ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вправи виконують, відвернувшись від екрана.

 

Варіант 1

1. Вихідне положення (В.п.) - сидячи, руки на колінах. Закрити очі, сильно напруживши очні м'язи, на рахунок "раз-шість", потім відкрити очі, подивитись вгору на рахунок "сім-вісім", подивитись вниз на рахунок "дев'ять-десять". Повторити 5 разів.

2. В.п. те саме. Робити колові рухи очима, фіксуючи погляд в таких положеннях: додолу-вліво-вгору-вправо-додолу. Повторити 5 разів. Потім те саме 5 разів у зворотному напрямі.

3. В.п. те саме. Закрити очі на рахунок "раз-два", відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок "три-чотири". Повторити 5 разів.

Варіант 2

1. В.п. - сидячи. Швидко моргати очима протягом 15 с.

2. В.п. - сидячи на відстані 30-35 см від вікна обличчям до нього. Дивитися на позначку на шибці протягом 5 с, потім перевести погляд на більш віддалений об'єкт за вікном і дивитися ще протягом 5 с. Повторити 10 разів.

3. В.п. - сидячи. Швидко перевести погляд по діагоналі: праворуч вгору - ліворуч униз. Потім дивитися прямо у далеч протягом 6 с. Швидко перевести погляд по діагоналі: ліворуч вгору - праворуч униз. Потім дивитися прямо у далеч протягом 6 с. Повторити 4-5 разів.

 

Варіант 3

1. В.п. - сидячи. Швидко моргати очима, напруживши очні м'язи, протягом 15 с.

2. В.п. - сидячи, очі закриті. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок "раз-чотири", повернутися у в.п. Так само подивитися праворуч на рахунок "п'ять-вісім", повернутися у в.п. Повторити 5 разів.

3. В.п. те саме. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок "раз-три", потім - праворуч на рахунок "чотири-шість". Повернутися у в.п. Повторити 5-6 разів. Так само подивитися в гору на рахунок "один-три", потім - додолу на рахунок "чотири-шість". Повернутися у в.п. Повторити 5-6 разів.

4. Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись, протягом 12 с.


Комплекс вправ для поліпшення мозкового кровообігу

 

Нахили і повороти голови справляють механічну дію на стінки шийних кровоносних судин, підвищуючи їх еластичність. Тренування вестибулярного апарату сприяє розширенню кровоносних судин головного мозку, а дихальні вправи, особливо дихання через ніс, збільшують їх кровонаповнення. Все це підсилює мозковий кровообіг, тим самим полегшуючи розумову діяльність.

 

Варіант 1

1. В.п. - основна стійка (о.с.). На рахунок "раз" - руки за голову, лікті розвести, голову нахилити назад. На рахунок "два" - лікті вперед. На рахунок "три-чотири" - руки розслаблено опустити вниз, голову нахилити вперед. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

2. В.п. - стійка "ноги порізно", пальці стиснуті в кулаки. На рахунок "раз" - різкий мах лівою рукою назад, правою - вгору назад. На рахунок "два" - різко змінити положення рук. Повторити 6-8 разів у середньому темпі.

3. В.п. - сидячи на стільці. На рахунок "раз-два" - плавно відвести голову назад, на рахунок "три-чотири" - голову нахилити вперед, плечі не піднімати. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

 

Варіант 2

1. В.п. - стоячи або сидячи, руки на поясі. На рахунок "раз-два" коловим рухом відвести праву руку назад з поворотом тулуба і голови праворуч, на рахунок "три-чотири" - те саме ліворуч. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

2. В.п. - стоячи або сидячи, руки в сторони, долоні вперед, пальці розведені. На рахунок "раз" обхопити себе за плечі руками якомога міцніше і далі, на рахунок "два" повернутися у в.п. Повторити 4-6 разів у швидкому темпі.

3. В.п. - сидячи на стільці, руки на поясі. На рахунок "раз" повернути голову праворуч, на рахунок "два" - в.п. Те саме - ліворуч. Повторити 6-8 разів у повільному темпі.

 

Варіант 3

1. В.п. - стоячи або сидячи, руки на поясі. На рахунок "раз" ліву руку махом занести на праве плече, голову повернути ліворуч. На рахунок "два" повернутися в в.п. На рахунок "три-чотири" - те саме правою рукою. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

2. В.п. - о.с. На рахунок "раз" оплеск долонями за спиною, руки підняти позаду якомога вище. На рахунок "два" - руки через сторони перевести вперед на рівень голови, оплеск. Повторити 4-6 разів у швидкому темпі.

3. В.п. - сидячи на стільці. На рахунок "раз" нахилити голову вправо, на рахунок "два" - в.п. На рахунок "три" нахилити голову вліво, на рахунок "чотири" - в.п. Повторити 4-6 разів у середньому темпі.

 

Варіант 4

1. В.п. - стоячи або сидячи, пальці рук стиснуті в кулаки, на рахунок "раз" кулаки підвести до плечей, голову - назад. На рахунок "два" - лікті догори, голову - вперед. Повторити 4-6 разів у середньому темпі.

2. В.п. - стоячи або сидячи, руки в сторони. Зробити 3 ривки руками: правою перед тулубом, лівою - за. Повернутися в в.п. Потім зробити 3 ривки руками в інший бік. Повторити 4-6 разів у швидкому темпі.

3. В.п. - сидячи. На рахунок "раз" голову нахилити вправо, на рахунок "два" - в.п., "три" - голову нахилити вліво, "чотири" - в.п., "п'ять" - голову повернути вправо, "шість" - в.п., "сім" - голову повернути вліво, "вісім" - в.п. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

 

Контрольні питання.

· Функціональне призначення кабінету обчислювальної техніки.

· Санітарно-гігієнічні норми роботи в комп’ютерному класі.

· Правила техніки безпеки при роботі в комп’ютерному класі.

 

Завідувач кабінетом____________________________

"Погоджено"

Заступник керівника установи з навчальної роботи____________


Перелік лабораторних робіт включених у збірник

Лабораторна робота №1 Тема: Організація передачі даних комп’ютерних маніпуляторів Мета:Отримати навички по налаштуванню і діагностиці сучасних пристроїв ручного вводу інформації в ПЕОМ і вивчити їх особливості.
Лабораторна робота №2 Тема: Дослідження контролерів периферійних пристроїв Мета:Ознайомитись з принципами роботи контролерів різних типів. Навчитись програмувати програмований інтерфейс клавіатури та диплея КР580ВВ79.
Лабораторна робота №3 Тема: Дослідження відео систем персональних комп’ютерів Мета:Ознайомитись з можливістю регулювання зображення монітора з місцевого пульта керування. Оволодіти базовими навичками діагностики відеоадаптерів
Лабораторна робота №4 Тема: Дослідження друкувальних пристроїв Мета:Ознайомитися з принципом роботи й основними технічними характеристиками друкувальних пристроїв різних типів . Набути вмінь і навиків при обслуговуванні принтерів та заміні розхідних матеріалів. Отримати навички по налаштуванню і використанню сучасних пристроїв друку для ПЕОМ в якості локальнихі мережевих принтерів.
Лабораторна робота №5 Тема: Встановлення сканера. Робота з програмами розпізнавання тексту. Мета:Отримати навички по використанню сканера в якості пристрою автоматичного вводу текстової і графічної інформації в ПЕОМ, навчитися працювати з програмним забезпеченням Abbyy FineReader і Adobe Acrobat Professional.
Лабораторна робота №6 Тема: Дослідження накопичувачів на жорстких дисках.   Мета:Набути практичних вмінь та навиків при роботі із жорсткими магнітними дисками. Набути вмінь і навиків при роботі з різними файловими системами.
Лабораторна робота №7 Тема: Дослідження накопичувачів DVD CD ROM RW. Мета:Вивчити побудову пристрою для запису та читання оптичних дисків і його характеристики, отримати навички встановлення CD-DVD приводу в ПК і роботи з ПЗ Ahead Nero. ознайомитись з процедурами підключення, встановлення та використання CD-ROM приводу. Набути вмінь і навиків при роботі з приводами та програмами запису копакт-дисків.
Лабораторна робота №8 Тема: Дослідження та робота з енергонезалежними електронними накопичувачами інформації. Мета:Провести конфігурування мікросхемуMC146818 системної плати. Навчитися проводити обслуговування енергонезалежних електронних накопичувачів інформації.
Лабораторна робота №9 Тема: Проведення тестування периферійних пристроїв програмних заходів. Мета:Ознайомитись з методами і засобами тестового контролю ПП і придбати практичні навички використання тестуючих программ. Навчитися проводити діагностику ПК за допомогою POST-картами. Вивчити основні принципи роботи з діагностичними програмами та утилітами.
Лабораторна робота №10 Тема: Підключення периферійних пристроїв до послідовного порту RS-232C. Мета:Набути вмінь і навиків при конфігуруванні параметрів послідовних портів. Вивчити програмування інтерфейсу RS-232. Навчитися встановлювати зв’язок між комп’ютерами за допомогою COM-порта.
Лабораторна робота №11 Тема: Підключення периферійних пристроїв до паралельного порту LPT. Мета:Набути вмінь і навиків при конфігуруванні параметрів паралельних портів. Провести обмін даними паралельного порту.
Лабораторна робота №12 Тема: Підключення периферійних пристроїв до універсального порту USB. Мета:Розробити бібліотеку й додаток для взаємодії з периферійними пристроями по інтерфейсу USB. Набути вмінь і навиків при конфігуруванні параметрів USB портів.
Лабораторна робота №13 Тема: Реалізація безперервного електроживлення пристроїв ПК. Мета:Ознайомитися з параметрами роботи блоків живлення. Дослідити роботу блоку безперервного живлення.
Лабораторна робота №14 Тема: Реалізація обміну даними за допомогою модемів. Мета: Ознайомиться з основними способами тестування модемів. Оознайомитися з основним і розширеним набором АТ-команд Hayes -сумісних модемів, із способами ініціалізації, установки протоколів обміну і параметрів модемів. Вивчити основні протоколи передачі файлів і їхньої можливості. Зробити передачу файлів, використовуючи різні протоколи і порівняти їх.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1

Тема:Організація передачі даних комп’ютерних маніпуляторів.

Мета роботи:Отримати навички по налаштуванню і діагностиці сучасних пристроїв ручного вводу інформації в ПЕОМ і вивчити їх особливості.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти