ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вікна, види вікон. Елементи віконного інтерфейсу Windows.

Вікна, види вікон. Елементи віконного інтерфейсу Windows.

Вікно - візуально окрема область екрана з певним інтерфейсом користувача. Зазвичай вікно має прямокутну форму. В ньому відображається ввід і, можливо, вивід для одного або декількох процесів.

Види вікон:

Програмні– відкриваються при запуску програм (до них також належать вікна папок та дисків, які являються вікнами програми «Провідник»)

Діалогові – призначені для встановлення параметрів та властивостей різних об’єктів.

Інформаційні– містять повідомлення для користувача.

Елементи віконного інтерфейсу Windows

Елементи програмного вікна:

Рядок заголовка– верхній елемент вікна, який містить кнопку Меню вікна (емблема програми, при натисненні на яку відкриваються команди керування вікном), назву вікна та кнопки керування вікном: Згорнути, Розгорнути/ Відновити, Закрити.
За допомогою кнопок керування вікном можна змінювати режими відображення вікон – повноекранний та віконний.

Рядок меню (Головне меню)– містить список команд, які можна виконувати над об’єктами у вікні.

Панелі інструментів – відображають кнопки найбільш уживаних команд.

Робоча область – область в якій можна працювати з об’єктами вікна.

Підлеглі вікна – вікна, що містяться в середині основного вікна.

Рядок стану – нижній елемент вікна, який містить інформацію про стан вікна чи якогось об’єкта в ньому.

Смуги прокручування– призначені для перегляду вмісту всього вікна, якщо він не поміщається на екрані.

Діалогові вікнатакож містять Рядок заголовка, як і програмні.

Також вони можуть містити: Кнопки, перемикачі, прапорець, поле, поле зі списком, лічильник, вкладки.

Інформаційні вікна містять Рядок заголовка і область з повідомленням для користувача.

Програмне забезпечення загального призначення.

Програмне забезпеч –сукупність програм,призначених для розв язання завдань на комп ютері.

Загального призначення: це комплекс програм, який одержав широке використання серед різних категорій користувачів. Найбільш відомими серед них є:

текстові редактори дозволяють готувати текстові документи: технічні опи­си, службові листи, статті та ін. Найбільш відомі такі текстові редактори: Лексикон, Write, Word.

графічні системи багаточисельні, а їх функції — різноманітні. Серед них можна виділити системи:

ділової графіки (Microsoft PowerPoint, Lotus Freelance Graphics)

художньої графіки, які ще називають просто графічними редакто­рами (Раіntbrush)

інженерної графіки та автоматизованого проектування (Autodesk AutoCad)

системи обробки фотографічних зображень (Adobe Photoshop)

універсальні графічні системи (CorelDRAW!).

електронні таблиці. Програми роботи з електронними таблицями (ЕТ) дозволяють розв'язувати широке коло задач, зв'язаних з числовими розрахунками. Найширше викорис­товують серед програм такого класу Supercalk, Місrosoft Excel та Lotus 1-2-3.

системи управління базами даних призначені для об'єднання наборів даних з метою створення єдиної інформаційної моделі об'єкта. Ці програми дозволяють накопичувати, обновляти, коригувати, вилучати, сорту­вати інформацію, організовану спеціальним засобом у вигляді банку даних. Найпоширеніші СУБД: dВаsе III Рlus, FохBase+, Сlірреr, Оrасlе, Ассеs, FохРrо, Раrаdох.

Крім перерахованих систем до складу прикладного ПЗ загального призна­чення слід віднести й інтегровані системи. Ці системи об'єднують у собі можливості текстових редакторів, графічних систем, електронних таблиць та систем управління базами даних. Головна перевага інтегрованих систем перед окремими системами прикладного ПЗ загального призначення полягає у тому, що вони створюють єдині правила роботи для користувача, тобто вони мають єдиний інтерфейс як при роботі з текстом, так і при роботі з електронними таблицями та ін. Найвідоміші серед них: Місrosoft Works, Місrosoft Office, Lotus SmartSuite, Perfect Office.

Інтерфейс Excel. Діаграма. Основні елементи, вставка діаграми та її редагування.

Excel –програма,призначена для створення формул. Можливості програми:

- використов. складні ф-ли

- ств. зведені інтерактивні таблиці,що забезпеч. аналіз великих масивів даних

- застосувати до таблиць,оформлених у вигляді списків, операцій сортування:Данные- Сортировка – Фильтрат

- за допомогою інструментів Залежності можна задати режим подання таблиці на екран, при якому вихідні колонки сполучені різнобарвними лініями з залежними комірками(ті,що посилаються на вихідні).

Діаграми служать для відображення рядів числових даних у графічному форматі, зручному для осягнення великих обсягів даних і співвідношень між різними рядами даних.

Елементи діаграми:Область діаграми, область побудови, точки даних рядів даних,нанесених на діаграму, горизонтальна і вертикальна вісь, легенда діаграми, назва діаграми і осей,які на неї нанесені, підпис даних для позначення окремої точки в ряді даних.

Для створення базової діаграми в Excel, яку пізніше можна змінювати і форматувати, потрібно спочатку ввести дані для діаграми на аркуші. Потім потрібно просто виділити ці дані та вибрати тип потрібної діаграми на стрічці Office Fluent (вкладка Вставлення, група Діаграми). У програмі Excel є велика кількість типів діаграм, які допоможуть відобразити дані найбільш придатним для вашої аудиторії способом. Під час створення діаграми або змінення наявної можна вибирати з широкого діапазону типів діаграм (наприклад, гістограма або кругова діаграма) та їх підтипів (наприклад, гістограма з накопиченням або об'ємна кругова діаграма). Також можна створити мішану діаграму, використовуючи у своїй діаграмі кілька типів діаграм.

Базова конфігурація ПК.

Системний блок -основна складова, в середині якої містяться найважливіші компоненти. Пристрої, що знаходяться в середині системного блока називають внутрішніми, а пристрої, що під'єднуються ззовні називають зовнішніми. Зовнішні додаткові пристрої, що призначені для вводу та виводу інформації називаються також периферійними. Основні вузли системного блоку: електричні плати, що керують роботою комп ютера,накопичувач на жорсткому диску(вінчестер), призначений для читання або запису інформації, накопичувачі(дисководи)для гнучких магнітних дисків(дискет).Материнська плата(процесор,кеш-пам'ять), мікропроцесорний комплект(чіп) – набір мікросхем,які управляють роботою внутр. пристроїв комп’ютера.,шини(набір провідників,по яких проходить обмін сигналами між внутр.. пристроями комп’ютера),оперативна пам'ять, постійний запамятовуючий пристрій,відео карта.

Монітор -пристрій візуального відображення даних( графічної і символьної інформації). Основні параметри:роздільна здатність,розмір,максимальна

частота регенерації, клас захисту монітору.

За способом формування зображення монітори:

електронно-променево трубчасті(стандартні розміри – 14-дюймові, 15, 17, 21, 23, 19-ти дюймові).

на рідких кристалах(13, 14,15, 17, 19-ти дюймові)

Катодолюмінісентні

Максимальна частота регенерації –вимірюється в Гц. (скільки разів за 1с монітор змінює своє зображення). Мінімальна частота – 75 Гц Нормативна частота – 85 Гц Комфортна частота – 100 Гц

Клавіатура -це основний пристрій введення інформації.

Клавіші функціонально поділяються на: -Алфавітно-цифрові - Функціональні клавіші - Додатково-цифрові - Поля клавіш управління курсором - Клавіші спецоперацій

Види клавіш:мембранні, сенсорні. Клавіатура буває: дротова і бездротова Маніпулятор -це зовнішній пристрій комп’ютера, призначений для переміщення курсору по екрану дисплея. Спеціальні маніпулятори:миша, джойстик, трев-бол(шар, який приводиться в рух долонею руки), пен-мауз(аналог шарикової ручки,має вузол,який фіксує величину переміщення)

Види маніпуляторів:

За механізмом керування курсором: - Механічний – всередині миші вільно розташована кулька, яка дотикається до поверхні, на якій розташована миша, рух змушує кульку обертатися у відповідний бік. – Оптичний – мишу оснащено лазером і примітивною «камерою», яка і фіксує рухи миші по поверхні. За принципом обміну даних з комп’ютером: - Дротовийсигнали комп’ютеру передаються за допомогою дротів. – Бездротовий маніпулятор (радіомиша) – скл. З 2-х частин: безпосередньо маніпулятора, з вбудованим пристроєм передачі радіосигналів і пристрою для приймання радіосигналів.

Вікна, види вікон. Елементи віконного інтерфейсу Windows.

Вікно - візуально окрема область екрана з певним інтерфейсом користувача. Зазвичай вікно має прямокутну форму. В ньому відображається ввід і, можливо, вивід для одного або декількох процесів.

Види вікон:

Програмні– відкриваються при запуску програм (до них також належать вікна папок та дисків, які являються вікнами програми «Провідник»)

Діалогові – призначені для встановлення параметрів та властивостей різних об’єктів.

Інформаційні– містять повідомлення для користувача.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти