ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Створіть запит, який змінює значення групи записів.

Загрузка...

Такі запити називаються запити на оновлення даних. Наприклад, при допомозі такого запита можна здійснювати зміну вартості книжок за датою їхнього видання або за іншими умовами. Наприклад, збільшити вартість на 20% для книжок 1998 року видання.

Цій запит змінює таблицю, тому для повного захисту від можливих помилок маєте зробити резервну копію таблиці. Для цього перейдіть до вікна бази даних, оберіть необхідну таблицю та виконайте команду Правка - Копировать. Далі оберіть команду Правка - Вставить та у вікні діалогу надайте копії таблиці нове ім'я.

Перед тим, як оновити дані, створимо запит на вибірку. Перевіримо, чи обираються необхідні записи, а після перебудуємо його у запит на оновлення.. До запиту включимо поля Год та Стоимостьз таблиці Книги.Надамо можливість вводити рік видання як параметр. Для цього у прямокутних дужках введемо [Год1] у рядку Условие отбора . Під час виконання запиту це ім'я з'явиться у діалоговому вікні для вводу року видання. Перевіримо, чи обираються необхідні записи. Далі перебудуємо цей запит на запит на оновлення. Для цього у основному меню обираємо Запрос-Обновление. У рядку Обновление вводимо вираз [Стоимость]*([наценка]+100)/100 для перерахування вартості книжок. Цей вираз використовує ще один параметр [наценка], що надає можливість вводити розмір націнкиу відсотках. На екрані з'являється вікно діалогу, що повідомляє про кількість оновлених записів. Після підтвердження таблиця оновлюється та доступу до початкових даних вже не має.

 

 

Рисунок 2.13 - Конструктор запиту 3.1

 

 

2.3.2. Запити на створення нових таблиць.Такі запити створюють нову таблицю і записують до неї дані з інших наявних таблиць або запитів.

Наприклад, створимо таблицю, яка містить інформацію про читачів, що не повернули книжки вчасно.

Перед тим як зробити запит на зміну даних, створимо запит на вибірку, щоб переконатися, що робота йде з необхідними даними. До запиту включимо таблиці Читателитазапит Запрос 2-2, котрий для кожного читача підраховує суму пені.Оберіть поля NB, Фамилия, Кафедра, Телефон-Читатели, Count-Инв№, Sum-Стоимость, Sum-Пеня з запиту Запрос 2-2. З’Єднайте таблицю та запит за полем Фамилия. Для поля Sum-Пеня задайте умову “>0” Ця умова надасть можливість обирати тих читачів, у яких пеня більше 0.

Переконайтеся, що запит обирає необхідну інформацію. Для перебудови запиту на створення таблиці перейдіть до команди Запрос-Создание таблицы. У вікні діалогу наберіть слушне ім'я для нової таблиці (наприклад, “Должники на 25 января”). Після запуску запиту на екрані з'явиться вікно діалогу з повідомленням про кількість записів, що будуть вставлені до таблиці. Для підтвердження створення таблиці натисніть кнопку ДА.

На вкладці Таблицы перевірте наявність таблиці з цим ім'ям та перегляньте її зміст.


Рисунок 2.14 - Конструктор запиту 3.2

2.3.3. Створення запитів на вилучення даних.Такі запити дозволяють вилучати з таблиць групи записів, що задовольняють яким-небудь умовам.

Наприклад, створимо запит, що видаляє запис з таблиці ЧитКниги на момент повернення читачем книжки.

Для повного захисту від помилок маєте зробити резервну копію таблиці. Для цього перейдіть до вікна бази даних, оберіть необхідну таблицю та виконайте команду Правка-Копировать. Далі оберіть команду Правка-Вставить та у вікні діалогу надайте копії таблиці нове ім'я.

Перед тим як зробити запит на зміну даних, створимо запит на вибірку, щоб переконатися, що робота йде з необхідними даними.

До запиту включимо таблицю ЧитКниги: поля Инв№ та NB. Поставимо вимогу до значень цих полів через параметри [Введите Инв№ книги], [Введите номер читательского билета]. Коли ви будете виконувати цей запит з’являться послідовно два вікна діалогу для введення необхідної інформації. Переконайтеся, що запит обирає необхідну інформацію.


Для перебудови запиту на вилучення перейдіть до команди Запрос- Удаление. У рядку Удаление залиште Условие. Після запуску запиту на екрані з'явиться вікно діалогу з повідомленням про кількість записів, що будуть видаленні з таблиці. Для підтвердження натисніть кнопку Да. Після підтвердження таблиця оновлюється та доступу до початкових даних вже немає

 
 

Рисунок 2.15 - Вікно діалогу при роботі запиту 3.3.

 

. Рисунок 2.16 - Конструктор запиту 3.3.

 

Лабораторна робота № 3

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти