ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Політичні і соціально-економічні фактори, які погано впливають на стан здоров'я

Політика в значній мірі визначає всі соціальні, економічні і культурні процеси нашого життя. Охорона здоров'я пов'язана з політикою і в рамках усіх політичних ідеологій має певне зна­чення для неї. В світі існує соціальна несправедливість і не­справедливість у питаннях охорони здоров'я. У всьому світі промислово розвинені країни (які становлять 20% усіх країн) тримають під контролем 80% усіх світових ресурсів, за винят­ком однієї чи двох, ці багаті країни знаходяться в північній півкулі, а бідні країни - в південній.

У капіталістичній ідеології здоров'я є в значній мірі особи­стою власністю людини, за яку вона сама несе відповідальність.

Цінність здоров'я в ідеологіях, які орієнтовані на високий добробут суспільства, висока. Здоров'я розглядається як гро­мадський здобуток, і тому охорона здоров'я - важливий прин­цип соціально-економічного розвитку країни. Здоров'я - необ­хідна умова економічного розвитку нації, і розглядається не тільки як особиста, а й як національна власність людей.

Політичне середовище, яке передбачає підтримку здоро­в'я, базується на принципах соціальної справедливості в пи­таннях здоров'я, головним чином, є соціалістичним. Існує, про­те, парадокс, який полягає в тому, що іноді в соціалістичних країнах, незважаючи на ту увагу, яка приділяється здоров'ю в рамках соціалістичної ідеології, утворилась нерівність у питан­нях здоров'я, аналогічна до тієї, яка характерна для капіталі­стичних країн. Охорона здоров'я "приноситься в жертву" для того, щоб здійснити першочергові економічні завдання, які ма­ють більшу цінність у рамках ідеології, ніж здоров'я.

Безробіття - головна причина бідності. Бідність, у свою чергу, впливає на доступ людей до основних життєвих потреб, таких, як зручне помешкання і повноцінна їжа, і є головною причиною стресу.


Навколишнє середовище, яке шкідливо впливає на здо­ров'я

Численні зі шкідливих факторів навколишнього середови­ща, які існують в даний час, з'явились в результаті впливу на нього людини. Навколишнє середовище не є нейтральним, воно може зміцнювати здоров'я або шкодити йому.

Фактори навколишнього середовища, які негативно впливають на здоров'я:

> Стихійні лиха, катастрофи, які. спричинила сама люди­
на.

> Забруднення атмосферного повітря, наприклад, свин­
цем, особливо в районах промислових центрів, таких, як пла­
вильні та переробні зр води; домашні алергени і тютюновий дим.

> Вплив шуму, наприклад, від промислових підприємств,
транспортних систем і вуличного руху.

> Незадоволення потреб постачання питтєвою водою, сан­
ітарія, утилізація відходів.

> Хімічні і мікробіологічні забруднення харчових продуктів.

> Вплив токсичних відходів від промислової переробки. ' '

> Вплив іонізуючої радіації, наприклад, радон від уранов-
місних гірських порід, шкідливі фактори на виробництві, ядерні
катастрофи і використання ядерної зброї, аварії на атомних
електростанціях.

> Вплив неіонізуючої радіації сонця, джерел штучного ос­
вітлення, а також природних і штучних електромагнітних полів,

> Вплив потенційно канцерогенних хімікатів, наприклад,
продуктів неповного згорання органічного палива, пестицидів.

> Створене навколишнє середовище, де існують перена­
селення і погані житєві умови.

> Відсутність достатніх коштів для безпечного відпочин- ;
ку.

Вплив навколишнього середовища на здоров'я Серцево-судинні захворювання

У всіх країнах європейського регіону найбільш пошире-ною причиною смертності є хвороби серцево-судинної системи. Основні фактори ризику їх виникнення:

 

- гіпертонія;

- високий рівень холестерину в крові;

- тютюнокуріння.


Взаємозв'язані фактори ризику:

- ожиріння;

- недостатня фізична активність;

- надлишковий вміст концентрованих жирів і солі в їжі;
Значення факторів навколишнього середовища в етіології

серцево-судинних захворювань серед населення невелика. Про­те, вона може збільшитись при впливі підвищених рівнів окису вуглецю, який шкідливо впливає на людей певних професій ( працівники гаражів, міліція ), а також пасажирів при інтенсив­ному вуличному русі.

Рак

У всіх країнах європейського регіону ракові захворювання є другою, найбільш поширеною, причиною смертності. У чо­ловіків рак легень є найпоширенішою смертельною формою раку, а основний фактор ризику - тютюнокуріння. У жінок рак молочної залози є найбільш поширеною причиною смертності, фактори ризику не визначені. Ще однією поширеною формою раку для обох статей є рак шлунка, товстої і тонкої кишок. Допускають, що на ризик виникнення цих форм раку вплива­ють фактори харчування.

Іонізуюча радіація

Шкідливими фактрами, які необхідно розглянути, є радон. Основний вплив - це сприяння розвиткові раку, і вважається, що не існує ні однієї критичної дози, нижче якої нема ризику впливу цього фактора.

Неіонізуюча радіація

Основним джерелом неіонізуючої радіації є ультрафіоле­тове випромінювання від сонця і штучні джерела світла, а та­кож електромагнітні поля як природні, так і штучні, хоча вста­новлено зв'язок між сонячним ультрафіолетовим випроміню­ванням і раком шкіри. Головна небезпека зараз полягає в надмірному добровільному опроміненні ультрафіолетовими про­менями, численним потенційно шкідливим факторам можна було б протидіяти, змінивши поведінку.

Хімічні препарати

Атмосферне повітря є одним з основних переносників хімічних канцерогенів людям. Пасивне вдихання диму від сига­рет (тютюновий дим навколишнього середовища) останнім ча­сом вважається причиною виникнення раку легень серед не-


курців, які живуть чи працюють у безпосередній близькості від заядлих любителів куріння.

Забруднення води потенційно канцерогенними пестицида­ми і органічними хімікатами також може бути небезпечним для здоров'я. У продуктах харчування небезпечним є хімічне забруднення пестицидами.

Респіраторні захворювання

До групи респіраторних захворювань відносять хронічні захворювання дихальних шляхів, а саме: бронхіт, емфізема і астма. Головним фактором ризику для виникнення цих захво­рювань є тютюнокуріння.

Інфекційні захворювання

За останні 20 років роль інфекційних захворювань, як при­чин смерті, знизилась у Європі вцілому, проте в колишньому СРСР смертність значно вища середньої, зниження відбувається повільно. До основних захворювань, які викликають смерть, належать: туберкульоз органів дихання та інших органіві, сеп­тицемії. Туберкульоз продовжує бути серйозною проблемою регіону, причиною його є соціальні й економічні фактори. Спо­стерігається суттєве зростання коефіцієнта дитячої смертності від інфекційних захворювань в країнах, які утворились після розпаду СРСР. Таким чином, інфекційна захворюваність тісно пов'язана з мікробіологічним зараженням харчових продуктів і питтєвої води.

Травми і отруєння

Серед чоловічого населення у віці від 1 до 44 років і жіно­чого населення у віці від 1 до 14 років дуже поширені травми і отруєння. Основні нещасні випадки з фатальним наслідком вклю­чають дорожньо-транспортні пригоди і самогубства.

Коефіцієнт смертності внаслідок отруєнь надзвичайно ви­сокий в країнах, які утворились після розпаду СРСР, він у З рази перевищує цей коефіцієнт у країнах Центральної і Східної Європи і більший в 10 разів, ніж у Західній Європі.

Травматизм на виробництві найчастіше зустрічається на будівництві, в нещасні випадки на роботі потрапляють 25% осіб. Від дорожньо-транспортних пригод в світі щороку гине 250 тис, людей.


 


© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти