ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вміст верхнього і нижнього колонтитулів відображається тільки при друкуванні, відповідно на початку і в кінці кожної сторінки.

Для зміни розміру будь-якого розділу в режимі „Конструктора форми” потрібно встановити покажчик миші на верхню частину його границі і перемістити її на нове місце.

Панель елементів і Список полів

Панель елементів використовується для розміщення об'єктів у формі. Зазвичай, панель елементів з'являється в режимі „Конструктора форм” автоматично. Згорнути або відновити її на екрані можна командою „ВидØПанель элементов”. Нижче наведені елементи форми, які найбільш часто використовуються і відповідні їм кнопки на „Панелі елементів”.

Напис Розміщення у формі довільного тексту
Поле Розміщення у формі даних із відповідного поля базової таблиці/запиту, виведення результатів обчислень, а також прийом даних, що вводяться користувачем.
Вимикач Створення вимикача, кнопки з фіксацією.
Перемикач Створення селекторного перемикача.
Прапорець Створення контрольного перемикача.
Поле зі списком Розміщення елемента управління, об'єднуючого поле і списку що розкривається
Список Створення списку, що допускає прокручування. В режимі форми вибране із списку значення можна ввести в новий запис або використовувати для заміни вже існуючого значення.
Кнопка Створення командної кнопки, що дозволяє здійснювати різноманітні дії у формі (пошук записів, друк звіту, установка фільтрів і т. ін.).
Рисунок Розміщення у формі рисунка, що не є об'єктом OLE.
Вільна рамка об’єкта Розміщення у формі вільного об'єкта OLE, який залишається незмінним при переміщенні по записам.
Приєднана рамка об’єкта Розміщення у формі об'єктів OLE. Використовується для об'єктів, збережених в базовому джерелі записів форми, тому при переміщенні по записам у формі відображаються різні об'єкти
Лінія Розміщення у формі лінії для відділення логічно пов'язаних даних.
Прямокутник Розміщення у формі прямокутника для групування елементів управління або виділення логічно пов'язаних даних.

При розміщенні у формі полів з базової таблиці/запиту зручно використовувати „Список полей”, які можна вивести командою „ВидØСписок полей”. Він представляє собою вікно, що містить перелік усіх полів базової таблиці/запиту. Щоб розмістити будь-яке поле у формі, достатньо просто перетягнути його за допомогою лівої кнопки миші зі „Списка полей” у потрібний розділ форми.

Властивості об'єктів форми

Усі об'єкти форми характеризуються своїми властивостями, які можна настроїти у відповідності з певними вимогами.

Для того, щоб одержати доступ до властивостей об'єкта форми, потрібно спочатку виділити цей об'єкт у вікні „Конструктора форми”, а потім виконати команду „ВидØСвойства”(або натиснути кнопку „Свойства” на панелі інструментів). Як результат на екрані з'явиться вікно із властивостями і подіями обраного об'єкта.

При розміщенні у формі нового об'єкта для нього встановлюються значення властивостей, прийняті по умовчанню. Деякі властивості успадковуються з базової таблиці. Наприклад, для елемента „Поле” властивості „Формат”,„Число десятичных знаков”,„Маска ввода”,„Значение по умолчанию”копіюються із структури таблиці, у якій знаходиться дане поле.

Кожний елемент форми має своє ім'я. Це ім'я використовується в подальшому для посилань на даний елемент. По умовчанню, новим елементам присвоюється ім'я, що складається з назви елемента і його номера, який визначається порядком створення. Наприклад, „Поле1”або „Надпись3”.

Якщо елемент управління створюється шляхом переносу поля за допомогою миші із списку полів, то у властивість „Имя” копіюється значення властивості „Имя поля”. Наприклад, якщо із списку полів в форму перенесено поле „Факультет”, то цьому елементу у формі буде задано ім'я „Факультет”.

Не допускається існування в одній формі двох елементів управління з однаковими іменами, однак, в різних формах елементи управління можуть мати однакові імена. Не можна присвоїти однакові імена елементу управління і розділу в одній формі.

Створення керуючих кнопок

Кнопки використовуються у формі для виконання певних дії або ряду дій. Наприклад, можна створити кнопку, яка буде відкривати таблицю, запит або іншу форму. Можна створити набір кнопок для переміщення по записам таблиці, якщо не улаштовують стандартні засоби переміщення, передбачені у формі.

В Microsoft Access передбачено більше 30 стандартних кнопок, при створенні яких достатньо скористатися лише „Майстром по створенню кнопки”. Для цього потрібно виконати наступні дії:

c встановити режим використання „Майстра” на панелі елементів;

c вибрати інструмент „Кнопка” на панелі елементів і зазначити місце розташування і розмір кнопки в формі;

c в першому вікні „Майстра” вибрати категорію кнопки і виконувані нею дії;

c якщо створювана кнопка призначена для роботи з іншим об'єктом бази даних (звітом, таблицею, іншою формою), то на другому кроці потрібно вибрати необхідний об'єкт;

c далі потрібно вибрати текст або рисунок, які розташовуються на кнопці. При розміщенні рисунка можна скористатися кнопкою „Обзор...” для вибору рисунка;

c на заключному кроці роботи „Майстра” задається ім'я створюваного елемента.

Управління елементами форми

В процесі створення форми все її елементи можна переміщати, видаляти, змінювати їх властивості. Для цього потрібний елемент перед усім потрібно виділити. Виділений елемент має маркери виділення у вигляді невеликих квадратиків, розташованих по кутам і серединам сторін.

Для виділення одиночного елементу достатньо просто клацнути по лівій кнопці миші.

Для виділення декількох об'єктів можна скористатися наступними способами:

— натиснути клавішу <SHIFT> і, утримуючи її, клацнути лівою кнопкою миші по усім виділеним елементам;

— вибрати інструмент „Выбор объектов” на панелі елементів. Встановити покажчик миші на елемент і, не відпускаючи лівої кнопки миші, перемістити рамку виділення таким чином, щоб усередині її розташувалися усі необхідні елементи.

Виділивши декілька елементів, можна керувати їх загальними властивостями. Такий підхід дозволить заощадити час і уникнути помилок і розбіжностей при окремій установці властивостей для кожного з елементів . Наприклад, так можна встановити єдиний стиль оформлення для усіх підписів полів у формі і т. ін.

Редагування елементів форми

Для зміни розміру елемента потрібно перемістити один з маркерів виділення до досягнення потрібного розміру. Якщо потрібно встановити розмір для поля або напису так, щоб в ньому були цілком видні усі відображувані дані, то краще скористатися командою „ФорматØРазмер…ØПо размеру данных”.

Для переміщення виділеного елемента потрібно встановити покажчик миші на границю обраного об'єкта так, щоб покажчик прийняв форму відкритої долоні. Після цього, потрібно натиснути ліву кнопку миші і перемістити елемент на нове місце.

 

 

Рис.5.2 Елементи поля в формі

 

Поле уведення і його підпис пов'язані між собою. Однак, іноді потрібно переміщати їх окремо. Для цього використовуються мітки переміщення – великі квадрати в лівому верхньому куту кожного пов'язаного елемента (рис. 5.2). Якщо підвести до них покажчик миші, то він прийме форму вказівного пальця руки. В цьому положенні можна перемістити кожний з пов'язаних елементів окремо.

Для видалення елемента форми потрібно його виділити. Після цього необхідно натиснути клавішу <DELETE>, або скористатися командою „ПравкаØУдалить”.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти