ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ПРО РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Загрузка...

 

У час перебудови всіх розділів медицини заслуговує великої уваги подальше удосконалення патологоанатомічої служби та підвищення ефективності її діяльності, що сприятиме удосконаленню охорони здоров'я України.

Сучасні діагностичні методи патологоанатомічого дослідження широко застосовуються не тільки в кадрових та науково-дослідних інститутах, але й у великих, добре оснащених патологоанатомічих бюро (Хмельницьке, Чернігівське, Полтавське, Одеське та інші). Створення цих бюро, що обслуговують обласні, міські та сільські лікарні, сприяє подальшому удосконаленню організаційних ос­нов патологоанатомічої служби України.

Переведення галузі на нові умови господарювання вимагає ширшого використання результатів палого анатомічних досліджень як об'єктивного критерію оцінки кінцевих результатів діяльності лікувально-профілактич­них закладів. Разом з тим потребує перегляду система оплати праці медичного персоналу патологоанатомічої служби в залежності від обсягу роботи, складності та відповідальності за проведені дослідження.

З метою подальшого вдосконалення та розвитку патологоанатомічої служби в Україні:

ЗАТВЕРДЖУЮ:

1. Штатні нормативи медичного персоналу патологоанатомічих відділень лікувально-профілактичних зак­ладів, патологоанатомічих бюро /додаток І/.

2. Положення про патологоанатоміче бюро /дода­ток 2/.

3. Положення при патологоанатоміче відділення /централізоване патологоанатоміче відділення/ лікуваль­но-профілактичного закладу /додаток 3/.

4. Положення про посадові обов'язки медичного пер­соналу патологоанатомічого бюро та централізованого патологоанатомічого відділення лікувально-профілак­тичного закладу /додаток 4/.

5. Положення про начальника патологоанатомічого бюро /додаток 5/.

6. Положення про порядок розтину трупів у лікуваль­но-профілактичних закладах /додаток 6/.

7. Положення про порядок розтину викиднів масою тіла від 500,0 і більше в строках від 22 тижнів вагітності незалежно від живо- або мертвонародженості, мертвонароджених та новонароджених померлих в перинатальному періоді /додаток 7/.

8. Положення про порядок організації та проведення клініко-патологоанатомічих конференцій в лікувально-профілактичних закладах /додаток 8/.

9. Тимчасове положення про впровадження нових умов господарювання а патологоанатомічому бюро /до­даток 9/.

10. Тимчасові методичні рекомендації по розрахунку витрат на патологоанатоміче дослідження на 01.01.92 р. /додаток 10/.

11. Положення про проведення анатомічного аналізу смертельних наслідків /додаток 11/.

12. Положення про порядок дослідження біопсійного та операційного матеріалів /патогістологічні дослід­ження/ /додаток 12/.

13. Положення про патологоанатоміче дослідження померлих /додаток 13/.

14. Інструкцію про особливості та порядок розтинів трупів дітей раннього віку, новонароджених, мертвонароджених, викиднів та плацент /додаток 14/.

15. Інструкцію про особливості та порядок патологоанатомічого дослідження трупів, що містять радіоактивні речовини /додаток 15/.

16. Тимчасову інструкцію про заходи запобігання зараженню персоналу патологоанатомічих бюро /відділень/ при патологоанатомічих розтинах та морфологічних дослідженнях органів та тканин інфекційних хворих, зара­жених вірусом імунодефіциту людини /додаток 16/.

17. Інструкцію по взяттю матеріалу від трупа для бак­теріологічного та вірусологічного досліджень /додаток 17/.

18. Інструкцію по взяттю трупної крові та спинно­мозкової рідини для біохімічних та біофізичних дослід­жень /додаток 18/,

19. Інструкцію про порядок та строки зберігання патологоанатомічих документів та матеріалів патологоанатомічого дослідження /додаток 19/.

20. Інструкцію про прийом, зберігання та видачу трупів в лікувальних закладах /додаток 20/.

21. Основні вимоги до приміщень та по охороні пращ, техніці безпеки при роботі в патологоанатомічих бюро. патологоанатомічих відділеннях /додаток 21/.

НАКАЗУЮ:

Вважати патологоанатомічу службу важливою час­тиною практичної охорони здоров'я, що забезпечує діаг­ностику захворювань, підвищення кваліфікації лікарів та науково-практичний контроль лікарняної справи.

1. Керівникам органів охорони здоров'я, закладів охорони здоров'я республіканського підпорядкування, які мають патологоанатомічі служби:

1.1. Розглянути на колегіях та медичних радах стан патологоанатомічої служби, розробити заходи подаль­шого розвитку та удосконалення патологоанатомічої служби.

1.2. З урахуванням місцевих умов /приміщення, кад­ри/ продовжувати створення патологоанатомічих бюро, в тому числі по дитячій патології.

1.3. Продовжити:

— будівництво нових та реконструкцію діючих патологоанатомічих корпусів, оснащення обладнанням /перш за все холодильними камерами для зберігання трупів, мікроскопами, секційними столами, каталками тощо/, а також необхідними реактивами;

— забезпечення патологоанатомічих бюро спеціаль­но закріпленим автотранспортом для доставки біопсійного матеріалу, результатів патологоанатомічих розтинів та даних біопсійних досліджень у прикріплені лікуваль­но-профілактичні заклади, виїздів лікарів-патологоана­томів для дослідження термінових біопсій, а при необ­хідності для проведення розтинів, клініко-анатомічних конференцій, консультативної роботи.

1.4. Організувати роботу патологоанатомічих бюро, централізованих патологоанатомічих відділень, в тому числі дитячих, в суворій відповідності з Положенням про патологоанатоміче бюро та про патологоанатоміче відділення /централізоване патологоанатоміче відділен­ня/ лікувально-профілактичного закладу /додаток 2, З/ та Положенням про посадові обов’язки медичного пер­соналу патологоанатомічого бюро, патологоанатомічого відділення лікувально-профілактичного закладу /до­даток 4/, Положенням про начальника патологоанатомічого бюро /додаток 5/.

1.5. Звернути особливу увагу на широке використан­ня біопсійного дослідження для прижиттєвої діагности­ки захворювань. Встановити, що гістологічне досліджен­ня всього операційного та біопсійного матеріалу, в тому числі плацент, зіскобів при абортах є обов'язковими

1.6. Забезпечити виконання керівниками лікувально-профілактичних закладів, клінік науково-дослідних та ме­дичних інститутів: Положення про порядок розтину трупів у лікуваль­но-профілактичних закладах /додаток 6/, Положення про порядок розтину викидні в масою тіла від 600,0 і більше в строках від 22 тижнів вагітності незалежно від живо- або мертвонародженості, мертвонароджених та новона­роджених померлих в перинатальному періоді /додаток 7/. Притягувати до суворої дисциплінарної відповідальності головних лікарів лікувально-профілактичних закладів та клінік при встановленні фактів необгрунтованої видачі трупів померлих без розтину.

1.7. З метою удосконалення лікувально-діагностичного процесу забезпечити систематичне проведення в лікувально-профілактичних закладам клініко-патологоанатомічих конференцій у відповідності з Положенням та Інструкцією про них /додаток 8/. За результатами конференцій головним лікарям лікувально-профілактичних закладів, керівникам органів охорони здоров'я вживати необхідні заходи до усунення виявлених недоліків, поліпшення організації та якості надання медичної допомо­га хворим.

1.8. Протягом 1992 р. вирішити питання про викори­стання виключно за призначенням приміщень патологоанатомічих корпусів. Категорично заборонити розміщен­ня в патологоанатомічих корпусах відділень бюро судо­во-медичної експертизи або структурних підрозділів ліка­рень, що не належать до патологоанатомічої служби.

1.9. До 1993 р. вирішити питання про підготовку лікарів-патологоанатомів шляхом послідовного навчання в субординатурі, інтернатурі, клінічній ординатурі, на кафедрах медичних інститутів та патологоанатомічих відділах клінічних НДІ або патологоанатомічих бюро з подальшим удосконаленням та атестацією в установленому порядку.

1.10. Вжити заходів щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази патологоанатомічої служби шляхом будівництва нових патологоанатомічих корпусів за новими типовими проектами для розміщення патологоанатомічих бюро та централізованих відділень.

1.11. Зважати за доцільне створення в обласних цен­трах учбово-виробничих об'єднань на договірній основі, що об'єднують кафедри патологічної анатомії медичних інститутів, патологоанатомічої лабораторії та відділи НДІ, патологоанатомічі бюро. відділення.

1.12. З метою удосконалення контролю за якістю діаг­ностики та лікування хворих амбулаторної мережі про­тягом 1992 року організувати підготовчу роботу по про­веденню патологоанатомічих розтинів померлих вдома у відповідності з Положенням про розтин померлих /до­даток б/ та з урахуванням місцевих умов.

1.13. Переводячи галузь на нові умови господарювання у відповідності з тимчасовим положенням /додаток 9/ про впровадження нових умов господарювання в патологоанатомічих бюро та приблизних розрахунків вартості патологоанатомічих досліджень /додаток 10/, провести перегляд оплати праці медичного персоналу патологоанатомічої служби в залежності від складності, відповідальності та кількості проведених морфологічних досліджень

2. Вважати такими, що втратили чинність на території України, накази МОЗ СРСР від 23 жовтня 1981 р. № 1095 "Про штатні нормативи медичного персоналу патологоанатомічих відділень /прозекторських/; від 4 квітня 1983 р. № 375 "Про подальше удосконалення патологоанатомічої служби в країні" від 11 березня 1988 р. № 203 "Про організацію патологоанатомічих бюро", ''Правила по об­ладнанню та експлуатації приміщень патологоанатомічих відділень", затверджені МОЗ СРСР 20 березня 1964 р.

 

Міністр Ю. Спіженко

 

 

Додаток № 2

ШТАТНІ НОРМАТИВИ

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти