ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Предметом ліцензійного договору не можу п. буш права на використання об'єкта Інтелектуальної класності, які на мемені

Загрузка...

укладення договору були ненідомі.

Умови ЛІЦеЯЗІЙНОГО ДОГОВОРУ, ЩОобмежують акторів або

винахідників у створенні в майбутньою нових об'< ктів Інтелекту­ально] власності н.і псину гему або в певній галузі, і недійсними. Умови ліцензійного договору, які суперечаї ь чинному зако­нодавству, також визнаються недійсними.


Сусліков Л.М., Дьордяй В.С.Патентознавство

ю,щоб ліцензійний договірмли преамбулу, в якій чітко і докладно були б визначені права ліцензіата на предмеідо-говору,паприк.іл.і. назва винаходу,номери патентів, виробничийюс під. ноу-хау тощо. У пні мас бути викладене бажання ліцензіатапридбати пенні права на об'еп інтелектуально] влаїноси та його міі

У преамбулі сліддат докладне визначенняпонять і гермінів), які використовуються в тексті договору.

Законодавством визначені обов'язкові умови га реквізити ліцензійногодім опору. В ньому повинні бути зазначені:

сторони договору:попік- найменування гаюридична адре-
і адля юридичної особи; прізвище,ім'я, пошті.коні га ад­
реса для фізично! особи;

• номер патенту;

назва винаходу;

предмет договору;

обсяг прав, що передаються;

• Прана га обов'язкисторін;

• вид ліцензії;

гериторіядії ліцензійного договору;

строк дії ліцензійної о договору;

підписи сторін;

дата укладеннядоговору.

Слід пам'ятати, щопри укладанні ліцензійного договору розділ„Предмеі договору"і найбільш складним. Важливодо­ню визначити предмет договору. В ньому паї бути однознач­но сказано, що передаї гьсяі на яких умовах(прано на внкорис-ганняоо'і кіа піп іектуальної власності, вид ліцензії, технічна до кументація, ноу-хау, послуги, гехнічна допомога), а гакожподана харакіерпс гика іх'риюрн. на якій буде вироблятись, застосовува гись, продаватисьпродукція за ліцензії ю.

У ііцензійному договорі мають бути докладно визначеніпрана іа обов'язки<торій, які обумовлюються предметом догово­ру. В умовах ринково] економіки в договорі слід надійно забезпе­чити конфіденційністьінформації що міститься в ліцензії. Слідпрямо передбачити обов'язок ліцензіата не розголошувати інепе-іватиі реї їм особам отримануним Інформацію,яка не була


Розділ 8. Передача права на використання винаходу

опублікованаі заіа п.іюдогіуппа на деньпідписання договору.Гака ІнформаціяІ к.кід.и комерційнуіаі мницю. яка може Вумо-

вах ринку йбезпечити ліцензіару виробничийуспіх.

Важливе значення в ліцензійному договорімас строк йогодії. ЯКИЙ обумовлю ГЬСЯ гакИМИчинниками: строкомдії прана інтелектуально] власності,строком морального старінняоб'ї кта, часом, необхідним для освоєння ліцензії,ступенем заінтересованоси сторін у тривалому співробітництві.Сірок дії ліцензійного

ДОГОВОРУ не маї

бути довшим зас цюк дії прана на об'єкт інтелектуальної власностіна деньпідписання угоди.

У договорі вартопередбачити наслідки припиненняйого дії, бо з цим пов'язані важливі правові питання. Такихнаслідків мо­же бути два

а)ліцензіаі повертає ліцензіарунею технічну документацію

і повністюпріїпипяс використання винаходу іноу-хау; 6)лЩензіаі залишає в себе одержануним гехнічну докумви тацію, вправі продовжувати використання винаходу і ноу хауна ндаспнй розсуд, нироодяги. иикористовуватиі продавати продукцію за ліцензії ю.с Суттєвою умовою ліцензійного договоруі плата за викори­станнявинаходу ча ліцензією.Вона може бути двох видів:ціни ліцензії або ліцензійної винагороди.У договорі докладно визначаються строки і порядок п і.їй.кін. Визначення ший ліцензіїі найбільш складним питанням. Ціна пік п >п с неЩО інше, як спра­ведливий баланс економічних інтересів лщензіара і ліцензіата. Вона обумовлю) гься такими чинниками:

• економічною і технічноюціннісно об'єкта, що забезпечу)

оцензіат) одержання додаткового прибутку чи Іншого комічного ефекту протягом строкудії ліцензійного договору;

• часом і капіталовкладеннями,необхідними для освоєння
ліцензії і організації виробництвапродукції занею;

■ сукупністю прав, що передаютьсяіїцензіату (виключна або кевиключна пцензія);

• оо< яіом технічної докуменіліш і ноу хау, що передаюіься
за договором,
а також технічною допомогою, що вада* гься
при (к пі» пні ліцензії;

10*' 145


Сусліков Л.М., Дьордяй В.С. Патентознавство

• строком дії договору: видом і порядком ліцензійнихила-

Млш гоща

Ціна ліцензії є частиноюприбутку (економічного ееректу) аї.і, якиіі він може одержати відвшеорж гання винаходу. У світовійпрактиці поширене визначеннятни ліцензіїна основі процентних відрахувань від вартості продукції, що реалізується

лщензіатом, або на основі фіксованого платежуі кожної ОДИНИЦІ

продукції и інсрдііі сумі. Ціна ліцензії за іежі....... акожі від виду

платежів.При одноразовій виплаті ціна буде нижчою,оскільки вона гарантує ліцензіату отримаїшя всієї вартості ліцензіїнеза­лежно від фактичного результату використання винаходу,

Але більш широкопрактикуються ліцензійніплатежі у ви­гляді поточних відрахувань від прибутку ліцензіата в погодженій сторонамичас гін протягом строкудії ліцензійногодоговору. Це можуть бути також комбіновані платежі) заякими ліцензіат вип­лачу*певну суму одноразово або частинами, а потім адійснює по­точнівідрахування від прибутку.

Форма ліцензійного договору. Ліцензійний договір має бу­ти укі.ідсінпі у письмовій формі,якщо інше не передбачено пого-НИЯМсторін. Письмова формане обов'язкова для ангорських ліцензійних договорівпро опублікування творів V періодичних виданняхі енциклопедичних словниках* Ліцензійнідоговори на право використання об'єктівпромислової власностінабуванні. чинностіпісля їх реєстрації у патентному відомствіУкраїни.

Як визначитись з вибо|юм виду ліцензії?

Вибірвиду ліцензії залежить, перш завсе. від попиту на ринку продукції,виготовленої іззастосуванням запатентованого винаходу.

ВИКЛЮЧНІ Ліцензіїкраще надаватиу ГИХвипадках, коли такни ринок невеликийіа винахід м.н обмежену сферувикористання.

Нсвик.'іючні ліцензії надаються,як правило, у тих випадках, коли» постійний попілна продукцію, виготовлену11 застосуван­ням запатентованоговинаходу, а наявність декількох ліцоязіатівін буде перешкоджатип реалізації

Доказом виключної або нсвик.їючноі ліцензії завжди < відповідь на питання: чиодержав ліцензіат стосовнобудь-якою виду використаннявиключні права, чи НІ?


 


Розділ 8. Передача права на використання винаходу

Скільки можна видати ліцензій на підставі одного патенту? На підставіодного патенту може пупі видано:

• декілька виключних ліцензій заумови, що не будуть
співпадати території ДІЇвик ПОЧНИЯправ, наданих іа цими
ліцензіями,1.1 такі права ве будуть взаємно перетинатися
(будуіь відрізнятися заобсяюм прав):

необмеженукількість невиключнпх ліцензій.

Хто може надати кваліфіковану допомогу при укладанні до­говору /ліцензійного договору?

Це дуже важливе питання. Відносини сторінпри вико­нанні зобов'язань за договором залежать від того, наскільки вдало він складений.Оскільки договір і юридичним докумен­том, то складати його повинен фахівець. Чим більшою Єпо-іенційна комерційнацінність винаходу, тим більша не­обхідність в одержанні професійної допомої я,наприклад, з бо­ку представника у справах інтелектуальноївласності (патеїп ното повіреного), який має спеціальну кваліфікацію, цілком до­статню для надання поради та допомоги з будь-якого питання щодо передачі прав. Можна також скористатися послугами спеціалізованих фірм.

Відкрита ліцензія

Законодавство Передбачаєможливість видачі іак званої

відкритої ліцензії. Якщовласник патенту на винахід зацікавленийу зниженнірозміру збору за підтримання чинності патенту, йому ді ржавоюнадана можливість зробити офіційнузаяву до Установи пронадання дозволу будь-якій особі використовувати зазначениіі винахід. За таких умов він одержу* від держави пільги по оплатіщорічного збору запідтримання чинностіпатенту, розмірякого знижується на 50%.

У власника патентутакож вправо відкликані свою мяву.

Порядок надання „відкритої" ліцензіївизначено ..Інструк­цією про розглядта публікацію заяви власника патентуУкраїни про надання будь-якій особі дозволу на використання аапатентованого винаходу (корисної моделі)".

10*


Сусліков Л.М., Дьордяй В.С. Патентознавство

8.5.Примусове відчуження прав на винахід (корисну модель)

Якщо винахід(корж-ма модель), крім секретного винаходу (корисної моделі), не використовуї гься ;и')о ведостатньо викорис-говуїп.ся і) Україні протягомтрьох років, починаючи від датипублікації відомостейпро видачу патентуабо від дати, поля вико­ристання винаходу (корисної моделі) було припинено, то будь-яка особа, яка має бажанняі вияв ія< готовність використовувати ви­нахід(корисну модель), у разі відмовивласника прав від укладан­ня ліцензійного договору можезвернутися до суду із заявою про надання їй дозволу на використання винаходу(корисної моделі).

Права власності на винахід, ЩО засвідчу* гься патентом,мо­жуть бути обмежені на підставіпримусової ліцензії. Порядок на­дання примусової ліцензії визначення законодавствомі реалізуеться двома шляхами:

• и адміністративному порядку;

• у судовому поранку.

Адміністративний порядок застосовується, якщо цього ви-магаютьсуспільні інтереси пі інтереси національноїбезпеки. У такому разі Кабінет МіністрівУкраїни мшправо навідчуження прав на використання винаходу(корисної модем) визначенійним особі без згоди власника патенту (деклараційного патенту) у разі його безпідставно] відмовиу видачі ліцензії на умовах неви-ключної ліцензії навикористання винаходу (корисної моделі). При цьому:

1) дозвіл на таке використаннянадається, виходячи з кон­
кретних обставин;

2) обсяг і гривалість гакого використання визначаються ме­
тою
наданою дозволу,і у випадку напівпровідникової
технології
воно мас бути.піше ііекомерційпим викорис­
танням органами державноїн.чади ЧИ виправленням .ні
тиконкурентно] практики за рішенням відповідного орга-
нV державної влади;

3)дозвіл наі.ікс використання непозбавлж власникапа­тенту права надавати дозволина використаннявинаходу (корисної моделі):


Розділ 8. Передача права на використання винаходу

4) прано и.і і,ікс використанняне передоі ься,крім випадку,
коли ноно передаєтьсяразом зцію частиною
іпдприс мі і на чи ділової практики, в якій здійснюі ься це
використання;

5) використання дозволяєтьсяпереважно для забезпечення
потреб внутрішньогоринку;

6) про надання дозволуна використання винаходу(корис­
ної моле її) власникупатенту надсилається повідомлення
одразу, як це стане практично можливим;

7) дозвіл на використання відміняіі ься, якщо перестають
існувати обставини, через які його видано;

8) власнику патенту сплачується адекватна компенсація
відповіднодо економічної цінностівинаходу (корисної
моделі).

Рішення Кабінету МіністрівУкраїни про падання дозволу на використання винаходу (корисної моделі), строкі умови йогонадання, підміну дозволу на використання,розмір та порядок ви­плати винагороди власнику патенту можуть бути оскаржені» су­довому порядку.

Власний паїенгу (деклараційного патенту) на секретний винахід чи деклараційного патенту на секретнукорисну модель може видати ліцензіюна використання його винаходу(корисної моделі) тільки особі, щом.к дозвілдоступу до цього винаходу (корисної моделі) від Державного експерта

Якщо зазначена особа не може досяіі и із власникомтакого патенту ЗГОДИщодо видачі ліцензії. Кабінет Міністрів України м.м прано ДОЗВОЛИТИїй використання секретноговинаходу (ко­рисної моделі).

Спори щодо умов видачіліцензій і виплатикомпенсацій гаїх розміру вирішуютьсяу судовому порядку.

Таким чином, винахід може викори< говуватись тількив об­сязі, визначеному рішенням КабмінуУкраїни, в якому гакож вка-ься розміркомпенсації, що сплачу< гься власниковіпатенту, порядок її сплаї и. а гакож орган, який здійснюватиме кой грольза використанням винаходу.

4 му порядку нримусоиу ліцензію може бути видано

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти