ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Існує шість видів брендів, кожен з яких відіграє свою роль на ринку

1. Товарні бренди (продукти споживання).Цей вид краще за все асоціюється з тим, що більшість людей розуміють під брендом. Прикладом таких брендів може бути: автомобіль Mercedes, шоколадний батончик Nats, напій Coca-Cola, чай Lipton,кава Nescafe.

2. 2. Сервісні бренди (ті, що не сприймаються дотиком, тобто послуги). Менш поширені, ніж товарні , сервісні бренди асоціюються скоріше з послугами, ніж з чимось матеріальними. Авіакомпанія Virgin Airlines – типовий сервісний бренд. Ви купуєте послуги, стиль повітряних подорожей від Virgin. FedEx, Visa, Citibank, Kodak – все це сервісні бренди

3. Особисті бренди (тобто конкретна людина як бренд). Цей вид, можливо, пішов від голлівудських знаменитостей минулого століття – Кларка Гейбла, Мерілін Монроі навіть Чарлі Чапліна. Сьогоднішні особисті бренди охоплюють певний діапазон імен: від зірок спорту (Майкл Джонсон) ізірок поп-музики («Beatles», «Grateful Dead», Брітні Спірс), до бізнес-гуру (Тоні Роббінс і Том Пітерс).

4. Організаційні бренди (корпоративні бренди, добродійна діяльність, політичні партії). Все частіше бренди переступають межі товарів/послуг і поширюються на категорії організацій. Організація –як бренд, і бренд стає складовою процесу стратегічного планування.WWF (Панда), Microsoft, Apple, Virgin і Sony– всі вони прийняли концепцію бренду як важливу частину корпоративної політики.

5. Бренди подій (концерти, турне, автомобільні гонки). Цей вид складають заходи, зазвичай із галузі спорту або мистецтва, що розкручуються як автономні бренди. Суперкубок у бейсболі, Олімпійські ігри,

6. Географічні бренди(країни, міста, курорти). Зростання туризму, індустрії відпочинку, а також подорожей спричинили появу брендінга географічних точок. Лижні курорти в Порт-де-Солей, сонячні ванни французької Рів'єри– де б ви не відпочивали - вам нікуди не подітися від брендів.

Емоційний маркетинг

Емоційний маркетинг –це різновид маркетингу, який використовує інструменти, спрямовані на задоволення потреб споживачі в гострих враженнях, цікавих подіях, радощах, спілкуванні, в певному статусі, належності до певної соціальної групи та інші потреби, які можна віднести до емоційної складової життя людини.

До основних видів емоційного маркетингу відносять, рис.8.1

 
 

 

 


Рис. 8.1 Види емоційного маркетингу

Основні завдання емоційного маркетингу:

- розважати

- зацікавити

- руйнувати стереотипи

- створювати додаткові цінності

 

В еволюції типів економіки, які розроблені Д Пайном та і Гілмором вказано емоційне завдання маркетингу, табл. 8.1

 

Таблиця 8.1

Еволюції типів економіки за Д Пайном та і Гілмором

Тип економіки Аграрна Індустріальна Економіка послуг Економіка вражень
Головна мета Добувати, вирощувати Виробляти Поставляти Інсценувати
Природа товару Матеріальна Матеріальна Нематеріальна Емоційна
Роль продавця Торговець Виробник Постачальник Актор
Роль покупця Споживач Користувач Клієнт Ність, глядач
Фактори попиту Характеристики товару Функції товару Вигоди використання Відчуття, враження
Призначення товару Задоволення базових фізіологічних потреб людини Задоволення потреб більш високого рівня Задоволення нематеріальних потреб Задоволення потреб в емоціях і гострих відчуттях

Причини підвищення ролі емоційного маркетингу

- падіння ефективності прямої реклами

- зміна споживчого поводження

- відсутність у новій економіці ефективної дії принципу раціональності

«Чим більше подібність між продуктами, тим меншу роль при їхньому виборі грає розум»Довід Огилви

Питання для перевірки:

1. Який історичний шлях пройшов маркетинг? Назвіть його основні риси.

2. Які нові тенденції в суспільстві і світовій економіці, що сприяють зміні характеру маркетингової діяльності, існують?

3. Що таке та зміст глобального маркетингу.

4. Що таке та зміст латерального маркетингу

5. Що таке та зміст креативного маркетингу

6. Брендінг та його основна концепція

7. Що таке та зміст емоційного маркетингу

 

ТЕМА 9 ІНТЕРАКТИВНИЙ МАРКЕТИНГ

Мета: ознайомлення студентів з сучасними підходами формування відносин з покупцями, а саме Інтернет маркетингом, Інтернет торгівлею та правилами формування клієнтської бази

План

Інтернет маркетинг

Інтернет торгівля

Клієнтські бази даних

Література: [5, стор. 118-130], [34, с. 125-133], [38, с. 115-119], Інет: 1,8,9, 10,11,12, 13

Інтернет маркетинг

В останні півтора десятиріччя одним із головних факторів, що прискорює формування і розвиток інформаційного суспільства, є Інтернет. Він став не лише глобальним засобом комунікацій без територіальних і національних кордонів, але й ефективним інструментом ведення бізнесу, досліджень, впливу на аудиторію. Зі вступом світової економіки в економічну кризу роль Інтернету лише зросла, оскільки завдяки застосуванню мережевих інформаційних технологій багато товаровиробників спромоглося не лише знизити витрати на просування і збут продукції, але й розширити існуючі і освоїти нові ринки збуту, підвищити ефективність і адресність взаємодії зі споживачами та іншими економічними контрагентами.

Практика свідчить, що інтернет-технології урівнюють шанси на успіх малих і великих підприємств, тих, хто міцно закріпився на ринку, і новачків. Це стало можливим тому, що витрати на їх застосування є невеликими, використовуються доступні й фактично стандартизовані інструменти, можливо забезпечити недосяжну за інших умов широту охоплення і при цьому адресність впливу на цільову аудиторію, забезпечується фактично миттєвий доступ на ринок будь-якої країни чи регіону, можна у реальному масштабі часу оцінювати ефективність бізнесу тощо. Особливо значного поширення набуває застосування інформаційних Інтернет - технологій у маркетингу як методології і практично-орієнтованого інструментарію ведення бізнесу.

Стрімкий розвиток Інтернету і його проникнення практично у всі сфери людської діяльності ініціював формування інтернет-економіки, яка стрімко розвивається. У Вікіпедії інтернет-економікавизначається як розвиток бізнесу в Інтернеті: відкриття сайтів і віртуальних магазинів, використання електронної реклами і маркетингу, електронного документообігу.

З цих позицій інтернет-маркетинг потрібно розглядати як новий вид маркетингу, який передбачає застосування традиційних та інноваційних інструментів і технологій у мережі Інтернет для визначення і задоволення потреб і запитів споживачів (покупців) шляхом обміну з метою отримання товаровиробником (продавцем) прибутку чи інших вигод.

Інтернет маркетинг - передбачає зусилля підприємства з дослідження ринку, здійсненню зовнішніх та внутрішніх комунікацій, просуванню і продажу своїх продуктів та послуг за допомогою Інтернету.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти