ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Прийоми, за допомогою яких можна збільшувати, звужувати або розширювати простір

Існує безліч прийомів, за допомогою яких можна збільшувати, звужувати або розширювати простір в залежності від поставленої мети. Для вашої зручності ми приведемо кілька правил, які ви зможете застосувати на практиці при світловому коректуванні житлових приміщень

Максимальна освітленість стін і застосування при їх обробці матеріалів з хорошими властивостями відображення допоможуть візуально розширити простір, що дуже актуально для невеликих приміщень.

При висвітленні великих приміщень краще всього використовувати світильники прямого світла.

Змінюючи яскравість світла, відбитого від підлоги, стін і стелі, можна коректувати обсяг приміщення.

Відбите або розсіяне світло візуально збільшує простір.

Зменшити висоту стелі можливо, якщо на ньому розмістити світильники, світлові промені яких будуть спрямовані на стіни, в цьому випадку стеля буде в тіні іздаватиметься зниженою.

Збільшення висоти можна добитись зворотнім прийомом, встановивши на стінах світильники з направленими вгору променями, яскраво освітлена стеля здаватиметься вище.

Щоб візуально розширити вузький коридор, необхідно розташувати світильники по рівній лінії, уздовж однієї із стін приміщення. Часто зустрічається розташування світильників, коли вони встановлені вздовж середньої лінії стелі, навпаки звужує простір.

Освітлена стіна в кінці коридору робить його ширше.

Яскраве поперечне світло візуально скорочує довжину

Поглибити перспективу довгого коридору можна за допомогою розміщення на стелі рівного ряду однотипних світильників.

Поздовжнє освітлення дозволяє витягнути короткий простір.

Правильно встановлене освітлення здатне не тільки корегувати геометрію приміщення, але і маскувати те, що потрібно залишити в тіні, а також створювати необхідні акценти в інтер'єрі.

Світлове оформлення житлового інтер"єра важливо не тільки для здоров'я очей, воно стимулює роботу головного мозку і сприяє гарному відпочинку

 

 

Освітлення кухні.

Про освітленні кухні рідко хто замислюється. Зазвичай ми задовольняємося люстрою в геометричному центрі стелі. Але робоче освітлення кухні слід будувати інакше: робоче освітлення кухні формується локальними джерелами світла, не одним, а декількома світильниками!

Незалежно від планувальної концепції кухні в загальній структурі квартири, слідує дуже ретельно продумувати кількість і вигляд світильників, а також єдине вірне місце для кожного з них.

Якщо кухня маленька, загальне світло може безпосередньо формуватися джерелами, призначеними для різних функціональних зон, - про це мова піде далі. А ось приміщення досить просторої кухні повинне бути оснащене спеціальними світильниками загального призначення.

Для загального освітлення кухні важливо загальне рівномірне освітлення, рясне і м'яке, зі стелі. Для створення такого світла використовують декілька категорій світильників. Перш за все, це всілякі точкові світильники, як стаціонарні, так і рухливі,які вільно обертаються в декількох напрямках.

Верхнє освітлення

 

Головне завдання верхнього освітлення - підтримувати світлу атмосферу кухні у вечірній час. Крім цього, якщо кухонна зона в квартирі з відкритим плануванням не має вікна, верхнє світло служить повною заміною денного освітлення. У кухнях з постійно включеними світильниками складно передбачити необхідну кількість світла. Як правило, точкових світильників або недостатньо, або їх світло занадто настирливе.

Зі складної ситуації можна вийти різними способами, створивши, наприклад, ілюзію прорізаного в стелі вікна. Для цього використовують підвісні конструкції, змодельовані з напівпрозорих, проникних світло матеріалів. При цьому між перекриттям і площиною стелі розміщують досить потужні рівномірно розподілені світильники. Найкраще у такій ситуації застосовувати світильники з люмінесцентними лампами Т26.

Якщо кухня розташована безпосередньо під дахом будівлі, кращим рішенням є використання природного світла, низхідного із стелі. У цьому випадку влаштовують «ліхтарі» різної конфігурації із застосуванням спеціальних покрівельних вікон.

Загальне освітлення кухні можна створити за допомогою декількох стельових світильників, які забезпечують рівномірно розподілене в просторі кухні світло. Однак найчастіше для цього потрібна дуже велика кількість джерел. Тому іноді краще не рівномірно висвітлювати кухню світлом, а зосереджувати стельові джерела над її основними функціональними зонами: робочим фронтом, обіднім столом і барною стійкою, якщо така є в наявності.

Для освітлення робочого фронту ефективні два варіанти світильників: ряд одиночних, закріплених на стелі, і точкові, вбудовані в карниз над верхнім краєм навісних шаф. Чим вище стеля, тим довше можуть бути шнури світильників. Але не слід розташовувати їх нижче верхнього краю кухонних полиць, інакше світильники заважатимуть відкриттю дверцят.

Невисокі стелі краще не перенавантажувати світлотехнічними формами.

Акуратний карниз, що представляє собою частину кухонних меблів, - відмінне місце для монтажу мініатюрних джерел світла.

До речі, найменші розміри на сьогоднішній день мають точкові світильники з галогенними лампами. Однак такий варіант освітлення дуже широко поширився і вже втратив оригінальність. Останнім часом точкове світло з успіхом замінюють світильники витягнутої форми, також вбудовані у виступаючу частину підвісних шафок.

Над навісними шафами без карниза можна розташувати світильники на гнучких або рухливих кронштейнах. Таке освітлення дозволяє регулювати напрямок світлового потоку. Це завжди зручно, оскільки створює умови для індивідуальної постановки світла.

Найчастіше позначені види загального освітлення недбало іменують «підсвічуванням» і вважають декоративною надмірністю. Насправді ж грамотно встановлений уздовж верхнього карниза кухонних меблів світло виконує лідируючу роль в світловому зонуванні робочого фронту.

Робоче світло

Одного верхнього освітлення не завжди достатньо для комфортного приготування їжі і приємних обідів за дбайливо накритим столом. Оскільки кухня перш за все функціональне приміщення, одна з провідних ролей віддається в ній робочому освітленню. Верхнє світло іноді навіть не є обов'язковим, воно всього лише доповнює різні види функціонального

Робоче освітлення кухні формується локальними джерелами світла. При цьому світильник допомагатиме справі лише в тому випадку, якщо він розташовується в строго визначеному місці, на необхідному рівні, тому що стільниця повинна бути досить добре освітлена. Крім цього, падаюче світло повинне максимально охоплювати область робочого столу, мийки і плити.

Іноді буває досить освітлення, вбудованого у витяжку, для якого застосовуються найрізноманітніші лампи. Якщо світло від витяжки доповнюється іншими світильниками, щоб уникнути кольорово-світлового різнобою, вельми неприємного для очей, краще вибирати спектрально близькі джерела.

Найчастіше освітлення робочої зони кухні створюється за допомогою світильників, вбудованих під полицями. Оптимальний варіант - світильники з люмінесцентними лінійними лампами, що забезпечують рівномірний розподіл світла уздовж робочої поверхні, особливо якщо кухня володіє протяжним фронтом. Світильники хороші при влаштуванні прихованого освітлення.

Якщо подібний вид освітлення передбачений в кухонних меблів, для нього буває досить вивести із стіни дріт на рівні трохи вище нижнього краю навісних шаф. Якщо світильники встановлюються автономно, для них потрібні окремі розетки. У випадку, коли автономні світильники обладнані окремим вимикачем, досить підвести дріт вищеописаним способом.

Простір над стільницею найчастіше буває насичено всілякими господарськими дрібницями і кухонним начинням. В цьому випадку приховані світильники не створять і не підсилять враження хаосу. Але, припустимо, оформлення кухні задумано нарочито лаконічним. Тоді пустинний, майже безбарвний фронт ефектно підкреслять кілька дизайнерських світильників, що володіють характерними формами.

Автономні світильники - відмінне рішення для кухні без навісних шаф. (Ну, якщо не по всьому фронту, то наприклад, вздовж віконної стіни.) Для цього годяться практично всі моделі настінних світильників і бра, головне, щоб вони вписувалися в стилістику кухні.

До речі, тут також можна використовувати настільні лампи, ну і звичайно ж, всілякі світильники на гнучких кронштейнах і важелях-пантографах, завдяки яким форму і місце світлової плями можна легко коректувати.

Проте найбільш мобільний варіант для робочого світла в кухні є лампи на «прищіпках». Ніякої відповідальності: підвісив - не підійшло - зняв. Геніально!

Незвичайним доповненням до основного висвітлення кухні є світло усередині шаф з напівпрозорими дверцятами. З одного боку, таке освітлення має чисто функціональне призначення - висвічувати внутрішній простір і вміст містких полиць. Звичайно, можна обійтися і без лампочки в полиці, але варто лише один раз спробувати, і вже неможливо уявити собі шафу темною і незатишною. Це так само, як з холодильником, який стає зовсім непривабливим, коли в ньому перегорає лампочка. Крім цього, світло, що ллється крізь легкі дверцята, створює в кухні м'який ореол неповторного затишку.

Сучасні кухні відрізняються досить вільним підходом до планування. Робочий фронт необов'язково повинен бути витягнуть уздовж стін, він може розташовуватися, наприклад, посередині приміщення. Таким способом може бути створено достатньо багато варіантів компоновки - від вузької високої стільниці для їжі «на ходу» до винесення в центр кухні всього устаткування. Подібне планування вимагає певного підходу до висвітлення, оскільки іншого місця для розміщення світильників, крім стелі, просто не залишається.

Якщо в середині кухні розміщена плита, доцільно обладнати робочу зону витяжкою з потужніми вбудованими світильниками. Разом з верхнім загальним освітленням їх буде цілком достатньо для всіх кухонних справ.

Коли витяжка над автономним фронтом відсутня, комфортне освітлення може бути створене за допомогою різноманітних світильників на подовжених шнурах. Осі світильників не повинні виходити за контур робочої поверхні, а краще всього, якщо вони перетинаються з віссю стільниці. Світло від ламп, що висять не повинен бити в очі, тому розсіюючі «молочні» абажури в даному випадку є кращим рішенням. Кількість і потужність джерел спеціально підбираються у кожному окремому випадку.

Поширеним варіантом освітлення для вільно розташованого фронту є спеціальна конструкція з точковими світильниками. На жаль, в більшості випадків така споруда виглядає занадто жорстко і тривіально, хоча вартість його порівнянна з вартістю декількох стельових світильників.

Над обіднім столом

Світлу в обідній зоні треба приділяти особливу увагу. Створюючи настрій для трапези, неможливо обійтися виключно загальним освітленням

 

Розміщення світильника в обідній зоні безпосередньо залежить від місцезнаходження столу. Можливі два основні варіанти:

1. вільне розташування столу в приміщенні,

2. стіл примикає до стіни.

У першому випадку найчастіше до стелі над столом підвішують одиночний світильник. Його висота вибирається довільно, залежно від конкретних вимог. Завжди зручно, якщо вона регулюється: високо розташований світильник робить стіл урочистим, низький - тісним і затишним.

Зовнішність світильника над столом може бути складною і вельми претензійною. Головне, щоб поверхня столу була охоплена плямою світла. Так що основна вимога до абажура над столом, щоб він забезпечував інтенсивний, спрямований до стільниці світло. Останнє приміщення може залишатися залежно від оформлення верхньої частини абажура зануреним у морок, в півтінь або майоріти контрастними малюнками світла, що б'є крізь прорізи щільного ковпака.

Простір над великим обіднім столом можна позначити групою дрібних світильників на довгих підставах. Їх можна розташовувати в геометричному порядку і довільно, варіювати довжину штанги і створювати тим самим вельми оригінальні композиції.

Нерідко в процесі експлуатації положення обіднього столу злегка коректується, а світильник при цьому залишається на колишньому місці. Якщо для вас такі перестановки є нормою, то краще спочатку не робити отвори в стелі, а розташувати біля столу торшер з високою дугоподібної «ногою», світло від якого буде спрямований безпосередньо до стільниці.

Стіл, що стоїть біля стіни, можна освітити за допомогою одного-двох бра, закріплених на висоті близько метра від рівня стільниці. Краще всього, якщо у бра довгі кронштейни, а світловий потік направлений вниз.

До речі, місце на стіні з успіхом займають лампи з пантографом. А ще на обідньому столі відмінно себе почуває висока настільна лампа з щільним абажуром. Вона і стіл прикрашає, і є функціональним доповненням до північних посиденьок.

Обідня зона, як правило, має майже у всіх будинках нехитрий, вельми стандартний вигляд: стіл та стільці, ну, іноді ще ваза з фруктами або квітами. Саме в такій ситуації акцент можна зробити на дотепній формі дизайнерського світильника, який відразу ж займе лідируюче місце не тільки у вечірньому, але і в денному інтер'єрі.

На закінчення необхідно сказати про основні технічні показники джерел світла в кухні.

1. У робочій зоні для якісного готування потрібне інтенсивне освітлення стільниці і переважний нейтральний спектр ламп, не спотворює природного виду їжі.

2. За обіднім столом освітлення має бути таким, щоб блюдо виглядало приємно і апетитно. М'яке, обережне світло створить сприятливу атмосферу як для тихої буденної, так і для святкової домашньої трапези.

 

6.3.3.Освітлення ванної кімнати

Сучасні дизайнери вважають, що ванна кімната повинна бути самим освітленим місцем в квартирі. Адже незалежно від розмірів приміщення в цьому куточку будинку людина проводить досить багато часу.

Практика показує, що сподіватися тільки на денне світло, навіть якщо тут є вікно, не варто. Його, як правило, недостатньо для повноцінного освітлення ванної кімнати.

Знову ж - краса вимагає засобів. Щоб щічки були гладко виголені, а жіночі очі акуратно і ефектно підфарбовані, потрібне світло, багато світла, сучасних, правильно встановлених світильників.

Одним з основних принципів освітлення є розподіл його по трьох рівнях: нижньому - від 0 до 40 см; середньому (робочому) - на висоті від 75 см від підлоги; верхньому - розташованому вище 180 см. Успіх освітлення повністю залежить від правильного розташування джерел світла по всім трьом рівням, незалежно від типу приміщення. У застосуванні до ванної кімнати це буде виглядати наступним чином.

Стельове (верхнє) освітлення у ванній в деяких випадках забезпечується одним-єдиним світильником. Такий варіант ефективний виключно для малогабаритних приміщень.

У просторій ванній кімнаті для рівномірного розподілу світла встановлюють декілька світильників. Причому чим більше кількість джерел світла, тим нижче може бути їх потужність і, отже, габарити. Багатопозиційне освітлення влаштовують за допомогою дрібних світильників найчастіше з галогенними лампами.

Галогенні світильники бувають вбудованими і відкритими. Вбудовані конструкції призначені для монтажу в підвісні стелі, при цьому матеріал стелі може бути практично будь-яким.

Пучок світла вбудованих в стелю світильників найчастіше спрямований строго до підлоги, що для ванної не завжди раціонально. Для пристрою загального освітлення тут придатніші точкові світильники з регульованим кутом повороту.


У ванній кімнаті з високими стелями як світлове рішення використовують відбитий світловий потік. З цією метою на відстані півметра від стелі розташовують алюмінієву підвіску, на нижній несучої поверхні якої встановлюють декілька точкових стельових світильників для галогенових ламп, а для створення відбитого світлового потоку на верхній поверхні алюмінієвої конструкції розміщують декілька світильників з широким кутом розсіювання. Сукупність прямого і відбитого світлових потоків дозволяє отримати необхідний рівень освітленості.

Широкі можливості для моделювання систем освітлення у ванні відкриває використання конструкцій на основі струмопровідних шин і струн. Завдяки різноманітній формі струмоведучих елементів, призначених для кріплення як до стелі, так і до стін, з них можна створювати різномаїття комбінацій.

Робоче (середнє) освітлення

У ванній, так само як і в інших приміщеннях будинку, існує необхідність зонування. Для світлового зонування використовують джерела локального світла. Навіть у невеликій технічно нескладній ванні доцільно виділити простір біля дзеркала в окрему функціональну зону. У ванній же з нішами, подіумами і всілякими планувальними вишукуваннями може бути позначено навіть кілька зон.

Дзеркало і умивальник - найважливіша зона. З боків дзеркала светодізайнери рекомендують встановити пару симетрично розташованих джерел розсіяного світла, які, з одного боку, створять хорошу освітленість, а з іншого - не будуть зліпити очі і відкидати різкі тіні. При цьому важливо, щоб лампи не відбивалися в дзеркалі.

В якості розсіювача можна використовувати абажур з матового скла або білого кольору. Саме білого, тому що кольорове світло в дзеркальній зоні не вітається, оскільки він спотворює природний відтінок обличчя. Симетрія потрібна для рівного, без світлотіньових переходів, розподілу світла.


Дзеркало середньої величини краще обладнати джерелами світла по периметру. Для рівномірного освітлення широкого дзеркала світильники розташовують уздовж нього по горизонталі на висоті приблизно 2 м від рівня підлоги.

Ідеально освітити обличчя допомагають бра з гнучкими кронштейнами, які можна згинати як завгодно, домагаючись оптимального напрямку світла. Для освітлення дзеркал можна використовувати лампи всіх типів, головне, щоб спектр їх був наближений до спектру природного світла.

Ванна. Для того щоб відволіктися й розслабитися у ванні, вона хоча б умовно повинна стати відособленим. від решти сантехніки, місцем. Деякі виробники пропонують моделі ванн з автономним підсвічуванням – видовище досить ефектне, але не всім по кишені.

Є варіанти доступніші і не менш цікаві. Наприклад, виділити зону ванни пучком спрямованого світла, зануривши в напівтемряву решту приміщення (такий прийом часто використовують при хромотерапії). Або повісити над ванною бра з абажуром з кольорового скла. У просторій ванній з невисокою стелею різнобарвні світильники групуються на стелі, в потрібному секторі.

В результаті такого зонування виходить ефект м'якого перетікання забарвлених кольором просторів. Гарне світло над водою можна створити і за допомогою торшера на високій (близько 2 метрів) стійці.

Шафки. Дизайнери пропонують додатковий варіант освітлення ванної кімнати - підсвічування меблів. У висувні ящики, орні шафи, відкриті полиці вбудовуються невеликі світильники, що допомагає швидко знаходити потрібні речі.

Звичайно, зонуючи ванну кімнату за допомогою світла, можна розташувати світильники над кожної сантехнічною точкою. Головне правило - все має бути функціонально виправдано.

І якщо у вашій душовій кабіні відсутній автономний світильник, то про його наявність все ж доведеться подбати, причому краще це зробити заздалегідь, ще під час ремонту.

Підлогове (нижнє) освітленнястворює особливий настрій у ванній кімнаті. Таке світло ставиться до розряду додаткового, декоративного. Існують спеціальні, міцні і герметичні світильники, призначені для підсвічування садових доріжок. Вони ж придатні для підсвічування підлоги у ванній. Зовнішній діаметр таких світильників близько п'яти сантиметрів, "глибина залягання" - близько дев'яти. Лампи, застосовувані для даного типу освітлення, не повинні бути могутніше 5 Вт

У ванній кімнаті для створення незвичайних світлових ефектів світо дизайнери пропонують використовувати підлогові світильники, ілюмінатори, ліхтарики, прозорі і кольорові. Такий тип освітлювальних приладів відноситься до розряду додаткового, декоративного.

Питання, чи повинен освітлювальний прилад бути прикрасою навіть у вимкненому стані, вирішується відповідно до поставленого стилістичного завдання і особистих переваг мешканців будинку. Варіантів світлового оформлення достатньо багато - від галогенного "зоряного неба" до розкішної люстри в центрі стелі

Добре, якщо вигляд світильника відповідає дизайну сантехнічних аксесуарів. Якщо ванна гранично навантажена сяючим декором, краще всього використовувати непримітні або приховані від погляду світильники. І тільки коли сантехніка, змішувачі і обробка ванни виглядають непомітно, світильник можн авикористовувати як яскравий декоративний елемент.

Врахуємо ще те, що декоративні якості світильника можуть різко мінятися при його включенні і виключенні. Висить до певного часу така маленька скромна лампочка і не привертає до себе уваги. А запалюється світло - і починається спектакль: гра з тінями, кольоровими відблисками, заломленими променями і блискучими гранями.

Сучасні освітлювальні прилади здатні додати високу естетику навіть тривіальним водним процедурам!

Прагнучи до краси, не можна забувати про вимоги безпеки, які з особливою ретельністю слід дотримувати в системі освітлення ванною.

Електротехніка не прощає помилок – джерела світла неодмінно повинні бути захищені від прямого попадання вологи, а металева арматура високовольтних світильників у ванній кімнаті вимагає обов'язкового заземлення. Але це вже турбота професіоналів.

Для більшої безпеки порядок установки вбудованих освітлювальних приладів спрямованої дії у ванній строго стандартизовано.

Таким чином, приміщення розділене на декілька "зон безпеки". Прилади повинні мати певні технічні характеристики: наприклад, водонепроникність.IP23

 


 

 

Рівень безпеки, захисний індекс та клас, норми, котрих необхідно дотримуватись
Розміщення Мінімальний захисний індекс IP Клас I II III
IP27 Дозволено Дозволено Дозволено
IP24 Дозволено Дозволено Дозволено
IP23 Дозволено Дозволено Дозволено
IP21 Дозволено Дозволено Дозволено
Поза зонами IP20 Дозволено Дозволено Дозволено

 

Освітлення передпокою

Інтер'єр передпокою покликаний забезпечувати сприятливу атмосферу для швидкого і легкого переходу від стану ділової активності до спокою і відпочинку в атмосфері домашнього затишку. Ця вимога відноситься і до освітлення. Одна з особливостей освітлення прихожої полягає в тому, що денне світло в ній найчастіше відсутнє. І тому, незалежно від часу доби, доводиться користуватися світильниками.

Фахівці вважають, що краще висвітлити передпокій як слід. Справа в тому, що навіть короткочасне перебування в похмурому передпокої може несприятливо позначитися на загальному враженні від квартири. Грамотне, м'яке і доброзичливе освітлення, навпаки, вже біля порогу розслабляє і налаштовує на відкрите спілкування з будинком.
Якщо прихожа не відособлена і ми потрапляємо в неї не тільки з приходом і відходом з будинку, а й переходячи з приміщення в приміщення, то необхідно передбачити додатковий світильник для постійного орієнтування підсвічування. Ним може стати будь-яка декоративна лампа, навіть настільна, якщо для неї знайдеться місце. В часто відвідуваному передпокої в якості додаткового освітлення можна використовувати принцип "другого світла", проникаючого з суміжних кімнат через скляні двері або засклені поверхні стін. У такій ситуації відмінно зарекомендували себе перегородки зі склоблоками. У виграші завжди буде той, хто знає, що цей матеріал не тільки декоративний, але і функціональний!

Іноді освітлення в передпокої доцільно виконати освітлювачами, які управляються нетрадиційними вимикачами, а спеціальними перемикачами на основі датчиків, чутливих до руху або тепла. Зручність їх полягає в тому, що включення світла відбувається автоматично при появі в полі дії датчика людини. Чутливий елемент правильно встановленого перемикача діє на певній висоті, тому на пересування домашніх тварин не реагує. Можливо також використання схем перемикачі і управління світлом з двох точок, якщо коридор довгий.

 

Освітлення і планування передпокою

Нажаль,для передпокою по проекту не завжди передбачається просторе приміщення. До того ж нерідко і форма його буває невдала: або вона надто витягнута, вузька і непомірно висока, або занадто тісна. Інавіть якщо в прихожій досить місця, то стіни найчастіше розділені однотипними дверними прорізами або одноманітні і порожні.

Монотонні поверхні стін передпокою іноді намагаються прикрасити картинами, влаштовують декоративні або інші виступи, а невдалі пропорції виправляють різноманітними конструктивними елементами, наприклад, арками або ажурними перегородками.

Це, звичайно, красиво, але іноді можна обійтися простішими і в той же час оригінальними засобами - вдатися додопомоги освітлення.

Світло здатне творити дива: маленьке приміщення стає на вигляд просторішим, вузьке - розширюється, а підсвічені далекі куточки виглядають більш привабливо.

При корекції вузького, витягнутого в довжину передпокою зазвичай користуються прийомом інтенсивного освітлення стін. Для пристрою такого освітлення застосовують розподілені по приміщенню потужні світильники, пучки світла яких направлені до стін. Велика кількість світла, відбитого від верхньої частини стін і частково від стелі ілюзорно розчиняє поверхні. Світильники можуть знаходитись як на стелі, так і на стінах, головне щоб їх промені були направлені в необхідні точки інтер’єру. При надто великій висоті приміщення для корекції можна використовувати настінні світильники. Підійдуть також стельові світильники з регульованим кутом повороту. Світильники необхідно направляти строго на стіни, стеля при цьому залишається в тіні і зорово знижується.

У геометрично складних приміщеннях, що мають у плані форму багатокутника, вдаються до світового зонування. Повороти і закутки, освітлені з різних ракурсів різноманітними джерелами світла стають цікавими декоративними «острівцями» на шляху в глибину житлового простору. Тут можна не придумувати нічого особливого : легке підсвічування настінного панно, мініатюрні світильники-бра біля маленького дзеркала, компактне крісло в сусідстві з вузьким торшером і передпокій вже придбав свій неповторний вигляд.

Тим же, хто прагне до незвичайних, ефектних рішень, можна порекомендувати використання світла не для маскування, а, навпаки, для підкреслення і посилення реальності. Приміром, поглибити перспективу довгого і вузького передпокою можна за допомогою рівного ряду однотипних світильників-даунлайт, що вбудовуються в стелю.
Прихожу доцільно оснащувати двома незалежними один від одного, але які взаємно доповнюють, видами освітлення: загальним освітленням і функціональним освітленням - для конкретних цілей (освітлення дзеркала і пр.)

Передпокої у великому будинку можуть бути просторими і високими, у двох рівнях. У цьому ж обсязі, як правило, розміщують сходи. Якщо верх передпокою впирається в дах, в стелі можна влаштувати так званий "зенітний ліхтар" чи "світловий ліхтар" - стельове вікно, яке може бути як найпростішою, так і досить складної конфігурації. З світанку до сутінків від ліхтаря буде м'яко струмувати природне світло, проникаючи у найвіддаленіші куточки приміщення. Правда, ввечері все ж буде потрібно додаткове освітлення, тим не менш в денні години природне світло буде економити електроенергію. Передпокій в квартирах, як правило, не має вікон. Тут можна спробувати візуально "відкрити" замкнутий простір за допомогою імітації витікаючого від поверхонь світла. Приміром, пустити по периметру передпокою карниз із захованими за ним світильниками з люмінесцентними лампами. Можна також спорудити пропускає світло напівпрозорий підвісна стеля з вбудованими за ним світильниками.

Світильники в центрі обширного стелі передпокою повинні давати м'яке розсіююче світло. Світильники з направленими вниз пучками прямого світла, та ще при низькій стелі, функціонально протипоказані в тісних передпокоях! Порада - застосовуючи точкові світильники в прихожій, використовуйте тільки моделі з регульованим кутом повороту і групуйте їх уздовж стін. У коридорі використовуються і світильники на струмопровідних конструкціях.Для передпокою рекомендується вибирати закриті, рівномірно розсіюють світло моделі. В крайньому випадку світло повинно бути максимально розпорошеним по напрямку донизу; пряме світло може відбиватися від стелі та верхньої частини стін.
Найбільше підходить для передпокою саме ця категорія світильників, а саме настінні. Бра однаково придатні як для низьких, так і для дуже високих приміщень. Основна вимога - їх промені ні в якому разі не повинні потрапляти в очі. Все інше цілком припустимо: світло може буквально розтікатися по стінах навіть вниз і в сторони, хоча основне його напрямок - верхня частина стін і стеля. Чим ближче до стіни розташований світильник, тим ретельніше повинна бути виконана обробка - бічне світло "піднімає" фактуру і виявляє щонайменші вади.

Добре підходять для освітлення передпокою світильники, вбудовані в стіни.Такі конструкції нагадують ілюмінатори і створюють в приміщенні, крім сприятливого освітлення, ефект загадковості, таємничості.
Якщо форма настінних світильників може бути найрізноманітнішою, то вимоги до їх монтажу - досить суворі і однозначні. Рекомендована висота кріплення коливається близько двох метрів, так щоб світло концентрувався в області трохи вище людського зросту. Хоча в особливих випадках, коли потрібні сильні ефекти, світильники можна кілька опустити до підлоги або підняти до стелі.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти