ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Використання таблиць в редакторі MS Word

У середовищі текстового редактора Word виконати завдання:

Вибравши команду Файл-Властивості, заповнити на вкладці Документ потрібні поля. Нумерацію сторінок продовжити. У верхньому колонтитулі вказати: ПІБ, група і ЛР12 — Використання таблиць, варіант №.

I. Побудова діаграмза табличними даними. Для побудови діаграми треба таблицю правильної структури заповнити даними (перший рядок і перша колонка можуть містити заголовки, а решта таблиці — числа); виділити таблицю або її частину‚ вибрати команду Вставка – Малюнок – Діаграма або вибрати команду Вставка – Об’єкт‚ відмітити додаток Діаграма Microsoft Graph і ОК.

Для зміни типу діаграми клацнути мишкою в області діаграми. Вибрати команду Діаграма – Тип діаграми або на стандартній панелі інструментів розкрити список Тип діаграми і вибрати потрібний тип. Команда Діаграма – Параметри діаграми дає змогу задати назву діаграми, назви осей‚ осі‚ лінії сітки‚ параметри розміщення легенди, підписати значення для точок даних. Для задання напрямку побудови діаграми — по рядках чи колонках — вибрати команду Дані – Ряди утворюють рядки/колонки.

Після створення діаграми, щоб повернутися в документ Word, треба клацнути у вікні документа Word. Для редагування діаграми двічі клацнути на полі діаграми в документі Word. Можна змінити тип діаграми‚ заголовки‚ легенду, формати підписів та ін. Можна також міняти дані в таблиці редактора діаграм або виділяти окремі елементи діаграми і змінювати їхні розміри за допомогою мишки.

Створіть таблицю 3Í5, заповніть її даними і побудуйте діаграму типу Графік. Задайте назву діаграми, назви осей‚ параметри розміщення легенди, підпишіть значення точок даних. У копію діаграми внесіть зміни, змінюючи дані в таблиці редактора діаграм. Чи змінилися при цьому числові значення в початковій таблиці в документі Word?.

II. Розрахунки в таблиці й поза таблицею.Для проведення розрахунків у таблиці курсор треба встановити в порожню клітинку і вибрати команду Таблиця – Формула і набрати потрібну формулу. Для проведення розрахунків поза таблицею треба створити посилання на таблицю, вставивши закладку (встановити курсор будь-де на таблиці, вибрати команду Вставка – Закладка і ввести ім’я закладки, наприклад, таб1), у полі Формула (Таблиця – Формула) ввести формулу, наприклад, =MAX(таб1 В2:С4). Якщо в таблицю вносилися зміни, то досить виділити весь документ або встановити курсор перед чи на обчислене значення і натиснути F9.

Ознайомтеся з функціями, які використовуються в розрахунках, скориставшись довідкою: F1 – у полі Шукати набрати слово Функция і Enter, вибрати Коды полей:=(Формула). З’ясуйте, для чого використовуються функції AVERAGE, MAX, MIN, PRODUCT і SUM і як ними користуватися при обчисленнях в таблиці? Як користуватися кнопкою Автосума панелі інструментів Таблиці і границі? Проведіть розрахунки в таблиці й поза нею.

III. Сортування інформації в таблиці й поза таблицею.Для проведення сортування треба вибрати команду Таблиця – Сортування і в діалоговому вікні Сортування вказати критерії і напрямок (за зростанням чи спаданням) сортування. При сортуванні в таблиці переставляються рядки інформації; щоб при цьому не порушувалася нумерація рядків, треба рядки нумерувати не вручну, а списком (виділити колонку і вибрати команду Формат – Список – вкладка Нумерований або на панелі інструментів форматування натиснути відповідну кнопку). При сортуванні тексту поза таблицею переставляються абзаци.

У копії таблиці відсортуйте її вміст за другим стовпчиком за зростанням. Наберіть 3 абзаци тексту і відсортуйте їх за спаданням. Дослідіть, чи досить для сортування всієї таблиці встановити курсор у таблиці, чи треба її виділяти повністю? Як відбудеться сортування, якщо в таблиці виділити кілька рядків? Чи потрібно при сортуванні тексту всього документа виділяти цей текст? Як відбудеться сортування, якщо виділити кілька абзаців тексту?

ІV. Оформлення змісту, створюваного вручну. I спосіб — за допомогою таблиці. Створити таблицю, наприклад, з двома колонками і потрібною кількістю рядків. Другу колонку зробити вузькою. У першій колонці задати вирівнювання по лівому краю і вписати назви розділів, а в другій — по правому і вписати номери сторінок. Зняти границі таблиці.

II спосіб — за допомогою розриву рядка. Встановити вирівнювання тексту по ширині, набирати назви розділів і через пробіли — номери сторінок, після яких вставляти розрив рядка (Shift+Enter).

III спосіб — шляхом створення вирівняного з обох боків рядка. Перейти на новий рядок; клацаючи по кнопці табуляції (зліва від горизонтальної лінійки форматування), одержати символ вирівнювання по правому краю і курсором-стрілкою встановити його на горизонтальній лінійці форматування справа (якщо треба, його можна перетягнути або скинути з лінійки). Набрати назву розділу, а перед набором номера сторінки натиснути клавішу Tab. Надалі‚ натискаю­чи Enter і не чіпаючи лінійки форматуван­ня‚ можна створити багато таких рядків.

Створіть трьома способами зміст щонайменше з трьома розділами і з діапазоном сторінок від 3 до 99.

 

Звіт з лабораторної роботи має включати:

1. Виконані завдання пунктів I, II, III, ІV.

При захисті лабораторної роботи будуть питання по всіх пунктах.

 

 


Лабораторна робота 8

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти