ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Робота з приладами хімічної розвідки

 

Підготовка та порядок роботи із ВПХР

Для визначення отруйних речовин у повітрі потрібно: відкрити кришку приладу, відсунути засувку і вийняти насос. З касети вийняти дві трубки з червоним кільцем і червоною крапкою, надрізати їх кінці і розкрити. Ампуловідкривачем з маркіруванням, що відповідає маркіруванню індикаторних трубок, розбити верхні ампули трубок, взяти їх за маркіровані кінці і енергійно струснути 2—3 рази. Вставити дослідну трубку не-маркірованим кінцем у гніздо насоса і накачати повітря (5—6 качань). Контрольну трубку помістити у гніздо в корпусі приладу.

Потім розбити нижні ампули обох трубок, струснути і спостерігати за зміною забарвлення наповнювача. Якщо червоний колір наповнювача у дослідній трубці зберігається, а в контрольній пожовтів, то це означає наявність ОР. Одночасне пожовтіння наповнювача в обох трубках — відсутність ОР в небезпечних концентраціях. Визначення цих ОР у безпечних концентраціях проводять так само, але роблять 50—60 накачувань і нижні ампули розбивають через 2—3 хв.

Незалежно від того, що покаже трубка з червоним кільцем і червоною крапкою, слід продовжити визначення ОР за допомогою трубок, що залишилися: спочатку з трьома зеленими кільцями, потім з одним жовтим кільцем.

Відкрити індикаторну трубку з трьома зеленими кільцями, розбити ампулу, енергійно струснути її, вставити у гніздо насоса і зробити 10—15 качань. Вийняти грубку з гнізда і порівняти забарвлення наповнювачів з кольоровим еталоном на лицьовому боці касети, визначити наявність у повітрі парів іприту за допомогою індикаторної трубки із жовтим кільцем. Відкрити трубку, вставити у гніздо насоса і зробити 60 качань. Спостерігати зміну забарвлення наповнювача через 1 хв; порівняти його зі зразком на касеті. Для обстеження повітря за допомогою індикаторних трубок із червоним кільцем і червоною крапкою при низьких температурах (+5° С і нижче) потрібно підготувати грілку до роботи: вставити до упору в центральне гніздо грілки патрон, ударом руки по головці ампуловідкривача розбити ампулу, що у патроні, занурити ампуловідкривач до кінця і не виймати його з патрона до припинення виділення пари; вставити дві трубки у бічні гнізда грілки, після відтавання ампул трубки негайно вийняти і помістити в штатив; відкрити трубки, розбити верхні ампули, енергійно 2—3 рази струснути і прокачати повітря через дослідну трубку.

Контрольну трубку тримати у штативі і виконати такі дії: підігріти обидві трубки у грілці протягом 1 хв, після чого розбити нижні ампули дослідної і контрольної трубок і струснути їх одночасно; спостерігати за змінами забарвлення наповнювача трубок.

У концентраціях, що не викликають небезпеки, порядок роботи з трубками такий самий: після всмоктування повітря витримати трубки протягом 2—3 хв, у грілці — 1 хв, поза грілкою (у штативі) — 1—2 хв.

Слід пам'ятати, що перегрівання трубки призводить до її псування.

Насадкою до насоса визначають ОР в диму, на ґрунті, в озброєнні, на бойовій техніці, обмундируванні та інших предметах, а також у сипучих продуктах.

Догляд і зберігання приладу здійснюється згідно з інструкцією щодо його експлуатації.

Підготовка та порядок роботи із «ДОЗОР»

Підготовка до роботи.

Перед вмиканням сигналізатора необхідно перевірити цілістність пломб, відсутність механічних пошкоджень.

Перевірити та при необхідності зарядити акумуляторну батарею. Для цього включити живлення сигналізатора натисканням кнопки „ПИТАНИЕ”.

При зарядженій акумуляторній батарею після включення живлення видається повідомлення „ПУСК” та виконується прогрів; в цей час сигналізатор автоматично тестує порогові пристрої. При цьому одночасно вмикається світлова та звукова сигналізація, а на цифровому дисплеї відображається настройки порогів. По закінчені тесту сигналізатор готовий до роботи.

Робота сигналізатора.

Цифровий дисплей відображає стан акумуляторної батареї, формулу вимірюючого компоненту та показник концентрації контролюємого компоненту в місці розміщення сигналізатора чи виносного зонду.

Виносний зонд використовується для вимірів концентрації газу в важкодоступних місцях. Для проведення вимірів необхідно під єднати зонд до сигналізатора. Для цього спочатку приєднують трубку до штуцера „ВХОД”, потім до трубки приєднують газозабірний зонд.

При перевищені встановлених меж концентрації послідовно спрацьовують порогові пристрої та вмикається світлова та звукова сигналізація.

В роботу порогових пристроїв (CnHm, Сl2, Н2S, NH3) введено обмеження на відключення, на рівні 10% від порогу включення.

Так якщо сигналізація „ПОРОГ 1” вмикається при 10,0% нижньої концентраційної межі розповсюдження полум’я (0,5% об.), та відключається при знижені концентрації до 9,0% нижньої концентраційної межі розповсюдження полум’я(0,45% об.), сигналізація „ПОРОГ 2” відповідно при 20 та 18% нижньої концентраційної межі розповсюдження полум’я (1 і 0,9% об.).

В роботу порогових пристроїв (О2) введено обмеження на відключення від межі включення. Якщо, сигналізація „ПРОГ 1” вмикається при 19,0% об., та вмикається при об’ємній долі, рівній 19,2% об., сигналізація „ПОРОГ 2” – відповідно при 17,0 і 17,4% об., сигналізація „ПОРОГ 3” – 23,0 і 22,8% об.

Повідомлення „ПЕРЕГРУЗКА” з’являється при перевантажені аналого-цифрового перетворювача, виникаючій при дії дуже великих концентрацій газу. Рекомендується перенести сигналізатор в зону с меншою загазованістю, так як довготривала дія концентрацій, перевищуючих верхню межу діапазону показників, суттєво скорочує службу газо-чутливого елементу. По цій же причині не рекомендується зберігати сигналізатор в приміщеннях з вмістом вимірюючи компонентів, незалежно від того, чи включений сигналізатор чи вимкнутий.

При різкій зміні температури навколишнього середовища, рекомендується витримувати сигналізатор до вирівнювання температури не менше 30хв.

Після експлуатації сигналізатора в місцях з високою концентрацією вимірюваних компонентів необхідно подати на вхід сигналізатора чисте повітря на протязі не менше 1хв.

Глава 4. Спеціальна обробка

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти