ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Формула для визначення коефіцієнта природної освітленості.

е = *100%, де – природна освітленість, що створюється в певній точці заданої площини всередині приміщення світлом неба, безпосередньо або після відбиття; – зовнішня горизонтальна освітленість, що створюється світлом повністю відкритого небосхилу.

Яка освітленість нормується при боковому розташуванні світло прорізів

При боковому односторонньому розташуванні світлових прорізів в житлових і громадських будинках нормоване значення КПО повинно бути забезпечено в розрахунковій точці, розташованій на перетині вертикальної площини характерного розрізу приміщення і площини умовної робочої поверхні ( або підлоги) на відстані 1м від стіни, найбільш віддалених від світлових прорізів.

При боковому двосторонньому освітленні приміщень різного призначення нормоване значення КПО повинно бути забезпечено в розрахунковій точці в центрі приміщення на перетині вертикальної площини характерного розрізу і робочої поверхні.

R)

Координати положення сонця на небі

ПОЛОЖЕННЯ СОНЦЯ НА НЕБОСХИЛІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ КООРДИНАТАМИ: 1. Висота стояння Сонця – це кут між напрямком на сонце та його проекцією на площину горизонту. Якщо сонце знаходиться над горизонтом, то його висота додатна і змінюється від 0 до 90°, а за горизонтом - то від’ємна і змінюється від 0 до - 90°. 2. Азимут – це геодезичний кут між напрямом на північ та проекцією напрямку на сонце на площину горизонту (сонячною площиною), який відраховується за годинниковою стрілкою від 0 до 360°; азимут інсоляційний - кут між напрямком на південь та сонячною площиною, який відраховується за або проти годинникової стрілки від 0 до 180°.

4.

Особливості будови ока людини

ОКО фактично є частиною мозку винесеною назовні, воно нагадує фотоапарат, який складається з оптики або об'єктиву та світлочутливої протилежної стінки.

КРИШТАЛИК – прозоре студенисте тіло подібне до лінзи двоякої кривизни. Оболонка або рогівка, передня камера, кришталик, скловидна рідина – утворюють складну оптичну систему.

СІТКІВКА ОКА (ретина) складається з дрібних елементів (тіл) круглої та видовженої фори, які з'єднані нервами з мозком. У оці нараховується 130 млн. круглих тіл “колбочок” 7 млн. видовжених – “паличок” розмірами від 1:100 до 1:1000 мм. Колбочки пристосовані до високих рівнів денного освітлення, а палички – до низьких рівнів нічного. Зорове відчуття – це фотохімічна реакція, під час якої під дією світла зоровій пурпур або родопсин руйнується і чим більше тим сильніше відчуття світла.

ЖОВТА ПЛЯМА на сітківці відповідає зоні найкращого бачення. Вона заповнена маленькими колбочками, має діаметр 1 мм та відповідає зоровому куту 2 градуси.

а) горизонтальний розріз правого ока:

1-роговиця, 2-зіниця та кришталик з оптичною віссю,

3-пердня камера, 4-райдуга, 5-акомодаційний м’яз, 6-сітківка, 7-судинна оболонка, 8-білок, 9-склоподібне тіло, 10-жовта пляма з центральною ямкою, 11-зоровий нерв.

Поняття про колір, сприйняття кольору, три якості кольору

ДВА ПОНЯТТЯ КОЛЬОРУ:

1. Колір як властивість матеріалів (Константність кольору – сніг білий, листя зелене). Одночасний кольоровий контраст - зелене коло 5 см на червоному і сірому папері сприймається по-різному (рис.32). І.Н’ютон показав що біле світло складається і розкладається на кольорові промені;

2. Колір як функція сприйняття людського мозку. (Відчуття кольору пов'язують з світловим стимулом та типовою чутливістю ока)

 

СПРИЙНЯТТЯ КОЛЬОРУ:

1. Ізольований колір (стимул, що за інтенсивністю перевищує оточення).

2. Глянцева, матова і фактурна кольорова поверхня (Змінюють оцінку кольору від розбіленого до насиченого).

 

ТРИ ЯКОСТІ КОЛЬОРУ:

1. Кольоровий тон (Це власне поняття червоного, синього, зеленого кольору разом з перехідними відтінками, які око розрізняє близько 200);

2. Світлота або яскравість (об'єктивна міра відбиваючої здатності: жовтий 50, червоний 20%);

3. Насиченість (Повнота або інтенсивність кольору, розрізняють у синє-зеленому 10, а червоному - 18 ступенів насиченості).

Білет №14

1.Закон проекції тілесного кута.Згідно цього закону, освітленість в точці приміщення, створювана небом з рівномірною яскравістю, прямо пропорційна яскравості неба і площі проекції на освітлювану поверхню тілесного кута, під яким видна ділянка неба з даної точки приміщення (16).

Таким чином, dI=LdS підставляємо dE=Cosa/R2 при R=1 дістаємо dE=LdSCosadSCosa=dG тоді dE=LdG при рівномірній яскравості E=LG, де dS – елементарна ділянка неба, м; E - освітленість в точці, лк; L -яскравість неба, нт; G - площа проекції тілесного кута на площину, що освітлюється, м.

Наслідки: 1. Визначення відносної світловіої активності отворів у стінах та стелі.

2. Побудова графіків Данилюка.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти