ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


IІI. Умови та порядок надання соціальних послуг

3.1. Кадрове забезпечення

У процесі надання соціальних послуг хворим з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ втілюється мультидисциплінарний підхід, коли фахівці з різних галузей працюють скоординовано у наданні комплексу послуг отримувачу. Кількісний склад мультидисциплінарної команди в кожному окремому випадку визначається надавачем послуг на основі оцінки потреб отримувачів послуг. У випадку, коли у штатному розписі суб’єкта надання соціальних послуг, при якому створюється мультидисциплінарна команда, відсутній фахівець необхідного профілю, додатково можуть залучатися фахівці з інших закладів/установ чи організацій, на основі укладених угод про співпрацю.

До мультидисциплінарної команди можуть бути залучені:

фахівець із соціальної роботи/ соціальний працівник;

соціальний робітник;

лікарі (інфекціоніст, фтизіатр);

фельдшер/медична сестра/патронажна медична сестра;

психолог.

За потреби до складу мультидисциплінарної команди може входити юрист.

До складу такої команди, якщо отримувачі потребують інших послуг, можуть залучатися також лікарі іншого профілю: наркологи, дерматовенерологи, психіатри (за показаннями) та немедичні працівники, які пройшли спеціальну підготовку до роботи з даною категорією отримувачів послуг.

Суб’єкти надання соціальних послуг можуть залучати до співпраці волонтерів (волонтерські організації, об'єднання), що пройшли відповідне навчання.

3.2. Послуги можуть бути разовими чи багаторазовими, різної тривалості у часі. Строк надання соціальних послуг визначається індивідуально для кожного отримувача послуг залежно від його потреб.

3.3. Етапи надання послуг

3.3.1. Початок надання послуг

Надання послуг проводиться за добровільною згодою отримувачів послуг шляхом направлення їх з будь-яких закладів/установ чи організацій чи особистого зверненнядо суб’єктів надання соціальних послуг. На першій зустрічі з отримувачем послуг, суб’єкт надання послуг інформує отримувача про послуги, які надаються відповідно до цього Стандарту. Інформація про такі послуги в обов’язковому порядку включає: перелік основних послуг, що надаються суб’єктом; зміст послуг; строки їх надання; права та обов’язки суб’єкта надання соціальних послуг та їх отримувача.

За умов письмової або усної згоди на отримання послуг проводиться оцінювання потреб отримувача, його метою є планування соціального супроводу. Надавач послуг при зверненні здійснює первинне консультування та оцінювання потреб отримувача. Строк проведення оцінювання становить не більше одного тижня за умови активної участі отримувача в процесі оцінювання.

3.3.2. Безпосереднє надання послуг

На основі оцінювання з метою забезпечення надання якісних соціальних послуг фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником (із залученням мультидисциплінарної команди) спільно з отримувачем послуг протягом одного тижня складається індивідуальний план соціального супроводу, який викладається у зрозумілій для отримувача формі, узгоджується та підписується отримувачем та фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником.

Індивідуальний план соціального супроводу переглядається не рідше одного разу на місяць. До індивідуального плану вносяться зміни, що відображають нагальні потреби особи, яка отримує послуги.

Індивідуальний план соціального супроводу складається у двох примірниках: один примірник видається отримувачу (особі) послуг, інший – зберігається у суб’єкта надання соціальних послуг.

За виконання індивідуального плану супроводу та координацію роботи мультидисциплінарної команди відповідає фахівець із соціальної роботи/соціальний працівник.

3.3.3. Завершення процесу надання соціальних послуг та визначення результатів

Надання соціальних послуг може бути припинене у разі:

відмови отримувача від послуг;

задоволення потреб отримувача у повному обсязі;

самовільного припинення лікування або виписки із стаціонару лікувально-профілактичного закладу за систематичне порушення режиму лікування;

зміни отримувачем послуг місця проживання без повідомлення співробітників закладу/установи чи організації, що надає послуги;

смерті отримувача послуг.

Після закінчення строку дії індивідуального плану за умови виконання зазначених у плані заходів проводиться остаточна оцінка результатів.

Оцінка результатів відбувається з урахуванням таких критеріїв якості надання соціальних послуг:

наявність у отримувача послуг мотивації до діагностики та сформована у нього прихильність до лікування;

відповідність переліку та змісту послуг, що надаються, потребам отримувача послуг;

рівень задоволеності отримувачів послуг (періодичний зріз).

 

 

Директор Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Директор департаменту у справах людей похилого віку та соціальних послуг Міністерства праці та соціальної політики України Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Міністерства охорони здоров’я України  
Н. Лук’янова С. Устименко С. Черенько

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства праці та соціальної політики України,

Міністерства охорони здоров’я України

13.09.2010 3123/275/770

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти