ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Балістична котушка; 5 – гальванометр.

 

Зразок 2 з печі переноситься в піч магнитопровода 3 і замірюються відхилення гальванометра, що вказує обсяг феромагнітної складової.

 

Рис. 7 Апірометр Акулова

 

Заснований на дії крутильних ваг.

M1 = Is × V × H × sinj;

M2 = C D j

де: V – обсяг зразка; З – модуль пружності пружини; при j £ 20° ® sin j » j.

Намагніченість Н виміряється шляхом виміру моменту М1 діючого на зразок, поміщений у поле під кутом j і протидіючого моменту пелюсткової пружини М2. Поворот на кут D j пропорційний намагніченості, I і обсягу з феромагнітної фази.

Магнітні ваги.

Заснований на визначенні намагніченості, Is, m, х по силі утягування чи витягування зразка з неоднорідного магнітного поля

 

Рис. 7.

Електромагніт; 2 – зразок; 3 – ваги.

 

Зусилля утягування чи витягування ;

де: V – обсяг зразка (фази). За допомогою цього моменту можна визна-чити х, m для матеріалів з малими значеннями Is (намагніченість фаз).

 

Порівняльні методи магнітного контролю структури і властивостей.

Методи вихрових струмів. Засновані на взаємодії збудливого поля і поля вихрових струмів. Застосовуються котушки: циліндричні і плоскі (прохідні і накладні).

 

Рис. 8. II – котушки включені назустріч.

Якщо зразок і еталон з однакових матеріалів, струм не йде. У противному випадку відхилення m тим більше, чим більше відмінності в структурі.

 

4.Виявлення дефектів магнітними методами.

У залежності від способу одержання первинної інформації розрізняють магнітопорошковий, магнітографічний і ферозондовий методи дефектоскопії.

Метод магнітного контролю заснований на здатність феромагнітних часток, що знаходяться в магнітному полі, орієнтуватися в напрямку поля і переміщатися в напрямку найбільшого збільшення щільності магнітного поля. Частки порошку повинні мати розмір 5-10 мкм. Як індикатор викорис-товують магнітні суспензії: суміш магнітного порошку з трансформаторною олією і чи гасом чи мильно-водяні суспензії. Контрольовані деталі намагнічу-ють постійним чи непостійним струмом, працюють як на залишковому, так і безупинному намагнічуванні. Розмагнічування відбувається при зменшенні амплітуди перемінного струму за рахунок повільного протягання деталі через соленоїд, або при переміщенні соленоїда, коли струм поступово зменшується до нуля. Для контролю застосовуються пересувні і переносні дефектоскопи: ДМП-3; МД-50П (RU); “Дейтрапульс” 1000/1500 (D) і «Магнафлюкс» (US); ИY S 3000 (D); PRA-8 (Japan).

Магнитографічний метод – заснований на виявленні магнітних полів розсіювання, що утворяться в місцях дефектів при намагнічуванні контро-льованих виробів. Поля розсіювання від дефектів фіксуються у виді магнітних відбитків на еластичному магнітоносії (магнітній стрічці), щільно притиснутому до поверхні. Для дефектоскопії використовуються двошарові магнітні стрічки типу МК-1 і МК-2. Які складаються з целюлозної чи іншої еластичної основи і магнітного шару. Пристрої, що намагнічують, переміща-ють уздовж контрольованого виробу зі швидкістю 0,4...0,5 м/с. Після цього стрічку знімають і відтворюють установлюючи її на відтворююче пристрій.

Для магнитографічного контролю застосовуються дефектоскопи з ім-пульсною індикацією (МД-9), з відео індикацією (МГК-1) і універсальною індикацією (МДУ-1; МДУ-21). У дефектоскопі МД-40М магнітограма відтворюється на електрохімічному папері і здійснюється аналоговий запис сигналів, що відповідають визначеним зонам розташування дефектів по глибині.

Феррозондовий метод полягає у виявленні магнітних полів дефектів за допомогою магнітомодульних датчиков-ферозондів. Застосовуються ферро-зонди градіентометричного типу, на показаннях яких не впливають деякі магнітні поля. При роботі на високих частотах » 100 кГц феррозондові дефектоскопи дуже чутливі, вони виявляють дефекти глибиною до 0,01 мм, внутрішні – глибиною до 8 мм, а більш великі – до 15 мм.

Устаткування: МД-10Ф (RU) – труби;

МРД-52, МРД-66, МРД-72 – якість рельс.

 

5.Магнітна толщинометрия.

Магнітні методи дозволяють контролювати товщини немагнітних і слабомагнітних покрить на феромагнітній основі, а також порівняно тонких феромагнітних виробів і покрить на немагнітній основі. Найбільше поширення одержали магнітно-відривний і магнітно-індукційний методи.

Магнітно-відривний – заснований на реєстрації сили відриву постійного чи магніту сердечника електромагніта від поверхні виробу й оцінці по величині цієї сили товщини контрольованого покриття. У першому випадку сила визначається за допомогою пружинних динамометрів, у друго-му – по зміні намагнічування.

«+» Можна поміряти приладом олівцевого типу товщину 1000 мкм.

«-» - суб'єктивна оцінка моменту відриву магніту і його вплив орієнтації; відхилення від вертикалі.

Магнітно-індукційний – заснований на створенні потоку магнітної індукції в магнітному ланцюзі перетворювача, що включає контрольований виріб, і реєстрації змін цього потоку чи магнітної індукції, викликаних відпо-відними змінами магнітного опору ділянки ланцюга претворювач-феромагнітна основа.

Контроль провідних і непровідних покрить на феромагнітній основі в діапазоні від 0 до 10 мм.

Устаткування: магнітний товщиномір МТ-30Н.

Метод ефекту Баркгаузена чи магнітних імпульсів.

В основі методу лежить розподіл імпульсів ЭДС по амплітудах, довжені, спектральному складу заповнення імпульсів. Гарні результати дають пристрій, що реалізують спектральні характеристики стрибків Барк-гаузена (стрибкоподібна зміна намагніченості).

Даним методом Hcf(U) виявляється залежність шумів від мікрос-труктури, хімічного складу, режимів термообробки, наявності дефектів, магнітоактивних включень, шорсткості поверхні феромагнетику, його геометричних розмірів, електропровідності.

Устаткування: дефектоскоп ДМШ-2, для контролю поверхневого зміцнення, ступеня, дисперсності структури, а також змісту немагнітної фази застосовують магнітошумовий аналізатор МАША-1; «Скіф-100».

 

 

ЛЕКЦІЯ № 6

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти