ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Організація онкологічної служби України

 

Міські онкологічні диспансери й онкологічні відділення функціонально є допоміжними закладами обласного онкологічного диспансеру. Онкологічний диспансер є лікувально-профілактичним закладом, одним із завдань якого є забезпечення населення спеціалізованою стаціонарною і поліклінічною допомогою.

Важливою функцією обласного онкологічного диспансеру є організаційно-методичне керівництво заходами з боротьби з раком в області. Це стосується санітарно-просвітницької пропаганди, організації профілактичних оглядів, контролю за лікуванням хворих на рак та передракові захворювання в закладах загальної лікувальної мережі, підготовка лікарів загальної мережі з онкології, розбір занедбаних випадків раку.

Онкологічний диспансер складається з двох основних підрозділів: стаціонару й диспансерно-поліклінічного відділення (далі поліклініка). Стаціонари мають вузькопрофільні відділення: торакальні, абдомінальні, урологічні, хіміотера­певтичні, дитячої онкології. Оптимальним є багатопрофільний обласний онкологічний диспансер на 420 ліжок з пансіонатом і радіологічним корпусом.

В онкологічних диспансерах і спеціалізованих онкологічних відділеннях загальних лікарень отримують допомогу близько 80% хворих зі злоякісними пухлинами. Пацієнти, важливим компонентом лікування яких є променева терапія, хіміотерапія або лікувальна тактика досить складна, лікуються тільки в онкологічних диспансерах. це стосується осіб з раком молочної залози, шийки і тіла матки, яєчників, гортані, губи, порожнини рота, стравоходу, з меланомою тощо. В багатьох областях України відповідними розпоряд­женнями місцевих органів охорони здоров’я взагалі заборонено лікування багатьох форм раку будь-де, крім онкологічних диспансерів.

Поліклініка онкологічного диспансеру проводить прийом хворих з підозрою на наявність пухлини або передпухлинного захворювання, амбулаторне лікування цих груп хворих і диспансерне спостереження за особами, пролікованими з приводу злоякісних пухлин.

Первинною ланкою онкологічної мережі у містах є онколог поліклініки, а в селах – районний онколог. Вони працюють на базі загальної поліклініки й адміністративно підпорядковуються головному лікарю поліклініки.

Організаційно-методичне керівництво роботою районного онколога здійснює обласний онкологічний диспансер. Онкологічні кабінети створюють з розрахунку 1 кабінет на 15–20 лікарняних ділянок.

Районний онколог проводить первинний або консультативний прийом хворих, організує госпіталізацію хворих зі злоякісними пухлинами, здійснює їх облік і диспансеризацію, проводить лікування пацієнтів за призначеннями онкологічного диспансеру. Районному онкологу належить основна роль в організації проти­ракових заходів у своєму районі.

 

Поділ онкологічних хворих на клініко-статистичні групи (КСГ)

 

В онкологічних закладах хворі зі злоякісними пухлинами знаходяться на диспансерному обліку й під спостереженням з моменту встановлення діагнозу злоякісної пухлини і до смерті, незалежно від того, де вони лікувались (власне в закладі чи у лікарнях загальної лікувальної мережі).

З метою систематизації обліку й диспансерного спостереження всіх онкологічних хворих поділяють на 4 клініко-статистичні групи:

група І-а – хворі з захворюваннями, підозрілими щодо злоякісних новоутворень;

група І-б – хворі на передрак; підлягають обстеженню не рідше 1 разу на 3 роки;

група ІІ – первинні хворі зі злоякісними новоутвореннями; підлягають спеціальному (в тому числі за радикальними технологіями) лікуванню;

група ІІІ– хворі зі злоякісними пухлинами, які закінчили спеціальне лікування, в тому числі:

ІІІ а – отримали лікування в обсязі радикальної технології, без ознак злоякісних новоутворень і тривалих порушень здоров’я;

ІІІ б – отримали лікування в обсязі радикальної технології, без ознак злоякісних новоутворень, але з тривалими порушеннями здоров’я;

ІІІ в – отримали паліативне лікування, без протипоказань до можливого подальшого спеціального лікування;

група ІV – онкологічні хворі, яким внаслідок поширення злоякісних новоутворень, декомпенсованої супутньої патології спеціальне лікування протипоказане.

Хворі, які належать до групи І-а, підлягають ретельному обстеженню з залученням онколога в термін, що не перевищує 10 днів. Після уточнення діагнозу, в залежності від наявності чи відсутності пухлинного процесу, хворого або переводять у відповідну клінічну групу, або знімають з обліку.

Хворим ІІ клінічної групи лікування має бути призначене не пізніше 10 діб з моменту встановлення діагнозу.

Перший огляд хворого призначається через місяць після завершення радикального лікування. Далі, згідно з інструкцією МОЗ України, необхідно проводити огляд таких осіб один раз на квартал протягом першого року після вилікування, один раз на півроку протягом другого і третього року, а далі – раз на рік.

В органи охорони здоров’я щорічно подають звіти про хворих зі злоякісними пухлинами всі онкологічні диспансери, онкологічні відділення й онкологічні кабінети. Ці звіти мають три основних розділи: контингенти хворих, взятих на облік і тих, що знаходяться на обліку, відомості про померлих від злоякісних пухлин і дані про лікування зазначеної категорії пацієнтів. Для підвищення ефективності обліку й диспансеризації онкологічних хворих в Україні створюється єдина інформаційна система на базі комп’ютерної техніки.

 

Облікова документація

 

Усі хворі, у яких вперше встановлено діагноз злоякісного новоутворення, підлягають обов’язковій реєстрації. При виявленні у хворого злоякісної пухлини або при її визначенні на автопсії лікар будь-якого медичного закладу повинен оформити “Повідомлення” за обліковою формою № 090/о й у триденний термін направити його в онкологічний диспансер.

 

МОЗ України Код закладу за ЗКПО

Назва лікувального закладу, Код форми за ЗКУД

що склав повідомлення Медична документація

Форма № 090/о

Адреса Затверджено наказом Міністерства

охорони здоров’я України

“____”_______199__р. № ______

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про хворого з вперше в житті встановленим діагнозом раку або іншого злоякісного новоутворення

“_____”___________ 19____ р.

(дата заповнення повідомлення)

 

Повідомлення направлено в _________________________________________________

(назва закладу)

__________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по-батькові хворого)

Стать_____________ Дата народження ________________________________________

(чол., жінка) (число) (місяць) (рік)

Національність____________________ Професія_______________________________

 

Адреса____________________________ __________________________________

(область) (район)

_______________________________________ Житель _________________________

(населений пункт, вулиця, буд. №, кв. №) (міста, села)

Група перв. обліку для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС _______________

(ліквідатори-1, евакуйовані-2, які проживають на території радіологічного контролю-3,

діти, які народились від батьків 1-3 груп первинного обліку-4)

 

Діагноз__________________________________________________________________

(докладний, з зазначенням локалізації)

Діагноз підтверджений_____________________________________________________

(гістол., цитол., рентген., ендоскоп., ізотоп. методом, клін. та ін.

Дата встановлення діагнозу__________________________________________________

(місяць, рік)

Обставини виявлення захворювання _________________________________________

(при зверненні; в оглядовому кабінеті; при ін. видах профогляду;

посмертно без розтину; посмертно на розтині)

Куди направлений хворий __________________________________________________

(назва лікувального закладу)

Підпис лікаря, який склав повідомлення ___________________ __________________

(прізвище) (підпис)

 

 

Кожен онкологічний хворий, взятий на облік, підлягає диспансерному спостереженню. Контроль за хворим здійснюється за формою № 300-6/о (реєстраційна карта хворого на злоякісне новоутворення), куди заносяться паспортні дані, діагноз, клінічна група, стадія захворювання, дати виклику на огляд і помітки про явку до лікаря. У карту обов’язково вписують повний діагноз, що включає основне й супутні захворювання, а також відомості про всі застосовані методи лікування. На основі контрольних карт, виходячи з різних клінічних груп хворих, формується картотека.

На хворого зі злоякісною пухлиною, який перебував на стаціонарному лікуванні у будь-якому лікувальному закладі, заповнюється “Виписка з історії хвороби (облікова форма № 027-1/о - онко)”. По завершенню стаціонарного лікування хворого (або після його смерті) виписку направляють в онкологічний диспансер за місцем проживання, де на підставі цього документа вивчають результати лікування.

На всіх хворих з занедбаною злоякісною пухлиною, що належить до ІV стадії захворювання, а також на пацієнтів з ІІІ стадією візуальних форм раку в двох екземплярах складають спеціальний протокол (облікова форма № 027-2/о). Перший екземпляр залишається в історії хвороби або в амбулаторній картці, другий пересилається до онкологічного диспансеру за місцем мешкання хворого.

У протоколі в хронологічному порядку вказують усі лікувальні заклади, куди звертався хворий за лікарняною допомогою до встановлення діагнозу, зазначають також причина занедбаності хвороби. Кожен випадок пізнього виявлення злоякісної пухлини обговорюють на лікарняній конференції з обов’язковою участю лікарів, які зробили діагностичну помилку.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти