ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Господарсько-правових дисциплін, к.ю.н. В.Н.Петрина

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ внутрішніх справ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

КАФЕДРА ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін _______________ Л.Л. Нескороджена

__._____________ 2013 р.

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 4: Правове регулювання купівлі-продажу в торгівельній діяльності

З навчальної дисципліни: «Комерційне (торгове) право»

Категорія слухачів: студенти (курсанти, слухачі) навчально-наукових інститутів та факультетів НАВС за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Навчальна мета:

Довести до студента необхідність та значення комерційного законодавства на кожному історичному етапі розвитку суспільства і країни. Визначити основні категорії комерційного (торгового) права, а також розкрити його принципи і джерела.

Виховна мета:

Вироблення навичок роботи з нормативними документами, уміння вирішувати юридичні казуси (ситуації) на базі законодавства, які виникають у торговельній діяльності.

Розвиваюча мета:

Розширити кругозір студентів, їх пам'ять, навчити мислити масштабно в інтересах держави, навчити правильно та чітко висловлювати свою думку.

Обсяг навчального часу:2 год.

Навчальне обладнання, ТЗН:дошка,мультимедійний проектор.

Наочні засоби:використання навчально-методичного комплексу з Комерційного (торгового) права; Комерційне (торгове) право// Навчальна програма з дисципліни «Комерційне (торгове) право». – Навчально-науковий інститут права і психології Національної академії внутрішніх справ, 2013.- 13с.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни: Теорія держави і права, Цивільне право, Адміністративне право, Фінансове право, Господарське право, Підприємницьке право, Господарське процесуальне право.

Забезпечувані дисципліни: Господарське право, Цивільне право.

 

Навчальні питання:

1. Поняття, значення та зміст договору купівлі-продажу.

2. Правове регулювання договору купівлі-продажу .

3. Різновиди договору купівлі-продажу.

 

Список рекомендованих джерел

Основні нормативно-правові акти:

1. Конституція України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80.

2. Цивільний кодекс України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/435-15 .

3. Господарський кодекс України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/436-15 .

4. Податковий кодекс України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1798-12

5. Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2346-14/ed20101005.6. Закон України «Про обіг векселів в Україні». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2374-14/ed20100909.

7. Закон України «Про електронний цифровий підпис». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/852-15

8. Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/851-15

9. Закон України «Про захист прав споживачів». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1023-12

10. Закон України «Про ціни та ціноутворення». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5007-17

Основна література:

11. Актуальні проблеми господарського права: [навч. посіб.] / За ред. В.С. Щербини. – К.: Юрінком Інтер, 2013. – 528 с.

12. Жук JI.A. Господарське право України: підруч./ Л.А.Жук, І.Л.Жук, О.М.Неживець,- K.: Кондор, 2011. - 434 с.

13. Кабанов A.A. Гражданское и торговое право зарубежных стран: Вопросы, ответы и словарь терминов. 2-е изд., перераб. и доп. - СПб.: СПбУУиЭ, 2011. - 91 с.

14. Коммерческое (торговое) право / под ред. Язева В.А., Булатецкого Ю.Е., Машкина A., Зинчук Е.А. - ФБК-Пресс. - М., 2002 г.

15. Мілаш В. С. Комерційний договір у контексті сучасних ринкових умов : монографія / В. С. Мілаш. — X., 2007. — 440 с.

16.Муравйов В., Мушак Н. Гармонізація законодавства України з правом Європейського Союзу в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. // Журнал Верховної Ради України «Віче». - №8. – 2013. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.viche.info/journal/3616/;

17. Щербина В.С. Господарське право : [підручник] / В.С. Щербина. – 6-те вид., перероб. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2013. – 640 с.

18. Fox, William F. International Commercial Agreements [Second edition]. – Boston: Kluwer Law and Taxation Publishers, 1992. – 491 c.

19. Good, Roy. Commercial Law [Second edition]. - London: Penguin Books, 1995. – 1201 c.

Додаткова література:

20. Грицай А. Торговля и бытовые услуги при спецпатенте: какие расчетные документы используются//Все о бухгалтерском учете. - 2000. - № 75. - С. 27.

21. Ільницький Д. Законодавчі реалії ціноутворення в Україні // Юридичний журнал . - 2003.-№8(14).-С. 34.

22. Кондик П. Державне регулювання цін і тарифів в Україні // Юридичний журнал. - 2003.-№8(14).-С. 29.

23. Мизюк В. Порядок использования наличности частным предпринимателем//Все о бухгалтерском учете. - 2010. - № 95. - С. 42.

24. Прядко Д. Ринкова ціна в законодавстві України // Юридичний журнал . - 2003. - № 8 (14).-С. 32.

Методичні поради з викладання теми:

При вивченні теми та підготовці до семінарського заняття слід звернути увагу на те, що комерційне (торгове) є міжгалузевим комплексним правовим інститутом, необхідно запам’ятати визначення вказаних термінів і понять, якими оперує дана дисципліна.

Зверніть увагу на те, що провідними нормативними актами, які слід використовувати під час розгляду питань цієї теми, є Конституція України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України «Про захист економічної конкуренції».

Запитання (на розсуд викладача):

 

Завдання для самостійного вивчення (2 год.):

Завдання 1.

Гр-н I. придбав в ТЦ «Маяк» телевізор «SONY» вартістю 5 тис грн. Гарантійний термін діяв протягом 1 року з моменту придбання. Після покупки гр-н I. виявив недолік у роботі кінескопа. Виявлений недолік ліквідовувати в гарантійній майстерні не є можливим, оскільки для цього необхідне використання заводського устаткування. Гр-н I. побажав розірвати договір купівлі-продажу.

Дайте правову оцінку даної ситуації.

Яке право споживача було порушено в даному випадку?

Завдання 2.

Гр-ка Д. придбала в магазині пральну машину-автомат. При покупці магазин зобов'язався доставити і встановити пральну машину. Д. доставили і встановили машину, але коли вона її включила виявилося, що вона неправильно була підключена і злив води відбувається в умивальник. Гр-ка Д. звернулася в магазин з проханням підключити пральну машину відповідно до технічних вимог. Але магазин відмовився усунути цей дефект у роботі.

Які права були порушені?

 

Завдання 3.

Гр-ка П. придбала в аптечному кіоску медичний препарат. Прийшовши додому і відкривши коробочку з ліками, вона виявила, що назва медичного препарату на упаковці і назва на самій пляшці не співпадають.

Які права були порушені? Чи можна обміняти даний товар?

 

Завдання 4.

Гр-ка Петрова придбала пральну машину «Дніпро», яка пропрацювала 3 роки і зламалася. Вона звернулася в магазин, в якому купила дану пральну машину, з проханням про усунення недоліків, але їй відмовили, мотивуючи це тим, що гарантійний термін закінчився. Петрова звернулася в майстерню, щоб їй від-ремонтували машину, але їй відмовили в майстерні, тому що така пральна машина вже не випускається і на неї немає деталей. Тоді Петрова звернулася до заводу-виробника, щоб їй замінили пола-ману деталь на пральній машині, але їй на заводі також відмови-ли, мотивуючи це тим, що ця пральна машина «Дніпро» була зня-та з виробництва, і їй нічим не можуть допомогти, оскільки немає потрібних деталей.

Чи правомірні дії продавця (магазина) і заводу-виробника?

Завдання 5.

Гр-ка 3. придбала у магазині «Берізка» плаття. Приміряю-чи плаття вона не помітила дефекту на ньому. Проте, коли 3. прийшла додому вона побачила на платті декілька невеликих плям. Наступного дня 3. звернулася в магазин, для того щоб продавець обміняв плаття - продавець відмовився.

Чи правомірні дії продавця? Які права були порушені?

 

Завдання 6.

Гр-ка В. при покупці в магазині електричного чайника попросила надати їй сертифікат якості на товар. У цьому їй було відмовлено, оскільки вся документація знаходиться в адміністратора, який зараз у відпустці. Через 3 дні В. включила чайник (до цього він був справний під час користування), і коли він нагрівся замкнуло в проводці всієї квартири, після чого на кухні згорів холодильник.

 

Які права В. були порушені при покупці чайника? Що необхідно в даній ситуації робити В.?

 

Укладач:

Професор кафедри

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти