ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Потенційний платоспроможний попит

Пивний ринок України в поточному році може вирости на 5-10% в порівнянні з 2010 роком і досягти показників рекордного 2007 року, вважає директор з маркетингу ПАТ «САН ІнБев Україна» Костянтин Клименко.

Планується, що в 2011 році обсяги продажів продукції вийдуть на рівень 2007 року, який був рекордним.

За підсумками 2010 року платоспроможний попит на ринку пива, складав 270-300 декалітрів (дал).

Вихід на показники 2007 року пов’язаний з тим. Що ринок почав своє падіння з середини 2008 року, яке тривало увесь 2009 та перше півріччя 2010 року.

Головними сегментами, що забезпечують ріст ринку, преміальний та низькоціновий.


 

ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН

Технологічний процес

Основна технологічна мета «Оболоні» полягає у постійному вдосконаленні якості продукції та усіх виробничих процесів. Саме тому корпорація встановлює найсучасніше обладнання, яке дозволяє бути першими за рівнем технічного оснащення не тільки в Україні, але й в Європі.

До складу корпорації входять дві найсучасніші в Україні броварні. Це головний завод «Оболонь» у Києві та «Пивоварня Зіберта» у м. Фастів Київської обл.

Завод у Києві має проектну потужність 11 млн.гл. пива в рік. Це робить підприємство найбільшою пивоварнею Європи. За останні два роки на заводі встановлено унікальну варильну систему, яка може здійснювати 12 варок на день по 750 гектолітрів холодного сусла. Особливість цього нового варильного порядку німецької фірми Ziemann в тому, що він дозволяє економити витрати на теплову енергію при варці в два рази. А енергоємність є одним із пріоритетних завдань, які стоять сьогодні перед інженерами корпорації. Одним із предметів гордості є унікальна установка по виділенню пива з відпрацьованих дріжджів, що виробляє 500-600 тис. дал пива на рік. Подібні технології дозволяють налагодити практично безвідходне екологічно чисте виробництво. Адже відповідальне ставлення до довкілля – це теж один з пріоритетів «Оболоні».

Гарантією високої якості продукції також виступають чотири потужні фільтраційні установки, виконані на замовлення київського заводу німецькою фірмою КHS. Найбільший із фільтрів має потужність 950 гектолітрів на годину. Фільтраційна система «Оболоні» не має аналогів не лише в Україні, але і в Європі. Унікальною для України є найбільша лінія розливу у скляні пляшки, потужність якої складає 110 тис. пляшок на годину. У 2008 році стала до ладу лінія розливу напоїв у банки, яка може наливати 60 тис. банок на годину, причому об’єм тари може бути як 0,25 л, так і 0,3 л та 0,5 л. Значно модернізована і лінія розливу пива у кеги – зараз її потужність складає 1 тис. 50-літрових кег на годину.

«Пивоварня Зіберта» у м. Фастів Київської області після реконструкції останніх двох років виросла у сучасне, високотехнологічне підприємство. В ході масштабного інвестиційного проекту вартістю понад 40 млн. євро встановлено сучасне німецьке устаткування для виробництва пива. В результаті виробничі потужності підприємства збільшені у 15 разів і складають 1,5 млн. гектолітрів пива на рік. Відповідно збільшені установки для бродіння пива та лінії розливу у різні види тари.

Для виготовлення якісного продукту не менше за обладнання важлива сировина. Одним із основним компонентів для пивоваріння є солод. З метою отримання добірного солоду корпорація «Оболонь» збудувала солодовий завод у смт. Чемерівці, Хмельницької області – одне з найсучасніших підприємств континенту. Для комплектації виробництва було обрано провідні світові компанії. Об’єми інвестицій склали $100 млн. Потужність підприємства становить більше 120 тис. тонн солоду на рік. Для цього завод переробляє 180 тисяч тонн ячменю (450 тонн за добу). На солодівні запроваджено чимало інноваційних рішень, які дозволяють суттєво покращувати технологічні процеси та зменшувати витрати ресурсів. Наприклад, використовуються грядки солодорощення круглого типу, система сухого транспортування ячменю замість водного. У сушильному відділенні здійснюється рекуперація гарячого повітря, мінімізоване використання холоду, а мембранна система очистки стічних вод є унікальною для Європи.

Поряд із пивоварінням, не менш важливим напрямком діяльності корпорації є виробництво напоїв. Зокрема, це основна спеціалізація ДП «Красилівське» на Хмельниччині. Це досконале підприємство з випуску безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, мінеральної води. З допомогою найновіших технологій працівники ДП «Красилівське» успішно вирішують питання гармонійного співіснування великих виробничих потужностей та екологічно чистої природної зони.

На усіх заводах «Оболонь» автоматизація грає велику роль. Основні виробничі функції здійснюють машини, а люди лише контролюють процес. Це засвідчує не тільки технологічну досконалість виробництва, але й дотримання найсуворіших стандартів якості продукції та високий рівень організації усіх процесів. А завдяки найдосвідченішим технологам, багато з яких працює у галузі вже понад чверть століття, «Оболонь» має можливість впроваджувати передовий досвід, створювати нові смаки, постійно вдосконалювати рецептуру напоїв. Для цього на підприємствах працюють найсучасніші лабораторії – експериментальна, виробнича, радіологічна та технічного контролю. Вони забезпечують як постійний аналіз якості продукції на всіх етапах виробництва, так і розробку інноваційних продуктів.

Обладнання

Обладнання при виготовленні пива відіграє напевно таку ж роль як і сировина, тому важливо, щоб воно було високої якості. На «Оболоні» це розуміють і саме тому «Оболонь» є не лише найбільшим пивзаводом у Європі, а одним з найтехнологічніших, адже на ньому застосовані інноваційні лінії та системи провідних німецьких спеціалістів з устаткування для пивоваріння Ziemann та KHSGmb.

Постачальники

Як вже було зазначено раніше «Оболонь» є майже повністю забезпеченою власною сировиною. Необхідною умовою є лише експорт хмелю.

Основними постачальниками хмелю на ринку України і не тільки є:«Hopstine» і його підрозділ «Fromm, Mayer-Bass» (Німеччина), Barth-Haas Group (Німеччи)

Розрахунок собівартості

Розрахунок собівартості продукції буде подано для «Оболонь» світле. Обсяг випуску 2,460 млн. дал.

Таблиця 3.1 Розрахунок собівартості «Оболонь» Світле

Стаття витрат Сума тис. грн
Сировина 11 170
Повернені відходи -85
Сировина без відходів 11 085
Допоміжні матеріали 8 186
Разом сировина та допоміжні матеріали 19 271
Пара
  Електроенергія
Продовження Таблиці 3.1.  
Стиснуте повітря
Холод
Разом енергоносіїв 1 768
Основна заробітна плата 1 061
Нарахування на заробітну плату
Загальновиробничі витрати 7 844
Виробнича собівартість 30 348
Адміністративні витрати 4 864
Витрати на збут 11 323
Інші операційні витрати 3 237
Фінансові витрати 2 526
Інші витрати
ПОВНА СОБІВАРТІСТЬ
Прибуток 1 867
Оптова ціна 53 986
Акциз 9 765
ПДВ 12 750
ВІДПУСКНА ЦІНА 76 501
  Витрати на 1 грн ТП, коп. 90,10
  Рентабельність ТП, %

 


 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН

Організаційна структура та керівництво

Організаційну структуру ПАТ «Оболонь» подано у Додатку А.

Керівництво

Президент – Олександр Слободян

Віце-президент– Вікторія Алімова

Голова Ради акціонерів, директор з персоналу та побуту– Сергій Блощаневич

Генеральний директор– Олександр Пучок

Директор з продажу– Олена Гарбарчук

Директор технічний– Іван Горбань

Директор з капітального будівництва– В’ячеслав Кукушкін

Директор з економіки та фінансів – Тетяна Корж

Директор із зовнішньоекономічних питань–Сергій Кравець

Директор з якості– Валентина Микусевич

Директор з маркетингу – Віталій Ткаченко

Директор з виробництва – Сергій Чернишов

Директор з інформаційних технологій­– Олександр Ярешко

Директор з аграрних питань – директор солодового заводу– Михайло Загородний.

Персонал

Діяльність корпорації спрямована на підвищення професіоналізму працівників, покращення умов праці, безпеки виробничих процесів та гарантування їх соціального захисту. Саме тому на АТ «Оболонь» впроваджена і сертифікована система управління безпекою та гігієною праці ДСТУ – П OHSAS 18001:2006. На всіх підприємствах корпорації працює близько 7 тисяч людей, а на одному лише головному заводі у Києві – більше 3000 працівників.

Працівників забезпечено належними умовами праці та життя. Кожного року передбачено підвищення рівня кваліфікації працівників, медичне обстеження, надання першої допомоги, профілактичне лікування, розвиток соціальної сфери.

«Оболонь» є одним із кращих роботодавців України. Середня заробітна плата в корпорації перевищує середню в країні та галузі і у 2009 році збільшилась на 10% в порівнянні до 2008 року.

Кожен працівник має можливість отримати додаткову професійну освіту, підвищити кваліфікацію відповідно до програми розвитку і навчання персоналу. Політика підприємства спрямована не тільки на утримання лідируючої позиції на ринку пива та безалкогольних напоїв, але й на пріоритет життя і здоров'я людей, які виробляють цю продукцію.

4.3.Календарний план організації підприємства

Діяльність підприємства відбувається в три зміни. Перша розпочинається о 7:30. Вихідними днями є субота та неділя. Також можливими є простої виробничого обладнання через планові профілактичні роботи.

Варіння сусла відбувається 12 разів на добу, кожні 2 години, розлив готової продукції автоматизовано і відбувається на конвеєрі.

Основними завданнями, які стояли перед усією «Оболонню» і перед кожним відділом, було виведення на ринок до кінця червня двох нових найменувань: пива «Злата Прага», та безалкогольного напою «Живчик» Вишня.

4.4.Юридичний план

За формою організації корпорація «Оболонь» є Публічним Акціонерним Товариством. Це пов’язане з веденням у дію нового закону «про акціонерні товариства» у якому зазначено, що підприємство у якого більше 100 акціонерів не може бути приватним.

Підприємство діє на основі статуту. Головним керівним органом є Рада акціонерів.


 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти