ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Гостра серцево судинна недостатність

 

Серцева реанімація (відновлення кровообігу)

Серцева недостатність – це неспроможність серця забирати кров із ємнісних судин, викликати легеневий кровообіг і викидати кров у аорту у відповідності з потребами організму при нормальному загальному венозному поверненні іншими словами серцева недостатність – це падіння здатності серця здійснювати кровообіг в обсязі циркулюючої крові. Найбільш частою причиною серцевої недостатності є систолічна дисфункція лівого шлуночка – зниження спроможності лівого шлуночка викидати кров із своєї порожнини в аорту.

Зупинку серцевої діяльності розпізнають за відсутністю пуль­су, серцевого поштовху, рефлексів і розширенню зіниць.

При раптовій зупинці серцевої діяльності негайно присту­пають до непрямого масажу серця. Постраждалого укладають на спину, стають з лівого боку від нього і кладуть долоні рук одна на одну на область нижньої третини грудини. Енергійними ритміч­ними поштовхами 50-60 разів на хвилину натискують на грудни­ну, не натискаючи пальцями на ребра, і після кожного поштовху прибирають руки, щоб дати можливість розправитися грудній клітці. Зміщення передньої стінки грудної клітки повинно бути Не менш ніж на 3-4 сантиметри. У момент різкого здавлювання грудної клітки серце, перебуваючи між грудниною та хребтом, стискується, і кров з нього надходить у судини, а при припиненні стиснення порожнини серця розширюються і до них надходить кров. Так штучно викликають роботу серця.

Масаж проводять до відновлення серцевої діяльності (поява пульсу на сонній артерії, звуження зіниць, поступове зникнення ціанозу) або до появи трупних плям.

При проведенні штучного дихання і непрямого масажу сер­ця особам літнього віку варто пам'ятати, що кістки в такому віці більш ламкі, тому рухи повинні бути більш обережними

 

 

 

Дітям до 10-12 років непрямий масаж серця проводять однією рукою із частотою поштовхів 70-80 разів на хвилину, а новонародженим і грудним кінчиками двох пальців із частотою поштовхів 100-120 разів на хвилину.

 

Під час проведення серцевої реанімації, при порушенні техніки непрямого масажу, можливі переломи ребер і груднини, тампонада серцевої сорочки і пневмоторакс (при високому розташуванні місця натиснення), ушкодження шлунка, печінки та селе­зінки (при низькій локалізації місця натиснення).

Якщо пульс на сонній артерії не з'являється, негайно почи­ни юті. комбінувати штучне дихання з непрямим масажем серця (проводити серцево-легеневу реанімацію).

Серцево-легенева реанімація

Серцево-легенева реанімація може проводитися одним або двома рятувальниками.

При проведенні реанімації одним рятувальником здійс­нення непрямого масажу серця чергують зі штучним диханням. Рятувальник 2-3 рази вдихає повітря, а потім 10-15 разів натискає на груднину.

При проведенні реанімації двома рятувальниками один з них проводить штучне дихання, роблячи один вдих, інший, піс­ля цього, п'ять разів натискає на груднину. Через 2 хвилини реанімацію на кілька секунд припиняють для перевірки появи пульсу на магістральних судинах.

 

Правильність проведення непрямого масажу серця контро­лює рятувальник, що проводить штучне дихання, за наявністю пульсових поштовхів на сонній або стегновій артеріях, які з'явля­ються після натискання на груднину.

Ефективність серцево-легеневої реанімації підтверджується:

- звуженням зіниць;

- появою пульсації на сонній і стегновій артеріях;

- закриттям очей повіками;

- появою мимовільних рухів гортані;

- відновленням кольору шкіри і слизових оболонок.

При наданні першої медичної допомоги у випадку раптової зупинки дихання і серцевої діяльності треба бути готовим з вели­ким терпінням проводити штучне дихання та непрямий масаж серця і знати, що для цього будуть потрібні не тільки вміння, а і гарна фізична підготовка та витривалість

Симптоми непритомності :

Непритомність розвивається поступово (рідше раптово).

Хворий відчуває запаморочення, нудоту; у нього темніє в очах, наступає втрата свідомості. При цьому обличчя хворого бліде, зіниці розширені і слабо реагують на світло.

Дихання поверхневе, пульс ледве промацується, артеріальний тиск знижений; можливі судоми.

Напад триває від 20 секунд до декількох хвилин. Потім свідомість повністю відновлюється.

 

Додайте хворому лежаче положення.

Розстебніть тісний одяг на шиї і грудях.

Забезпечте доступ в приміщення свіжого повітря.

Дайте понюхати нашатирний спирт.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти