ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Створення звітів для виведення даних на принтер

Загрузка...

Перейдіть на вкладку Отчеты і створіть звіт про наявні у бібліотеці книги, упорядкований за роком видання книг.

Створимо простий звіт, що виводить на принтер список книг, згрупованих по видавництвах, і підраховує загальну вартість книг кожного видавництва. Для цього необхідно:

1. Відчиніть у вікні бази даних закладку Отчеты і клацніть на кнопці Создать (Рисунок 3.5).

2. У наступному вікні виберіть у якості джерела даних таблицю Книги і зазначте, що будете створювати звіт Мастером отчетов. Для переходу до наступного кроку клацніть на кнопці Далее.

 

Рисунок 3.5 - Діалогове вікно Новий звіт.

3. Далі необхідно відібрати поля, що будуть відображені в звіті. Виберіть усі поля таблиці «Книги». Зауважимо, що на цьому кроку можна вибирати поля не тільки з зазначеної вище таблиці, але з будь-яких таблиць і запитів поточної бази даних. Для цього

у вікні Таблицы/запросы розкрийте список таблиць і запитів і виберіть потрібний об'єкт. Список полів обраної таблиці з'явиться у вікні Доступные поля та у вас з'явиться можливість перенести потрібні поля у вікно Отобранные поля.

4. На цьому кроку необхідно визначити чи хочете ви групувати дані в звіті за значенням якогось поля. Access часто самий пропонує поле, по якому виконувати угрупування. Виберіть поле «Издательство».

5. Наступний екран пропонує вам вибрати порядок сортування й обчислення, що необхідно виконати для запису. Сортування можна виконувати по чотирьох полях. Виберіть у першому вікні поле «Шифр», а в другому «Год». Це означає, що для кожного видавництва книги будуть упорядковані по шифру, а для кожного шифру - по року видання. Клацніть на кнопці Результати…, щоб організувати обчислення підсумкових значень для потрібних полів. Access запропонує вам усі числові поля серед відібраних у звіт. У нашому випадку будуть запропоновані поля “Год” і “Стоимость”. Для поля “Стоимость” відзначте прапорці під написами Sum і Avg, щоб прорахувати сумарну і середню вартості книг для кожного видавництва і по бібліотеці в цілому. Відзначте перемикач Показать данные и результаты і прапорець Вычислить проценты, якщо це необхідно.

6. Виберіть вид макета для звіту. Макет показується на екрані і ви можете вибрати його за своїм смаком.

7. Виберіть стиль звіту серед тих, що пропонуються у вікні.

8. Назвіть ваш звіт «Список книг» і клацніть на кнопці Готово.

 


Рисунок 3.6 - Створений звіт “Книги”.

 

Переглянете створений звіт і переконайтеся, що він задовольняє усім вимогам.

Створимо звіт, що виводить список читачів бібліотеки, згрупованих по кафедрах, список книг кожного читача, рахується пеня та підводиться по ній результат для кожного читача і по всіх читачах. Для створення такого звіту використовується таблиця «Читатели» і запит «Список1», створений у попередній роботі, у якому є поле «Пеня», що обчислюється. Звіт буде мати аналогічний формі вигляд, але його можна друкувати. Приклад такого звіту приведений на рисунку 3.6.

Для створення звіту виконайте такі дії:

1. Виберіть Мастер отчетов і таблицю Читачі.

2. Виберіть із таблиці Читатели поля Фамилия, Кафедра і Телефон. З запиту «Список1» усі його поля.

3. Тип зображення даних - «по Читатели».

4. Додати рівні угрупування - по полю Кафедра.

5. Сортувати по полю «Дата выдачи», а підсумки підводити по полю «Пеня», обчислювати суму значень (sum) та середнє значення (avg). Підсумки можна підводити і по текстовим полям, наприклад по полю “Автор”. Для таких полів використовуйте підсумкову функцію Count, яка обчислює кількість значень в групі, а в цьому прикладі буде обчислювати кількість книг у читача.

6. Виберіть вид макета і стиль.

7. Дайте звіту ім'я «Читатели» і Готово.

8. Уважно перегляньте створений звіт.

 

Зверніть увагу, що в створеному звіті угрупування зроблено за двома полями, тобто існують дві групи, для кожної з яких обчислюються підсумкові значення по вказаних полях. Заголовок кожної з груп виділено шрифтом.

Відчиніть звіт в режимі конструктора. Ви бачите такі елементи управління в звіті:

- Написи, що виводять пояснюючи тексти;

- Текстові поля, що виводять дані з таблиць. Такі поля називаються зв’язаними;

- Текстові поля, що містять формули. Такі поля називаються поля, що обчислюються. Для того, щоб обчислити підсумкові значення з використанням підсумкових функцій, обчислювальні поля розташовують в області “Примечание группы”.

На рисунку 3.6 текстові поля замалі для назви книги. Якщо збільшити розмір поля в висоту, то назва буде виводитись в декілька строк, як це зроблено на рисунку 3.7.

 


Рисунок 3.7 - Звіт "Читачі".

 

 

Лабораторна робота №4

Тема: Робота з програмою «Internet Explorer». Пошукові сервери, їх різновиди та область застосування для пошуку інформації різноманітної спрямованості. «Електронна пошта». Створення власної електронної адреси. «Chat». Практика ведення діалогів в Internet.

 

 

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти