ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Технологічна схема вичинки шкурок( див пит. 7)

Значення сезонності обміну речовин, розмноження і линьки у хижих звірів.

Найважливішою біологічною особливістю хутрових звірів, особливо хижаків є сезонність їх основних життєвих процесів обміну речовин, розмноження і линьки. Основним зовнішнім фактором, що зумовлює перебудову організму, є тривалість світлового дня. Восени хижі звірі менше, ніж весною і літом, витрачають поживних речовин на життєві процеси, а відкладають їх про запас. Отже, восени і ранньою зимою обмін речовин уповільнюється, а у весняно – літній період підвищується з використанням резервних речовин. Сезонність розмноження полягає в тому, що період парування у звірів припадає на початок весни, а щеніння – на весняно-літні місяці. Зміна інтенсивності обміну речовин протягом року зумовлює коливання живої маси звірів. Це особливо чітко виражено у норок, лисиць і песців: з липня-серпня до грудня-січня їх жива маса зростає на 25-30 % , а на весні та влітку навіть на добрих кормових умовах звірі худнуть.

У гризунів сезонність обмін речовин проявляється менше, розмножуватися вони можуть впродовж року і не мають різко вираженої сезонності линяння.

Так у гризунів( нутрія) обмін речовин в осінньо-зимовий період підвищується на 10-20%, а влітку сповільнюється і жива маса зростає на 10-12%.

На початку весни зимове опушення змінюється на літнє , в якому значно менша густота пухового волосся. У другій половині літа знову починає розвиватися зимовий волосяний покрив, який закінчує формуватись до кінця осені.

У гризунів немає чітко вираженого сезонного линяння. У нутрій наприклад, зміна волосяного покриву відбувається дифузно протягом року.

Характеристика породи метелик.

Метелик - порода кролів у яких на основному білому фоні забарвлення помітні чорні плями на мордочці, спині й боках. На носі вони нагадують за формою крила метелика, а на спині мають вигляд переривчастої смуги. Вуха, обідки очей і верхня частина хвоста чорні. Щільний, еластичний і блискучий волосяний покрив з тонкою міцною міздрею дають шкурку високої якості .Так званий англійський метелик має голубу шиншилову плямистість.Чеський метелик рябо-білий, без плям на носі, а французький - білий, зовсім без плям, тільки з чорним обідком навколо очей. Голова середніх розмірів, вуха також середні, прямі, груди глибокі без підгруддя, спина видовжена, круп широкий, округлий, кінцівки прямі, міцні. Середні показники: масатіла 4,3 кг, довжина тулуба 54 см, обхват грудей 36 см, плодючість в середньому вісім кроленят за окріл. Кролі породи метелик поширені серед кролівників-аматорів, племінних ферм з цією породою немає.

Вимоги до повноцінного гранульованого комбікорму.

Комбікорми за харчовими цінностями і складом повинні відповідати типовому рецепту відповідно статево-вікової і фізіологічної групи; добавки (мінеральні речовини, мікроелементи, вітаміни, біостимулятори) повинні бути в комбікормі рівномірно змішані; не допускається вміст шкідливих і отруйних речовин, наявність по сторонніх домішок.

Правильно виготовлені гранули характеризуються зеленувато-коричневим кольором, запахом, що відповідає набору інгредієнтів і гладкою без тріщин поверхнею. Гранули повинні бути діаметром 3-5 мм довжина 7-10 мм, крихкість до 8% з вмістом вологи не більше14%.

Середня поживність 100 г гранульованого повнораціонного комбікорму становить 80-90 г кормових одиниць.

Інфекційні та інвазійні хвороби кролів.

Інфекційні хвороби:

Міксоматоз: збудник вірус. У кролів на різних ділянках тіла виникають пухлини – міксоми. Хвороба проходить у двох формах – класичній(смертність 90%) і вузликовій (смертність до 70%).

Вірусна геморагічна хвороба кролів висококонтагіозне, гостре захворювання. Збудник вірус. Що вражає тільки кролів. Хвороба поширюється блискавично і повсюдно. Загибель до 90% настає через 1-4 дні внаслідок геморагічного діатезу внутрішніх органів. Особливо легенів і печінки.

Інфекційний стоматит(«мокра мордочка») захворювання молодих особин супроводжується запальними процесами слизової оболонки ротової порожнини і великим слиновиділенням

Віспа висококонтагіозне захворювання, вірусної етіології, що хар-ся вузликовими висипами на шкірі вух, повік, черева, спині і лап.

Пастерельоз: збудник хвороби бактерія пастерела. Перебігає у вигляді ензоотичних спалахів у над гострій, підгострій і хронічній формах. Джерелом збудника є хворі і перехворівши тварини, що виділяють пастерелу з виділенням із носа, екскрементами.

Лістеріоз: збудник – лістерія. Хар-ся ураженням ЦНС і порушенням функції відтворення.

Колібактеріоз: інфекція кролів. Що викликається кишковою паличкою, хар-ся розладом функцій ШКТ. Хворіє молодняк з перших днів життя, хворі пригнічені, малорухомі, з»являється пронос, кролі швидко худнуть і через 3-5 днів гинуть.

Інвазійні хвороби:

Кокцидіоз (еймиріоз) протозойне захворювання, що супроводжується схудненням. Збудник одноклітинний паразит кокцидія. Ознаки – чергування у кролів проносів і запорів, загибель на 10-15 день.

Вушна короста(псороптоз) викликається коростяним кліщем, який паразитує на внутрішній поверхні вушної раковини.

Саркоптоз (акароз) коростяне захворювання кролів, яке перебігає хронічно. Збудником є свербуновий кліщ, який прогризає ходи в глибині рогового шару шкіри.

18. Оптимальні показники мікроклімату приміщень

Температура в кролятнику має різнобічний вплив на організм кролів. кролі найкраще себе почувають при температурі 14-160 С. Низька і висока температура в приміщенні (нижче +7-80 С, вище +250 С ) сповільнює ріст і розвиток тварин, підвищує витрати кормів. Високі температури також ослаблюють захисні сили організму і негативно впливають на репродуктивні функції і розвиток плодів. Оптимальною є відносна вологість 60-75%. Утримання кролів в сирих і в холодних приміщеннях призводить до захворювання кролів ринітом, бронхітом та ін. швидкість потоку повітря не повинна перевищувати 0,3 м/сек. Якщо вона вища то виникають протяги. Система вентиляції повинна забезпечувати 14ти кратний обмін повітря за год. влітку і 5-6 – взимку. Допустимий вміст шкідливих газів в 1м куб. повітря:

- аміак – 10мг;

- сірководень – 0, 001мг;

- вуглекислий газ – 10 мг;

- мікробних тіл – 10000.

Принципи потокової технології відтворення і вирощування молодняку.

Заснована на ротації тварин у спеціалізованих приміщеннях. Суть її полягає в тому, що процес інтенсивного виробництва кролятини поділяється на фази, які замінюють одна одну у певній послідовності, та цикли. Що повторюються через точно визначені і однакові проміжки часу, які становлять ритм відтворення. Він визначається діленням кількості днів року на середньорічну кількість окролів однієї самки. При вирощуванні кролів на м»ясо і ремонтного молодняку для власного стада процес виробництва скл. з 3 фаз: відтворювання, дорощування і відгодівля молодняку, вирощування ремонтного молодняку.

Практично всі роботи виконують за такою схемою: у 1 приміщенні утримують самок, тут їх парують, одержують і вирощують під ними кроленят до відсадження.

Незаразні хвороби кролів

Захворювання органів дихання (бронхіт, риніт, запалення легень, плеврит) спричиняється простудою, що виникає внаслідок протягів, різких перепадів температур, підвищеною вологістю, наявністю пилу. Кролі чхають, труть ніс кінцівками, з носа виділяється слизовий секрет.

Захворювання органів травлення(здуття шлунка і кишечника, катари, )виникають при поїданні кролями недоброякісних кролів, зволоженої зеленої маси, кормів, що швидко зброджуються. Тварини пригнічені, втрачають апетит, здуття, пронос.

Пододерматит . На нижній поверхні задніх лап випадає волос, потім утворюються сухі кірочки, що переходять в намини з тріщинами. Тварини втрачають апетит , худнуть.

Сонячні та теплові удари.

Отруєння бувають кормові(недоброякісними кормами), хімічні(пестицидами), отруйними травами(блекота, болиголов, дурман, чемериця). За клінічними ознаками відрізняють гострі і хронічні.

21. Характеристика короткошерстих порід кролів.

Короткошерсті кролики (рекс). Порода створена у Франції в 1919 році. Кролики породи рекс виділяються своєрідною структурою волосяного покриву. Остьові і направляючі волосся у них в 2 рази коротше (1,8-2 см) і набагато тонше, ніж у порід з натуральною величиною вовни. Пухові волосся також вкорочені (1,7 — 1,8 см), проте по товщині такі ж, як і в інших порід.З огляду на те, що ость і пух однакові по довжині, хутро позбавлений ярусності і виглядаєяк би підстриженим. За забарвленням диференціюють кастор-рексов бобрового кольору з темно-коричневим хребтом і світло-сірими боками; шиншила-рексов — такий же забарвлення, як і шиншила; чорних, або блек-рексов, блакитних, білих і ін

За окрол кролиці породи річці приносять 5-6 кроленят. Жива маса зрілих кроликів породи рекс варіює від 3-3,5 до 4-4,5 кілограм, довжина тулуба — від 40 до 54 см, обхват грудей за лопатками — від 30 до 35 см. Кістяк короткошерстих кроликів тонкий; тулуб подовжене, спереду звужене; груди глибока, вузька, дуже часто з перехопленням за лопатками і маленьким підгруддям; спина вузька, довга; круп вузький; кінцівки тонкі.

Кролики породи рекс в даний період часу в нашій країні поширені мало. Спостерігаються головним чином в особистих підсобних господарствах кролівників-аматорів.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти