ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Розробка вузлів систем опалення.

6.2.1. Системи опалювання складаються з джерела теплової енергії, вузла приготування теплоносія, розводящих трубопроводів, гілок, підведень і опалювальних приладів. Джерело теплової енергії - местная котельна або теплова мережа - проектується відповідно до вимог відповідних нормативних документів. Вузол приготування теплоносія в місцевій котельній розробляється у складі проекту котельної. Проект теплового пункту будівлі при централізованому теплопостачанні розробляється по нормах проектування теплових мереж.

6.2.2. Розводящі трубопроводи сполучають джерело теплової енергії і вузол приготування теплоносія з гілками системи.

Розводки можуть бути горизонтальними або вертикальними.

Горизонтальна розводка може бути верхньою, нижньою або змішаною. При верхній розводці, що застосовується звично при теплопостачанні від кришної котельної, подаючий і зворотний трубопроводи прокладаються, як правило, по горищу будівлі. При нижній розводці обидва трубопроводи прокладаються в підвалі, а при його відсутності - в цокольному або в першому поверсі. При змішаній розводці один з розводящих трубопроводів прокладається по горищу, а другий - по підвалу.

Вертикальні розводки звичайно застосовуються в суспільних будівлях, а також в житлових будинках, обладнаних квартирними системами опалювання.

Розводки трубопроводів з попутним рухом води конструюються так, щоб протяжність циркуляційних кілець через всі гілки системи була однаковою.

У багатоповерхових будівлях з вертикальними двотрубними системами опалювання повинна проектуватися, як правило, нижня розводка магістралей, а при теплопостачанні від кришної котельної - верхня (по горищу) розводка подаючого і зворотного трубопроводів. Змішана розводка магістральних трубопроводів (одна труба на горищі, друга - в підвалі) не рекомендується через неможливість установки на стояках регуляторів перепаду тиску.

6.2.3. Гілки трубопроводів сполучають розводящі трубопроводи з підведеннями до опалювальних приладів. По розташуванню в просторі гілки можуть бути вертикальними або горизонтальними. Вертикальні гілки прийнято називати стояками.

За способом приєднання підведень гілки можуть бути однотрубними або двотрубними.

У місцях підключення гілок до розводящих трубопроводів повинна встановлюватися запірна арматура. Рекомендується застосовувати, як правило, вентилі з отворами для зливу води або випуску повітря. За відсутності таких вентилів слід передбачати трійники з кранами.

Місця приєднання стояків до розводящих трубопроводів повинні розташовуватися на відстані не менше 1 м від осі стояка для того, щоб ослабити зусилля, викликані температурними подовженнями трубопроводів. Стояки і прямолінійні горизонтальні гілки завдовжки 48 м і більш повинні проектуватися з компенсаторами в середині стояка.

У верхній точці стояків систем опалювання з нижньою розводкою повинні встановлюватися автоматичні повітрезбросники.

У житлових будинках рекомендується проектувати квартирні системи опалювання з горизонтальними двотрубними гілками трубопроводів, що прокладаються в підлозі або по плінтусах. У випадку, якщо в житловому будинку не передбачається установка приладів квартирного обліку теплоспоживання системою опалювання, рекомендується проектувати вертикальні двотрубні системи.

6.2.4. Підведення сполучають опалювальні прилади з гілками (стояками). На підведеннях до опалювальних приладів двотрубних систем опалювання повинна встановлюватися арматура відповідно до п. 5.1.

6.2.5. Приклади приєднання опалювальних приладів до гілок і розводящих трубопроводів приведені на Рис. 2 - 5.

Приведені на малюнках приклади не вичерпують всієї безлічі можливих конфігурацій опалювальних систем, але вони охоплюють найчастіше вживані комбінації розводящих трубопроводів, гілок і підведень.

Система опалювання з горизонтальною верхньою розводкою і вертикальними двотрубними стояками (Рис. 2) може застосовуватися в будівлі з кришною котельнею за наявності в ньому горища. Для того, щоб можна було злити воду із стояків під час ремонту, в нижній їх частині повинні бути спускові вентилі. Перед кожним опалювальним приладом встановлений РТК. На стояках показана ручна відключаюча арматура з отвором, через який стояк можна спорожняти або випускати з нього повітря.

Система опалювання із змішаною горизонтальною розводкою, однотрубними стояками і регульованими уручну кранами (Рис. 3) застосовується в будівлі з горищем і підвалом в тих випадках, коли високі вимоги до рівня теплового комфорту не пред'являються, а обмежений в засобах Замовник виконав необхідні обгрунтовування і одержав дозвіл на вживання однотрубної системи опалювання без РТК.

Системи опалювання з нижньою розводкою і вертикальними двотрубними стояками (Рис. 4) застосовуються в будівлях, де немає горища, а вимоги до рівня теплового комфорту достатньо високі. Тут РТК коштують у кожного радіатора, а крім того, на стояках встановлені регулятори перепаду тиску, які сприяють ефективнішій роботі РТК.

Система опалювання з перекинутою змішаною розводкою (Рис. 5) може застосовуватися в тих випадках, коли немає можливості добре теплоїзоліровать головний стояк з тим, щоб уникнути зайвих теплових втрат. В однотрубних системах перекинута циркуляція сприяє також більш рівномірному розміщенню секцій радіаторів на різних поверхах одного стояка.

6.2.6. Двотрубні системи опалювання в будівлях заввишки 48 метрів і більш рекомендується розділяти по вертикалі на дві або декілька гідравлічно відособлених зон з циркуляційним насосом в кожній зоні.

Рис. 2. Схема фрагмента системи опалювання з горизонтальною верхньою розводкою, вертикальними двотрубними гілками (стояками) з одностороннім (зліва) і двостороннім приєднанням радіаторів.

1 -трубопроводи верхньої розводки; 2,3 - вертикальна двотрубна гілка (стояк); 4 – підведення; 5 - радіаторний термостатичний клапан (РТК); 6 - опалювальний прилад; 7 - замочний вентиль з отвором для спуску; 8 - спусковий вентиль

 

 

Рис. 3. Схема фрагмента системи опалення зі змішаною горизонтальною розводкою, вертикальними однотрубними гілками (стояками) з одностороннім приєднанням радіаторів.

1, 2 - трубопроводи змішаної розводки; 3 - однотрубний стояк; 4 – підводка; 5 - радіаторний шаровий кран; 6 - відключаючий шаровий кран на стояці; 7 - спускний кран; 8 - повітряний кран; 9 - опалювальний прилад

 

Рис. 4. Схема фрагмента системи опалювання з нижньою розводкою, вертикальними двотрубними стояками з одностороннім (зліва) і двостороннім приєднанням радіаторів

1, 2 - трубопроводи нижньої розводки; 3 - двотрубні стояки; 4 – РТК; 5 – підведення; 6 - повітряний автоматичний клапан; 7 - замочний вентиль з отвором для спуску; 8 - регулятор перепаду тиску

 

 

Рис. 5. Схема фрагмента системи опалювання з перекинутою змішаною розводкою, вертикальними одно- і двотрубними стояками з регульованим однотрубним стояком

1,2 - трубопроводи змішаною розводки; 3 - двотрубний стояк; 4 - однотрубний стояк (напр., для коридорів); 5 - опалювальний прилад; 6,8 - підведення; 7 - радіаторний термостатичний клапан; 9 - кульовий клапан; 10 - повітряний автоматичний клапан; 11 - замикаюча ділянка; 12 - замочний вентиль з отвором для спуску; 13 - регулятор постійності витрати

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти