![]() |
Розробка функціональної схеми сушильної камери.
Функціональні схеми – основний проектно-технічний документ, визначаючий функціонально-блочну структуру окремих вузлів автоматичного контролю, керування і регулювання технологічного процесу, оснащення об’єкта керування приладами і засобами автоматизації.
Прилади, засоби автоматизації і елементи обчислювальної техніки на функціональних схемах зображуються і відповідності до ГОСТ 21.404-85 “Автоматизация технологических процессов. Обозначения условные приборов и средств автоматизации в схемах ”
Розробка принципової схеми Принципова схема керування укомплектована: автоматичним пускачем QF для комутації, захисту від К.З. та перевантажень; запобіжником FU, універсальним перемикачем SA на чотири положення; кнопками SB1…SB4; магнітними пускачами KM1…KM6; проміжними реле KV1…KV5; датчиками температури SK1…SK4; електромагнітними клапанами YA1, YA2; реле часу КТ1; трансформатор TV1; теплове реле захисту КК1, КК2; фото резистором ФР та реостатом R. Ввімкнувши автоматичний вимикач, ставимо перемикач SA в 1 режим – електрокалориферна установка сушильної камери. Натискаємо кнопку SB2, отримує живлення магнітний пускач КМ1 вентилятора М1. Через датчик температури SK1 отримує живлення проміжне релеKV1, яке замикає свій контакт KV1:1. Контакт магнітного пускача КМ1:2 замкнеться, і лише після цього отримує живлення магнітний пускач КМ2 нагрівних елементів. Коли температура в сушильній камері досягне __ градусів розімкнеться контакт теплового датчика SK1, втратить живлення котушка KV1, яка розімкне свій контакт KV1:1, та обезструмить КМ2. Нагрівні елементи відімкнуться. Схема вимикається натисканням кнопки SB1.
Перемикач SA в другому режимі працює водяний котел. Перемикач в 2 режимі, через датчик t SK2 отримує живлення магнітний пускач КМ3, замикає свій контакт КМ3:1 та починає нагріватися вода в котлі. Коли t досягне ___ градусів спрацьовує SK3 та втрачає живлення KV2 та отримує живлення KV3. Контакт KV3:1 замикається та котушка KV3 стає на само підживлення. Контакт KV3:2 замикається, та отримує живлення електромагнітний клапан YA1 який відкриває заслінку подачі гарячої води, яка подається по трубах.
яке вмикає продувку камери вогняного калорифера, через 60 сек., замикається контакт КТ1:1 та отримує живлення електромагнітний клапан заслінки YA2 та магнітний пускач КМ5 (КМ5 замкне свій контакт КМ5:1 та отримає живлення магнітний пускач КМ6 вентилятора М2). Трансформатор TV1буде подавати іскру. Якщо відбувається подача газу та при взаємодії іскри від TV1 з’являється полум’я, реагує фоторезистор ФР, який в свою чергу почне знижувати свій опір, спрацює KV5 яке замкне свій контакт KV5:1 та KV5:2, отримує живлення KV4. Контакт реле KV4:4відімкне TV1, контакти KV4:1,KV4:2 розімкнуться, а KV4:3 замкнеться. Втратить живлення реле часу КТ1, який розімкне свій контактКТ1:1. КМ4 буде працювати, так як отримує живлення через контактKV5:1 а електромагнітний клапан YA та КМ% отримують живлення через контакт KV4:3. При досягненні ___ температури, SK розімкне свій контакт, та схема вимикається, та буде в режимі очікування до тих пір, поки температура в сушильній камері не досягне стандартної. Якщо з якихось причин, після відкриття заслінки YA2 газ не поступає, а відповідно полум’я немає, фоторезистор не змінює свого опору, тим самим
0 режим – це режим очікування, в цьому режимі не працює ні одна з трьох частин схеми. |
|
|