ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


МУЗИЧНИЙ ПРОЕКТ «СУЧАСНІ МЮЗИКЛИ»

Мета: підготувати та випустити шкільну тематичну газету, присвячену сучасним популярним мюзиклам.

Очікуваний результат:шкільна газета.

Типологія проекту: груповий, короткотривалий, інформаційний, музичний.

ПЛАН СТВОРЕННЯ ПРОЕКТУ:

Об’єднайтеся з друзями у три групи для створення проекту.

1. «Журналісти» — проведіть опитування серед учнів класу або школи про улюблені сучасні мюзикли, оформіть дані опитування у вигляді діаграми.

2.«Мистецтвознавці» — знайдіть серед інформаційних джерел відомості про улюблені мюзикли учнів, підготуйте статті до шкільної тематичної газети.

3.«Художники» — оформіть газету на ватмані. Розмістіть статті та діаграми з опитуванням, додайте відповідні ілю-страції та фотографії.

Презентуйте свою газету та розмістіть її в інформаційному куточку школи.

 

Урок 27

Тема: Музика в мультиплікації

Мета. Ознайомити з музикою з телеекрану, розглянути музику, створену до мультфільмів, ознайомити з особливостями жанру музики до мультфільмів, ознайомити із поняттям мультиплікація (анімація)

Розвивати вміння учнів уважно слухати музику до мультфільмів та надавати характеристику цим творам, розвивати вміння аналізувати музичні твори, розвивати вміння виконувати пісні під акомпанемент інструмента та під фонограму.

Виховувати ціннісне ставлення до музики до мультфільмів, виховувати повагу до музичних творів про захисників.

Тип уроку:комбінований, урок поглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичних творів та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів, які писали музику до кінофільмів.

Основні поняття для засвоєння: музика з телеекрану, музика кінофільмів, телесеріалів та мультфільмів.

Твори, що вивчаються на уроці:

· Поль Дюк, Симфонічне скерцо «Учень чарівника» з м/ф «Фантазія»;

· І. Стравинський, «Весна священа» з м/ф «Фантазія»;

· «Лебеді» муз. Г. Улиуької вірші М. Ярошенко

Хід уроку

Вхід під пісню Поля Дюка Симфонічне скерцо «Учень чарівника» з мультфільму «Фантазія»

Сучасний кінематограф не можна уявити без музики.

Музичний словничок

Мультиплікація (анімація) –вид кіномистецтва, твір якого виготовляється шляхом знімання послідовних фаз руху намальованих або об’ємних об’єктів.

Мільйони дітей і дорослих усього світу захоплюються мультфільмами Волта Діснея. А розпочався шалений успіх видатної кінокомпанії у далеких 30 –х рр.. минулого століття з кумедного персонажа - мишенятка Міккі Мауса. Уперше він з’явився в мультфільмі «Пароплавчик Віллі» (1928 р.) Нині Міккі Маус - найупізнаваніший герой мультфільмів, улюбленець кількох поколінь маленьких глядачів, а також логотип самої кіностудії «Волт Дісней Компані».

Упродовж майже столітньої історії студія Дісней створила багато мультфільмів із чудовою музикою: «Білосніжка і Семеро гномів», «Піноккіо», «Попелюшка», «Спляча красуня».

Музичний мультфільм «Фантазія» (1940 р.) дещо вирізняється з-поміж інших кінострічок цієї компанії. Він складається з семи епізодів, музичним фоном в яких звучать твори Й.С.Баха, Петра Чайковського, Модеста Мусоргського, Ф.Шуберта, Поля Дюка. Кожна частина фільму має самостійний сюжет, а сполучними ланками між епізодами слугують невеликі кіно вставки за участю Філадельфійського оркестру. «Фантазію» вважають справжнім експериментом Волта Діснея, адже під час студійного запису в ній було вперше використано стереофонічний звук.

У 1999 р. кіностудія «Волт Дісней» випустила мультфільм «Фантазія - 2000», у якому було застосовано сучасні комп’ютерні технології. Один із сюжетів побудований за баладою Гете «Учень чарівника».

СлуханняПоль Дюк, симфонічне скерцо «Учень чарівника» (за баладою Гете) з мультфільму «Фантазія».

- Передайте власні враження від музики.

- Як поєднанні музичні та візуальні образи?

- Визначте, які інтонації переважають у творі – пісенні, танцювальні чи маршові?

Пригадайте музику балету «Весна священна» Ігоря Стравінського, яку слухали у першому семестрі. Мультиплікатори «Фантазії» запропонували своє бачення музики І.Стравінського – картини зародження життя на Землі, від амеби до першого земноводного, панування і загибель динозаврів.

- Порівняйте свої враження від прослуханої музики з інтерпретацією художників - аніматорів.

Слухання І.Стравінського «Весна священна» з мультфільма «Фантазія 2000»

Музичний калейдоскоп

Захопившись ідеєюзмішати класичну музику з анімацією, композитор Леопольд Стоковський вирішив утілити в життя сміливий задум - створити серію анімованих інтерпретацій музичних тем. Допоміг йому в цьому музичний критик Дімс Тейлор, який також зіграв роль церемоній монстера на початку фільму і між його частинами. Робоча назва анімаційного проекту – «Мультфільм - концерт», однак Стоковський називав його «фантазією», яка невдовзі й стала офіційною назвою.

Фізкультхвилинка «Пластична імпровізація».

Поспівка. Вправи для розвитку музичною слуху та голосу (за вибором вчителя).

Виконання пісні Г.Улицької «Лебеді»

Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.

Домашнє завдання.

Перегляньте фрагмент з м/ф «Фантазія» : Токата і фуга ре мінор Й.С.Баха. Порівняйте з іншими інтерпретаціями цього твору, які ви слухали на уроках

Уявіть себе мультиплікаторами. Підберіть візуальний ряд до одного з класичних творів, який найбільше запам’ятався.

 

Урок 28

Тема: Музика в мультиплікації

Мета. Ознайомити з українською анімацією; розглянути музику, створену до мультфільмів, ознайомити з особливостями жанру музики до мультфільмів, ознайомити із поняттям мультиплікація (анімація).

Розвивати вміння учнів уважно слухати музику до мультфільмів та надавати характеристику цим творам, розвивати вміння аналізувати музичні твори, розвивати вміння виконувати пісні під акомпанемент інструмента та під фонограму.

Виховувати ціннісне ставлення до музики до мультфільмів, виховувати повагу до музичних творів про захисників.

Тип уроку:комбінований, урок поглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичних творів та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів, які писали музику до кінофільмів.

Основні поняття для засвоєння: музика з телеекрану, музика кінофільмів, телесеріалів та мультфільмів.

Твори, що вивчаються на уроці:

· Фрагмент з м/ф «Про козаків»,

· «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів» (на вибір вчителя);

· «Гей, ви, козаченьки» муз. Г. Татарченка, вірші В. Крищенка

Хід уроку

Вхід під пісню Поля Дюка Симфонічне скерцо «Учень чарівника» з мультфільму «Фантазія»

Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування.

- Яка музика звучала коли ви входили у клас?

- Що таке мультиплікація (анімація)?

- Яка кінокомпанія вперше випустила анімаційний мультфільм про мишенятко Міккі Мауса?

- У якому році?

- Які ще мультфільми випустила ця кінокомпанія?

Новий матеріал для засвоєння.

Українська анімація відома далеко за межами нашої країни. Вітчизняні митці створили чимало мультфільмів як для дорослих, так і для юних глядачів. Поряд із режисерами й художниками – мультиплікаторами значна заслуга в успіхах української мультиплікації належить композиторам, які створюють цікаву музику до фільмів.

Найвідомішими в українському кінематографі стали дев’ять короткометражних мультфільмів про пригоди козаків. Автор сценарію і режисер легендарного козацького серіалу – Володимир Дахно. Герої цих мультфільмів - козак Грай, Око і Тур. Це своєрідні національні символи, оскільки в їхніх образах відображаються найкращі риси українського народу: сміливість і допитливість, кмітливість і готовність допомогти ближньому, доброта і щирість.

Музичний калейдоскоп

Перший мультфільм циклу «Як козаки…» українські глядачі побачили в далекому 1967 році, останній вийшов у 1995 році. В одному з інтерв’ю Володимир Дахно згадував цікаві історії про створення фільмів: «Я не дуже довго мудрував з козаками. Взяв та й намалював трьох запорожців на кшталт трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький і низенький, другий – худий і високий, третій – здоровий та рум’яний молодець. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер».

Імена козаків у мультфільмах не звучать, адже згідно зі сценарієм у проектах відсутні діалоги (за винятком вступного або заключного тексту від автора). Проте і без слів все стає зрозумілим, бо всі сцени й дії легко сприймаються. За сюжетом мультфільмів персонажі потрапляють в усілякі пригоди, зустрічаються з людьми різних країн і епох: мушкетерами, античними богами й олімпійцями та навіть з прибульцями. Демонструвати чудеса козацьких подорожей і перемог допомагає музика.

Оскільки персонажі мультфільмів не мають реплік, великого значення набуває музичний супровід. Музика для різних епізодів написали відомі українські композитори: Мирослав Скорик, Борис Буєвський, Володимир Губа, Ігор Поклад. Митці намагалися підкреслити характерні рухи персонажів шляхом зміни ритму, темпу й гучності музики.

- Поміркуйте, які музичні інструменти можуть «озвучити» удар булави, стрибок з висоти на землю. А як зобразити замріяність закоханого козака чи тужливі думки героя за рідною землею?

У всіх фільмах можна почути інтонації українських народних пісень, танців, маршів. Мирослав Скорик використовує також вокаліз (спів на «ту-ду-ду…»), а Ігор Поклад в останній фільм включає народну пісню.

Цікавим продовженням історії про анімаційних козаків можна вважати комп’ютерну гру – квест «Як козаки Мону Лізу шукали».

Музичний словничок

Квест(з англ.. - пошуки) - пригодницька гра, один з основних жанрів комп’ютерних ігор, що вимагають від гравця розумових рішень для просування по сюжету.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти