ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Характеристика саморятівників

Параметри СПП-2 СПП-4
Опір, Па (мм вод. ст.), не більше Вдиху 196 (20) 245 (25)
Видиху 98 (10) 127 (13)
Час дії захисту від окислу вуглецю (С˚ = 6,2 мг/л), хв., не менше
Маса комплекту, г, не більше

 

Саморятівники мають фільтр попередньої очистки повітря від пилу і диму. При роботі саморятівники нагріваються, що характеризує їх справність. Для пониження температури повітря, що вдихається, само-рятівник СПП-4 має спеціальний теплообмінник. Вони зберігають свої захисні якості на протязі трьох років при зберіганні в умовах складу.

Респіратори, що знаходяться на забезпечення цивільної оборони (Р-2 і Р-2Д) і в промисловості (ШБ-1, “Астра-2”, Ф-62П та інші), вико-ристовуються для захисту органів дихання від радіоактивного пилу, ґрунтового і промислового пилу та ряду аерозолів (табл. 5.6).

Таблиця 5.6

Основні характеристики респіраторів

 

Марка респіратора Призначення Комплект респіратора Коефіцієнт проникності, % Опір вдиху / Опір видиху, мм вод. ст.    
Р-2 Захист від РР для дорослих Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце 0,05 9/7
Р-2Д Захист від РР для дітей від 7 до 17 років Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце 0,05 9/7
ШБ-1 Пелюстка - 200 Захист від високо дисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП 1,4 2,9/2,9
Пелюстка - Захист від високо дисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП 1,9 1,2/1,2
Пелюстка - Захист від високо дисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП 0,7/0,7
Астра-9 Захист від високо дисперсних аерозолів Ґумова напівмаска з клапаном видиху , поліетиленові патрони з клапанами вдиху і змінними фільтрами з матеріалу ФПП 0,75 3,1/3
Ф-62П Захист від промислового пилу, окрім високо дисперсного Ґумова напівмаска з клапаном видиху і пластмасова коробка з змінним фільтром з матеріалу ФПП 1 (1,24) 4(2,6)/ 3,7(5,8)
РП-К Захист від великого і мало дисперсного пилу Ґумова напівмаска з двох шарів (зовні–поліуретан, в середині –змінний матеріал ФПГ) 0,97 4,4/2,7
У-2К Захист від різного пилу Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце 5,2/3,5

 

Ріст респіраторів визначається за обміром (у мм) параметрів облич-чя людини .

Висота обличчя, мм Для Р-2 - До 109 110-119 Більш 120
Для Р-2Д 80-99 100-114 115-124 Більш 125
Ріст респіратору

Тканинні маски проти пилу ПТМ-1 складаються із корпусу і кріп-лення. Корпус виготовляється з 4-5 шарів ткані. Напроти очей робля-ться прорізи, в які вставляються скельця або прозора плівка. На голові маска закріплюється за допомогою смуги ткані, резинки або зав’язок. Ріст маски залежить від висоти обличчя.

 

Висота обличчя, мм До 80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 >131
Ріст маски

 

Для верхніх шарів маски найбільш підходить б’язь, штапельне або трикотажне полотно, мадаполам, міткаль, шотландка та інші. Внутріш-ні шари можуть бути із дитячого пика, байки, бумазеї, хлопчато-паперової, шерст’яної та інших тканин.

Ватяно-марлева пов’язкавиготовлюється з марлі розміром 100х50 см, на середину якої накладається шар вати розміром 30х20 см і товщиною 1-2 см. Марля з обох сторін загибається і накладається на вату. Кінці розрізуються вздовж середини, в результаті чого виника-ють зав’язки.

Ізолюючі засоби індивідуального захисту

Органів дихання

 

Перевага ізолюючих дихальних апаратів (ІДА), які забезпечують органи дихання людини необхідною кількістю чистого повітря, є то, що вони можуть використовуються незалежно від складу навколиш-ньої атмосфери. До них відносяться: автономні дихальні апарати, що забезпечують органи дихання людини дихальною суміш’ю з балонів з стисненим повітрям або стисненим киснем або за рахунок регенерації кисню за допомогою продуктів, що затримують кисень; шлангові ди-хальні апарати, з допомогою яких чисте повітря подається до органів дихання за допомогою шлангу від повітродувок або від компресорних магістралей.

Ізолюючі дихальні апарати (ІДА) діляться на дві групи: протигази з хімічно зв’язаним киснем (ИП-4, ИП-46, ИП-46М) і протигази з стис-неним киснем (КИП-8).

Ізолюючий дихальний апарат ИП-4призначається для захисту органів дихання, шкіри обличчя і очей від любої шкідливої домішки в повітрі незалежно від її концентрації при виникненні робіт в умовах недостатку або відсутності кисню.

Ізолюючий дихальний апарат ИП-4 складається з лицевої частини з з’єднувальною трубкою, регенеративного патрону, дихального мішку, каркасу. В комплект також входять не запітнілі плівки, утеплювальні манжети і сумка.

Лицева частина ИП-4 призначена для ізоляції органів дихання від навколишнього середовища, направлення газової суміші, що видихає-ться в регенеративний патрон, підведення очищеної від вуглекислого газу і водяного пару і збагаченої киснем газової суміші до органів ди-хання, а також для захисту очей і обличчя від любої шкідливої суміші в повітрі.

Регенеративний патрон призначається для отримання кисню, необхідного для дихання, а також для поглинання вуглекислого газу і вологи, які знаходяться в газовій суміші, що видихається. Дихальний мішок являється резервуаром для газової суміші, що видихається і кисню, який виділяється регенеративним патроном. Клапан надмірно-го тиску призначається для випуску зайвого газу з системи дихання при роботі. Каркас призначається для розміщення в ньому дихального мішка, попередження стиснення мішку при експлуатації апарату і закріплення регенеративного патрону.

Сумка служить для зберігання і перенесення ізолюючого дихаль-ного апарату, а також для захисту його вузлів від обливання СДОР і механічних пошкоджень. Сумка виготовлена із спеціальної проґумо-ваної ткані, яка стійка до агресивних рідин.

В основі роботи подібних ізолюючих дихальних апаратів лежить принцип хімічної регенерації повітря, що видихається, в регенератив-ному патроні, за рахунок поглинання вуглекислого газу і пару води та виділення кисню, який супроводжується виділенням тепла, чому за часом використання регенеративний патрон нагрівається.

Час роботи в ізолюючому дихальному апараті визначається фізич-ним навантаженням і для ИП-4 складає при відносному покою і легко-му фізичному навантаженні біля 180 хв., при середньому фізичному навантаженні – 60 хв., а при важкому фізичному навантаженні – 30 хв., робочий інтервал температур складає від мінус 40 до плюс 40°С.

Попередня перевірка герметичності лицевої частини ІДА виконує-ться на вдиху при одночасному притискуванні ніпеля з’єднувальної трубки до долоні. Як що при вдиху повітря не проходить, то лицева частина герметична.

Працювати в ІДА до повного відпрацювання регенеративного патрону не рекомендується. Заміна відпрацьованого регенеративного патрону в зараженому або не придатному для дихання повітря допус-кається лише в окремих випадках.

Протигази ИП-4 і ИП-46 використовуються на суші, ИП-46М – для проведення легких робіт під водою.

Підбір лицевої частини за ростом проводиться за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).

 

Ріст шлему Величина виміру голови, см
ИП-4, ИП-46 ИП-46М
До 64 До 63
64,5-68,5 63,5-66,5
69 і більше 67-68,5
- 69 і більше

 

Серед промислових ІДА слідує виділити ізолюючі протигази, шахтні саморятівники, ізолюючі респіратори, киснево-ізолюючий протигаз КІП-8, дихальні апарати ВЛАДА і АСВ-2, які можуть успіш-но використовуватися для захисту органів дихання від СДОР, харак-теристики яких наведено в таблицях 5.7 –5.10.

Киснево-ізолюючий протигаз КІП-8призначається для захисту органів дихання при газорятувальних роботах від шкідливої дії непри-датної для дихання атмосфери, яка має отруйні речовини високої концентрації і збіднена киснем. Час захисної дії киснево-ізолюючого протигаза складає 2 години. Місткість балону 1л; запас кисню в бало-ні 200 л; маса протигазу складає 10 кг.

Таблиця 5.7

Основні характеристики ізолюючих протигазів і приборів

Характеристика Ізолюючий протигаз КІП-8
ИП-4 ИП-46 ИП-46М
Маса , кг 3,4 4,6 5,5
Лицева частина ШИП-2б (к) ШВСМ ШВСМ МИП-1
Регенеративний патрон РП-4 РП-46 РП-46М -
Час захисної дії при навантаженні (хв.): Важкому -
Середньому -
Легкому
В воді (15-20˚ С) - - -
В воді (15-20˚ С) - - -

 

Всі вузли КІП-8, за виключенням клапанної коробки з маскою МИП-1 або шлемом-маскою, з’єднувальних трубок і манометру, розташовані в металевому корпусі: кисневий балон з запірним вентилем, блок леге-невого автомату з редуктором і байпасом; дихальний мішок з захис-ним клапаном, звуковий сигнал; регенеративний патрон, поясний і плечовий ремні.

Після кожного використання КІП-8 чистять, провіряють і перезаряд-жають. Зберігають в зібраному виді в приміщенні при температурі повітря від 3 до 20˚ С та відносній волозі 65-60%.

Шахтні саморятівники (малогабаритний ШСМ-1, ШСМ-7М, ШС-20М) призначені для захисту органів дихання робітників вугільної, хімічної, металургійної промисловості при аваріях, вибухах і пожежах.

Ізолюючі респіратори призначені для захисту органів дихання від шкідливої дії непридатної для дихання атмосфери при виконанні гірничорятувальних і технічних робіт в вугільних шахтах і кар’єрах.

Таблиця 5.8

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти