ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


МУЗИЧНИЙ ПРОЕКТ «РОК-КОНЦЕРТ»

Мета: створити сценарій шкільного свята, присвяченого зіркам року.

Очікуваний результат: сценарій шкільного свята.

Типологія проекту: груповий, середньої тривалості, практико-орієнтований, музичний, інформаційний.

ПЛАН СТВОРЕННЯ ПРОЕКТУ:

Для створення сценарію шкільного свята «Рок-концерт» потрібно об’єднатися у три групи.

1. «Музикознавці» — підберіть найпопулярніші рок-композиції та збережіть їх у форматі мрЗ; зберіть відомості про їхніх виконавців та авторів.

2. «Художники» — знайдіть та збережіть портрети виконавців рок-композицій і підготуйте презентацію, використавши зібрану інформацію. Зробіть оголошення шкільного свята та розташуйте його в холі школи.

3. «Сценаристи» — складіть сценарій свята, використавши інформацію попередніх груп, підберіть або складіть вірші про рок-музику, оберіть ведучих, режисера та демонстратора презентації.

 

Урок 21

Тема: Поп музика.

Мета. Ознайомити з поп музикою, розглянути характерні особливості поп музики, ознайомити з історією поп-музики та творчістю видатних виконавців поп - музики, ознайомити із хітами популярної музики XX століття.

Розвивати вміння учнів уважно слухати поп - музику та надавати характеристику поп-хітам, розвивати вміння впізнавати на слух популярні композиції та називати імена їхніх виконавців, розвивати вміння виконувати пісню хором, малими ансамблями та сольно.

Виховувати інтерес до поп - музики XX століття, інтерес до творчості видатних поп - виконавців, до українських популярних співаків.

Тип уроку: комбінований, урок поглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичних творів та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів і виконавців популярної музики XX століття.

Основні поняття для засвоєння: особливості поп- музики, видатні імена поп - виконавців.

Твори, що вивчаються на уроці:

· Гурт «АББА», «Мамма міа» («Mammamia»);

· Пупурі на теми пісень гр. «АББА»;

· М. Джексон, «Біллі Джін» («BillieJean»),

· сл. І муз. В. Івасюка «Червона рута» вик. С. Ротару

Хід уроку

Вхід під пісню В. Івасюка «Червона рута» вик. С. Ротару. Організаційний момент. Мотивація до навчання.

На нас чекає подорож у Країну поп - музики. Сьогодні ви дізнаєтеся про історію розвитку поп -музики та познайомитеся з іменами відомих поп-зірок.

Актуалізація опорних знань. Парне опитування.

- Що таке рок?

- Які виконавці та групи працювали в різних напрямах рок-музики?

- У чому полягає особливість рок-музики?

- Які сучасні українські рок-гурти вам відомі?

Новий матеріал для засвоєння. Розповідь про поп- музику: історію розвитку, характерні риси, відомих виконавців.

У 50-х роках XX століття поп- музикою (з англійської «популярна, загальнодоступна музика») називали рок-музику, пізніше ці поняття розділилися. Поп – музика- це розважальна музика для загалу, яка використовує жанри, стилі і напрями рок – музики. У цьому полягає її відмінність від популярної музики в широкому значенні слова – найвідоміших, часто виконуваних творів (зокрема симфонічних).

Поп – музика орієнтується на загальний смак слухачів, тому під час створення таких творів використовуються вже випробувані музичні стандарти. Проте, будь-які правила мають винятки, і найвідоміші представники поп-музики, такі як, наприклад, шведська група «АББА», австралійська «Бі Джіз», німецька «Модерн Токінг» - це високопрофесійні музиканти, чиї композиції мають заслужену популярність.

Музичний словничок

Поп-музика (англ. pop music, скорочення від popular music — популярна, загальнодоступна музика) — жанр сучасної музики, твори якого легко сприймає і розуміє масовий слухач; основна увага приділена власне пісні – мелодії і тексту, а не інструментальному виконанню.

Слухання музики. Гурт «АББА», «Мамма міа» («Mammamia»); Пупурі на теми пісень гр. «АББА».

- Порівняйте інтерпретацію М.Стецюка з оригіналом пісні;

- Як змінюється сприйняття твору, коли в ньому звучать голоси?

Портрет митця

Гурт «АББА» («ABBA») – шведський музичний квартет, утворений у 1972 р. У Стокгольмі. Гурт проіснував десять років, упродовж яких посідав найвищі місця у світових чартах (рейтингах пісень). Назва гурту складається з перших літер імен учасників – Агнета, Бйорн, Бенні, Анні – Фрід. Заснували гурт музиканти, співаки й автори пісень Бйорн Ульвеус і Бенні Андерссон. У 1974 рооці «АББА» перемогла на конкурсі пісні «Євробачення».

«АББА» вважається одним з найуспішніших колективів упродовж усієї історії популярної музики. Сьогодні навряд чи знайдеться радіостанція, на хвилях якої не звучать пісні цього гурту. Альбоми талановитих скандинавів купують і нині, тому й не дивно, що загальний наклад проданих записів і синглів «АББА» сягає 380 мільйонів.

Основне призначення поп-музики - розважати людей, створити їм гарний, переважно танцювальний настрій. А спонукає до танців музика в стилі соул, диско, техно, хіп-хоп, джангл – біт. Танцювальний ритм стрімко набував важливого значення в музиці, тоді як мелодія і вокал переміщалися на другий план. Однак є чимало виконавців, які успішно поєднують у своїх виступах танцювальний ритм, мелодію і вірші. Так, у 80-90 – х рр.. XX століття увесь світ захоплювався творчістю Мадонни, Майкла Джексона та інших.

Слухання музики. М. Джексон, «Біллі Джін» («BillieJean»)

Портрет митця

Майкл Джексон( 1958 - 2009) – усесвітньо відомий американський поп і рок - співак, композитор, танцюрист, актор. Лауреат премій «Греммі» володар звання «Зірка століття».

Народився у великій сім’ї, усі члени якої – дорослі й діти, полюбляли слухати музику, співати і грати на музичних інструментах. Батько родини створив гурт, до складу якого увійшли п’ятеро синів – Майкл був солістом. Шлях гурту «Брати Джексони» до слави минав крізь величезну кількість різноманітних конкурсів, фестевалей . Діти в буденний час проводили репетиції, а у вихідні давали концерти. З легкої руки видатної співачки тих часів Дайани Росс гурт набував шаленої популярності…

Наприкінці 1970 – х років Майкл розпочав сольну кар’єру. Його дебютний альбом «Не зупиняйся» («Don’t Stop») посів перше місце в рейтингах популярних пісень. Був одружений із донькою короля рок- н – роллу - Елвіса Преслі.

Упродовж життя Майкл невтомно працював над новими піснями, записував численні альбоми, створював неймовірні шоу для концертної діяльності… Однак у його щільному графіку ніколи не бракувало місця для доброчинності, зокрема фінансував опіковий центр.

Українська поп-музика

Символом української поп-музики вважають пісню «Червона рута». В основі її тексту лежить давньогрецька легенда про квітку руту, яка цвіте раз на двадцять років, даруючи щастя тим, хто її знайде. Автором музики та віршів є Володимир Івасюк, а одна з перших, хто виконував «Червону руту», - неперевершена Софія Ротару. Співачка створила власний стиль виконання, для якого притаманне тонке і гармонійне поєднання народних і сучасних естрадних ритмів. Експресивна й піднесена манера її виконання, оптимізм і ліричність, не позбавлена і драматичних нот, хвилюючий голос, яскрава зовнішність знайшла відгук у серцях мільйонів шанувальників артистки. У 1971 році Софія Ротару виконала головну роль у музичному телефільмі «Червона рута».

Слухання музики. сл. І муз. В. Івасюка «Червона рута» вик. С. Ротару

Портрет митця

Ротару Софія Михайлівна(нар. у 1947 році) – українська естрадна співачка, народна артистка Молдови, України, лауреат численних премій та фестивалів.

Почала співати з першого класу, брала участь у шкільному і церковному хорі. В юнацькі роки відвідувала драматичний гурток, виконувала народні пісні на різноманітних конкурсах. Навчалася в Чернівецькому музичному училищі. У 1968 році стала лауреатом IX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Софії (Болгарія), одержавши золоту медаль за виконання української народної пісні «На камені стою», молдовської – «Люблю весну», «Степом, степом» А.Пашкевича, «Валентини» Г. Георгіце (присвячена жінці – космонавту Валентині Терешковій).

Ротару виконала чимало ролей у документальних і художніх фільмах, одним із найвизначніших із яких є кінострічка «Душа». Співачка і нині не полишає виконавську діяльність, щороку її запрошують на фестиваль «Пісня року». У доробку Ротару чимало пісень, на яких зростало не одно покоління слухачів поп-музики: «Водограй», «Меланхоліє», «Мій рідний край», «Хуторянка».

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти