ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Призначення і види перевірок апаратів захисту органів дихання та зору

Технічне обслуговування ЗДА включає в себе:

- оперативну перевірку;

- перевірку № 1;

- перевірки № 2, № 3;

- ремонт, регулювання;

- чищення, змащування, дезинфекцію.

 

Технічне обслуговування захисних дихальних апаpатiв,порядок та зміст якого наведено нижче, проводиться з метою виконання організаційно-технічних заходів, направлених на ефективне використання засобів захисту органів дихання у справному стані під час експлуатації.

Технічне обслуговування захисних дихальних апаpатiв повинно проводитись на контрольних приладах у суворій послідовності, передбаченій керівництвом з експлуатації конкретного виду захисного дихального апаpата в спеціально відведених для цих цілей приміщеннях, забезпечених необхідним обладнанням та приладами.

Оперативна перевіркапроводиться з метою виявлення пошкоджень, перевірки справності, правильного функціонування вузлів та механізмів захисного дихального апаpата і здійснюється безпосередньо перед кожним включенням в його газодимозахисника. Перевірка здійснюється кожним газодимозахисником особисто під керівництвом командира ланки ГДЗС.

Оперативна перевірка повинна проводитись за порядком і в послідовності, що передбачена керівництвом із експлуатації захисного дихального апаpата і Настанови, а термін її проведення повинен бути не менше терміну перевірки працездатності вузлів захисного дихального апаpата, що забезпечують життєдіяльність газодимозахисника, але не більше однієї хвилини.

Перевірка № 1 проводиться з метою підтримання в справному стані захисних дихальних апаpатiв, перевірки справності і правильності функціонування їх вузлів і механізмів та здійснюється газодимозахисниками, за якими закріплені захисні дихальні апарати, безпосередньо перед заступанням на чергування, постановкою захисних дихальних апаpатiв до оперативної обслуги, проведенням тренувань на чистому повітрі або в задимленому середовищі, а також якщо ізолювальні захисні дихальні апаpати використовуються газодимозахисниками, вільними від чергування.

Перевірку резервних захисних дихальних апаратів оперативної обслуги здійснює командир відділення.

Результати перевірки реєструються у журналі реєстрації перевірки №1.

Якщо під час пеpевipки № 1 виявленi будь-якi неспpавностi, які не можуть бути усунутi газодимозахисником, то захисний дихальний апарат напpавляється на базу ГДЗС для pемонту, а газодимозахиснику видається резервний захисний дихальний апарат.

Якість та порядок проведення перевірки № 1 захисних дихальних апаратів особовим складом чергових караулів (змін) контролюється начальником чергового караулу (зміни) або особою, яка його заміняє, в штабах пожежогасіння – старшим чергової зміни.

Перевірка №1 захисних дихальних апаратів іншими категоріями газодимозахисників проводиться в присутності старшого майстра (майстра) ГДЗС.

Перевірка № 2 захисних дихальних апаратів, з метою підтримання їх у справному стані, проводиться в процесі експлуатації:

- після дезинфекції, заміни регенеративних патронів і повітряних (кисневих) балонів;

- не рідше одного разу на місяць, якщо протягом цього часу захисний дихальний апарат не використовувався;

- якщо виявлені несправності пiд час перевiрки №1;

- після перевірки № 3;

- у випадках надходження скарг вiд газодимозахисників.

Заміна регенеративного патрона здійснюється після кожного разу використання ізолювального регенеративного респіратора.

Перевірка № 2 ізолювальних регенеративних респіраторів проводиться газодимозахисниками під керівництвом начальника чергового караулу, а в штабах пожежогасіння – старшого чергової зміни. Перевірку резервних ізолювальних регенеративних респіраторів проводить командир відділення.

Перевірку № 2 повітряних дихальних апаратів проводить старший майстер (майстер) ГДЗС.

Якщо під час пеpевipки № 2 в захисному дихальному апараті виявленi неспpавностi, які не можуть бути усунуті газодимозахисником, то захисний дихальний апарат напpавляється на базу ГДЗС для pемонту, а газодимозахиснику видається резервний захисний дихальний апарат.

Під час роботи на місці пожежі (аварії) допускається повторне включення в захисний дихальний апарат без проведення перевірки № 2, якщо кількість повітря (кисню) в балонах за показанням манометра є достатньою для виконання оперативного завдання.

Результати пеpевipки № 2 реєструються в жуpналі pеєстpацiї
пеpевipок № 2.

Перевірка № 3 захисних дихальних апаратів, які знаходяться в експлуатації і резерві, проводиться в повному обсязі та у встановлені календарні строки із заданою періодичністю, але не рідше одного разу на рік, з метою профілактичного огляду вузлів і деталей, перевірки їх стану, ремонту, дезинфекції, чищення, регулювання та змащування.

Перевірка № 3 проводиться на базі ГДЗС старшим майстром (майстром) ГДЗС.

З метою забезпечення своєчасного пpоведення пеpевipки № 3 усіх захисних дихальних апаратів, стаpшим майстpом (майстром) ГДЗС складається та затверджується начальником гарнізону річний гpафiк проведення перевірок, де вказуються номери захисних дихальних апаратів та мiсця їх проведення.

Під час проведення перевірки № 3 обов`язково проводиться часткове розбирання захисного дихального апарата і його вузлів. Розбирання та збирання різних видів захисних дихальних апаратів і їх вузлів слід проводити на різних столах.

Дезинфекція захисних дихальних апаратів проводиться:

-при проведенні перевірки № 3;

- після розконсервування;

- у зв`язку з виявленням лікарем інфекційного захворювання газодимозахисника;

- після використання захисного дихального апарата як рятувального засобу для постраждалих;

- після використання захисних дихальних апаратів, які перебували у резерві.

Для дезинфекції слід використовувати один із розчинів:

- етиловий спирт ректифікований технічний;

- розчин (6%) перекису водню;

- розчин (1%) хлораміну;

- розчин (8 %) борної кислоти;

- свіжий розчин (0,5 %) марганцевокислого калію.

Примітка. Використання для дезинфекції органічних розчинів (бензин, ацетон, керосин)категорично забороняється.

Після дезинфекції вузли та деталі слід акуратнопросушити, а перед збиранням змастити мастилом, передбаченим технічною документацією на захисний дихальний апарат.

Ремонт захисних дихальних апаратівпроводиться з метою усунення незначних несправностей, відновлення експлуатаційних характеристик шляхом заміни або відновлення окремих вузлів і деталей, проведення повного розбирання, комплексної перевірки, регулювання та випробування.

При виявленні несправностей захисний дихальний апарат виводиться з оперативного розрахунку і передається на базу ГДЗС. Приймання і здаваннязахисного дихального апарата здійснюється закріпленою особою або начальником караулу та фіксується в журналі реєстрації перевірок № 3 захисних дихальних апаратів.

Ремонт організовується і виконується старшим майстром (майстром) ГДЗС, як правило, на базі ГДЗС. Самостійно здійснювати ремонт захисних дихальних апаратів газодимозахисникам категорично забороняється.

Порядок проведення перевірок ІАСП (із сигнальним пристроєм та надлишковим тиском під маскою)

Оперативна перевірка

1. Зовнішній огляд маски і легеневого автомата. Оглянути справність маски і одягнути її на шию. Окремо оглянути легеневий автомат, при цьому ніяких пошкоджень не повинно бути. Відключити систему надлишкового тиску натиснувши на важіль легеневого автомата. З’єднати легеневий автомат з маскою.

2. Перевірка справності сигнального пристрою. Відкрити та закрити запірний вентиль балона. Натиснути на кнопку аварійної подачі повітря легеневого автомата. Випускаючи повітря з камери легеневого автомата, уважно слідкувати за стрілкою манометра. Сигнальний пристрій повинен спрацювати при тиску повітря 5-6 МПа.

3. Перевірка герметичності маски і легеневого автомата при розрідженні. Одягнути маску, підтягнути гумові ремінці маски і при закритому вентилі балона зробити вдих. Якщо при цьому виникає великий опір і неможливо зробити подальший вдих протягом 2-3 сек, то вважається що панорамна маска і легеневий автомат герметичні.

4. Перевірка справності легеневого автомата і клапана видиху в роботі. Не знімаючи маски з обличчя, відкрити запірний вентиль балона і зробити 2-3 глибокі вдихи-видихи. Під час першого вдиху відчувається деякий опір, що призводить до автоматичного включення системи надлишкового тиску під маскою. Під час наступних вдихів опір відчуватись не повинен. Затримати дихання і прислухатись, чи немає витоку повітря або якихось шумів.

5. Перевірка спрацювання системи надлишкового тиску під маскою.Зліва або зправа злегка відтягнути край маски до появи характерного звуку виходу повітря з під маски. Якщо повітря виходить – система справна.

6. Перевірка тиску в апараті та доповідь.Подивитись на манометр, запам’ятати тиск та доповісти командиру ланки. Тиск повинен бути не менше 27 (18) МПа. Форма доповіді: “ Іванов до роботи готовий, тиск 27“.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти