ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Ситуаційна задача 9. Світові новини у сфері логістичних послуг

Китай планує побудувати 23 глибоководні порти. У провінції Фуцзянь (південно-східний Китай) будуть побудовані 23 великі глибоководні порти, здатні приймати судна водотонажністю більше 200 тис. т. Вісім із цих портів будуть транзитними.

Як передає агентство Xinhua, будівництво великих глибоководних портів є важливою умовою розвитку важкої промисловості. За "Планом будівництва великих глибоководних портів" планується побудувати 3 глибоководні порти для прийому суден водотонажністю не більше 500 тис. т, 18 глибоководних терміналів для суден меншої місткості 200–300 тис. т, а також 2 великі бази суднобудування.

ВАТ "Російська залізна дорога" (РЗД) реалізує проект "Розвиток системи складів тимчасового зберігання". Цей проект дасть змогу компанії ввійти на ринок послуг у сфері митної справи. До кінця 2009 р. на мережі залізниць Росії будуть функціонувати 52 склади тимчасового зберігання.

Зараз митне оформлення вантажів здійснюється в зонах митного контролю на одній або декількох залізничних коліях станцій призначення. Вантаж зберігається у вагонах. Крім того, залізниця може бути піддана санкціям у випадку втрати вантажу, що знаходиться в зоні контролю. У митників виникають складності при огляді, а в клієнтів – у забезпеченні своєчасного вивантаження вагонів.

Виправити ситуацію допоможуть склади тимчасового зберігання (СТЗ), створення яких передбачає Митний кодекс Російської Федерації ще з 01.01.2004 р. Вони призначені для переробки і зберігання вантажів, що знаходяться під митним контролем, з моменту прибуття транспортних засобів з імпортними вантажами на станцію призначення до моменту випуску цих вантажів відповідно до визначеного митного режиму. Наявність складів є обов'язковим для учасника зовнішньоекономічної діяльності, що дає змогу ВАТ "РЗД" запропонувати послуги тимчасового зберігання вантажів на відкритих площах і в складських приміщеннях, а також вантажно-розвантажувальні роботи, доставку вантажів автотранспортом компанії після випуску вантажів у вільний обіг та ін.

Важливо, що у той час, як вивантажені вантажі проходять митне оформлення на складах, вагони включаються в перевізний процес, що знижує загальну потребу в рухомому складі та собівартість перевезень.

Зараз ВАТ "РЗД" має склади на 11 залізничних станціях Південно-Східної, Куйбишевської, Західно-Сибірської та Красноярської магістралей. До початку 2007 р. до них додадуться ще 12, у тому числі 8 – на Московській і 4 на Західно-Сибірській залізницях. До кінця 2009 р. планується додатково відкрити 29 СТЗ у всіх філіях ВАТ "РЗД", крім Сахалінської магістралі. При виборі місць розташування майбутніх складів враховується обсяг вантажопереробки станцій і близькість автомобільних трас.

Типовим залізничним складом тимчасового збереження є обгороджена частина вантажного двору великої станції з контейнерними майданчиками (від 100 до 1000 кв. м), складом (від 1000 кв. м), залізничними коліями, стоянкою для відстою вантажних автомашин. Склади обладнані електронними вагами, системами відеоспостереження й охоронно-пожежною сигналізацією. Для проведення оглядів установлюється рентгено-телевізійна техніка і пристрій для дозиметричного контролю. Обробка вантажів здійснюється за допомогою вантажно-розвантажувальної техніки.

ВАТ "РЗД" створює комплексну систему огляду вантажів, зручну для всіх учасників процесу. Вона дасть змогу компанії ефективніше працювати у сфері експортно-імпортних перевезень і принесе додатковий дохід. На думку фахівців, її функціонування значно підвищить рівень довіри іноземних партнерів до ВАТ "РЗД". Надалі на основі мережі СТЗ можна буде створити електронну базу даних клієнтів, організувати експедиторські компанії.

Відкрито паромну лінію Петербург – Любек (Німеччина). Голландський морський перевізник Transfennica 29 вересня 2006 р. відкрив паромну лінію Петербург – Любек (Німеччина). Вона дасть змогу обійти затори на російських кордонах.

Місткість судна Transfennica, що буде заходити в Петербург раз на тиждень щоп'ятниці, – 7,2 тис. т. На ньому можна буде в середньому перевозити по 105 автотрейлерів. Основна ставка робиться на вантажні автомобілі, що перевозять вантажі у своїх фургонах.

Компанія Transfennica до недавніх пір належала фінським вантажним компаніям і обслуговувала в основному фінські порти, але наприкінці 2005 р. контроль над цим перевізником одержала голландська судноплавна група Spliethoff.

За даними генерального директора ТОВ "Агентство спеціальних досліджень" (займається аналізом ринку логістики), використання порома обходиться власникам автомобілів у середньому на 100–150 євро дорожче, ніж витрати на бензин під час поїздки через Польщу і Білорусію.

Однак, наприклад, узимку в Європі на автобанах і на кордонах великі затори, у результаті обхід їх морем дає змогу збільшувати оборотність транспортного засобу на 30%, що збільшує і прибуток власників машин і вантажів. До цього додається й інша перевага – передбачення термінів доставки вантажу і витрат.

Дотепер практично повна відсутність у російських вантажних компаній сучасних паромних судів і нестача великих терміналів для прийому автомобілів не дозволяли налагоджувати регулярне пряме сполучення між Німеччиною і Росією.

Тим часом зараз російсько-фінські сухопутні кордони знаходяться на межі пропускної здатності. Усе це формує попит на послуги перевізників, що використовують під час транспортування вантажів пароми.

Логістичний центр компанії "Камтрансбуд-Плюс" у Пермі. Компанія "Камтрансбуд-Плюс" збирається побудувати сучасний логістичний центр класу "А" площею 10 тис. кв. м у районі аеропорту Велике Савино в Пермі. Інвестиції в проект становитимуть 150–200 млн російських рублів. Початок будівництва – весна 2007 р.

Як стало відомо, у логістичному центрі можна буде зберігати як продукти, так і промтовари. Будівельники збираються розвивати логістику як новий напрям бізнесу і залучити великі посередницькі компанії як клієнтів. На думку експертів, будівництво сучасного складського комплексу актуальне для Пермі, хоча ритейлери сумніваються в тому, що готові віддавати логістичні послуги на аутсорсинг.

Один подібний проект вже є в Пермі. Дистриб'юторська компанія "Травень" реконструює складські площі на вулиці Героїв Хасану, що раніше належали підприємству "Пермриба". Складський комплекс площею близько 20 тис. кв. м відкрито на початку 2007 р.

Завершено будівництво інфраструктури порту "Оля". Служба зв'язків із громадськістю Приволзької залізниці повідомляє, що запущений в експлуатацію останній об'єкт за проектом "Будівництво залізничної під'їзної колії та передпортової станції до морського порту "Оля".

Це автодорожній шляхопровід через залізничну колію між станціями Яндики і Порт "Оля" Астраханського відділення Приволзької залізниці й автодорожній міст через канал "Каспійський" автомобільної траси міжобласного сполучення між населеними пунктами Лісове-Забурунне Астраханської області. Будівництво було розпочате наприкінці 2004 р. і велося на кошти ВАТ "РЗД". Вартість об'єкта становила близько 130 млн рублів.

Ширина проїзної частини шляхопроводу і нового моста становить 8 м, довжина шляхопроводу – 90,7 м, моста – 73 м.

Введення в експлуатацію нового об'єкта дало змогу закрити наявний раніше тимчасовий залізничний переїзд на станції порт "Оля", а значить цілком виключити можливість зіткнень автомобільного і залізничного транспорту на цій ділянці Приволзької магістралі.

Великі литовські виробники меблів планують побудувати центр логістики вартістю близько 40 млн літів. Компанія Vilniaus Baldai (Литва) спільно з іншими великими литовськими виробниками меблів планує побудувати центр логістики вартістю близько 40 млн літів (14 млн дол.). Усі великі литовські виробники меблів, можливо за посередництва їх найбільшого замовника – шведського концерну Ікеа, мають намір провести переговори про будівництво великого центру логістики, площа якого могла б досягати 50–60 тис. кв. м.

Питання і завдання

1. Охарактеризуйте вплив кожного з нововведень у сфері логістичної діяльності на розвиток національної та світової економіки.

2. Оцініть доцільність відкриття логістичних комплексів, центрів.

3. Оцініть роль будівництва 23 глибоководних портів у Китаї, паромної лінії Петербург – Любек (Німеччина) та інфраструктури порту "Оля" (Росія) в розвитку світової системи транспортного сполучення.

4. Оцініть ефективність і доцільність проекту "Розвиток системи складів тимчасового зберігання на Російській залізниці". Чи доцільна реалізація аналогічного проекту Укрзалізницею?

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Азаренкова Г.М. Фінансові потоки в системі економічних відносин: Монографія. – X.: ВД "ІНЖЕК", 2006. – 328 с.

2. Альбеков А.У., Федько В.П., Митько O.A. Логистика коммерции. – Ростов н/Д.: Феникс, 2001. – 512 с.

3. Бажин И.И. Логистика: Компакт-учебник. – X.: Консум, 2003. – 239 с.

4. Бауэрсокс Дональд Дж., Клосс Дейвид Дж. Логистика: интегрированная цепь поставок: Пер. с англ. – М.: ЗАО "Олимп-Бизнес", 2001. – 640 с.

5. Власова Н.О., Пономарьова Ю.В. Формування ефективної закупівельної політики підприємств роздрібної торгівлі: Навч. посіб. – X., 2003. – 144 с.

6. Гаджинский А.М. Логистика: Учеб. для высших и средних спец. учеб. заведений. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Информационно-внедренческий центр "Маркетинг", 2000. – 375 с.

7. Гаджинский А.М. Практикум по логистике. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Дашков и Ко, 2003. – 205 с.

8. Голиков Е.А. Маркетинг и логистика. – М.: Дашков и Ко, 1999.– 412 с.9. Гордон М.П., Карнаухов С.Б. Логистика товародвижения. – М.: Центр экономики и маркетинга, 1999. – 208 с.

9. Джонсон Д.С., Вуд Д.Ф., Вордлоу Д.Л., Мэрфи П.Р. мл. Современная логистика: Пер. с англ. – 7-е изд. – М.: Вильямс, 624 с.

10. Дыбская В.В. Управление складами в логистической системе. – М.: КИА-центр, 2000. – 110 с.

11. Залманова М.Е., Новиков O.A., Семененко А.И. Производственно-коммерческая логистика: Учеб. пособие. – Саратов: Саратовский гос. техн. ун-т, 1998. – 76 с.

12. Захаров К.В., Циганок А.В., Бочарников В.П., Захаров Ф.К. Логистика, эффективность и риски внешнеэкономических операций. – К.: ИНЭКС, 2000. – 237 с.

13. Зеваков А.М., Петров В.В. Логистика производственных и товарных запасов: Учебник. – СПб.: Изд-во Михайлова В.А., 2002. – 320 с.

14. Как работают японские предприятия. – М.: Экономика, 1989. – 262 с.

15. Кальченко A.Г. Логістика: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 284 с.

16. Кальченко A.Г. Основи логістики: Навч. посіб. – К.: Т-во "Знання", КОО, 1999. – 135 с.

17. Киршина M.В. Коммерческая логистика. – М.: Центр экономики и маркетинга, 2003. – 256 с.

18. Козловский В.А., Козловская ЗА., Савруков Н.Т. Логистический менеджмент: Учеб. пособие. – 2-е изд., доп. – СПб.: Лань, 2002.– 272 с.

19. Козловский В.А. и др. Логистический менеджмент. – СПб.: Политехника, 1999. – 275 с.

20. Костоглодов Д.Д., Харисова Л.М. Распределительная логистика. – Ростов н/Д.: Эксперт-бюро, 1997. – 127 с.

21. Контроллинг в бизнесе. Методологические и практические основы построения контроллинга в организациях / A.M. Карминский, Н.И. Оленев, А.Г. Примак, С.Г. Фалько. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 256 с.

22. Крикавський Є.В. Логістика. Основи теорії: Підруч. для ВНЗ / Нац. ун-т "Львівська політехніка", Л.: Інтелект-Захід, 414 с.

23. Крикавський Є.В. Логістика для економістів: Підручник. – Л.: Вид-во Над. ун-ту "Львівська політехніка", 2004. – 448 с.

24. Крикавський Є.В. Логістика в стратегії економічного розвитку // Тез. доп. IІІ Міжнар. наук.-практ. конф. "Інноваційна модель та стратегія економічного розвитку". – Івано-Франківськ, 15–19 жовтня 2002 p. – С. 64–68.

25. Крикавський Є.В. Основи теорії логістичного управління // Матеріали VIII Міжнар. наук.-практ. конф. "Теорія і практика управління організацією з погляду тисячоліть". – Київ, 24–26 травня 2001 p. – К.: Політехніка, 2001. – С. 135.

26. Крикавський Є.В. Логістика і сучасні виклики економіки // Економіка України у XXI столітті: ретроспектива і перспектива: Доп. Асоціації вчених "Еліта економічної науки Львова" / За ред. д-ра екон. наук, проф. С.К. Реверчука. – Л.: Львівський національний університет ім. Франка, 2002. – С. 184–212.

27. Крикавський Є.В. Сучасні аспекти теорії і методології логістики // Тез. доп. IV Міжнар. наук.-практ. конф. "Маркетинг та логістика в системі менеджменту. – Л.: Вид-во Нац. ун-ту "Львівська політехніка", 2002. – С. 157–159, С. 182–183.

28. Леншин И.А., Смольняков Ю.Й. Логистика: В 2 ч. – 4.1. – М.: Машиностроение, 1996. – 246 с.

29. Линдере Майкл Р., Фирон Харольд Е. Управление снабжением и запасами. Логистика: Пер. с англ. – СПб.: ООО "Издательство Полигон", 1999. – 768 с.

30. Логистика: Учебник / Под ред. Б.А. Аникина. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-М, 2002. – 367 с.

31. Маркировка и идентификация: Сборник материалов / Приложение к журналу "Логинфо". – Вып. 2. – М.: КИА-центр, 1999. – 60 с.

32. Михайлова О.И. Введение в логистику: Учеб.-метод, пособие. – М.: Дашков и Ко, 1999. – 104 с.

33. Модели и методы теории логистики: Учеб. пособие / Под ред. B.C. Лукинского. – СПб.: Питер, 2003. – 175 с.

34. Михайлова О.И. Введение в логистику: Учеб.-метод. пособие. – М.: Дашков и Ко, 1999. – 104 с.

35. Москвитина Т.Д. Логистика в торговле // Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. "Ринок послуг комплексних транспортних систем та прикладні проблеми логістики". – К.: Автоекспо, 1999. – С. 146–147.

36. Москвітіна Т.Д. Логістика в INTERNET // Вісник КДТЕУ.– 1999. – № 4. – С. 168–170.

37. Москвитина Т.Д. Логистические центры как элемент развития транспортной системы Украины // Матеріали 2-ї Міжнар. наук.-практ. конф. "Ринок послуг комплексних транспортних систем та прикладні проблеми логістики". – К.: Автоекспо, 2000. – С. 196–201.

38. Москвітіна Т.Д. Актуальні проблеми розвитку електронного бізнесу в Україні // Матеріали 3-ї Міжнар. наук.-практ. конф. "Ринок послуг комплексних транспортних систем та прикладні проблеми логістики". – К.: Автоекспо, 2001. – С. 194–199.

39. Неруш Ю.М. Логистика: Учеб. для вузов. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 495 с.

40. Николаева М.А, Товароведение потребительских товаров. Теоретические основы: Учеб. для вузов. – М.: НОРМА, 2000. – 283 с.

41. Николайчук В.Е. Логистика в сфере распределения: Учеб. пособие / Донец, гос. ун-т. – Донецк: ООО "КИТИС", 2000. – 210 с.

42. Николайчук B.E. Основы логистики: Учеб. пособие / Донец. гос. ун-т. – Донецк: ООО "КИТИС", 1999. – 166 с.

43. Николайчук В.Е. Заготовительная и производственная логистика. – СПб.: Питер, 2001. – 155 с.

44. Новиков О.А., Уваров С.А. Логистика: Учеб. пособие. – СПб.: Бизнес-пресса, 1999. – 208 с.

45. Окландер М.А. Контуры экономической логистики: Монография. – К.: Научная мысль, 2000. – 175 с.

46. Основы логистики: Учеб. пособие / Под ред. Л.Б. Миротина, В.И. Сергеева. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 200 с.

47. Отделы логистики в компаниях: Сб. материалов. – М.: КИА-центр, 2002. – 160 с.

48. Перевозка экспортно-импортных грузов. Организация логистических систем / Под ред. А.В. Кириченко. – 2-е изд., испр. и доп. – СПб.: Питер, 2004. – 505 с.Перевозчикова О.Л. Сучасні інформаційні технології. – К.: КЕУГП, 2000. – 123 с.

49. Пономарьова Ю.В. Логістика: Навч. посіб. – К.: ЦНЛ, 2003. – 189 с.

50. Родкина Т.А. Информационная логистика. – М.: Экзамен, 2001. – 288 с.

51. Родников А.Н. Логистика: Термин, словарь. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 340 с.

52. Савин В А. Склады: Справ, пособие. – М.: Дело и сервис, 2001. –544 с.

53. Саркисов С.В. Управление логистикой: Учеб. пособие. – М.: ЗАО "Бизнес-школа "Интел-синтез", 2001. – 416 с.

54. Семененко А.И., Сергеев В.И. Логистика. Основы теории: Учеб. для вузов. – СПб.: Союз, 2001. – 544 с.

55. Семененко А.И. Предпринимательская логистика. – СПб.: Политехника, 1997. – 350с.

56. Сергеев В.И. Логистика в бизнесе: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 608 с.

57. Сергеев В.И. и др. Глобальные логистические системы: Учеб. пособие. – СПб.: Бизнес-пресса, 2001. – 240 с.

58. Смехов А.А. Основы транспортной логистики. – М.: Транспорт, 1995. – 197 с.

59. Современная логистика: Пер. с англ. / Джеймс С. Джонсон, Дональд Ф. Вуд, Дэниэл Л. Вордлоу, Поль Р. Мэрфимл. – 7-е изд. – М.: Вильяме, 2002.– 615 с.

60. Спектпор В.А., Лифшиц Л.Я., Шор С.М. и др. Материально-техническое обеспечение строительства: Справочник: В 2 т. / Под ред. В.А. Спектора. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Стройиздат, 1990. – Т. 2. – 356 с.

61. Стаханов В.И., Шеховцов Р.В. Торговая логистика: Учеб. пособие. – М.: ПРИОР, 2000. – 112 с.

62. Транспортная логистика: Учеб. пособие / Под ред. Л.Б. Миротина. – М.: МГАДИ (ТУ), 1996. – 211 с.

63. Таньков К.М., Тридід О.М., Колодязєва Т.О. Виробнича логістика: Навч. посіб. – X.: ВД "ІНЖЕК", 2004. – 352 с.

64. Тридід О.М., Колодязєва Т.О., Голофаєва ІЛ. Логістика: Конспект лекцій для студ. спеціальностей 8050201, 8050206 усіх форм навчання. – X.: Вид-во ХДЕУ, 2004. – 168 с.

65. Уотерс Д. Логистика: управление цепью поставок: Учеб. для вузов: Пер. с англ. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 503 с.

66. Чудаков А.Д. Логистика: Учебник. – М.: Изд-во РДЛ, 480 с.

67. Чеботаев А.А. Логистика. Логистические технологии: Учеб. пособие. – М.: Дашков и Ко, 2002. – 172 с.

68. Джонсон Дж., Вуд Д.Ф., Вордлоу ДЛ., Мэрфи П.Р. мл. Современная логистика: Пер. с англ. – 7-е изд. – М.: Вильяме,

69. 624 с.

70. Busker J., Tyndall G. Logistiecs excellence / Manag. Accoun. – 1987. – № 8. – P. 32–39.

71. Heskett J.L. Logistics: Essential to Strategy / Harvard Busin. Rev. –1977. – November-December.

72. Coyle J., Bardi E., Langley C. Zarzadzanie logistyczne. – Warszawa: PWE, 2002. – 734 s.

73. Kompedium wiedzy о logistyce / Pod redakeja Elzbiety Golembskiej. – Warszawa, Poznan: PWE, 1999. – 315 s.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти