ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Прокурор області приймає громадян та інших осіб за попереднім записом (але не в день прийому) за зверненнями, якщо у задоволенні їх раніше відмовлено його заступниками.

Особистий прийом прокурора області може бути організовано також за його прямим дорученням, за місцем роботи чи проживання громадян.

Заступники прокурора областіздійснюють прийом громадян у разі відхилення їх попередніх звернень прокурорами міст, районів і прирівняними до них.

Рішення по зверненню, отриманому на особистому прийомі заступником прокурора області, приймається і відповідь надається заступником прокурора області, до компетенції якого, згідно з розподілом обов’язків, належить вирішення порушених у зверненні питань. Проект відповіді перед підписом має бути завізований заступником прокурора, який на особистому прийомі отримав звернення.

У разі прийняття рішення безпосередньо прокурором області, відповідь попередньо візується обома заступниками (пункт 7.8 Інструкції).

Керівниками прокуратур прийом громадян та інших осіб проводиться не рідше одного разу на тиждень (пункт 7.8 Інструкції).

Начальник відділу з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури областіорганізовує особистий прийом прокурором області, його заступниками, керівниками структурних підрозділів, іншими оперативними працівниками. За відсутності підстав для прийому керівництвом надає громадянам відповідні роз’яснення. Працівником цього ж відділу упродовж робочого дня здійснюється прийом громадян, письмових скарг і заяв, які після розмітки у відділі та реєстрації у секретаріаті, скеровуються на розгляд у структурні підрозділи, підпорядковані прокуратури або інші відомства відповідно до Інструкції.

Відвідувачі, направлені на прийом до начальників (прокурорів) управлінь і відділів із скаргами, приймаються негайно. Начальники відділів, старші помічники прокурора області приймають громадян з 10 до 17 години щоденно. Працівники відділу з питань розгляду звернень та прийому громадян за відсутності підстав для прийому громадянначальниками структурних підрозділів прокуратури областінадають громадянам відповідні роз’яснення (див. вказівку прокурора Київської області від 19.04.11 № 12/1-44).

Прийом громадян має бути організовано якома зручніше для них. Слід надати громадянам можливість звернутися до прокурора з мінімальною витратою часу на очікування прийому. Прийом має проводитися в кабінеті, в якому на цей час не повинно бути сторонніх осіб (див. Вісник прокуратури. 2009. № 11. с. 59).

За фактами виявлених під час особистого прийому порушень закону при розгляді звернень громадян підпорядкованими прокурорами, відділом направляються прокурорам зауваження.

Управлінням розгляду звернень та прийому громадян Генеральної прокуратури України про виявлені недоліки при вирішені звернень, у тому числі порушення порядку та строків, щомісячно повідомляються заступники Генерального прокурора України, а відповідними підрозділами прокуратур обласного рівня – керівники прокуратур.

Заступники Генерального прокурора України, прокурори всіх рівнів за кожним фактом порушення закону при розгляді звернень вживають заходів до їх усунення, притягнення до відповідальності винних осіб (пункт 7.11 Інструкції).

Працівниками канцелярії на запити відділу з питань розгляду листів та прийому громадян негайно надаються наглядові провадження.

Порядок прийому у вечірній час, вихідні та святкові дні встановлюється керівниками відповідних прокуратур.

Прокурорів усіх рівнів зобов’язано забезпечити здійснення безперешкодного і регулярного особистого прийому, неухильне дотримання затверджених графіків і встановленого порядку прийому (пункт 1.5 наказу № 9гн-2005).

Частиною 2 ст. 22 Закону України “Про звернення громадян” зазначено, що прийом громадян проводиться за місцем їх роботи і проживання. Натомість в Інструкції не згадується про організацію прийому за місцем роботи і проживання, хоча така практика в органах прокуратури існує. Тому доцільно повністю відтворити в Інструкції відповідне положення Закону (див. Вісник Академії прокуратури України. 2006. № 2. с. 57).

Прокурорами міст, районів, міжрайонними та прирівняними до них прокурорами в Київській області особистий прийом громадян за місцем їх роботи та проживання проводиться із врахуванням стану законності на піднаглядній території згідно графіків, які затверджуються двічі на рік. Виїзди у населені пункти узгоджуються з органами державної влади та місцевого самоврядування, населення про час і місце прийомів попередньо інформується через засоби масової інформації. Зважаючи на те, що порушення у сфері медицини здебільшого замовчуються, прокурорами здійснюється особистий прийом безпосередньо у міських лікарнях щодо якості надання медичної допомоги (див. Інформаційний лист прокурора Київської області про роботу прокуратури м. Біла Церква).

При здійсненні наглядових перевірок прокурори проводять особистий прийом громадян, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах, кримінально-виконавчих інспекціях та інших піднаглядних установах, приділяючи особливу увагу забезпеченню адміністрацією їх прав звертатись із заявами і скаргами до будь-яких органів, установ, організацій та посадових осіб (пункти 10, 11 наказу Генерального прокурора України № 7гн-2005).

На зверненнях, поданих на особистому прийомі, ставиться позначка «з особистого прийому». Реєстрація прийому ведеться в книгах реєстрації звернень з особистого прийому, в яких відображається також зміст відповіді (пункт 7.9 Інструкції). Книги особистого прийому громадян прокурором області та його заступниками знаходяться у відділі з питань розгляду листів та прийому громадян.

На усні звернення за бажанням громадян можуть надаватися письмові відповіді.

У кожній прокуратурі встановлюється скринька «Для скарг і заяв», яка розміщується у доступному для громадян місці. Кореспонденція із скриньки виймається щодня та підлягає реєстрації у відповідному журналі. На зверненнях ставиться штамп «Із скриньки для скарг і заяв», вказується дата виїмки, після чого вони передаються секретаріату на реєстрацію і розгляд відповідно до Інструкції.

Розгляд та вирішення звернень, співвідношення понять.

С. 60 Підручника

24) Рішення, прийняті за результатами розгляду звернень.

4.14. Запідсумками вирішення звернень може бути прийнято одне з таких рішень:

Задоволено –вжито заходів до повного або часткового поновлення прав і законних інтересів заявника. Не може вважатися задоволеним звернення, рішення по якому прийнято не за вимогами громадянина, а за результатами виявлених недоліків або порушень закону. Частково задоволене звернення – звернення, у якому міститься дві чи більше вимог і за результатами перевірки якого не всі з них визнані обгрунтованими.

Повторне задоволено – звернення щодо оскарження відповіді певної прокуратури, за яким приймалося рішення про відмову в задоволенні раніше поданого звернення. При цьому первинне рішення скасовується.

Відхилено –вимоги заявника, викладені у зверненні, визнані необгрунтованими.

Роз’яснено – за зверненням, у якому не містилося прохань про задоволення будь-яких вимог або клопотань, надано роз’яснення з питань правового характеру.

Поняття та сутність методики роботи зі зверненнями.

Ст.70 книжки.

Актуальна тематика звернень щодо захисту конституційних прав громадян та інтересів держави і особливості роботи з ними.

1. З питань нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави:

1.1) про конституційні права і свободи громадян: а) про по­літичні права і свободи; б) про оплату праці; в) про охорону пра­ці; г) про соціальний захист пільгових категорій громадян; ґ) про адміністративні правопорушення (в межах цієї групи окремо обліковуються звернення щодо незаконного затримання); д) про права неповнолітніх;

1.2) у сфері економічних відносин: а) про власність; б) про при­ватизацію; в) про підприємництво; г) з питань охорони довкілля.

Особливості використання прокурорських повноважень в ході перевірок за зверненнями, що стосуються правозахисної діяльності органів прокуратури поза сферою кримінального, цивільного, господарського та адміністративного судочинства.

Ст.86 книжки

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти