ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Організація роботи ланок ГДЗС в умовах високих температур

При пожежах у приміщеннях температурний показник залежить від багатьох факторів (фізико–хімічних властивостей матеріалу що горить, висоти приміщення, інтенсивності газообміну і т.д.).

Найвища температура підтримується біля зони горіння (до 900 С). Основним носієм високої температури на внутрішніх пожежах (в при-міщеннях) є конвективні і розпечені газові (димові) потоки. З віддаленням від зони горіння, температура продуктів горіння зменшується за рахунок змішування розпечених газових потоків з повітрям.

Середня об’ємна температура при пожежах в приміщеннях може сягати 200-350С.

Щоб забезпечити нормальні умови роботи, газодимозахисники завжди повинні вживати заходи для зменшення температури і видалення диму з приміщень. Це досягається широким застосуванням набутого досвіду роботи, теоретичних знань і технічних засобів газодимозахисної служби.

Для роботи в умовах високої температури газодимозахисникам слід пам’ятати, що інтенсивне горіння в осередку пожежі відбувається тільки завдяки тому, що через нижню частину приміщення (біля підлоги) надходить інтенсивний притік чистого повітря до зони горіння.

У приміщеннях з малою інтенсивністю горіння, пожежа відбувається з великою нестачею кисню і температура у такому приміщенні майже однакова по всьому об’єму і може бути дуже високою за рахунок незначного відтоку продуктів горіння (диму). Ці особливості розвитку пожежі слід враховувати особовому складу ГДЗС при забезпеченні безпечної роботи особового складу у приміщеннях з замкненим об’ємом (підвали, сауни, холодильники, горища, склади і т.д.).

При створенні ланкою ГДЗС витягу продуктів горіння у вигідному напрямку і зниженні температури, необхідно пам’ятати, що загальна площа отворів працюючих на витяг диму повинна бути завжди більшою ніж загальна площа отворів, через які надходить чисте повітря. Якщо при недостатній кількості отворів для видалення диму, ланка ГДЗС своїми діями збільшить кількість отворів для надходження чистого повітря (відкриє двері або якийсь отвір у нижній частині приміщення), раптово може змінитись напрямок виходу розпечених продуктів горіння, значно зросте температура по всій висоті приміщення. При таких умовах, робота ланки ГДЗС стане неможливою, а перебування в зоні високої температури небезпечним. Тому, при створенні умов для нормальної роботи ланок ГДЗС слід у першу чергу збільшити кількість отворів для видалення диму у верхній частині приміщення.

При пожежах у підвалах чи інших приміщеннях з замкненим об’ємом, необхідно направляти пожежного по периметру будівлі з завданням – відкривати усі отвори і вікна, які ведуть у підвал чи приміщення де сталась пожежа.

Під час пересування задимленим поверхом або приміщенням, ланка ГДЗС повинна відкривати на своєму шляху отвори і вікна у верхній частині для випуску диму і зменшення температури. (Повтор мислі одно і тоже что указано више.)!!!!!!

Для видалення диму і зменшення температури на сходових клітках необхідно відкривати вікна на верхніх поверхах будинку, а якщо це неможливо – організовувати випуск продуктів горіння через горище.

Якщо кількість отворів для випуску диму і зменшення температури збільшити неможливо, то зменшують площу отворів, через які надходить чисте повітря, встановлюючи брезентові перемички.

Для збільшення отворів для видалення продуктів горіння і зниження температури інколи виконуються роботи по розтинанню будівельних конструкцій (стін, міжповерхового перекриття тощо).

Для створення безпечних умов роботи в зоні пожежі, газодимозахисною службою широко використовують димососи. Правильне і своєчасне застосування димососів дозволяє полегшити умови роботи і прискорити процес гасіння пожежі шляхом зниження концентрації диму і температури в приміщенні, де відбувається пожежа.

Якщо кількість отворів для виходу продуктів горіння недостатня, слід встановлювати димососи на видалення диму. Якщо кількість отворів через які виходить дим значна, то димососи встановлюють на нагнітання чистого повітря.

Видаляти продукти горіння необхідно з верхньої частини приміщення, а нагнітати чисте повітря у нижню його частину.

При достатній кількості димососів, використовується комбінований спосіб видалення диму, коли один димосос працює на видалення диму, а другий на нагнітання чистого повітря.

Забороняється змінювати режим роботи димососів (зупиняти, пе-реставляти), якщо в приміщення де відбувається горіння і створилась висока температура, зайшла ланка ГДЗС. У результаті різкої зміни потоку розпечених продуктів горіння, ланка ГДЗС може опинитись в небезпечному становищі під впливом високої температури.

Якщо робота ланок ГДЗС у приміщеннях з замкненим об’ємом (підвали, трюми кораблів і т.д.) неможлива через високу температуру і щільне задимлення, або виникла загроза руйнування будівельних конструкцій, тоді таке приміщення за допомогою димососів або стволів ГПС–600 заповнюється піною. Піна, заповнюючи увесь об’єм приміщення, витискає розпечені продукти горіння і температура зменшується до 40-60С.

При заповненні приміщення піною, в деяких його частинах утворюється протитиск продуктів горіння. І ця частина приміщення може бути незаповнена піною. Найбільший ефект по заповненню піною приміщення з замкненим об’ємом дає одночасне використання димососів працюючих на видалення диму і тих що подають піну.

Після заповнення приміщення піною, ланка ГДЗС направляється для огляду місця пожежі і ліквідації окремих осередків горіння.

Для зменшення температури ефективно використовувати ланкам ГДЗС стволи з насадками–розпилювачами НРТ-5, НРТ-10 та інші. Зволоження середовища зменшує концентрацію продуктів горіння, знижує температуру і полегшує роботу ланки. Для цього розпилений струмінь води подають вверх приміщення а потім різко змінюють його напрям.

При роботі з водяними стволами у сильно задимлених приміщеннях слід бути обережним при виборі напряму струменя і його компактності. В приміщенні де горіння відбувалось довгий час, дуже сильно нагріваються будівельні конструкції і негорючі предмети. Газодимозахисникам слід пам’ятати, що вода при попаданні на сильно нагріті будівельні конструкції або розжарені предмети, швидко випаровується (1 літр води дає 1725 літрів пари). Пара води, маючи температуру близько 100 С, миттєво заповнює приміщення по усьому його об’єму, викликаючи опіки частин тіла (навіть під оперативним одягом) і різко погіршує видимість. Ланка ГДЗС опиняється у “паровому мішку”. Щоб цього уникнути, не слід подавати воду на сильно нагріті будівельні конструкції і розжарені негорючі матеріали. Крім того, при необережному управлінні в задимленому приміщенні струменем води, вона може попасти на прилади чи апарати під напругою, або небезпечні при контакті з водою речовини.

Окрім небезпеки для газодимозахисників, під дією високої температури може статись деформація окремих частин протигазів і оплавлення гумових деталей (шолом–маска, дихальний мішок, мембрана легеневого автомата). Тому, щоб зменшити вплив високої температури, газодимозахисникам слід обирати низьку позицію, пригинатись або лягати на підлогу, захищатись розпиленим струменем води, періодично охолоджувати водою апарати, змоченими рукавицями захищати маску і оголені частини тіла (шию).

У випадку, коли хтось з газодимозахисників ланки, не витримавши високої температури в НДС зняв маску, необхідно миттєво покласти його обличчям до підлоги, щоб не встиг вдихнути розпечені продукти горіння, одягнути маску і створити під нею надлишковий тиск. Після цього негайно виносити (виводити) потерпілого на чисте повітря.

Ланки, які працюють в умовах високої температури, слід частіше змінювати. Як правило, зміна ланок проводиться на чистому повітрі. При необхідності, за рішенням КГП (НОТД), вона може здійснюватись в НДС, безпосередньо на місці роботи.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти