ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Обов'язки командира формування по підтримці свого підрозділу в потрібній готовності

Командир формування є прямим начальником усього о. с. формування і несе відповідальність за спеціальну і морально-пси­хологічну підготовку підлеглих, їхню дисципліну, підтримку в постійній готовності до своєчасного виконання завдань, за збере­женість техніки, транспорту і майна, безперебійне забезпечення і поповнення формування паливно-мастильними матеріалами, про­довольством та іншими видами постачання.

Командир формування зобов'язаний:

• знати структуру формування, його завдання і можливості,
порядок комплектування особовим складом, автотранс­портом, технікою й усіма видами майна;

• знати рівень підготовки, моральні і ділові якості підлег­лих, а також рівень підготовки кожного підрозділу форму­вання;

• постійно удосконалювати свої знання з ІДО, організовува­ти і проводити заняття з о. с. формування з загальної і
спеціальної підготовки;

• підтримувати постійну готовність о. с. до виконання май­бутніх завдань і високу злагодженість формування;

• керувати роботою формування в надзвичайних ситуаціях і
вміти налагоджувати взаємодію з іншими формуваннями;

• домагатися виконання поставлених завдань, виявляти іні­ціативу й у разі потреби приймати рішення відповідно до
обстановки, не очікуючи вказівок старших начальників;

• здійснювати контроль за правильним використанням, зміс­
том і заощадженням майна та спеціальної техніки, періодич­
но особисто перевіряти їх справність і працездатність;


• дбати про забезпечення о. с. формування засобами захис­ту, стежити за дотриманням заходів безпеки при здійс­ненні маршів і проведенні робіт;

• вчасно вживати заходів щодо захисту о. с. від уражаючих
факторів;

постійно мати відомості про обліковий склад формування, наявність і стан техніки, пального й інших матеріальних засобів;

• організовувати матеріальне і технічне забезпечення фор­мування;

• заохочувати розумні й ініціативні дії підлеглих.

На допомогу командиру формування призначаються заступ­ники і може створюватися штаб, який є органом управління.

Командир формування і його заступники зобов'язані знати можливі ділянки (об'єкти) робіт і маршрути руху до них; характер забудови району і можливих ділянок (об'єктів) робіт; місця перебу­вання захисних споруд, їхню місткість і технічні характеристики, шляхи підходу до них при руйнуванні будинків і утворенні завалів; виробничі особливості свого підприємства (чи ОГ, на якому потрібно виконувати роботи), характер можливих РІНР; місця зберігання СДОР; розташування комунально-енергетичних мереж і споруд на ділянці (об'єкті) робіт та прилеглої території.

Начальник штабу формування підкоряється командиру і відповідає за організацію і підтримку управління формуванням на належному рівні, за підготовку штабу і підлеглого йому особового складу, їх готовність до виконання завдань, за стан обліку о. с. і техніки усього формування.

Постійна висока готовність формування досягається якісною підготовкою о. с. до виконання майбутніх завдань; укомплекто­ваністю людьми; оснащенням технікою й автотранспортом; забез­печеністю ЗІЗ та іншими матеріальними засобами; утриманням у справному стані і вмілому застосуванні техніки; високою виуч­кою штабу, командно-керівницького і рядового складів формуван­ня і твердим знанням ними особливостей ділянок (об'єктів) робіт; постійним і грамотним керуванням; наявністю необхідних запасів матеріальних засобів і своєчасним їх поповненням.

На основі вказівок вищестоящих начальників командир фор­мування і його штаб розробляють план приведення формування в готовність. У плані визначається:

• порядок оповіщення формування в робочий і неробочий час;


В.М. Шоботов


Цивільна оборона


 


• місце і час збору особового складу, місце та терміни видачі
йому табельного майна й інших матеріальних засобів:

• порядок висування і термін прибуття в район збору (розташування) чи проведення робіт;

• порядок управління формуванням у періоди збору, приве­дення його в готовність і висування в район зосередження чи район робіт;

• організація комендантської служби;

• порядок матеріального і технічного обслуговування.

Місце збору формування звичайно встановлюється на тери­торії ОГ. Район збору формувань призначається, як правило, на шляху висування в заміську зону чи до району майбутніх робіт. У район збору формування прибувають у повній готовності до ви­конання завдань, маючи потрібну техніку, автотранспорт, прила­ди, ЗІЗ, інструмент та інші засоби матеріального забезпечення. Час, затрачуваний на зосередження в районі збору, включається у вста­новлений термін готовності.

Управління формуванням полягає в цілеспрямованій діяль­ності командира і його штабу по підтримці необхідної готовності формування до дій і в керівництві ним.

Порядок роботи командира і штабу залежить від умов обста­новки, характеру завдань, поставлених старшим начальником, і на­явності часу. Отримавши завдання, командир формування з'ясовує його для себе, оцінює обстановку, приймає рішення, віддає наказ, організовує взаємодію, забезпечення й управління.

Після збору і приведення в готовність формування розташо­вується в населених пунктах чи на місцевості, що має природні ук­риття і забезпечує швидке висування в потрібному напрямку.

При зайнятті району розташування командир формування віддає наказ, у якому чітко обумовлює: короткі висновки з оцінки обстановки, завдання формування, порядок розміщення підлеглих підрозділів та інженерного устаткування району, місця збору, поря­док виходу формування і шикування його для висування, маршрути руху, сигнали оповіщення і порядок дій по них. У наказі також відбиваються завдання сусідів, задум дій, місце розташування ме­дичного пункту, припустимі дози радіоактивного опромінення осо­бового складу, час готовності до руху, своє місце і місця заступ­ників.

У районі розташування командир формування встановлює порядок, що забезпечує швидке оповіщення і збір підрозділів у при-


значених місцях, виставляє пости спостереження, організовує ко­мендантську службу і роботи з інженерного обладнання району. При організації комендантської служби визначає склад наряду, час і місце несення служби, порядок підтримання зв'язку. Комен­дантські пости здійснюють спостереження за районом розташуван­ня і його охорону, стежать за дотриманням о. с. формування вста­новленого порядку і заходів світломаскування.

Інженерне обладнання району розташування полягає в будівництві ПРУ і пристосуванні існуючих споруд для укриття особового складу, будівництві захисних споруд для пунктів уп­равління і медичного пункту з ізолятором і стаціонаром, влашту­ванні укриттів для техніки й автотранспорту, підготовці доріг і ко­лонних шляхів для висування сил і засобів на основні маршрути, обладнанні й устаткуванні пунктів водопостачання.

Основним засобом, що забезпечує управління, є зв'язок, за організацію і підтримку якого несе відповідальність начальник штабу формування. Для зв'язку застосовуються радіо, проводові, рухомі і сигнальні засоби.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти