і фізична культура”.
Тема 5.Інноваційні технології у фізичному вихованні учнів початкової школи.
Разом

Практичне заняття

Підготувати реферат присвячений розкриттю змісту та детального опису однієї із інноваційних технологій фізичного виховання молодших школярів за схемою:

1. Назва інноваційної технології.

2. Предметна сфера застосування (виховання фізичних якостей, навчання рухових дій тощо).

3. Навчальна, виховна ціль застосування технології.

4. Завдання що вирішуються внаслідок її застосування.

5. Опис технології: засоби, методи, форми, методичні прийоми тощо.

6. Технологія контролю за ходом її застосування та діями учнів.

7. Технологія оцінювання ефективності її застосування в навчальному процесі.

 

Методи навчання

Основними методами навчання під час лекційних занять є словесно-наочні методи: пояснення, бесіда, розповідь, обговорення тощо; демонстрація слайдів, схем, малюнків, відео та аудіо матеріалів із використанням мультимедійних технічних засобів навчання. Виконання самостійної роботи студентами передбачається із використанням наступних методів навчання: самостійне критичне мислення (критично оцінювати переваги та недоліки власної роботи, визначати прогалини знань і напрями, необхідні для успішної роботи ); самовизначення (вибирати свою позицію в суспільстві та професійній діяльності, усвідомити свої інтереси, і відповідно до них визначити цілі та завдання самоосвіти); самоорганізація (уміти знаходити джерела інформації й адекватні своїм можливостям форми самоосвіти, планувати, організовувати робоче місце та діяльність); самооцінка (оцінювати свої можливості, уже наявні досягнення, їх успішність і можливості практичного застосування, прогалини й обсяг того, що ще потрібно зробити); самореалізація (реалізація своїх можливостей в самоосвіті, а також досягнень самоосвіти в практичній діяльності); самоконтроль (здатність контролювати свою діяльність щодо здобуття знань на усіх етапах, а також власну професійну діяльність).

Методи контролю

Методи контролю – це способи, з допомогою яких визначається результативність навчально-пізнавальної та інших видів діяльності студентів. Найдоступнішим методом контролю є планомірне цілеспрямоване й систематичне спостереження викладача за діяльністю студентів.

Педагогічні вимоги до організації контролю за навчальною діяльністю студентів:

1) індивідуальний характер контролю, що вимагає здійснення контролю за особистою навчальною роботою і поведінкою кожного студента;

2) систематичність, регулярність контролю на всіх етапах процесу навчання, поєднання його з іншими видами навчальної діяльності;

3) різноманітність форм проведення контролю, що забезпечують реалізацію навчальної і виховної функцій контролю, підвищення інтересу студентів до його проведення і результатів;

4) всебічність, яка означає, що контроль повинен охоплювати всі розділи навчальної програми, забезпечувати перевірку теоретич­них знань, інтелектуальних і практичних умінь і навичок студентів;

5) об’єктивність контролю, що усуває суб’єктивні й помилкові оціночні судження і висновки викладача, які ґрунтуються на недостатньому вивченні студентів чи упередженому ставленні до деяких з них;

6) диференційований підхід, що враховує специфічні особливості кожної теми навчального предмета і окремих його розділів, а також індивідуальні якості студентів;

7) єдність вимог.

На різноманітних етапах навчання використовуються різноманітні види контролю: попередній, поточний, тематичний, підсумковий, а також форми його організації.

Попередній контроль спрямований на виявлення знань, умінь і навичок учнів з предмету чи розділу, який буде вивчатися.

Поточний контроль здійснюється в повсякденній роботі з метою перевірки засвоєння попереднього матеріалу і виявлення прогалин у знаннях студентів.

Тематичний контроль здійснюється періодично, після вивчення нової теми чи нового розділу і має на меті систематизацію знань студентів.

Підсумковий контроль проводиться в кінці семестру, навчального року.

За формами контроль поділяється на індивідуальний, груповий і фронтальний. У навчальному процесі в різноманітних поєднаннях використовуються методи усного, письмового, практичного (лабораторного), машинного контролю і самоконтролю студентів.

Усне опитування здійснюється в індивідуальній і фронтальній формах. Мета усного індивідуального контролю – виявлення викладачем знань, умінь і навичок окремих студентів. Студентові пропонується дати відповідь на загальне питання, яке в подальшому розбивається на ряд конкретних, уточнюючих. Додаткові питання при індивідуальному контролі даються при неповній відповіді студента.

Усний фронтальний контроль (опитування) вимагає серії логічно пов’язаних між собою питань за невеликим обсягом матеріалу. При фронтальному опитуванні викладач очікує від студентів чітких, лаконічних відповідей з місця. Використовується він переважно з метою повторення і закріплення навчального матеріалу на короткому проміжку часу.

Письмовий контроль, це переважно фронтальні контрольні роботи. Фронтальні контрольні роботи можуть бути розраховані на все заняття або його частину. Письмові роботи можуть пропонуватися також у формі звітів, графічних побудов, карток та ін.

Програмований або тестовий контроль – пропонується студентам з декількох варіантів можливих відповідей вибрати правильну. Переваги машинного контролю в його неупередженості. Однак, він не виявляє способу отримання результату, утруднень, типових помилок та ін.

Методи самоконтролю – уміння самостійно знаходити допущені помилки, неточності, а також спосіб усунення виявлених недоліків.

Підсумковою формою контролю з навчальної дисципліни є диференційований залік, який може проводитись або в усній або у письмовий формі, і до якого допускаються студенти, які успішно виконали індивідуальні навчально-дослідні завдання.

Контрольні роботи.

Контрольна робота №1.

 

І варіант

1. Історичні аспекти розвитку теорії управління.

2. Модель випускника вузу викладача фізичної культури в 1-4 класах ЗОШ.

3. Форми організації занять фізичними вправами в позаучбовий та канікулярний час.

 

ІІ варіант

1. Особливості педагогічного управління фізичним станом молодших школярів.

2. Модель випускника ЗОШ в галузі фізичної культури і спорту.

3. Нормативно-правові основи фізичного виховання учнів у ЗОШ.

 

ІІІ варіант

1. Складові педагогічного управління.

2. Поняття “Інноваційні технології”, їх зміст у фізичному вихованні молодших школярів.

3. Складові системи фізичного виховання молодших школярів.

Контрольна робота №2.

І варіант

1. Вимоги до побудови процесу управління навчальною діяльністю молодших школярів на заняттях із фізичного виховання.

2. Форми організації занять із молодшими школярами в ЗОШ.

3. Напрямки роботи вчителя початкових класів з фізичного виховання молодших школярів.

 

ІІ варіант

1. „Орган управління” та „суб’єкт” управління.

2. Особливості діяльності вчителя з предмету “Фізична культура і здоров’я”.

3. Зміст і спрямованість фізичного виховання у ЗОШ.

 

ІІІ варіант

1. Значення прямого і зворотного зв’язку в процесі педагогічного управління.

2. Оцінка вихідного стану суб’єкта управління і її значення в досягненні кінцевої мети.

3. Напрямки роботи предметної комісії з фізичного виховання в ЗОШ.

Питання до диференційованого заліку і схема відповіді на них.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти